Gubi li Avaz čitaoce?

Kralj Tvrtko XXVIII

Post by Kralj Tvrtko XXVIII » 11/12/2007 14:52

Tragedija je da su nase dnevne novine u rukama mocnika, i tajkuna, ljudi koji su se obogatili u ratu na sumnjiv nacin. Nisu mi jasni ovi sto napadaju Avaz a uzdizu oslobodjenje jer je vlasnik Oslobodjenja Selimovic isti seljacina ko i Radoncic, i covjek koji koristi novinu za promociju svojih ideja i svojih vrijednosti. Zbog svega toga situacija nam je u drzavi jadna jer nema ni traga objektivnom novinarstvu.

xon_sa

Post by xon_sa » 11/12/2007 14:53

bordouze wrote:
xon_sa wrote:
Vodenjak wrote: Pa odgovori covjeku na pitanje!
Odakle kesaru 200 000 maraka u ratu?

Ako znas odakle i ako je posteno zaradjeno,
pokazaces mu da su sve insinuacije i da je on obicni "ksenofobicni trol"!
A ako ne znas, poklopi se po ushima i cuti jer ti je dato vrlo relevantno i inteligentno pitanje koje tebi od silne ljubavi prema Havazu nikad na pamet ne bi palo niti bi te nesto tako trivijalno zanimalo!
Nekulturni stvore, ne obracaj mi se tim tonom!
Ja ovdje nisam uopste da branim avaz koji uopste ne citam, ali vi ste toliko slijepi od neke mrznje prema svemu da uopste niste sposobni da normalno komunicirate! Odakle ja znam odakle mu pare?! Nisam ja njihov PR! A ksenofobicni trol jeste jer me pokusava kao "diskreditovati" jer sam navodno Radoncicev "zemljak" ili sta vec. To nisu argumenti, to je sranje, to je ksenofobija!

Ja sam rekao da je avaz jako uticajan, a to je apsolutno istina ili ste slijepi totalno. Ne govorim o kvalitetu te novine nego o uticajnosti. Najtirazniji su dnevnik u drzavi i imaju definitivno jak uticaj na biracko tijelo, a to je vec pokazano vise puta proteklih godina.

Ne zelim da raspravljam o "zlocinima", ucjenjivanjima ili ko zna kakvim sve glupostima. Ako imate informacije o zlocinima obratite se sudovima, a ne da trosite vrijeme da me u nesto ubijedite.

Od tvrdoglave umisljenosti apsolutno niste u stanju da normalno rezonujete...
Cuj ne brani on Avaz?

Neprestano ponavlja kako je Avaz uticajan (Oslobodjenje ofucano) a o kvalitetu ne bi raspravljao. Ne bi raspravljao ni o neprestanim ucjename i reketiranju koje Avaz ovdje sprovodi godinama jer su to eto prema gospodinu xon gluposti.

Kaze za to je nadlezan sud.

Xon tebe ovdje niko nista neubjedjuje.

Ti samo ovdje vrlo volunaristicki radis PR za avaz i njegovog gazdu Radoncica.

Ne znam zasto ali je to ocigledno.

Ovdje ti lose ide mozda da se prebacis na topic o Emini Ganic
Bravo, bravo, kolege iz Jagomira ce biti ponosne na tebe...

edinbug

Post by edinbug » 11/12/2007 15:00

harač wrote:čitam avaz već dugo. znam da sam govodio ocu da ne kupuje "Oslobođenje", jer je čitavo jedno vrijeme bilo u crno-bijelom, a to mi je baš smetalo (nekim razlogom). Malo mi je glupo blaćenje različitih ljudi, ali opet nikod od tih, koje oni blate, ja svakako ni ne poštujem (većina političari). Sviđa mi se koliko uticaja imaju. Kad nekog napadnu on sutra već mora odgovoriti bio to premijer federacije, kantona, gradonačelnica itd. Valjda je to bolje nego da te ignorišu. Sve u svemu nekog izbora i nemam. Najviše informacije dobijam sa neta svakako.
Svaki uticajan medij koji postuje standarde, treba da ima kriticki osvrt na politicko-drustvena desavanja, i to niko ne spori. Problem je u tome sto Avaz ne postuje standarde ni sekunde. Evo jedan primjer. Kako da ja dobijem realnu sliku o desavanjima u BiH, kada npr. Avaz nije objavio pres konferenciju SDP-e ima 5-6 godina.Ovo nema vise veze sa relacijom Fahro - Zlatko. Ja kao citalac zelim da dobijem informaciju sta kaze svaka stranka, pa i SDP o npr. PDV-u, o socijalnim, ekonomskim programima ..., a od Avaza dobijam samo satanizaciju SDP-e i njenog predsjednika. Za razliku od Avaza, Oslobodenje npr. redovno daje sopcenja i presice svih politickih faktora u zemlji bez obzira da li su oni ljevica, centar, desnica ili neznam sta vec.
Zna se da je Vasington post naklonjen demokratama, ali itekako prati i daje prostor i republikancima, kao sto radi i Njuork tajms, s tim sto je on naklonjen republikancima. Upitanju nvinarski kodeks, koji Avaz ne postiju ni minimalno.

bordouze

Post by bordouze » 11/12/2007 15:02

Pa dobro zasto administratori ovdje neprekidni dopustaju i toleriraju osobne uvrede najprimitivnije vrste kakve ovdje neprestao dijeli xon.

Ako smo svakodnevno u ovom gradu izlozeni najprimitivnijem nasilju svake vrste mora li bas tako biti i na ovom forumu?

xon_sa

Post by xon_sa » 11/12/2007 15:25

bordouze wrote:Pa dobro zasto administratori ovdje neprekidni dopustaju i toleriraju osobne uvrede najprimitivnije vrste kakve ovdje neprestao dijeli xon.

Ako smo svakodnevno u ovom gradu izlozeni najprimitivnijem nasilju svake vrste mora li bas tako biti i na ovom forumu?
Meti, meti, meti ispred svoga praga...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 11/12/2007 15:29

Gubi čitaoce jer iz dana u dan sve manje ljudi zna pisati il čitati u ovoj zemlji... :skoljka:

klixober

Post by klixober » 11/12/2007 15:32

uvjek dobar gost wrote:Gubi čitaoce jer iz dana u dan sve manje ljudi zna pisati il čitati u ovoj zemlji... :skoljka:
Pa tako se Avazu pojacava citanost(koliko god to paradoksalno zvucalo).

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 11/12/2007 15:34

komeba wrote:
uvjek dobar gost wrote:Gubi čitaoce jer iz dana u dan sve manje ljudi zna pisati il čitati u ovoj zemlji... :skoljka:
Slaguvam se.... ja lično ne čitam Avaz jer ga smatram bezze novinom...

Ffff

Post by Ffff » 11/12/2007 15:35

komeba wrote:
kao da je to bitno, kod njih ima puno slika, pogotovo rascerecenih ljudi na naslovnoj strani...

piskerernest

Post by piskerernest » 11/12/2007 16:23

edinbug wrote:
harač wrote:čitam avaz već dugo. znam da sam govodio ocu da ne kupuje "Oslobođenje", jer je čitavo jedno vrijeme bilo u crno-bijelom, a to mi je baš smetalo (nekim razlogom). Malo mi je glupo blaćenje različitih ljudi, ali opet nikod od tih, koje oni blate, ja svakako ni ne poštujem (većina političari). Sviđa mi se koliko uticaja imaju. Kad nekog napadnu on sutra već mora odgovoriti bio to premijer federacije, kantona, gradonačelnica itd. Valjda je to bolje nego da te ignorišu. Sve u svemu nekog izbora i nemam. Najviše informacije dobijam sa neta svakako.
Svaki uticajan medij koji postuje standarde, treba da ima kriticki osvrt na politicko-drustvena desavanja, i to niko ne spori. Problem je u tome sto Avaz ne postuje standarde ni sekunde. Evo jedan primjer. Kako da ja dobijem realnu sliku o desavanjima u BiH, kada npr. Avaz nije objavio pres konferenciju SDP-e ima 5-6 godina.Ovo nema vise veze sa relacijom Fahro - Zlatko. Ja kao citalac zelim da dobijem informaciju sta kaze svaka stranka, pa i SDP o npr. PDV-u, o socijalnim, ekonomskim programima ..., a od Avaza dobijam samo satanizaciju SDP-e i njenog predsjednika. Za razliku od Avaza, Oslobodenje npr. redovno daje sopcenja i presice svih politickih faktora u zemlji bez obzira da li su oni ljevica, centar, desnica ili neznam sta vec.
Zna se da je Vasington post naklonjen demokratama, ali itekako prati i daje prostor i republikancima, kao sto radi i Njuork tajms, s tim sto je on naklonjen republikancima. Upitanju nvinarski kodeks, koji Avaz ne postiju ni minimalno.
apsolutno tačno,i ponavljam avaz već godinama sdp naziva krnjom strankom jer su pojedinci istupili iz stranke.
nikada nisu u avazu sda,hdz ili sds nazvani krnjim strankama iako su i te stranke napustili isto tako značajni članovi tih stranaka.

jefferson

Post by jefferson » 11/12/2007 17:10

Strasno! :(

DUREX

Post by DUREX » 11/12/2007 17:45

Avaz ce izgubiti svoje "citaoce", onda kada ti "citaoci" nauce da citaju i prestanu se na izborima potpisivati sa slovom X... Sto, budi receno, radi polovina SDA i SzaBiH glasackog tijela...

Znaci - NIKAD...

Teladima koja "citaju" ovaj tariguz (sto je najinteresantnije, vecina maloumnika koji dan pocinju Avazom, ustvari i ne cita te gluposti, nego jednostavno LISTA... Ko u ovoj polupismenoj drzavi zaista nesto cita?!) vladajuca kasta balija uspjela je do te mjere isprati ono malo mozga, ili sta im se vec nalazi u tintarama, da oni i pored toga sto su gladni i sto im marka puno znaci, kupe Avaz svaki dan, pa makar mu hljeba ne bilo...

To mene zanima.. taj fenomen... Kako su uspjeli narodu, cija vecina procita Jezevu kucicu u prvom osnovne - i tu se njegovo druzenje sa pisanom rijecju zavrsava dovijeka, kako su, dakle, takvom jednom narodu, uspjeli da usade kao dnevnu obavezu kupovinu ove novine-tariguza? Je li to ljubav? :)

district-beg

Post by district-beg » 11/12/2007 17:53

iskren da budem, radije sam za to da ih izgubi slobodna bosna, dani(i ono malo sto ima heh)...
@durex- mani se stereotipa, deder svojom glavom stogod...

ghetter_exe

#64 Re: Gubi li Avaz čitaoce?

Post by ghetter_exe » 11/12/2007 17:55

dek wrote:Šta mislite, hoće li Avaz postepeno gubiti popularnost koju trenutno ima kao vodeći dnevni list u BiH? Dokle će se tolerirati ovo što oni rade?
Recimo, opet su krenuli po Tihiću pa donose na naslovnici izjavu četnika Rajka Vasića kako Tihić želi u vlast uvući Lagumdžiju. Koliko ja znam, Tihić je samo predložio da u razgovorima o ustavnim promjenama učestvuje i opozicija (ne vidim ništa loše u tome). Al' eto, oni to stave samo da bi spomenuli Lagumdžiju. Nisam simpatizer SDP-a, kamoli Lagumdžije ali što je previše, previše je.
Bilo je još slučajeva poput onog teksta gdje kritiziraju Komšića jer se nije htio rukovati sa gore spomenutim Vasićem. Ne vidim ništa loše u tom potezu Komšića.
Sa svojom politikom i ne cudi me.
Ne citam avaz i ne volim ga... dovoljno je da vidite novinare, pa zatim da vam se pojasni koliko su skolovani ti likovi.
Ja sam mislio da ce bar kod nas da se cijeni istrazivacko novinarstvo i da ce bar avazovi novinar dati na znacaju prilikom istrazivanja odredjene price, a ono, svaki clanak samo jedna strana, nigdje druge strane.... itd... itd

DUREX

Post by DUREX » 11/12/2007 18:19

district-beg wrote:iskren da budem, radije sam za to da ih izgubi slobodna bosna, dani(i ono malo sto ima heh)...
@durex- mani se stereotipa, deder svojom glavom stogod...
Prepozna li se to u stadu?

Ajde neka! Ako... :)

Sve si rekao vec u prvoj recenici.

DUREX

Post by DUREX » 11/12/2007 18:48

sayonara wrote:A mozda se Avaz i cita zbog toga sto ga osporavaju upravo takvi primitivci poput vas :) Svaki dan ga listam, ali ovdje ste nabrojali vise tema nego sto sam ih ja mogao upratiti, sto znaci da ste i vi itekako dobro upuceni u njegove sadrzaje :) I manite se tih diktatorskih manira ... ko cita Avaz nije u raji, nije u trendu i sl. Ja citam Avaz, al' vise necu, jer cete mi vi ... "pismeni" ... prenijeti sve sta je bilo u sutrasnjem broju :) I ne moram ni biti u raji :)

Ma haveru... samo ti.... Ima da se nacitas k'o niko...

bos

Post by bos » 11/12/2007 18:50

Al nema dalje, nece intelektualci da finansiraju Radoncica jer je klon Radovana Karadzica, ali zato sasvim je normalno Hilmi da se taj 1 KM svaki dan daje. Njegova familija je 100% sarajevska, bar zadnjih 5 vijekova zive ovdje i covjek je ono, urban... :-)

Inace, zar je ovo tema za politike?

Fair Life

Post by Fair Life » 11/12/2007 19:05

Radončić Fahrudin zvani "Šćepo UDB-a" ...

:lol:

Kralj Tvrtko XXVIII

Post by Kralj Tvrtko XXVIII » 11/12/2007 19:07

Fahrudin Radoncic i Hilmo Selimovic dva mila jarana. Vi se ovdje koljete koji je bolji :) a oni lovu zgrcu.

Fair Life

Post by Fair Life » 11/12/2007 19:11

SARAJEVO, 01.09.2007. wrote:
Danas je prigodnom manifestacijom obilježena godišnjica (devetnaesta) od
smrti bosansko-hercegovačkog velikana Hamdije Pozderca. Na sjednici u
Cazinu, pred više stotina patriota koji su do posljednjeg mjesta ispunili
veliku salu opštine, govorili su intelektualci koji se ponose svojim
Bosanstvom kao što su Ivo Komšić i Nijaz Duraković. Duraković je za
Pozderca rekao i da se radi o "najvećem misliocu po pitanju nacionalne
svijesti u BiH". Iako je poznat po tome što voli kamere te kao neko ko
gura nos u svaki javni skup, ipak nismo zapazili Filipović Muhameda, iako
je i on, kao i Hamdija, iz Bosanske krajine.

Isti dan, umjesto da nas informiše o ovom značajnom skupu patriota
povodom 19 godina od mučkog smaknuća posljednjeg istinskog državnika
Bosne i Hercegovine, Radončić Fahrudin zvani "Šćepo" je preko pola
naslovne strane svog (tačnije, Izetbegovićevog) lista obilježio
desetogodišnjicu smrti - engleske princeze.

Računao je Radončić i na pamet Bošnjaka, kojima je važnija engleska
princeza koja je jedne prilike provela par sati kod nas (na putu za Somaliju)
u znak podrške projektu uklanjanja mina u Bosni, nego posljednji BH
državnik, čovjek koji je život dao za Ustav Republike BiH, čovjek koji prvi
osjetio koje se zlo i opasnost po Republiku BiH krije u Aliji Izetbegoviću, te
ga smjestio na dugogodišnju robiju.

Nažalost, četnici su ubili Hamdiju i pustili Aliju 7 godina prije odsluženja
zaslužene kazne za "Udruživanje u cilju rušenja Ustavnog uređenja
Republike". A pustili su ga da im potpisuje promjene Ustava
Republike BiH, istog onog zbog kojeg je Hamdija Pozderac radije dao život,
nego da bude "kooperativan" sa četnicima u rušenju istog, tj. u uništenju bh
republike.

nokturno

Post by nokturno » 11/12/2007 19:15

Kralj [b]Tvrtko XXVIII wrote:Fahrudin Radoncic i Hilmo Selimovic dva mila jarana. Vi se ovdje koljete koji je bolji :) a oni lovu zgrcu.[/b]
Najbolji komentar na ovoj temi

Vodenjak

Post by Vodenjak » 11/12/2007 19:45

bordouze wrote:Pa dobro zasto administratori ovdje neprekidni dopustaju i toleriraju osobne uvrede najprimitivnije vrste kakve ovdje neprestao dijeli xon.
Ma nije on ba!
JA sam nekulturan! :oops:

terapija

#73 Re: Gubi li Avaz čitaoce?

Post by terapija » 11/12/2007 20:15

dek wrote:Šta mislite, hoće li Avaz postepeno gubiti popularnost koju trenutno ima kao vodeći dnevni list u BiH? Dokle će se tolerirati ovo što oni rade?
Recimo, opet su krenuli po Tihiću pa donose na naslovnici izjavu četnika Rajka Vasića kako Tihić želi u vlast uvući Lagumdžiju. Koliko ja znam, Tihić je samo predložio da u razgovorima o ustavnim promjenama učestvuje i opozicija (ne vidim ništa loše u tome). Al' eto, oni to stave samo da bi spomenuli Lagumdžiju. Nisam simpatizer SDP-a, kamoli Lagumdžije ali što je previše, previše je.
Bilo je još slučajeva poput onog teksta gdje kritiziraju Komšića jer se nije htio rukovati sa gore spomenutim Vasićem. Ne vidim ništa loše u tom potezu Komšića.
*ebo te tihic sta ga branis :P

To je gnjida koju treba gaziti na svakom koraku.

Naravno to vazi i za Harisa, Zlatka, Avaz, Dodika, .... proizvoljno nastavi listu, koga god da stavis nisi pogrijesio

liberal

Post by liberal » 11/12/2007 20:44

Citam i jedne i druge kad mi dodju ruke , pa onda nadjem neku svoju sredinu.

Nemozemo biti jednostrani ....nijedna novina na bosanskom prostoru nije nezavisna ....sve je to u par deka kad se stavi a vagu.

I jedna preporuka za ove sto se popalise...smirite se dok hercegovac nije dosao sa metlom :D :D :D :D :D

Post Reply