Gubi li Avaz čitaoce?

GRAĐANIN AL" BAŠ ON

Post by GRAĐANIN AL" BAŠ ON » 12/12/2007 15:27

[quote="AmoK"]najjace mi je bilo kad su provalili ono za OHR i VoIP "OHR potkrada drzavu!"...

To jeste bilo jako,ali ja mislim da je najjače bilo kad je AVAZ medijski izmasakrirao Hamdu Katicu (BH Telecom) i to sve tvrdeći kako je Katica nesposoban,i u skladu stim je iza istog na transakcijskom računu BH Telecoma ostalo 44.000.000,00 KM (44 miliona KM) a da dotični gospodin nikada nije BH javnost upoznao sa stanjem na računu nego je sakrivao pare.Tekst je upravo ovako glasio a ja sad pozivam sve misleće ljude planete (a i šire) da objasne smisao članka.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 12/12/2007 15:47

nane_hercegovac wrote:
basta sljezove boje wrote:
nane_hercegovac wrote:Ovi sto pricaju da je Oslobođenje ofucano, ne znam po čemu su to zaključili i šta očekuju od novine pa da budu uredu. Ja sam svjestan da Oslobođenje nije savršeno, ali puno pozitivnih stvari, nego u Avazu. Pored toga sto informise o dogadjajima u BiH i svijetu (objektivno), ima edukativnu stranu.
Na kraju, treba vidjeti samo autore tekstova u Oslobodjenju, sami vrh bh. novinarstva. knjizevnosti i bh inteligencije, Vlastimir Mijovic, Sefko Hodzic, Nagorka Idrizovic, Ahmed Buric, Dragan Marjanovic, Fadila Nura Haver, Ferida Durakovic, Faruk Sehic, Snjezana Mulic, fra Ivan Sarcevic, Enver Kazaz, Safet Zec .... (neka mi ne zamjere ostali autori tekstova u Oslobodjenju, jer nemam bas veremena sve pisati, a spisak je predug).
Neko je spominjao Avaz i prenosenje onih izjava koje su upucene samo protiv Lagumdzije.
DOk sam neki dan pio kafu i ispod ruku mi dodje i taj tabloid kad na prvoj stranici vidim "Kako je Bakir Izetbegovic odgovorio Lagumdziji", i kontam sad ces vidjeti koliko tekst, kad tamo mali tekst i pise da je Baka rekao Zlaji da ce se koalicija SDA-SBiH odrzati, ako nista, samo zbog Lagumdzije. I pored ovako teske situacije u drzavi, i ovom dijelu, nazvanom Federacija, koju je najvise stvorila ta koalicija, oni isticu neke izjave, koje moze proizvesti samo konjska pamet (neka mi konji oproste).
da ti nisi mozda Dragan Marjanovic? Inace citam iskljucivo Oslobodjenje
...
Dragan Marjanovic - bh inteligencija, moram ovo raji ispricati :lol:
Ne, nisam taj, a fino sam spomenuo u i knjizevnost, a tebi mozda bolje pase idioti kao sto su Fatmir Alispahic ili Zilhad Kljucanin
ne znam gdje ti vidis tu inteligenciju kod Dragana Marjanovica, on pise clanke kakve mozes naci u srednjoskolskim casopisima, jedan primjer
Nekoliko stotina slika ovdje je nastalo, da ne pomislite kako se ovdje samo priča, jede i pije, škola i njezina najveća prostorija koja služi kao trenutačno skladište slika postala je pravim hodočašćem Kreševljaka koji se dive onome što su uradili čudaci i čudakinje (Kreševo nema iskustva sa slikarima jer nikada nije imalo koloniju), mnoge slike tu još nisu ni stigle, jer Seid, Marin, Vlado i još dosta njih radi u sobama, osobito ovi iz kategorije vrhunskih slikara. Prekrasan je triptih napravila Novosađanka Biljana Ristić. Sivkaste surove stijene. Otkud taj motiv u nekog tko živi u Vojvodini? Pa da, njezini su od Nevesinja. Gen instruira mozak, a mozak ruku koja upravlja kičicom. Zlatko Nežić zaklonio je dva prozora prekrasnim crtežima. Ne znam kako je stigao toliko uraditi, jer dok crta, izvodi mađioničarske trikove djeci.
http://www.oslobodjenje.com.ba/index.ph ... &Itemid=50

a i Nagorka Idrizovic pise prave mahalske clanke, ali ona doduse ima problema sa alkoholom pa to mozemo uzeti u obzir kao olaksavajucu okolnost

piskerernest

Post by piskerernest » 12/12/2007 21:15

Vodenjak wrote:
nane_hercegovac wrote:
basta sljezove boje wrote: da ti nisi mozda Dragan Marjanovic? Inace citam iskljucivo Oslobodjenje
...
Dragan Marjanovic - bh inteligencija, moram ovo raji ispricati :lol:
Ne, nisam taj, a fino sam spomenuo u i knjizevnost, a tebi mozda bolje pase idioti kao sto su Fatmir Alispahic ili Zilhad Kljucanin
Izvini, ali ko je Zilhad Kljucanin? Mozes li malo vise o njemu?
Hvala unaprijed!
književnik koji je poznat po izjavi da svaki musliman treba imati jednog srbina kojeg će zaklati

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 12/12/2007 21:39

piskerernest wrote:
Vodenjak wrote:
nane_hercegovac wrote: Ne, nisam taj, a fino sam spomenuo u i knjizevnost, a tebi mozda bolje pase idioti kao sto su Fatmir Alispahic ili Zilhad Kljucanin
Izvini, ali ko je Zilhad Kljucanin? Mozes li malo vise o njemu?
Hvala unaprijed!
književnik koji je poznat po izjavi da svaki musliman treba imati jednog srbina kojeg će zaklati
a Dragan Marjanovic je antipod Zilhadu Kljucaninu? :lol:

je li vi ista znate o Draganu Marjanovicu ili samo onako pisete gluposti?

piskerernest

Post by piskerernest » 12/12/2007 21:43

ja nisam spomenuo d. marjanovića,samo sam odgovorio čovjeku ko je z. ključanin.
nisam čuo da je d. marjanović davao izjavu kao što je dao ključanin,o obavezi muslimana da imaju srbina kojeg će zaklati.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 12/12/2007 21:45

piskerernest wrote:ja nisam spomenuo d. marjanovića,samo sam odgovorio čovjeku ko je z. ključanin.
nisam čuo da je d. marjanović davao izjavu kao što je dao ključanin,o obavezi muslimana da imaju srbina kojeg će zaklati.
Marjanovic je bezveznjak, koga uopce interesiraju bilo kakve njegove izjave? I cime je on to zasluzio da se na ovom forumu navodi kao nekakva perjanica bh. inteligencije? :shock:

piskerernest

Post by piskerernest » 12/12/2007 21:50

piskerernest wrote:ja nisam spomenuo d. marjanovića,samo sam odgovorio čovjeku ko je z. ključanin.
Marjanovic je bezveznjak, koga uopce interesiraju bilo kakve njegove izjave? I cime je on to zasluzio da se na ovom forumu navodi kao nekakva perjanica bh. inteligencije? :shock:
to da li je neko bezveznjak je stvar ličnog ukusa,onnije poznat po tim fašističkim izjavama kao ključanin

Neelix

Post by Neelix » 12/12/2007 22:09

:lol: ljubomora cuda cini :D :D :D :D :D :D :D :D :D

evo jos zelenih smajlija

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

:P

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 12/12/2007 22:43

piskerernest wrote:
to da li je neko bezveznjak je stvar ličnog ukusa,onnije poznat po tim fašističkim izjavama kao ključanin
Kljucanin je intelektualac sa magisterijem i doktoratom kakvi mu god bili politicki stavovi

hajde nam reci sta Marjanovic ima od skole i sto to njega cini intelektualcem? To sto mu Vlasta daje da pise o likovnim kolonijama poludebilne clanke?

piskerernest

Post by piskerernest » 12/12/2007 22:46

ja nisam ni napisao ništa o marjanoviću,ni pozitivno ni negativno,samo sam odgovorio čovjeku ko je ključanin i po čemu je najpoznatiji.džaba njemu magisteriji i doktorati,fakultete često završavaju najobičniji štreberi ,imam takvih oko sebe,kad je najpoznatiji po fašističkoj izjavi.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 12/12/2007 22:53

piskerernest wrote:ja nisam ni napisao ništa o marjanoviću,ni pozitivno ni negativno,samo sam odgovorio čovjeku ko je ključanin i po čemu je najpoznatiji.džaba njemu magisteriji i doktorati,fakultete često završavaju najobičniji štreberi ,imam takvih oko sebe,kad je najpoznatiji po fašističkoj izjavi.
Kljucanin je, btw, magistrirao u Zagrebu :)

cudi me da toliko prevode autora koji daje "fasisticke izjave". Kad je Peter Handke svojevremeno davao fasisticke izjave u slavu Milosevica odmah su skinuli njegove predstave sa programa Comedie Francaise. Kljucanina prevode na njemacki i uskoro ce se igrati Sehid

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 12/12/2007 22:57

ama ljudi ni u avazu ni u O nisu informacije 90% su smrtovnice i reklame

piskerernest

Post by piskerernest » 12/12/2007 22:57

piskerernest wrote:ja nisam ni napisao ništa o marjanoviću,ni pozitivno ni negativno,samo sam odgovorio čovjeku ko je ključanin i po čemu je najpoznatiji.džaba njemu magisteriji i doktorati,fakultete često završavaju najobičniji štreberi ,imam takvih oko sebe,kad je najpoznatiji po fašističkoj izjavi.

cudi me da toliko prevode autora koji daje "fasisticke izjave". Kad je Peter Handke svojevremeno davao fasisticke izjave u slavu Milosevica odmah su skinuli njegove predstave sa programa Comedie Francaise. Kljucanina prevode na njemacki i uskoro ce se igrati Sehid
i jeli to pravda njegovu izjavu da ,ponavljam svaki musliman treba imati svog srbina kojeg će zaklati.ako postoji fašistička izjava,onda je to ova.

kakve veze ima njegova magistratura u uzagrebu,pa iz b. krajine je kojoj je fizički bliži zagreb nego sarajevo.

je li ovo boldirano fašistička izjava ili "fašistička izjava".

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 12/12/2007 23:07

piskerernest wrote:

i jeli to pravda njegovu izjavu da ,ponavljam svaki musliman treba imati svog srbina kojeg će zaklati.ako postoji fašistička izjava,onda je to ova.

kakve veze ima njegova magistratura u uzagrebu,pa iz b. krajine je kojoj je fizički bliži zagreb nego sarajevo.

je li ovo boldirano fašistička izjava ili "fašistička izjava".
ako zelis ozbiljnu diskusiju trebao bi navesti izvor. Ili trebamo vjerovati tebi na rijec da je Kljucanin negdje takvo sto izjavio? :-D

piskerernest

Post by piskerernest » 12/12/2007 23:12

bh dani

mema mo

Post by mema mo » 12/12/2007 23:20

avaz je bezvezna novina, pun dezinformacija i gresaka :-?

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 12/12/2007 23:25

piskerernest wrote:bh dani
OK, izjava jest fasisticka, ali ko zna iz kakvog je konteksta izvadjena. Kljucaninova poezija i proza (bar ono sto sam ja citala) je izuzetno inspirirana ratnim dogadjanjima :(

Agic Nurija

Post by Agic Nurija » 13/12/2007 00:03

Ja pomislio da se ovdje vodi rasprava o anti- ili pro-BOSANSKIM NOVINAMA, pa velim da se uključim, ne bi li štagod naučio i na tu temu, kad ono, mahalska svađa, upiranje prstom, klevete bez pokrića i još se o nekim intelektualcima naglaba..."Davno ti sam legao i još dugo ti mi je ležati", rekao veliki M. Dizdar u jednom od "slova iz Kamenog Spavaća".....Ima li neko predstavu o tome, kako izgleda i kako zvuči odkamenjeni Bosanac?!

polara

Post by polara » 13/12/2007 00:37

Je li magistrirao na temu "Svaki Musliman treba imati svog Srbina da ga pogubi" ili na necemu drugom.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 13/12/2007 00:44

polara wrote:

Je li magistrirao na temu "Svaki Musliman treba imati svog Srbina da ga pogubi" ili na necemu drugom.
evo poceo fasizam

odoh citati Zilhada Kljucanina i "Koliko je srce u mrava"

polara

Post by polara » 13/12/2007 00:46

polara wrote:
basta sljezove boje wrote: Kljucanin je, btw, magistrirao u Zagrebu :)

evo poceo fasizam

odoh citati Zilhada Kljucanina i "Koliko je srce u mrava"
Zakuvas pa pobegnes,po obicaju.

piskerernest

Post by piskerernest » 13/12/2007 11:29

OK, izjava jest fasisticka, ali ko zna iz kakvog je konteksta izvadjena. Kljucaninova poezija i proza (bar ono sto sam ja citala) je izuzetno inspirirana ratnim dogadjanjima :(
nije izvađena ni iz kakvog konteksta,on je to pri zdravoj svijesti izjavio.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 13/12/2007 13:21

piskerernest wrote:
A stvarno bi trebao napisati gdje si to cuo ili procitao...
I kad?

piskerernest

Post by piskerernest » 13/12/2007 16:35

Vodenjak wrote:
piskerernest wrote:
basta sljezove boje wrote: OK, izjava jest fasisticka, ali ko zna iz kakvog je konteksta izvadjena. Kljucaninova poezija i proza (bar ono sto sam ja citala) je izuzetno inspirirana ratnim dogadjanjima :(
A stvarno bi trebao napisati gdje si to cuo ili procitao...
I kad?
dani br. 160

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 13/12/2007 18:54

U zgradi Općine Tuzla, danas je obavljeno potpisivanje ugovora teškog 8 miliona KM za prodaju jednog od placeva kod Merkatora. Prema riječima načelnika Jasmina Imamovića ne tako davno, kada su prodavali plac za izgradnju Merkatora, investitore su gotovo molili da uzmu baš taj plac. Iako su u gradu u vezi placa, koji je prodat Merkatoru, mogli čuti i negativni komentari, jer se takvi tržni centri često nalaze i na manje atraktivnim lokacijama, ispostavilo se da je upravo Merkator, te pokriveni dio Jale i sagrađeni poslovno stambeni objekti u blizini, povećali vrijednost okolnog građevinskog zemljišta.

Nakon današnjeg potpisivanja Ugovora, između Avaza i Općine Tuzla, generalni direktor Avaza, Šaban Bajro, je izjavio:

»Avaz je jedan veliki investitor, u Sarajevu smo naopravili par lijepih zgrada, sada gradimo jednu od četrdeset spratova. Naša politika je da idemo i u druge gradove, sada smo u Tuzli, radimo na obezbijeđenju lokacija u Mostaru, Bihaću i Zenici. Pored trgovačkih centara kojeg imate ovdje, mislimo da ćemo mi napraviti najljepši i najveći.»

Iako je Bajro već najavio izgradnju najvećeg tržnog centra u Tuzli, načelnik Imamović misli da bi tu bilo dobro izgraditi hotel ili nešto drugo, ali o tome će se već pisati, ono što je sigurno je da je danas prodat plac za koga je do sada od početne postignuta najviša cijena, 8 miliona KM.

Post Reply