Greska ili ...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Maraschino
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Greska ili ...

Post by Maraschino » 15/06/2007 16:44

Objavljeno prije 9 minuta 5 sekundi
Jelić o prilagođavanju zakonodavstva standardima EU
Predsjednik Republike Srpske Milan Jelić prisustvovao je u Banjoj Luci prezentaciji "Fondovi Evropske unije i provođenje projekata", koja je organizirana u cilju upoznavanja o mogućnostima učešća RS i BiH u korišćenju pretprijemnih sredstava Evropske unije u periodu 2007.-2013., koja su predviđena za zemlje zapadnog Balkana.

Obraćajući se prisutnima, Jelić je naglasio da evropske integracije danas u prvom redu označavaju period najvećih prilagođavanja u oblasti zakonodavstva, državne uprave, planiranja potreba i osiguravanja finansija.

Prezentaciju je organizirala Evropska ekspertska grupa iz Beograda i Ekonomski fakultet u Banjoj Luci.

(FENA)

Ili ja neznam (grijesim) ili je ovo greska ?
Je li se ovdje radi o dvije drzave ili jednoj drzavi od dva entiteta.
Valjda bi trebalo da bude " o mogucnostima ucesca RS i Federacije" ili "o mogucnostima ucesca BiH" sto podrazumijeva dva entiteta.
Mislim da ovo nije prvi put da se prave neke greske.Ne smatram da je namjerno ali...

Ovo moze biti tema za sve lapsuse i apsurde koje neko uoci kako na forumu tako i u drugim pisanim medijima.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Greska ili ...

Post by mIRCerka » 15/06/2007 16:48

Maraschino wrote:
Predsjednik Republike Srpske Milan Jelić prisustvovao je u Banjoj Luci prezentaciji "Fondovi Evropske unije i provođenje projekata", koja je organizirana u cilju upoznavanja o mogućnostima učešća RS i BiH u korišćenju pretprijemnih sredstava Evropske unije u periodu 2007.-2013., koja su predviđena za zemlje zapadnog Balkana.

Obraćajući se prisutnima, Jelić je naglasio da evropske integracije danas u prvom redu označavaju period najvećih prilagođavanja u oblasti zakonodavstva, državne uprave, planiranja potreba i osiguravanja finansija.

Prezentaciju je organizirala Evropska ekspertska grupa iz Beograda i Ekonomski fakultet u Banjoj Luci.

(FENA)

Valjda bi trebalo da bude " o mogucnostima ucesca RS i Federacije" ili "o mogucnostima ucesca BiH" sto podrazumijeva dva entiteta.
Mislim da ovo nije prvi put da se prave neke greske.Ne smatram da je namjerno ali...

Ovo moze biti tema za sve lapsuse i apsurde koje neko uoci kako na forumu tako i u drugim pisanim medijima.

ebo mater, to FENA koristila njihovo saopstenje za stampu (izofiralo ih koriSCenje).
Ne vjerujem da je greshka, mediji u RS uvijek naglasavaju RS i BIH, pa se poslije vade kao RS i samim time BiH bla bla...

Maraschino
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Post by Maraschino » 15/06/2007 16:50

Ovo mi lici na "kuhanje zabe" :roll:

jos malo pa ce mo se na to naviknuti kao normalno :?

sulesavic

Post by sulesavic » 15/06/2007 16:52

Ma, samo ignorisati. Oèito, redaktor (ili ko veæ) nije redigovao to ¹to je dobio. Samo 'ladno obrisati entitet i mirna Bosna.

burekodsira
Has thanked: 3 times

Post by burekodsira » 15/06/2007 16:56

mozda se misli na srbiju ali nebi bilo nista novo da ne misli

oslobad

Re: Greska ili ...

Post by oslobad » 15/06/2007 17:47

Maraschino wrote:

(FENA)

-----------------------------------------------------------------
da,radi se o dvije drzave,juce su na zahtjev te drzave uhapseni Selim Beslagic i jos dvojica mu jarana iz ratnog perioda i predati su Sudu-Bih kao ispostavi srbijanskog pravosudja u Sarajevu.

a Milorad D.je uz sve drzavnicke pocasti docekan na Islandu.

Post Reply