Grbavica- Hollywood

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
Post Reply
Liv4

Grbavica- Hollywood

Post by Liv4 » 26/09/2006 17:59

Nominations announced for third Hollywood World Award

Mike Goodridge in Los Angeles 26 September 2006

Screen International and The Hollywood Film Festival have named the ten nominations for this year's Hollywood World Award.

A panel of international judges voted for the award, now in its third year, which will be presented to the best film in world cinema at the annual Hollywood Awards ceremony in Beverly Hills on Oct 23.

The shortlist is as follows:

- A Fost Sau N-a Fost? (12:08 East Of Bucharest) Romania Corneliu Porumboiu

- Cronica De Una Fuga (Buenos Aires 1977) Argentina Israel Adrian Caetano

- Grbavica Bosnia & Herzegovina Jasmila Zbanic

- Iklimler (Climates) Turkey Nuri Bilge Ceylan

- El Laberinto Del Fauno (Pan's Labyrinth) Spain Guillermo Del Toro

- Das Leben Der Anderen (The Lives Of Others) Germany Florian Henckel von Donnersmarck

- The Queen UK Stephen Frears

- Red Road UK/Denmark Andrea Arnold

- Volver Spain Pedro Almodovar

- The Wind That Shakes The Barley UK/Ireland Ken Loach

Films qualifying for the award had their world premieres between Oct 1, 2005 and Oct 1, 2006.

Co-chairs of the judging panel are Hollywood Film Festival and Holllywood Awards co-chair Paula Wagner and executive director Carlos de Abreu and Screen US editor Mike Goodridge. For a full list of judges see Screendaily.com story, July 14.

harač

Post by harač » 27/09/2006 14:37

hvala na obavještenju.... po mom mišljenju najbolje je biti nominiran pa da neko čuje za tebe, iako je pobijeda.... pa malo pa ne moguća u ovoj konkurenciji, mislim: volver, životi drugih, kraljica, vjetar što njiše ječam :sad: ... ali nada zadnja umire :D

King Kikapu

Post by King Kikapu » 27/09/2006 14:46

od nominiranih filmova sam gledao samo grbavicu i volver. volver mi je mnogo bolje 'prijao od grbavice.
ne zelim reci da je grbavica los film, niposto, odlican je film, ali ja sam sve vise rezervisan prema nasim ratnim i nakonratnim temama. valjda sam prezasicen njima u realife.

Liv4

Post by Liv4 » 27/09/2006 19:19

Ja mislim da je uspjeh biti nominiran i dospjeti u drustvo ovakvih velikana.

King Kikapu

Post by King Kikapu » 27/09/2006 19:22

Liv4 wrote:Ja mislim da je uspjeh biti nominiran i dospjeti u drustvo ovakvih velikana.

naravno

Liv4

Post by Liv4 » 10/10/2006 23:38

A evo i friske vijesti (samo dvije sedmice poslije) koju objavljuje Fena a prenosi Sa x com
:D
"Grbavica" nominirana za "Hollywood World Awards"

Film "Grbavica" rediteljice Jasmile Žbanić nominiran je za nagradu "Hollywood World Awards", koja se dodjeljuje u okviru ovogodišnjeg Hollywood film festivala koji počinje 18. i traje do 23. oktobra.
U konkurenciji za ovu nagradu, uz film "Grbavica", nalazi se još devet najboljih filmova iz svih krajeva svijeta, među kojima su i "12:08 East of Bucharest" (Rumunija), reditelj Corneliu Porumboiu; "Buenos Aires, 1977" (Argentina), reditelj Adrian Caetano; "Climates" (Turska, Francuska), reditelj Nuri Bilge Ceylan; "The Lives of Others" (Njemačka), reditelj Florian Henckel von Donnersmarck; "Pan's Labyrinth" (Meksiko, Španija), reditelj Guillermo del Toro; "The Queen" (Velika Britanija, Francuska, Italija), reditelj Stephen Frears; "Red Road" (Velika Britanija, Danska), reditelj Andrea Arnold; "Volver" (Španija), reditelj Pedro Almodovar; i "The Wind That Shakes the Barley" (Njemačka, Italija, Španija, Francuska, Irska, Velika Britanija), režiser Ken Loach.

Žiri sastavljen od internacionalnih članova glasat će za dodjelu nagrade (već treću godinu), koja će biti uručena najboljem filmu na tradicionalnoj Hollywood Awards ceremoniji 23. oktobra na Beverly Hillsu.

Ove godine festival posjećuju: Robin Williams, zatim reditelj Oliver Stone, glumice Penelope Cruz i Sandra Bullock te mnogi drugi glumci, režiseri i filmski profesionalci, od kojih su neki i nominovani za nagrade koje dodjeljuje ovaj festival.

Prošle godine među dobitnicima prestižnih nagrada bili su George Lucas, Diane Keaton, Charilze Theron, Susan Sarandon i drugi.

Hollywood film festival i Hollywood Awards stvoreni su da premoste jaz između Hollywooda i globalne kreativne zajednice, dok u isto vrijeme uvažavaju etablirane holivudske profesionalce iz svijeta filma. U posljednje tri godine, 44 nominacije za nagradu Oskar, kao i devet Oskara dodijeljeni su filmovima koji su prikazani na ovom festivalu.
FENA
10/10/2006 14:46

harač

Post by harač » 11/10/2006 11:39

hahaha baš. gledam jučer na tv-u (bht1 i ftv) reportaže o pobjedi na reykjaviku i kao deblokada im šalje i ovu informaciju :P

alek

Post by alek » 11/10/2006 12:38

Liv4 wrote:Hollywood film festival i Hollywood Awards stvoreni su da premoste jaz između Hollywooda i globalne kreativne zajednice

ovo kao da je izvuceno iz neke molbe federalnim gnomima :D za finansijsku pomoc :D

Post Reply