graficki dizajn - austrija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
arsenal1

graficki dizajn - austrija

Post by arsenal1 » 07/06/2012 23:36

pozdrav jednom pitanje imali u Bosni fakultet za graficki dizajn al da je drzavni posto bi zelio da se prebacim u austriju da studiram i mozeli se austriji poceti studirati na jednom fakultetu pa ako ti se ono ne svidi da se prebaci na drugi smjer ili fakultet .

Hvala

ilaj

Re: graficki dizajn - austrija

Post by ilaj » 08/06/2012 18:37

Jedini državni je odsijek za grafički dizajn na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu (http://www.alu.unsa.ba/). Međutim, kad već svakako želiš u Austriju, lakše ti je upasti tamo nego u Sarajevu (zbog broja studenata koje primaju, a o štelama da ne govorim...).

Moja preporuka je dakle da se pokušaš upisati direkt u Austriji, umjesto da se prebacuješ iz Sarajeva.

Imaš u Grazu "Informationsdesign" što je ekvivalent grafičkom dizajnu, sa više elemenata informatike, tj. rada na računaru (web, software design itd...)

http://www.fh-joanneum.at/aw/home/Studi ... nd/?lan=de

threshold

Post by threshold » 08/06/2012 20:30

Samo da napomenem: FH je fachhochschule, a ne fakultet, i ne znam da li mozes direktno u Austriju prije no upises nesto u Bosni. Moj savjet ti je da kontaktiras faks u Austriji gdje nadjes ovaj smjer i da pitas da li vazi neki odredjeni faks u Bosni (mozda FIT u mostaru ili nesto slicno, ne znam zaista sta je u planu dizajna.) U biti nisu tako strasni, ne mozes ti sad izmislit taj faks u BiH ako ne postoji pa da ga mozes u AU upisat.

Dakle, forum je lose mjesto za ovakva pitanja, e-mail posalji na faks (TUG, KFU, TUW, UNIVIE, JKU i sta ja znam jos). Jezik: engleski, njemacki, svejedno, znju ovi i bosanski ako treba.

casanova123
Has thanked: 1 time

Post by casanova123 » 08/06/2012 20:55

Kao sto je rekao treshold neces dobiti kako treba informaciju na forumu. Ako ti ista znaci pogledaj stranicu studiraj.eu i tamo malo procitaj jos sta se prica jer je sve napisano kako treba..

Ja bih ti predlozio da nazoves telefonom! jer sporo se odgovara na mailove opcenito i ovako ces sigurnu informaciju da dobijes. Da bi upisao studij u AT moras ovdje prvo da budes upisan ili da nekako izganjas potvrdu da imas pravo uppisa kao redovan student u slijedecem semestru na fakultetu, a ako ces na TUGraz i ako si zavrsio IB onda ne trebas polagati nista ovdje kod nas nego ti treba pasos i diploma(bukvalno) :D

Post Reply