Gorazdanska SDA

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#1 Gorazdanska SDA

Post by jugoistocnjak »

Ovaj clanak se pojavio u jucerasnjem Oslobodjenju. Ja sam ga samo kopirao.
Interesantno kako dugogodisnji visokopozicionirani rukovodioc zna o mahinacijam u sudu, zlouotrebama budzetskih sredstava a nista dosad nije poduzeo po tom pitanju sve dok ga nisu nacepili ili to bar tako on misli.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oslobodjenje je pocetkom sedmice objavilo tekst u kojem je izvijestilo o kadrovskim razmiricama unutar SDA Gorazda: predsjedniku KO SDA Salki Obhodjasu sestorica policajaca zamjerila su ponovnu kandidaturu aktualnog
ministra policije za treci mandat, a radnici uposleni u Bosanskopodrinjskim sumama vrhu stranke pripisuju odgovornost za zastoj u imenovanju direktora.
Da nas ce se sastati gorazdanska SDA i, izmedju ostalog, baviti se i nasim tekstom. No, mnogo je vaznije sto ce na dnevnom redu biti i pismo predsjednika KO Salke Obhodjasa koje je upuceno svim clanovima Odbora.
Obhodjas kolegama pise kako je od njih ocekivao “minimum postovanja i zahvalnosti“ te priznaje da je nakon teksta u Oslobodjenju pozelio podnijeti neopozivu ostavku. “A onda sam se sjetio da vec dva puta ostavka nije prihvacena, tako da nisam mogao dozvoliti da se i ovaj put napravi ista farsa. Ali cu po sljednji put upozoriti kolege da cu, ukoliko
se organizovani pritisci i maltretiranja nastave, zatraziti od Predsjednistva i Glavnog odbora SDA da poduzmu potrebne mjere.”
- Ako ja krenem, uz vracati po novinama - pise predsjednik - bice svasta: pa cemo u medijima analizirati koliko ko ima kuca i stanova, cije su kuce vrednije i ko mu ih je pravio, ka ko su provodjeni tenderi, ko je koga zaposljavao, ko je koga doveo ili planirao dovesti na funkciju, ko sjedi u SDA, a radi za druge stranke, pa cemo pregledati kako su u sudu ovjeravani ugovori za kupovinu i privatizaciju stanova... ko je dobijao novac iz budzeta BPK-a Gorazde za adaptaciju stanova ili pak kupovinu namjestaja...
Pismo na dvije i po strani ce Obhodjas zavrsava prijedlogom da se u gorazdansku SDA uvede povjerenstvo te organiziraju novi izbori. Svoj mandat takodjer stavlja na raspolaganje i kaze: “Jedno je sigurno - oni koji godinama podmecu, ne mogu vise sa mnom sjediti u organu stranke: izaberite, ja necu vise da trpim podmetanja.”
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#2 Re: Gorazdanska SDA

Post by Odisej »

Kantonalni odbor SDA BPK Goražde ( na čelu Ophođaš) raspustio je sve organe i tijela općinske organizacije!
Je li to rezultat svega onog čime se bavi pomenuti članak?
Ko jači, jači!
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#3 Re: Gorazdanska SDA

Post by jugoistocnjak »

Ma nije ovdje samo u pitanju ko je jaci, ima tu jos stvari koje se trebaju ticati sviju nas koji placamo porez da bi politicari sebi isplacivali pausale od po nekoliko hiljada KM.
Ovdje osoba koja je bila premijer BPK-a i ministar u vladi FBiH kaze da se iz sredstava budzeta BPK-a kupovao namjestaj za SDA stranacke rukovodioce. Mene interesuje (a trebalo bi i ostale gradjane) da znam ko je to radio i uz ciju saglasnost. Zasto gosp. Obhodjas nije dosad reagovao po ovom pitanju? Jeli to on "sasvjesan i posten" samo onda kad se posvadja sa svojim kolegama iz stranke, a inace bar trpi ako ne i ucestvuje u njihovim "poslovima"?
Hoce li sad neko ispitati navode bivseg premijera ili ispitati njega o kakvim se to namjestanjima privatizacije radi, kako su to namjestani poslovi? Covjek je ipak bio premijer i ministar, ne prica napamet.


U nasoj regiji forum izgleda sluzi samo zato da 6 mjeseci godisnje naglabamo o festivalu. Zbog ovakvog ponasanja istraznih organa se i pojavljuju "Wikki Leaks" i slicne stranice.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63440
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4 Re: Gorazdanska SDA

Post by BarbaDue »

ova stranka je propala stranka, nekada davno sam im davao povjerenje...međutim danas :run:
kadrovi ove stranke su posebna smijurija :lol:
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#5 Re: Gorazdanska SDA

Post by jugoistocnjak »

Formira se nekakvo povjerenstvo valjda da ispita kako je ko namjestao poslove svojim stranackim pulenima i za predsjednika se izabere osoba koja je svoj posao upravo dobila kad joj je obecano da predje u "mini prelaznom roku" iz SDP-a u SDA. Posao mu namjestio onaj k'o ga je sada i postavio da sada bude predjednik tog povjerenstva.
Tesko ovom narodu! S druge strane svaki narod ima upravo onakvu vlast kakvu zasluzuje.
Post Reply