google drive

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#26 Re: google drive

Post by Gray »

Halcyon wrote:Nije stvar u tome, rekao sam već da se ne bavim kriminalnim aktivnostima, pa da moram brinut što će me neko pratit ili šta ja znam ali iz principa neću da koristim njihove usluge (pogotovo kad postoji konkurencija kod koje, u ovom slučaju, dobijem i više prostora) kad su im Uslovi korištenja ovakvi.

Taman da su zlatni, neka hvala.

Ali u tome je fazon, i Google je rekao isto sto i ostali - tvoje ostaje tvoje. A takvi tos gdje im dajes dozvolu da reproduciraju tvoj sadrzaj je njima neophodan jer inace ni ti ne bi mogao nista dijeliti sa drugim ljudima jer google ne bi imao dozvolu da njima to pokaze. Jedan od clanaka iznad je to sasvim fino objasnio.

Ja ne koristim google drive jer vec imam dropbox i.mrsko mi je sada prebacivati foldere ili instalirati novr aplikacije na comp i mobitele. Google docs ne koristim cesto, niti dijelim video ili slicno.


Ali na dropboxu sam vec na 70% kapaciteta, tako da bih mogao preci na google drive zbog toga.


Ali vjerujem da ce i dropbox uskoro povecati kapacitet j smanjiti cijene zbog konkurencije.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#27 Re: google drive

Post by arnes_king »

I vi ste otvorili ovdje temu "google drive" da bi mogli stranicama i stranicama pljuvati po njemu i na kraju ce ga svi opet koristiti :) Ja ne znam zasto bih takvu uslugu uopste koristio :? Treba mi backup, onda mi sigurno 25 giga ne moze biti i bolje mi je kupiti jednom hdd 500gb-1tb i stavit sve na njega i ne koristit ga, samo nek stoji backup na njemu, a sad da ja na svojoj upload/download brzini postavljam svoje stvari na njihove servere, pa teze mi ih je uploadovati i kasnije opet skinuti nego se vamo zezat hahahah A taman i da nije tako opet takve usluge ne bih koristio .....
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#28 Re: google drive

Post by Gray »

arnes_king wrote:I vi ste otvorili ovdje temu "google drive" da bi mogli stranicama i stranicama pljuvati po njemu i na kraju ce ga svi opet koristiti :) Ja ne znam zasto bih takvu uslugu uopste koristio :? Treba mi backup, onda mi sigurno 25 giga ne moze biti i bolje mi je kupiti jednom hdd 500gb-1tb i stavit sve na njega i ne koristit ga, samo nek stoji backup na njemu, a sad da ja na svojoj upload/download brzini postavljam svoje stvari na njihove servere, pa teze mi ih je uploadovati i kasnije opet skinuti nego se vamo zezat hahahah A taman i da nije tako opet takve usluge ne bih koristio .....


Nije stvar backupa nego sinhronizacije. Djevijka i ja npr. na dropboxu drzimo samo dokumente za faks. Posto imamo 3 kompjutera, super je sto sa svakog mozes otvoriti zadnju veriziju svakog dokumenta (kada sacuvas dokument dropbox ga prebaci na svoj server i onda prebaci najnoviju verziju na sve povezane kompjuterr). Kada mi nesto hitno treba mogu sa bilo kojeg kompjutera pristupiti svojim dokumentima sa weba, mogu ih otvoriti sa mobitela... dakle backup mi je najmanje bitan.
User avatar
klit-x
Posts: 2
Joined: 28/04/2012 16:16

#29 Re: google drive

Post by klit-x »

Lvc wrote:
newphoenix wrote:Dropbox goodbye. Hello google drive.

FREE 5GB
$2.5/mj 25GB

[youtube]http://youtu.be/wKJ9KzGQq0w[/youtube]

https://drive.google.com
Hello Google drive. Privacy goodbye.

Bušman wrote:Ne radi pod linuxom :-) Zdraaaaavo, ma zdraaaaavo.

Imaju Ubuntu One i Sparkle Share kao alternative Dropboxu. A od ovoga je SkyDrive bolji :D
Dropbox na linuxu radi bez problema.

hint: Konkurencije radi, dropbox će vjerovatno povećati kapacitet za free accounte.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#30 Re: google drive

Post by ExNihilo »

Dropbox je već uzvratio svojim udarcem i ponudio za svakog refferala 500 mb dodatnog prostora umjesto dosadašnjih 250 mb.

Čeka se potez SugarSynca :D

Zaključak: ulaskom google-a na cloud tržište svi smo na dobitku :)
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#31 Re: google drive

Post by Gray »

Ellinor wrote:Dropbox je već uzvratio svojim udarcem i ponudio za svakog refferala 500 mb dodatnog prostora umjesto dosadašnjih 250 mb.

Čeka se potez SugarSynca :D

Zaključak: ulaskom google-a na cloud tržište svi smo na dobitku :)

Vala i nije neki udarac, opet ti moras slati pozive a pitanje je hoce li iko prihvatiti tvoj referral. Ako ovako ostane, na kraju sezone prelazim na google drive.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#32 Re: google drive

Post by arnes_king »

Gray wrote:
arnes_king wrote:I vi ste otvorili ovdje temu "google drive" da bi mogli stranicama i stranicama pljuvati po njemu i na kraju ce ga svi opet koristiti :) Ja ne znam zasto bih takvu uslugu uopste koristio :? Treba mi backup, onda mi sigurno 25 giga ne moze biti i bolje mi je kupiti jednom hdd 500gb-1tb i stavit sve na njega i ne koristit ga, samo nek stoji backup na njemu, a sad da ja na svojoj upload/download brzini postavljam svoje stvari na njihove servere, pa teze mi ih je uploadovati i kasnije opet skinuti nego se vamo zezat hahahah A taman i da nije tako opet takve usluge ne bih koristio .....


Nije stvar backupa nego sinhronizacije. Djevijka i ja npr. na dropboxu drzimo samo dokumente za faks. Posto imamo 3 kompjutera, super je sto sa svakog mozes otvoriti zadnju veriziju svakog dokumenta (kada sacuvas dokument dropbox ga prebaci na svoj server i onda prebaci najnoviju verziju na sve povezane kompjuterr). Kada mi nesto hitno treba mogu sa bilo kojeg kompjutera pristupiti svojim dokumentima sa weba, mogu ih otvoriti sa mobitela... dakle backup mi je najmanje bitan.

Aha, sada mi je tek jasno, vidis to tako nikad nisam razmisljao a bas bi i meni to odgovaralo xD

Eto nesto sto sam bio veliki neprijatelj sada cu najvjerovatnije pocet i koristiti :D
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#33 Re: google drive

Post by Gray »

arnes_king wrote:
Gray wrote:
arnes_king wrote:I vi ste otvorili ovdje temu "google drive" da bi mogli stranicama i stranicama pljuvati po njemu i na kraju ce ga svi opet koristiti :) Ja ne znam zasto bih takvu uslugu uopste koristio :? Treba mi backup, onda mi sigurno 25 giga ne moze biti i bolje mi je kupiti jednom hdd 500gb-1tb i stavit sve na njega i ne koristit ga, samo nek stoji backup na njemu, a sad da ja na svojoj upload/download brzini postavljam svoje stvari na njihove servere, pa teze mi ih je uploadovati i kasnije opet skinuti nego se vamo zezat hahahah A taman i da nije tako opet takve usluge ne bih koristio .....


Nije stvar backupa nego sinhronizacije. Djevijka i ja npr. na dropboxu drzimo samo dokumente za faks. Posto imamo 3 kompjutera, super je sto sa svakog mozes otvoriti zadnju veriziju svakog dokumenta (kada sacuvas dokument dropbox ga prebaci na svoj server i onda prebaci najnoviju verziju na sve povezane kompjuterr). Kada mi nesto hitno treba mogu sa bilo kojeg kompjutera pristupiti svojim dokumentima sa weba, mogu ih otvoriti sa mobitela... dakle backup mi je najmanje bitan.

Aha, sada mi je tek jasno, vidis to tako nikad nisam razmisljao a bas bi i meni to odgovaralo xD

Eto nesto sto sam bio veliki neprijatelj sada cu najvjerovatnije pocet i koristiti :D

:thumbup:
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#34 Re: google drive

Post by dragan.s »

Nije loša stvar za backup podataka. Danas sam aktivirao na Google-u i vrlo je jednostavno. Do sada sam backup-e SQL servera šetao sa jednog računara na drugi kroz Hamachi. Ovo znatno pojednostavljuje stvar.
Naravno, malo je ograničavajući faktor loš upload kod nas, ali za manje baze sasvim dovoljno.
User avatar
newphoenix
Posts: 349
Joined: 13/01/2012 20:00
Location: White Hole

#35 Re: google drive

Post by newphoenix »

U Chrome Store ima dodatak koji se zove "Gmail Attachments To Drive"

link za Chrome Store

https://chrome.google.com/webstore/sear ... e-ntp-icon


jednostavo sa jednim klikom sacuvate attachment u vas drive.
User avatar
Robot
Posts: 28
Joined: 04/08/2003 00:00

#36 Re: google drive

Post by Robot »

da li je neko imao problem prilikom downloadovanja i instalacije ?
meni izbaci problem error 1603 fatal error during installation.
Hvala
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#37

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 03/06/2023 21:24, edited 1 time in total.
User avatar
newphoenix
Posts: 349
Joined: 13/01/2012 20:00
Location: White Hole

#38 Re: google drive

Post by newphoenix »

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23705
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39 Re: google drive

Post by Sanjarko »

Sad nevalja. Prijasnji, prvi, valjao, Back up and sync nije losa bila. Na uvecanom ekranu na 125% nevidim sve opcije. Nece da synka neke slike i gifove. Pise da su premali itd. Alternativa ovome ako ko zna, a da se s WPS aplikacijom i slicnim moze povezat. Znam za Mega ali neznam moze li se povezat s WPS apk na mobitelu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23705
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#40 Re: Google Drive

Post by Sanjarko »

Skontao kako skinuti tek sad dokumenta sva, samo sam slike i dokumenta skinuo, skoro 1 GB podataka se nakupilo za 5 godina sad ce, mozda malo vise. Nisam heavy user. Prije stvarno bio laksi. Kad bi se skinuo app, sam bi sinhronizovao i skinuo sve s njega podatke. Sam se mora rucno ako sam dobro shvatio.

Uglavnom skontao sam zahvaljujuci Geek nekoj stranici, jedva skontao. Citam juce ili jutros, nesjecam se da ce povecati prostor na 1 TB svima, patka mozda neka ta vijest.
User avatar
Qler
Posts: 23721
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#41 Re: google drive

Post by Qler »

Hoce, svima koji plate :) Ja sad placam 100GB godisnja pretplata.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23705
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#42 Re: google drive

Post by Sanjarko »

Qler wrote: 02/11/2022 17:16 Hoce, svima koji plate :) Ja sad placam 100GB godisnja pretplata.
Jbga nista za nas sirotinju onda. Ali imam ja dva. Moj i od stare. Samo stara nije logirana u njega jer su brojevi ostali na mom Google racunu. Znam da se moze dodat racun, pa kad bi njen dodao bi li sinhronizovalo brojeve na mamim Google racun?

Jedva na Firefox skontao kako skinuti dokumenta i slike. Laksi prije bio za upotrebu. Ali idalje je solidan.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#43 Re: google drive

Post by n+1 »

Dat će Hašima.

Prije su davali na Computer Security Day po 2 GB ako odradiš security check.

Sad samo što nisu počeli ukidati i ove postojeće gige.

Jebeno vrijeme za nas digitalne hoardere.

Image

:skoljka:
User avatar
erotica
Posts: 861
Joined: 08/09/2011 17:56

#44 Re: google drive

Post by erotica »

Biće povećanje sa 15 GB na 1 TB, ali za one koji imaju pretplatu na Google Workspace, za nas koji imamo Google One ništa se se spominje.
Soon every Google Workspace Individual account will come with 1 TB of secure cloud storage. You don’t have to lift a finger to get the upgraded storage: Every account will be automatically upgraded from their existing 15 GB of storage to 1 TB as we roll this out.
https://blog.google/products/workspace/ ... l-storage/
Post Reply