Golf 3 Tdi problem

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
bbaakkiirr
Posts: 41
Joined: 15/05/2009 14:43

#1 Golf 3 Tdi problem

Post by bbaakkiirr »

E ovako, znaci radi se o glofu 3 tdi 90ks preso 305.000 km. Prvo sam primijetio da kad mi se turbina upali pocne stvarno jako da "pisti" al to nije onaj prijasnji rad turbine sad kao da osjetim da negdje izbija zrak jer je bas bucna imam osjecaj kao da je zacepljen auspuh pa nemoze sve gasove da izbaci i onda nedje pri vrhu probija. Jos jedan problem npr 5 brzinom znaci preko 140km/h nece nikako znaci stoji za 3000 obrtaja i nece dalje, a gas je do poda, ili kad idem drugom brzinom znaci gas do poda a stoji na 2000 obrtaja i nakon 3-4 sekunde povuce al uz bas bucan rad turbine.. Nemam bas neke posebne specijalnosti u pisanju al nadam se da mozete shavatiti sta pokusavam reci..
Lijep pozdrav :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#2 Re: Golf 3 Tdi problem

Post by Blobi »

Znaci, imas par opcija, pretpostavljam da zelis cuti prvo one jeftine:

1) Skines i procistis usisnu granu
2) Nisam siguran da li imas MAF senzor. Ako da, on je negdje na usisnoj grani. Izvadis taj senzor, pospricas ga sa sredstvom za ciscenje elektronike. Kad se to osusi, ubacis senzor u 91-99% alkohol, i sacekas da se osusi.
3) Procistis turbo.
4) Nisam siguran ni da li imas EGR ventil. Ako imas, i to provjeri i ocisti

Ako nista od ovog ne bude radilo, vozi ga na otpad :D. Jeftinije ti je nego kupit turbo i restaurirat motor :D.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3 Re: Golf 3 Tdi problem

Post by respo »

ovo sto se tice ides 140 i nece vise
to ti je neko nastimao limitator brzine na 140 :D
pazi te neko da ne predjes dozvoljeno na autoputu :P
gila
Posts: 26
Joined: 21/09/2010 09:42

#4 Re: Golf 3 Tdi problem

Post by gila »

Zaprljan sistem za usis zraka , kao sto je vec spomenuto , maf senzor, turbina, golf mk3 tdi nema rgb, znaci skidanje i ciscenje turbine ccca 100-200 KM, naravno onda promjeni i zracni filter i filter goriva.
pantera
Posts: 35
Joined: 22/05/2007 12:00

#5 Re: Golf 3 Tdi problem

Post by pantera »

Imao sam isti problem, doduše na P-307 HDI.
Auto nije moglo preko 130 km/h.
Prvo su mi rekli da se treba turbina mijenjati (šok).
Otišao kod drugog majstora i on je vidio da je napuklo nekakvo vakum crijevo koje ulazi u turbinu.
Zamjenio ga za 30 KM i sve je opet bilo OK.
Sada se žalim što ne može preko 190 km/h, ali mislim da to nije do turbine :)
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#6 Re: Golf 3 Tdi problem

Post by dottore »

da samo znas kako izleda usisna grana kod trica na 200 000, a ne na 300 000...+ zacepljen KAT....
otidji u Swedish turbo, procisti turbinu, ocisti usisnu granu, skini katalizator, novi filter zraka, rasklopi kućište filtera zraka ocisti sve po PS i vidjeces razliku.... :mrgreen:

mada ti ni generalka na toj kilometrazi ne bi skodila :mrgreen: :mrgreen:

trosi li puno ulja?
bbaakkiirr
Posts: 41
Joined: 15/05/2009 14:43

#7 Re: Golf 3 Tdi problem

Post by bbaakkiirr »

dottore wrote:da samo znas kako izleda usisna grana kod trica na 200 000, a ne na 300 000...+ zacepljen KAT....
otidji u Swedish turbo, procisti turbinu, ocisti usisnu granu, skini katalizator, novi filter zraka, rasklopi kućište filtera zraka ocisti sve po PS i vidjeces razliku.... :mrgreen:

mada ti ni generalka na toj kilometrazi ne bi skodila :mrgreen: :mrgreen:

trosi li puno ulja?
Ma ne rasipa ulje nikako redovan servis i to je to mijenjao sam filter zracni prije 2.000 km danas sam bio kod majstora crijevo za usis zraka je puklo skroz malo al dovoljno da gubi zrak i automatski smanjuje snagu turbine tako da je zbog toga slabo vuko.. drago mi je da se javi neko ko zeli pomoci a ne ovi gore sto govore kako neznam voziti i tako to sigurno voze role ili nesto slicno ;)
Lijep pozz
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#8 Re: Golf 3 Tdi problem

Post by mayab »

bbaakkiirr wrote:
dottore wrote:da samo znas kako izleda usisna grana kod trica na 200 000, a ne na 300 000...+ zacepljen KAT....
otidji u Swedish turbo, procisti turbinu, ocisti usisnu granu, skini katalizator, novi filter zraka, rasklopi kućište filtera zraka ocisti sve po PS i vidjeces razliku.... :mrgreen:

mada ti ni generalka na toj kilometrazi ne bi skodila :mrgreen: :mrgreen:

trosi li puno ulja?
Ma ne rasipa ulje nikako redovan servis i to je to mijenjao sam filter zracni prije 2.000 km danas sam bio kod majstora crijevo za usis zraka je puklo skroz malo al dovoljno da gubi zrak i automatski smanjuje snagu turbine tako da je zbog toga slabo vuko.. drago mi je da se javi neko ko zeli pomoci a ne ovi gore sto govore kako neznam voziti i tako to sigurno voze role ili nesto slicno ;)
Lijep pozz
Znaci, dobar VW TDI iako je presao 300000 km!
Meni je Toledo tdi sa 90ks i 140000 km takodjer gubio snagu na 3000 okretaja, u Asi rekli, te neki mjerač pritiska, te TURBINA, jos me ubjedjivali da mi auto trosi ulje, ja fino podigao plasticni poklopac motora i detaljno pretresao svako i najmanje crijevo i nadjem puklo jedno crijevo, poslije toga sve OK!
miiiree
Posts: 4
Joined: 03/11/2010 18:01

#9 Re: Golf 3 Tdi problem

Post by miiiree »

dottore wrote:da samo znas kako izleda usisna grana kod trica na 200 000, a ne na 300 000...+ zacepljen KAT....
otidji u Swedish turbo, procisti turbinu, ocisti usisnu granu, skini katalizator, novi filter zraka, rasklopi kućište filtera zraka ocisti sve po PS i vidjeces razliku.... :mrgreen:

mada ti ni generalka na toj kilometrazi ne bi skodila :mrgreen: :mrgreen:

trosi li puno ulja?
ii ako trosi ulje?????
Post Reply