Gojzerice - planinarenje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#26 Re: Gojzerice - planinarenje

Post by Pitar s Kariba »

Od ovoga što se kod nas nudi, ili barem što je meni poznato, dakle: Alpina, Planika, McKinley, Lafuma, Dolomite, ja bih dao prednost Dolomite gojzericama u Northlandu-BBI. Sve su gore-tex modeli, vibram đonovi, lagane i izuzetno udobne. Ne znam kakva je sada situacija sa cijenama, ali ja sam, dok je bilo sniženje od 30%, za oko 160km uzeo odlične cipele. Najbolje što sam ja probao do sada. Mislim da se za te pare u Alpini teško može dobiti takav kvalitet.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#27 Re: Gojzerice - planinarenje

Post by baja »

Pitar s Kariba wrote:Od ovoga što se kod nas nudi, ili barem što je meni poznato, dakle: Alpina, Planika, McKinley, Lafuma, Dolomite, ja bih dao prednost Dolomite gojzericama u Northlandu-BBI. Sve su gore-tex modeli, vibram đonovi, lagane i izuzetno udobne. Ne znam kakva je sada situacija sa cijenama, ali ja sam, dok je bilo sniženje od 30%, za oko 160km uzeo odlične cipele. Najbolje što sam ja probao do sada. Mislim da se za te pare u Alpini teško može dobiti takav kvalitet.
:thumbup:

zivio pitar....na ove smo zaboravili
Inzinjer82
Posts: 1
Joined: 07/02/2013 12:44

#28 Re: Gojzerice - planinarenje

Post by Inzinjer82 »

U koliko nekom trebaju profesionalne gojzerice kao što su Hanwag, Lasportiva i Scarpa neka me slobodno kontaktira. Gojzerice su sve nove i original po jako povoljnim cijenama. Trenutni brojevi koje imam su većinom za žene i to od 38-41,5 ili ako neko od muških ima malu nogu :)

Više informacija na tel 061-472-282
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#29 Re: Gojzerice - planinarenje

Post by art vandeley »

Ima li neko iskustva sa Garmont gojzama? Drug mi dobio iz Austrije ili Svice te gojze a njemu nisu potrebne pa ponudio meni za prihvatljivu cijenu. Probao sam ih i djeluju na prvi pogled jako udobne , imaju gore-tex membranu itd...

Pokusao sam da nadjem sliku na netu istih takvih ali nisam uspio.

Znam da Garmont proizvodi uglavom skijasku opremu ali gojze nisam nikada vidio, valjda ih nema na nasem trzistu.

EDIT :

Image
Ne bih rekao da su 100% iste kao ove ali su veoma slicne.
Spartanovski
Posts: 76
Joined: 04/05/2011 19:53

#30 Re: Gojzerice - planinarenje

Post by Spartanovski »

Gledao sam u BBI-u gojzerice (dublje, pretpostavljam da su to zimske), trenutno je sniženje - ja bih uzeo neke za 200-250 KM.

Da ih kupim u Northlandu u BBI-u ili da vidim još negdje u gradu, što je s Alpinom?

I koju marku da uzmem, u Northlandu su bile najskuplje Dolomite gojzerice, hoću li na osnovu cijene zajključivati koja je kvaliteta gojzerica?
Post Reply