Gogol Bordello

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

dobri su?

jesu
5
50%
nisu
1
10%
sta dobri? zakon!
3
30%
samo chetvrtkom
1
10%
 
Total votes: 10

foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#1

Post by foucault »

with all due respect "nas" kultur shock je bolji. sto ne znaci da su ovi losi. Start wearing pruple for me je ok.
chubby
Posts: 19
Joined: 14/04/2007 16:18

#2

Post by chubby »

gledo uzivo, dobri do jaja. pjevac takodje glumi u filmu "illumination"
chubby
Posts: 19
Joined: 14/04/2007 16:18

#3

Post by chubby »

gledao sam ih u kopenhagenu. ludilo su skroz, meni su bolji od kultur shocka al kontam to da je nasem narodu bolji kultur shock zbog toga sto je zvuk kao i pjesme blize nasem uhu. prije jedno 2-3 mjeseca sam gledao i balkan beat box, nemoguca atmosfera je bila na tom koncertu. cudo jedno, ko god ima mogucnost da ih vidi toplo ih preporucujem. najbolje kod njih je to sto cim stignu u grad gdje sviraju nadju nekog lokalnog mc-ja s kim odrade 2-3 pjesme na koncertu, drama bude svaki put.
a evo izgleda da hvatam kultur shock 2 puta sad uskoro, u mostaru pa u sarajevu, jah puste srece majko moja ima da se razvalim ko indijanac.

haj zivjeli
Loud
Posts: 127
Joined: 27/08/2003 00:00

#4

Post by Loud »

Gogol b. su zasigurno najpoznatiji umjetnici u ovom zanru, mada su KS za mene bolji. Valjda zbog tezeg zvuka il' sto su ,uslovno receno "nas" bend. Gledao sam jednom intervju sa Eugenom Hutzom , drzi naku staru akustaru, a na njoj onaj sticker za auta sa oznakom BiH. Cool chova 8)
Karl_Marx
Posts: 21
Joined: 02/09/2006 20:36
Location: u krevetu studentske sobe

#5

Post by Karl_Marx »

Dobri jesu, samo s kultur shockom poredit se mogu samo u osnovama ,imaju puno skupno ali i puno različitog. Mene osobno ne diraju nekako ko što to radi Kultur Shock, pogotovo jer ovi nisu samo neki dzipisi punk, već imaju kod sebe i metala a da ne govorom jednog od glavnog sastojka a to je ogromno nijansi ili dijelova sevdaha, stoga ovi prvi nemogu ni prismrdit K.S.
chubby
Posts: 19
Joined: 14/04/2007 16:18

#6

Post by chubby »

bolan mozemo mi sad nazivat tu muziku kako god hocemo, tako je i metal otiso u p.m. zbog svakog benda koji izmislja novi naziv za muziku koju svira. mogli bi tako kakit do prekosutra i opet ne bi nista novo skontali. ja pricam o tome sto ti bendovi imaju zajednicko a to jeste ta, radije nazvana, "primjesa" a ne "nijansa" etno muzike koja je, boga ti, "osnov" o kojem govorimo.

a ukus je nesto skroz drugo, posve subjektivno
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#7

Post by basta sljezove boje »

...
Last edited by basta sljezove boje on 19/08/2007 10:53, edited 1 time in total.
Ddur
Posts: 114
Joined: 11/12/2006 16:16

#8

Post by Ddur »

Bregović o Gogol Bordello:

„Univerzal“ me u nekim zemljama izdaje u odeljku „klasika i džez“, u nekim državama je to pop muzika. Ali, svirao sam na većini najvažnijih džez festivala na svetu. Mi ovde i ne znamo da se u svetu dešava ogroman uticaj naše muzike na svetsku pop muziku. Nekoliko velikih svetskih bendova je direktan „kopi pejst“ odavde. Recimo, „Gogol bordelo“ je pod direktnim uticajem Balkana. Lepo je znati da nisi neka mala seoska atrakcija. Ja sam uvek u glavnom programu, gde god da dođem.

:D


Izvor: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=40584
chubby
Posts: 19
Joined: 14/04/2007 16:18

#9

Post by chubby »

pa moj brega nije balkan samo beograd i okolica
Post Reply