GlobalNET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Shamrock

GlobalNET

Post by Shamrock » 02/12/2006 12:26

Ima li ovdje neko na Global netu da mi iz prve ruke kaze kakvi su al iskreno nemojte previse hvaliti, i kakva su vam ocekivanja? :D

hvala :D

d3x

Post by d3x » 29/12/2006 15:43

ja sam vec nekoliko mjeseci na Globalnetu i ne do ti bog da potpises ugovor sa njima!!!

toliko je los sistem da sam ja recimo sada na dial-upu vec 15-ti dan zaredom trosim impulse, dok ovi kazu da rade na popravljanju konekcije. ako ista drugo ima od brzog neta obavezno uzmi!
ja nazalost alternative nemam...

latinalover

Post by latinalover » 17/01/2007 22:39

d3x wrote:ja sam vec nekoliko mjeseci na Globalnetu i ne do ti bog da potpises ugovor sa njima!!!

toliko je los sistem da sam ja recimo sada na dial-upu vec 15-ti dan zaredom trosim impulse, dok ovi kazu da rade na popravljanju konekcije. ako ista drugo ima od brzog neta obavezno uzmi!
ja nazalost alternative nemam...

hehe..to se desilo jednom u cetiri mjeseca....

pogledaj drugu stranu

brzina kao ADSL a download bez limita... oslobodjeni placanja pdv-a

tako da je 6Km jeftinije....

budi realan!

putujucidzindas

Post by putujucidzindas » 17/01/2007 22:44

ja sam isto tako prije cetiri mjeseca uzela onaj najjeftiniji paketic :D i jednom sam do sad imala malo problema, al nista strasno. kratko je trajalo..doduse , prijatelji su uzeli onaj malo veci, malo brzi paket, i katastrofa im je..ne radi ne radi ne radi...e sad, oni su na dobrinji, ja u centru, moguce da tamo imaju problema..ne znam

internet

Post by internet » 18/01/2007 00:01

Kada je ovaj GlobalNET poceo raditi uopste?

Imaju li ikakve veze sa hrvatskim globalnetom? http://home.globalnet.hr

A sudeci po zvanicnoj stranici http://www.globalnet.ba moze se prosuditi i kvalitet ISP-a.

Web stranica je ispunjena osnovnim podatcima za korniske.

cjenovnik / mjesecna predplata

"O nama": http://globalnet.ba/?id=5

Kod nas se stvarno svakakvi ljudi bave svakakvim poslom...

Chischo

Post by Chischo » 18/01/2007 00:18

internet wrote:Kada je ovaj GlobalNET poceo raditi uopste?

Imaju li ikakve veze sa hrvatskim globalnetom? http://home.globalnet.hr

A sudeci po zvanicnoj stranici http://www.globalnet.ba moze se prosuditi i kvalitet ISP-a.

Web stranica je ispunjena osnovnim podatcima za korniske.

cjenovnik / mjesecna predplata

"O nama": http://globalnet.ba/?id=5

Kod nas se stvarno svakakvi ljudi bave svakakvim poslom...

oci mi zasuzise od smijeha...

stidljiv

Post by stidljiv » 18/01/2007 02:32

OMFG...

Nemoguce...

Nevjerovatno...

Padam od smijeha...

Buahahahhahahahahhahaha

:D

Neelix

Post by Neelix » 18/01/2007 08:36

kladim se da latina radi u globalnetu :D :D :D

latinalover

Post by latinalover » 20/01/2007 18:24

Neelix wrote:kladim se da latina radi u globalnetu :D :D :D

http://www.globalnet.ba/?id=16

latina pokusava da bude realan..

pogledajte im cjenovnik...

0124/256.-.a plus neograniceno...ja sam u ta cetiri mjeseca samo jednom problem imao.

plus oslobodjeni PDV-a.....to znaci

ako imas svoj modem:

1024/256
down i up neograniceni

29,9KM

a adsl 42Km 3 GB

njonjica

Post by njonjica » 20/01/2007 18:31

Cekaj...to znaci...ako unajmim njihov modem i imam midi konekciju, placam 35,90 km (jer sam oslobodjena PDV-a)?

stidljiv

Post by stidljiv » 20/01/2007 18:38

Kako vjerovati nepismenim ljudima...ja se ni pod razno ne bih oslanjao na ovakve 'firme'...

Chischo

Post by Chischo » 20/01/2007 21:37

latinalover wrote:
Neelix wrote:kladim se da latina radi u globalnetu :D :D :D

http://www.globalnet.ba/?id=16

latina pokusava da bude realan..

pogledajte im cjenovnik...

0124/256.-.a plus neograniceno...ja sam u ta cetiri mjeseca samo jednom problem imao.

plus oslobodjeni PDV-a.....to znaci

ako imas svoj modem:

1024/256
down i up neograniceni

29,9KM

a adsl 42Km 3 GB

te nominalne brzine ti kod bosanskih provajdera ne znace nista, jer se mrezama danas u bosni svi bave, od prodavaca krompira do svercera devizama,(odes na elitesecurity.org, pokupis par fazona i eto te, IT ekspert) malo je skolovanih ljudi,
ne daju oni dzaba flatrate, vjerovatno ako si 24/7 online ne mozes skinuti ni par gigabajta

internet

Post by internet » 21/01/2007 10:58

ET NET je poduzece za davanje informatickih usluga.
Razlozima za otvaranje GlobalN ISP-a (Internet Service Provider) mogu se imenovati slijedece cinjenice.

U svijetu je danas prisutna recenica: "Internet u svakom domu."

Danas moderne drzave izravno pomazu kod uvodenja Interneta prakticno u svaki dom. Mi danas u nasoj drzavi nemamo cak niti oslobadanje od carine na uvoz racunara, a da ne govorimo o nekom drugom vidu pomoci.

U svijetu je vec postalo praksom da za otvaranje domene ne trebate nista placati ili tek simbolicno. U nasoj drzavi to je pak poprilicna suma novca koja izlazi iz okvira simbolike. Radi toga, ali i svih drugih poteskoca u ovoj oblasti, odlucili smo se i odvazili osnovati GlobalNET, s ciljem da se pojavimo kao ponudac Internet usluga na cjelokupnom podrucju Bosne i Hercegovine, otvaranjem regionalnih ureda. U tom smislu je nasa sestrinska firma, BH Cabel Net, vec otvorila svoje kancelarije sirom BiH.

Danas nam pravna regulativa jos ne ide u prilog, ali najave da ce ista biti rijesena, ohrabruje nas u namjeri da istrajemo i nasu zamisao u potpunosti realiziramo. Pokrenuta je inicijativa za formiranje "Poola Privatnih Internet Providera BiH". Taj "pool" (centar) imao bi za cilj da pomogne svim privatnim, usitnjenim i lokalnim providerima da se udruzivanjem bore protiv monopola na trzistu Interneta i time osiguraju pokrivenost cijele BiH.

I na kraju, sto je to po cemu se razlikujemo od drugih?
GlobalNET je 100% privatni Internet provider, osnovan bez i "jedne marke" kredita, bez bilo kakve donacije i pomoci sa strane, prvi smo globalni Internet provider koji ima za cilj pokrivanje cijele BiH, prvi smo koji uopce pokusavaju izaci iz okvira nacionalnog i postati globalni Internet provider koji ima za cilj da iskoristi poziciju Sarajeva kroz "Pakt o stabilnosti", kako bismo projekat prosirili na sve zemlje clanice Pakta - prvi Internet aplication provider (IAP) koji ce u buducnosti svim malim i srednjim poduzecima davati knjigovodstvene usluge putem Interneta, prvi Internet provider koji ce svojim korisnicima osigurati da putem Interneta vrse sigurna bezgotovinska placanja sa bilo kojom karticom (VISA, DC, EC, Amex…), i na kraju, mi smo provider koji za svoje usluge naplacuje manje od konkurencije.
Sve instalacije preko kojih mi pruzamo nase internet usluge su u okviru nase grupe, t.j. nase sestrinske firme BH Cabel NET d.o.o. Sarajevo koji samo u kantonu sarajevo ima oko 50km polozenog optickog kabla.

Ono sto Vam zelimo ponuditi kao korisniku je usluga na obostrano zadovoljstvo, naravno sve u trendu sa najsavremenijim svjetskim dostignucima iz oblasti informatike i srodnim joj tehnologijama. Nasa oprema, pocevsi od "obicnog" cable pa sve do "dedicated" pristupa Internetu, spada u red najkvalitetnijih dostignuca iz same oblasti, cime Vam postajemo garant sigurne, brze i pouzdane usluge.

Neke od usluga koje Vam nudimo su:

pristup preko postojece instalacije kablovske televizije
stalne veze - iznajmljene linije (opticki kablovi kao i bakarne zice)
izrada i implementacija racunarskih mreza,
web hosting,
graficke & web dizajn usluge,
pomoc & podrska, servis racunarske opreme,
konsalting...

Šta mislite koliki im je rok trajanja?

Nema ništa gore kad se ovakvi seljaci bave IT-om. Nevjerovatno.

Što se tiče "oslobađanja PDV-a", oni se vjerovatno ne nalaze u sistemu pdv-a, što ne znači da neće morati ući u sistem pdv-a kada ostvare promet preko 50.000 KM (ako ikad:)). Zato su cijene otprilike 17% jeftinije, zasad.

chinese_water

Post by chinese_water » 21/01/2007 17:25

internet wrote:
ET NET je poduzece za davanje informatickih usluga.
Razlozima za otvaranje GlobalN ISP-a (Internet Service Provider) mogu se imenovati slijedece cinjenice.

U svijetu je danas prisutna recenica: "Internet u svakom domu."

Danas moderne drzave izravno pomazu kod uvodenja Interneta prakticno u svaki dom. Mi danas u nasoj drzavi nemamo cak niti oslobadanje od carine na uvoz racunara, a da ne govorimo o nekom drugom vidu pomoci.

U svijetu je vec postalo praksom da za otvaranje domene ne trebate nista placati ili tek simbolicno. U nasoj drzavi to je pak poprilicna suma novca koja izlazi iz okvira simbolike. Radi toga, ali i svih drugih poteskoca u ovoj oblasti, odlucili smo se i odvazili osnovati GlobalNET, s ciljem da se pojavimo kao ponudac Internet usluga na cjelokupnom podrucju Bosne i Hercegovine, otvaranjem regionalnih ureda. U tom smislu je nasa sestrinska firma, BH Cabel Net, vec otvorila svoje kancelarije sirom BiH.

Danas nam pravna regulativa jos ne ide u prilog, ali najave da ce ista biti rijesena, ohrabruje nas u namjeri da istrajemo i nasu zamisao u potpunosti realiziramo. Pokrenuta je inicijativa za formiranje "Poola Privatnih Internet Providera BiH". Taj "pool" (centar) imao bi za cilj da pomogne svim privatnim, usitnjenim i lokalnim providerima da se udruzivanjem bore protiv monopola na trzistu Interneta i time osiguraju pokrivenost cijele BiH.

I na kraju, sto je to po cemu se razlikujemo od drugih?
GlobalNET je 100% privatni Internet provider, osnovan bez i "jedne marke" kredita, bez bilo kakve donacije i pomoci sa strane, prvi smo globalni Internet provider koji ima za cilj pokrivanje cijele BiH, prvi smo koji uopce pokusavaju izaci iz okvira nacionalnog i postati globalni Internet provider koji ima za cilj da iskoristi poziciju Sarajeva kroz "Pakt o stabilnosti", kako bismo projekat prosirili na sve zemlje clanice Pakta - prvi Internet aplication provider (IAP) koji ce u buducnosti svim malim i srednjim poduzecima davati knjigovodstvene usluge putem Interneta, prvi Internet provider koji ce svojim korisnicima osigurati da putem Interneta vrse sigurna bezgotovinska placanja sa bilo kojom karticom (VISA, DC, EC, Amex…), i na kraju, mi smo provider koji za svoje usluge naplacuje manje od konkurencije.
Sve instalacije preko kojih mi pruzamo nase internet usluge su u okviru nase grupe, t.j. nase sestrinske firme BH Cabel NET d.o.o. Sarajevo koji samo u kantonu sarajevo ima oko 50km polozenog optickog kabla.

Ono sto Vam zelimo ponuditi kao korisniku je usluga na obostrano zadovoljstvo, naravno sve u trendu sa najsavremenijim svjetskim dostignucima iz oblasti informatike i srodnim joj tehnologijama. Nasa oprema, pocevsi od "obicnog" cable pa sve do "dedicated" pristupa Internetu, spada u red najkvalitetnijih dostignuca iz same oblasti, cime Vam postajemo garant sigurne, brze i pouzdane usluge.

Neke od usluga koje Vam nudimo su:

pristup preko postojece instalacije kablovske televizije
stalne veze - iznajmljene linije (opticki kablovi kao i bakarne zice)
izrada i implementacija racunarskih mreza,
web hosting,
graficke & web dizajn usluge,
pomoc & podrska, servis racunarske opreme,
konsalting...

Šta mislite koliki im je rok trajanja?

Nema ništa gore kad se ovakvi seljaci bave IT-om. Nevjerovatno.

Što se tiče "oslobađanja PDV-a", oni se vjerovatno ne nalaze u sistemu pdv-a, što ne znači da neće morati ući u sistem pdv-a kada ostvare promet preko 50.000 KM (ako ikad:)). Zato su cijene otprilike 17% jeftinije, zasad.

Ja sam kod prijatelja nazalost otkrio da global net radi na jedan totalno divlji nacin... preko VPN-a... momak ne moze skidati nista sa rapidshare-a jer dijeli adresu sa nekim :shock:

neki

Post by neki » 21/01/2007 17:45

Ako im je profesionalnost kao i kod sestrinske firme od tih treba bjezat glavom bez obzira..samim tim sto nisu u sistemu pdv-a vidi se koliko su ozbiljni da postanu "globalni internet provider"...svasta
Moja prognoza je da ih do ljeta nece bit

Post Reply