Glavobolja kod djece

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
BINKA

Glavobolja kod djece

Post by BINKA » 21/12/2006 10:30

Sinoc mi se sin od tri i pol godine zalio da ga boli glava i drzao je ruku na tjemenu. Neznam sta da radim. Da li djete te dobi zna folirati ili ga je stvarno bolila glava. Nakon pola sata je zaspao i jutros kad se probudio pitala sam ga, da li ga jos boli glava on mi je odgovorio da ne, vise me ne boli. Malo mi to sve cudno i prepala sam se. Sta da radim moze li djecu stvarno boljeti glava ja to nikad nisam cula. Treba li da ga nosim lijecniku. Dajte mi molim vas neki savjet. Hvala

mamica papucarka

Re: Glavobolja kod djece

Post by mamica papucarka » 21/12/2006 10:34

BINKA wrote:Sinoc mi se sin od tri i pol godine zalio da ga boli glava i drzao je ruku na tjemenu. Neznam sta da radim. Da li djete te dobi zna folirati ili ga je stvarno bolila glava. Nakon pola sata je zaspao i jutros kad se probudio pitala sam ga, da li ga jos boli glava on mi je odgovorio da ne, vise me ne boli. Malo mi to sve cudno i prepala sam se. Sta da radim moze li djecu stvarno boljeti glava ja to nikad nisam cula. Treba li da ga nosim lijecniku. Dajte mi molim vas neki savjet. Hvala

i kod moje rodice je bilo isto tako. Mi smo mislili da folira, ali evo, sada je tinejdjerka a cesto je zna bolit glava. Isla je i na pretrage, i sve je ok.
Ne znam sta da ti kazem. Mozda da vidis hoce li se to ponovit?

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 21/12/2006 10:37

ja se taman vratila da napise da moze bit i upala uha, kad vidim da me je Andja preduhitrila :lol:

bosina

Post by bosina » 21/12/2006 10:41

Djecu moze boljeti glava, zbog raznih uzroka. Nekada su to sinusi, nekada prehlada ili gripa, nekada samo skrecu paznju na sebe. Najcesce nije nista ozbiljno, ali ako se ponavlja i traje duze onda kod lijecnika.Malo dijete zna samo cuti nesto pa se ponasa na nacin da pokaze da o tome nesto zna- glumi bolest, kao sto glume druge situacije sa kojima se tek sretnu.

BINKA

Glavobolja kod djece

Post by BINKA » 21/12/2006 10:42

Hvala Vam puno. Zaboravila sam reci da se u periodu 10 min prije nego je zaspao sav preznojio. Ma joj bas me strah. Strah me i lijecniku ici. Ali to se stvarno prvi put desililo i nije se zalio ni na sta drugo. Sa usima je sve uredu nije od toga. Dobro je spavao. Jutros je veseo. Sta da kazem, neznam, znam samo da sam jako zabrinuta i sva strepim. Nadam se da je sve ok.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 21/12/2006 10:48

BINKA wrote:Hvala Vam puno. Zaboravila sam reci da se u periodu 10 min prije nego je zaspao sav preznojio. Ma joj bas me strah. Strah me i lijecniku ici. Ali to se stvarno prvi put desililo i nije se zalio ni na sta drugo. Sa usima je sve uredu nije od toga. Dobro je spavao. Jutros je veseo. Sta da kazem, neznam, znam samo da sam jako zabrinuta i sva strepim. Nadam se da je sve ok.

jel ga dugo drzala ta bol? Jel plako?
Joj znam kako ti je. I ja uvijek pomislim na najgore :-)
Moj sin je vec u godini dana dva puta zaglavio u bolnici zbog opstruktivnog bronhitisa :( I evo, skoro mjesec dana ga inhaliramo.
I mene uvijek strah astme, iako znam da mu to nije dijagnoza.
Nije nam lako :roll:

p.s fakat nam treba podforum. Ove teme o djeci nicu ko gljive :D

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 21/12/2006 10:57

BINKA wrote:Sinoc mi se sin od tri i pol godine zalio da ga boli glava i drzao je ruku na tjemenu. Neznam sta da radim. Da li djete te dobi zna folirati ili ga je stvarno bolila glava. Nakon pola sata je zaspao i jutros kad se probudio pitala sam ga, da li ga jos boli glava on mi je odgovorio da ne, vise me ne boli. Malo mi to sve cudno i prepala sam se. Sta da radim moze li djecu stvarno boljeti glava ja to nikad nisam cula. Treba li da ga nosim lijecniku. Dajte mi molim vas neki savjet. Hvala

uz svo duzno postovanje, draga mama, ti na forumu pitas da li da vodis dijete doktoru, a dijete se zali na iznenadnu bol..

fakat ono niste normalni....

Qler

Post by Qler » 21/12/2006 10:59

ma ja imam problema sa glavoboljama od kako znam za sebe.. znao sam sa 7 godina da oplacem o bolova.. jebi ga.. bio sam kod 100 doktora i svi kazu nije mi nista..

ali i stari i dedo isto tako imaju glavobolje pa valjda ima veze sa tim neke..

u glavnom sad mi je kofan za dobro jutro ;)

BINKA

Post by BINKA » 21/12/2006 11:00

Vjerovatno niste mama dok tako mislite. Nekako mi glupo da jutros djete vodim zdravo i veselo doktoru. Neznam, mozda i nisam normalna. Ali nemogu ga uvijek na sta god se pozali odmah voditi lijecniku. Jos ce pokupiti kakav virus u bolnici. MA neznam, nisam pametna zato sam se obratila vama u nadi da ima neko iz grane "medicine" ko mi moze pomoci.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 21/12/2006 11:05

BINKA wrote:Vjerovatno niste mama dok tako mislite. Nekako mi glupo da jutros djete vodim zdravo i veselo doktoru. Neznam, mozda i nisam normalna. Ali nemogu ga uvijek na sta god se pozali odmah voditi lijecniku. Jos ce pokupiti kakav virus u bolnici. MA neznam, nisam pametna zato sam se obratila vama u nadi da ima neko iz grane "medicine" ko mi moze pomoci.

BINKA, nisam mama ali sam sa sestrom odgojila njeno dijete. I na svaki bol sam reagovala ODMAH bez davanja tableta i ostalih klinaca palaca. Vecina doktora nije dzaba isla 5 godina na studij da bi ja, kao anglista, bolje od njih znala sta je i kako je.

Andjo, uvodni post kaze DA LI DA GA VODIM DOKTORU a ne JOJ JESAM SE SINOC NASEKIRALA....

Sta da radim moze li djecu stvarno boljeti glava ja to nikad nisam cula. Treba li da ga nosim lijecniku. Dajte mi molim vas neki savjet. Hvala

Da, trebas da ga nosis na pregled, za svaki slucaj.
Uvijek se treba plasiti najgoreg, a nadati se najboljem.
Toliko od mene, posto nisam rodila dijete, ja niti mogu sta znati o tome, niti smijem to komentarisati.

BINKA

Post by BINKA » 21/12/2006 11:08

Ma nije plakao. Zalio se jeste. Moze li dijete biti preumorno pa da je mozda od toga . Dobro je sinoć jeo. Juce citav dan se igrao. Ma ljudi sve je bilo uredu. I danas je ostao kuci veso. Jutros je u 7 sati trazio da jede. Neznam, sve izgleda uredu ali ipak me ta bubica u glavi izjeda, otkud glavobolja. Mislim zasto mi nije rekao bole ga noge pa bih pomislila da je samo umoran. Ili stomak, da pomislim da je nesto pojeo pokvarenoo,...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 21/12/2006 11:20

BINKA wrote:Ma nije plakao. Zalio se jeste. Moze li dijete biti preumorno pa da je mozda od toga . Dobro je sinoć jeo. Juce citav dan se igrao. Ma ljudi sve je bilo uredu. I danas je ostao kuci veso. Jutros je u 7 sati trazio da jede. Neznam, sve izgleda uredu ali ipak me ta bubica u glavi izjeda, otkud glavobolja. Mislim zasto mi nije rekao bole ga noge pa bih pomislila da je samo umoran. Ili stomak, da pomislim da je nesto pojeo pokvarenoo,...

Moja sestricna je sa 9 godina radi debilne uciteljice fasovala gastritis, sreca reagovasmo na vrijeme...
Bolje ti je sprijeciti nego lijeciti, pa ga vodi na pregled. Oslobodi i sebe i njega straha od doktora, sto ranije to bolje...

ps mamice31, ima http://www.bebano.com :D

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 21/12/2006 11:27

mIRCerka wrote:
BINKA wrote:Ma nije plakao. Zalio se jeste. Moze li dijete biti preumorno pa da je mozda od toga . Dobro je sinoć jeo. Juce citav dan se igrao. Ma ljudi sve je bilo uredu. I danas je ostao kuci veso. Jutros je u 7 sati trazio da jede. Neznam, sve izgleda uredu ali ipak me ta bubica u glavi izjeda, otkud glavobolja. Mislim zasto mi nije rekao bole ga noge pa bih pomislila da je samo umoran. Ili stomak, da pomislim da je nesto pojeo pokvarenoo,...

Moja sestricna je sa 9 godina radi debilne uciteljice fasovala gastritis, sreca reagovasmo na vrijeme...
Bolje ti je sprijeciti nego lijeciti, pa ga vodi na pregled. Oslobodi i sebe i njega straha od doktora, sto ranije to bolje...

ps mamice31, ima http://www.bebano.com :D

hej moja mirci... znam ja za taj forum, a na nekima sam viseca tri godine :D
nego, samo konstatujem da ove djecije teme nicu ko gljive :D

debela

Post by debela » 21/12/2006 11:30

mamica 31 wrote:nego, samo konstatujem da ove djecije teme nicu ko gljive :D

joj uze mi rijec iz usta. ne kontam sta je ovo :shock:

shin

Post by shin » 21/12/2006 11:49

Prije se islo kod dr. Prohica i Zazule, sad ove moderne mame sve zamjenile sa Googleom.

Rania

Post by Rania » 21/12/2006 12:12

BINKA moguce je da dijete boli glava ako se nakon intenzivne igre oznoji tj. ako je sklono je znojenju (znam po svom sinu i nasim malim rodjacima). To je jednostavno glavobolja na neki nacin izazvana dehidracijom. Ja sam se isto brinula za svog sina jer ga je cesto poslije treninga bolila glava, tad su me smirile druge mame i rekle mi da provjerim koliko vode unosi prije i utoku treninga. I vjeruj mi ka je poceo da pije flasicu vode u toku treninga glavobolje su jednostavno prestale.

Ja sam se kao i svaka sekirli mama, ipak konsultovala i sa njegovim pedijatrom i on mi je rekao da je to moguce i da glavobolje kod djeteta kojem je opsta slika dobra (krvna slika, raspolozenje, izgled) nije indikacija neke bolesti.

BINKA

Post by BINKA » 12/01/2007 09:45

Moram Vam reći da sam sretna zbog svog sinčića, jer se više nije ponovila "glavobolja", nikada čak niti jedanput više nije rekao da ga boli glava. Sretna sam. I shvatila sam da je najvjerojatnije bio preumoran.
Ovom prilikom poručujem svima koji imaju malu dječicu da se malo opuste i da ne budu kao ja preplašeni za sve. Kažu da ću se opustiti ako dobijem drugo dijete. Nadam se.

Rania

Post by Rania » 12/01/2007 09:51

:)

Post Reply