Glava motora.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#1 Glava motora.

Post by topcam »

.
Last edited by topcam on 30/12/2011 08:03, edited 1 time in total.
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#2 Re: Glava motora.

Post by Gile Šampion »

Ovo nije generalka koliko vidim,već osvježavanje motora? Pa ništa...fino to odradi,zbrusi glavu,poravnaj...naštimaj sve kako treba...upali i prvih 1000 km lagano bez gasanja... :D
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#3 Re: Glava motora.

Post by topcam »

.
Last edited by topcam on 30/12/2011 08:01, edited 1 time in total.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4 Re: Glava motora.

Post by shlauf »

Jel tebi propišao motor tj. pomješao ulje i vodu ??? :?:
Kad je već skinuta glava ja bih još skinuo karter i zamjenio karike da bude motor k'o pišća.

Aleeee aleeeeeeeeeeee :dance:
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#5 Re: Glava motora.

Post by mentalist »

Tesko da ti moze neko reci nesto konkretno na osnovu slike. Kako si i sam rekao, majstori ce pogledati glavu ako je treba ravnati. Moja bi ti bila preporuka, ako vec majstori nisu provjerili, da pogledas stubline dali imaju "ajnzac" ili ogrebotine. Ako imaju, kao sto rece @shlauf, odradis mu kompletno sve i imas jos izvjesno vrijeme vozilo da te sluzi.Ali onda bi to bila prva specijala.Dosta skuplje od plana :-)
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#6 Re: Glava motora.

Post by shlauf »

mentalist wrote:Tesko da ti moze neko reci nesto konkretno na osnovu slike. Kako si i sam rekao, majstori ce pogledati glavu ako je treba ravnati. Moja bi ti bila preporuka, ako vec majstori nisu provjerili, da pogledas stubline dali imaju "ajnzac" ili ogrebotine. Ako imaju, kao sto rece @shlauf, odradis mu kompletno sve i imas jos izvjesno vrijeme vozilo da te sluzi.Ali onda bi to bila prva specijala.Dosta skuplje od plana :-)
Nebi bila specijala ako se ne rade stubline već samo se promjene karike, bolja kompresija ... :thumbup:

Aleeee aleeeeeeeeee
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#7 Re: Glava motora.

Post by topcam »

.
Last edited by topcam on 30/12/2011 08:01, edited 1 time in total.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#8 Re: Glava motora.

Post by mentalist »

shlauf wrote:
mentalist wrote:Tesko da ti moze neko reci nesto konkretno na osnovu slike. Kako si i sam rekao, majstori ce pogledati glavu ako je treba ravnati. Moja bi ti bila preporuka, ako vec majstori nisu provjerili, da pogledas stubline dali imaju "ajnzac" ili ogrebotine. Ako imaju, kao sto rece @shlauf, odradis mu kompletno sve i imas jos izvjesno vrijeme vozilo da te sluzi.Ali onda bi to bila prva specijala.Dosta skuplje od plana :-)
Nebi bila specijala ako se ne rade stubline već samo se promjene karike, bolja kompresija ... :thumbup:

Aleeee aleeeeeeeeee
Slazem se, ako su stubline dobre. Neznam koliko je isplatno da i mijenja karike ako su stubline dobre. Da je bolje, jeste ali puno investicije.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#9 Re: Glava motora.

Post by mentalist »

topcam wrote:Na kraju je pomijesao, u pocetku je "nestajala voda" : ispod auta ni kapljice, ulje cisto, poklopac nesto malo
zamrljan (kratke relacije), izduvnih gasova nije bilo u rashladnoj vodi,nije izlazio bijeli dim nazad.
tehnicki bez problema uraden(kvar nije relevantan, tehnicke ili sigurnosne kriteriji nisu naruseni)


Posao je dogovoren, na termin sam cekao 3 sedmice, sljedeci slobodni termini su sredinom oktobra, tako da
izmjene nisu moguce.

(koliko je zahtjevan (dodatno vrijeme rada) taj poduhvat - karike promijeniti, i kolika je cijena karika uopste)
ako su ovo karike link ispod, cca. 80 € komad trenutno nisam u prilici izdvajati dodatno novac za karike, ali hvala na prijedlogu.
http://www.schnip.de/22-0-Kolben+Opel+Astra+F.html

Inace sam zadovoljan jer je moj mehanicar spomenuo da je mozda i blok motora napukao (sto samo firme koje
rade motore mogu kontrolisati: zagrijati, i testirati kako treba) sto znatno podize cijenu.

Ovaj popravak sam inace tretirao "biti ili ne biti". Sad je vec izvjesno da ce prije biti, nego ne biti.

--
Sto se brusenja tice, to ce majstori sutra da odluce, da li je potrebno ili ne,
tu odluku prepustam njima.
Pa ne toliko zahtjevno ako se radi SAMO o karikama. Zavisi ako ima prostora da ti to odradi bez vadjenja motora (posto se radilica ne vadi) i ako hoce tako da radi. Opet to ti je do majstora. E sad kada majstor to rasklopi tek ces onda da vidis stvarnu sliku, dali trebalezajeve na radilici, letece na klipnjacama itd. Zato sam i rekao dali je to isplatno.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#10 Re: Glava motora.

Post by AmADin_gospo »

ako nije tajna, može li se znati ime i lokacija tog tvog dobroh majstora za opel.

čisto me interesuje...

Pozz, www.opelteam.ba
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#11 Re: Glava motora.

Post by shlauf »

topcam wrote:Na kraju je pomijesao, u pocetku je "nestajala voda" : ispod auta ni kapljice, ulje cisto, poklopac nesto malo
zamrljan (kratke relacije), izduvnih gasova nije bilo u rashladnoj vodi,nije izlazio bijeli dim nazad.
tehnicki bez problema uraden(kvar nije relevantan, tehnicke ili sigurnosne kriteriji nisu naruseni)


Posao je dogovoren, na termin sam cekao 3 sedmice, sljedeci slobodni termini su sredinom oktobra, tako da
izmjene nisu moguce.

(koliko je zahtjevan (dodatno vrijeme rada) taj poduhvat - karike promijeniti, i kolika je cijena karika uopste)
ako su ovo karike link ispod, cca. 80 € komad trenutno nisam u prilici izdvajati dodatno novac za karike, ali hvala na prijedlogu.
http://www.schnip.de/22-0-Kolben+Opel+Astra+F.html

Inace sam zadovoljan jer je moj mehanicar spomenuo da je mozda i blok motora napukao (sto samo firme koje
rade motore mogu kontrolisati: zagrijati, i testirati kako treba) sto znatno podize cijenu.

Ovaj popravak sam inace tretirao "biti ili ne biti". Sad je vec izvjesno da ce prije biti, nego ne biti.

--
Sto se brusenja tice, to ce majstori sutra da odluce, da li je potrebno ili ne,
tu odluku prepustam njima.
Nazovi ŠKORO 033/538-333 i raspitaj se za cijenu karika :thumbup:

Aleeee aleeeeeeeeee
michaela
Posts: 79
Joined: 13/06/2010 09:31

#12 Re: Glava motora.

Post by michaela »

mjenjaj ti to,ili tusni nekom dok je jos u voznom stanju
mislim da ti se ne isplati popravljat i bacat pare dzaba

PS.vidjeh je danas,cijeli vils se okrenuo za njom blago tebi topkam
sretan si covjek(crni sal oko vrata i svijetle traperice)
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#13 Re: Glava motora.

Post by topcam »

.
Post Reply