Glava motora.
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
- Gile Šampion
- Posts: 639
- Joined: 24/08/2007 22:57
#2 Re: Glava motora.
Ovo nije generalka koliko vidim,već osvježavanje motora? Pa ništa...fino to odradi,zbrusi glavu,poravnaj...naštimaj sve kako treba...upali i prvih 1000 km lagano bez gasanja... 
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#4 Re: Glava motora.
Jel tebi propišao motor tj. pomješao ulje i vodu ???
Kad je već skinuta glava ja bih još skinuo karter i zamjenio karike da bude motor k'o pišća.
Aleeee aleeeeeeeeeeee
Kad je već skinuta glava ja bih još skinuo karter i zamjenio karike da bude motor k'o pišća.
Aleeee aleeeeeeeeeeee
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#5 Re: Glava motora.
Tesko da ti moze neko reci nesto konkretno na osnovu slike. Kako si i sam rekao, majstori ce pogledati glavu ako je treba ravnati. Moja bi ti bila preporuka, ako vec majstori nisu provjerili, da pogledas stubline dali imaju "ajnzac" ili ogrebotine. Ako imaju, kao sto rece @shlauf, odradis mu kompletno sve i imas jos izvjesno vrijeme vozilo da te sluzi.Ali onda bi to bila prva specijala.Dosta skuplje od plana 
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#6 Re: Glava motora.
Nebi bila specijala ako se ne rade stubline već samo se promjene karike, bolja kompresija ...mentalist wrote:Tesko da ti moze neko reci nesto konkretno na osnovu slike. Kako si i sam rekao, majstori ce pogledati glavu ako je treba ravnati. Moja bi ti bila preporuka, ako vec majstori nisu provjerili, da pogledas stubline dali imaju "ajnzac" ili ogrebotine. Ako imaju, kao sto rece @shlauf, odradis mu kompletno sve i imas jos izvjesno vrijeme vozilo da te sluzi.Ali onda bi to bila prva specijala.Dosta skuplje od plana
Aleeee aleeeeeeeeee
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#8 Re: Glava motora.
Slazem se, ako su stubline dobre. Neznam koliko je isplatno da i mijenja karike ako su stubline dobre. Da je bolje, jeste ali puno investicije.shlauf wrote:Nebi bila specijala ako se ne rade stubline već samo se promjene karike, bolja kompresija ...mentalist wrote:Tesko da ti moze neko reci nesto konkretno na osnovu slike. Kako si i sam rekao, majstori ce pogledati glavu ako je treba ravnati. Moja bi ti bila preporuka, ako vec majstori nisu provjerili, da pogledas stubline dali imaju "ajnzac" ili ogrebotine. Ako imaju, kao sto rece @shlauf, odradis mu kompletno sve i imas jos izvjesno vrijeme vozilo da te sluzi.Ali onda bi to bila prva specijala.Dosta skuplje od plana![]()
Aleeee aleeeeeeeeee
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#9 Re: Glava motora.
Pa ne toliko zahtjevno ako se radi SAMO o karikama. Zavisi ako ima prostora da ti to odradi bez vadjenja motora (posto se radilica ne vadi) i ako hoce tako da radi. Opet to ti je do majstora. E sad kada majstor to rasklopi tek ces onda da vidis stvarnu sliku, dali trebalezajeve na radilici, letece na klipnjacama itd. Zato sam i rekao dali je to isplatno.topcam wrote:Na kraju je pomijesao, u pocetku je "nestajala voda" : ispod auta ni kapljice, ulje cisto, poklopac nesto malo
zamrljan (kratke relacije), izduvnih gasova nije bilo u rashladnoj vodi,nije izlazio bijeli dim nazad.
tehnicki bez problema uraden(kvar nije relevantan, tehnicke ili sigurnosne kriteriji nisu naruseni)
Posao je dogovoren, na termin sam cekao 3 sedmice, sljedeci slobodni termini su sredinom oktobra, tako da
izmjene nisu moguce.
(koliko je zahtjevan (dodatno vrijeme rada) taj poduhvat - karike promijeniti, i kolika je cijena karika uopste)
ako su ovo karike link ispod, cca. 80 € komad trenutno nisam u prilici izdvajati dodatno novac za karike, ali hvala na prijedlogu.
http://www.schnip.de/22-0-Kolben+Opel+Astra+F.html
Inace sam zadovoljan jer je moj mehanicar spomenuo da je mozda i blok motora napukao (sto samo firme koje
rade motore mogu kontrolisati: zagrijati, i testirati kako treba) sto znatno podize cijenu.
Ovaj popravak sam inace tretirao "biti ili ne biti". Sad je vec izvjesno da ce prije biti, nego ne biti.
--
Sto se brusenja tice, to ce majstori sutra da odluce, da li je potrebno ili ne,
tu odluku prepustam njima.
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#10 Re: Glava motora.
ako nije tajna, može li se znati ime i lokacija tog tvog dobroh majstora za opel.
čisto me interesuje...
Pozz, www.opelteam.ba
čisto me interesuje...
Pozz, www.opelteam.ba
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#11 Re: Glava motora.
Nazovi ŠKORO 033/538-333 i raspitaj se za cijenu karikatopcam wrote:Na kraju je pomijesao, u pocetku je "nestajala voda" : ispod auta ni kapljice, ulje cisto, poklopac nesto malo
zamrljan (kratke relacije), izduvnih gasova nije bilo u rashladnoj vodi,nije izlazio bijeli dim nazad.
tehnicki bez problema uraden(kvar nije relevantan, tehnicke ili sigurnosne kriteriji nisu naruseni)
Posao je dogovoren, na termin sam cekao 3 sedmice, sljedeci slobodni termini su sredinom oktobra, tako da
izmjene nisu moguce.
(koliko je zahtjevan (dodatno vrijeme rada) taj poduhvat - karike promijeniti, i kolika je cijena karika uopste)
ako su ovo karike link ispod, cca. 80 € komad trenutno nisam u prilici izdvajati dodatno novac za karike, ali hvala na prijedlogu.
http://www.schnip.de/22-0-Kolben+Opel+Astra+F.html
Inace sam zadovoljan jer je moj mehanicar spomenuo da je mozda i blok motora napukao (sto samo firme koje
rade motore mogu kontrolisati: zagrijati, i testirati kako treba) sto znatno podize cijenu.
Ovaj popravak sam inace tretirao "biti ili ne biti". Sad je vec izvjesno da ce prije biti, nego ne biti.
--
Sto se brusenja tice, to ce majstori sutra da odluce, da li je potrebno ili ne,
tu odluku prepustam njima.
Aleeee aleeeeeeeeee
-
michaela
- Posts: 79
- Joined: 13/06/2010 09:31
#12 Re: Glava motora.
mjenjaj ti to,ili tusni nekom dok je jos u voznom stanju
mislim da ti se ne isplati popravljat i bacat pare dzaba
PS.vidjeh je danas,cijeli vils se okrenuo za njom blago tebi topkam
sretan si covjek(crni sal oko vrata i svijetle traperice)
mislim da ti se ne isplati popravljat i bacat pare dzaba
PS.vidjeh je danas,cijeli vils se okrenuo za njom blago tebi topkam
sretan si covjek(crni sal oko vrata i svijetle traperice)
