Ginekomastija u pubertetu

Sve o zdravlju...
Post Reply
Wazap

Ginekomastija u pubertetu

Post by Wazap » 30/06/2011 11:22

Imam 14 godina i musko sam :D

Evo ovako ljudi moze neko da mi objasni koliko to traje i to trazio sam po netu svasta sam naso al nisam dobio neke
odgovore
ono obicno napuhane su mi bradavice i imam neke kvrzice ispod tvrde su kad dirnem bole
-Procitao sam da te kvrzice odu vremenom a da bradavice ostanu napuhane :sad:
i imam oko bradavica ko neki osip ko bubuljice i po njima rastu dlakice zute
i veca mi je lijeva nego desna bradavica
zna li neko kako da uklonim te bubuljice sa bradavica
da i toga mi ima u donjem dijelu qurca
eto ako neko zna kako ukloniti bio bih mu zahvalan

Molio bih admina da ne zatvara temu pls :-D

Sutlijas

Re: Ginekomastija u pubertetu

Post by Sutlijas » 30/06/2011 12:07

Ako zaista imas problem, i nisi troll, onda pisi malo ozbiljnije kako bi te ljudi ozbiljnije shvatili. Tvoj slucaj nije za foruma nego za endokrinologa. Trebas provjeriti statuse spolnih hormona i primjeniti odredjenu terapiju, odnosno dijetu/aktivnosti kako bi hormonska slika bila u balansu pozitivnom za tebe. Takodjer, slican oblik ima i mastopatija, mada kvrzice ukazuju na zlijezdano tkivo, a opet se postavlja pitanje zasto te boli, odnosno da li je to dodatna bol pored uobicajene za to osjetljivo mjesto. U svakom slucaju se mora otici kod doktora.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 30/06/2011 13:31

Wazap wrote:Imam 14 godina i musko sam :D

Evo ovako ljudi moze neko da mi objasni koliko to traje i to trazio sam po netu svasta sam naso al nisam dobio neke
odgovore
ono obicno napuhane su mi bradavice i imam neke kvrzice ispod tvrde su kad dirnem bole

Kao neko ko je iskusni hipohondar moj savjet ti je da prestaneš jesti (i piti) mlijeko, mliječne proizvode, meso i mesne proizvode. Sve hormonizirano!

Ako je neko hipohondar ili misli da ga neko progoni, ne mora značiti da nije bolestan ili ga stvarno neko progoni (paranoik).

Wazap

Post by Wazap » 30/06/2011 13:48

PipiDugaDevetka wrote:
Wazap wrote:Imam 14 godina i musko sam :D

odgovore

Kao neko ko je iskusni hipohondar moj savjet ti je da prestaneš jesti (i piti) mlijeko, mliječne proizvode, meso i mesne proizvode. Sve hormonizirano!

Ako je neko hipohondar ili misli da ga neko progoni, ne mora značiti da nije bolestan ili ga stvarno neko progoni (paranoik).

Pa da nije malo pre rano da ne jedem mlijeko meso i to ja sam u pubertetu u razvoju i mislim da mi toga treba
visok sam 175 cm i imam negdje 49-50 kila da li je to normalno i mrsav (zgoljav) sam :D
i kako ce mi pomoci ako ne pijem mlijeko i ne jedem meso??? ako nije porobelm objasnit bio bih ti zahvalan

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 30/06/2011 14:54

Ne znam je li prerano da postaneš vegetarijanac. Ima stručnjaka, pa će ti pomoći.

U Brazilu, Argentini, Bosni i USA nije zabranjeno stoku tretirati hormonima brzog rasta.
Cijena zaleđenog mesa uvezenog iz Brazila i Argentine je 2,56KM/kg. Sedmično se u Kantonu SA zakolje 20-30 grla stoke, a proda se (i pojede) sedmično 200-300 grla, pa ti vidi hoćeš li ga jesti ili ćeš se preorijentisati na nešto zdravije.

Ima konjetine za kupiti u Visokom.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 30/06/2011 14:54

.....
Last edited by PipiDugaDevetka on 30/06/2011 14:55, edited 1 time in total.

Wazap

Post by Wazap » 30/06/2011 19:16

Dobro jbg znam da sam dosadan sry :D

Samo mi reci kako ce mi to pomoci mislim da ne jedem meso i pijem mlijeko?
i znas li sta mi je ovo oko bradavica??? neki osip

HVALA TI OD POMOCI SI :-D

Wazap

Post by Wazap » 30/06/2011 20:36

PipiDugaDevetka wrote:Ne znam je li prerano da postaneš vegetarijanac. Ima stručnjaka, pa će ti pomoći.

U Brazilu, Argentini, Bosni i USA nije zabranjeno stoku tretirati hormonima brzog rasta.
Cijena zaleđenog mesa uvezenog iz Brazila i Argentine je 2,56KM/kg. Sedmično se u Kantonu SA zakolje 20-30 grla stoke, a proda se (i pojede) sedmično 200-300 grla, pa ti vidi hoćeš li ga jesti ili ćeš se preorijentisati na nešto zdravije.

Ima konjetine za kupiti u Visokom.

Samo mi kazi brate kako mi moze pomoci to da ne jedem meso i pijem mlijeko
oce se smanjiti bradavice ili sta?
i da li znas sta je ovo okolo bradavica mislim ko neki osip nervira me
jos sad ce bazeni jbt kako cu

OD POMOCI SI MI HVALA

2407

Post by 2407 » 30/06/2011 21:46

10% da ti hoce pomoci a 100% da nece to sto ne jedes meso i ne pijes mlijeko.

Dobio si vec konkretnu uputu ranije, roditelje pod ruku i kod doktora(endokrinologa), nemoj nista na svoju ruku uzimati jer mozes jos vise sjebati to a nemoj ni ocekivati da ce ti se samo povuci. Zato pravac kod doktora!

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 30/06/2011 22:39

Wazap wrote:Dobro jbg znam da sam dosadan sry :D

Samo mi reci kako ce mi to pomoci mislim da ne jedem meso i pijem mlijeko?
i znas li sta mi je ovo oko bradavica??? neki osip

HVALA TI OD POMOCI SI :-D

Kad ja popijem kafu poveća mi se krvni tlak, pa mi je jedini lijek protiv kafe to da je prestanem piti.

Obavezno doktoru prema prethodnim preporukama!

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 10/07/2011 12:01

Evo, čak i čitaoci Dnevnog AVA3A znaju da u mlijeku ima hormona i antibiotika:
Image
Šta ćeš i kako ćeš dalje, ja ne znam, ali imaj na umu da savremeno proizvedeno mlijeko i mliječni proizvodi nisu baš dobri za konzumiranje. Ako su naučnici otkrili ovu pojavu u mlijeku, nema sumnje da hormona i antibiotika ima i u goveđem mesu i mesnim proizvodima.

Post Reply