"Genocid" Zvornik

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

bedrudin

"Genocid" Zvornik

Post by bedrudin » 21/09/2006 19:16

Majko mila, pa da li ste vidjeli?! Sad gledam vijesti BHT1 i ne mogu sebi da dodjem. Kazu da su pokupljeni cak i osnovci i cini mi se da je Dodik u pravu, sinovi ce biti mozda i veci cetnici od svojih oceva. Pitam se samo kako je onima koji su se vratili u mjesta koja su postala cetnicka legla. Kako pomoci tim ljudima da izdrze? Strasno.

zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by zavrzlama » 21/09/2006 19:35

Spska politika kao najjace separatisticko oruzje koristi satanizaciju sopstvenog naroda.Vidjeti ovu djecu je stvarno zalosno i one transparente,pitam se kakvi su to roditelji da to dozvole,donekle shvatam nekog punoljetnog i koji ima ratne traume pa se lijeci izivljavanjem i uvredama drugih jer takvih ima na svim stranama ali djeca.....ta djeca neznaju sta znaci se igrati sa djecom druge nacionalnosti,oni su podlozni da ih lazu stariji i da im prikazuju druge nacionalnosti kao nesto strano ,opasno i neprijateljski prema njima...kako sijes tako zanjes..a neki su izgleda posijali sebi belaj.

bedrudin

Post by bedrudin » 21/09/2006 19:48

zavrzlama wrote:Spska politika kao najjace separatisticko oruzje koristi satanizaciju sopstvenog naroda.

slazem se, ali se zaledim kada pomislim na drustvo koje proizvodi takve osobe i daje im vrijednost, iako je sve ovo vrlo dobro organizovano kao i "spontana okupljanja" u banja luci prilikom polaganja kamena temeljca za obnovu ferhadije. ima li bar ikakvih reakcija i osuda ovih divljanja? kakve su to skole u koju idu ta djeca, kakve su skole u kojoj direktor o.s. u busovaci prisiljava djecu da pisu pisma i cestitke optuzenom ratnom zlocincu d. kordicu? kada je bivse soc. drustvo, koje je bilo maksimalno tolerantno uspjelo da proizvede toliko zlocinaca, bojim sta je u stanju da nacini ovo drustvo u kojem zlocin i zlocinci predstavljaju najvise vrijednosti.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 21/09/2006 19:49

Gojko Beric je u jednom komentaru citirao Slobodana Simica, za one koji ne znaju jednog od najboljih ex-Yu satiricara i psihijatara koji kaze:

Srbi su lud narod. A za vođe su izabrali svoje najbolje umove.

ili

Ako je veliki broj ljudi u jednoj zajednici poremećen, onda se i ta zajednica neminovno pretvara u poremećenu. Kakvi smo mi, takvi su i političari. Znači, iole pametniji glupak može da prevari ostale glupake.

Mislim da je stanje u srpskom narodu zaista alarmantno. Genocid kojeg je pocinila srpska vojska, cetiri rata, silna propaganda i mitologija koja je stvarno za ozbiljnu studiju, i nakon svega toga velicanje ratnih zlocinaca deset godina nakon svega toga, umjesto da se okrenu katarzi...

Tako da nije nimalo cudno vidjeti osnovce sa nacistickim pozdravom...

zavrzlama

Post by zavrzlama » 21/09/2006 19:58

Najvece zlo po jedan narod u BIH je ako se odvoji od ostala dva naroda..zasto prokontajte sami....obavezno mora doci do rata i problema prije ili kasnije....

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 21/09/2006 20:04

Nista me ne cudi, jer oni su na sve spremni. Samo kad se vidi sta je taj Dodik sve izjavio, i jos se nalazi na stolici agresorske tvorevine:x Isto nam se ponavlja kao 1992 samo mi izgleda to jos ne kontamo. :?

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 21/09/2006 20:10

jos vise zabrinjava sto je medju tim cetnicima,bilo i djece iz osnovne skole,cak sa ruksacima na ledjima..to me najvise sokiralo..sta da ocekujes od njih kad budu imali 25godina??? :shock:
bukvalno da se covjek najezi..eto,jedan od milijon primjera pokazivanja fasizma,vrijedjanja gdje najvise boli,i sta rade """nasi""" politicari?? ignorisu sve i samo se sekiraju ko ce u koju fotelju!
samo me zanima kakav bi to skandal bio da se tako nesto desi u federaciji..izgleda da smo svi na zalost,vise oguglali i "navikli" na takvo ponasanje i takvu mrznju :
strasno! :? :? :?
mislite da ce neko poduzet nesto????
naravno da nece,i to je jos tuznije od svega toga :(

zavrzlama

Post by zavrzlama » 21/09/2006 20:11

Bosanac_21 wrote:Nista me ne cudi, jer oni su na sve spremni. Samo kad se vidi sta je taj Dodik sve izjavio, i jos se nalazi na stolici agresorske tvorevine:x Isto nam se ponavlja kao 1992 samo mi izgleda to jos ne kontamo. :?

Ne smijes kontat jer si odmah ratnohuskaski nastrojen :D

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 21/09/2006 20:12

PITARKA_SA wrote:jos vise zabrinjava sto je medju tim cetnicima,bilo i djece iz osnovne skole,cak sa ruksacima na ledjima..to me najvise sokiralo..sta da ocekujes od njih kad budu imali 25godina??? :shock:
bukvalno da se covjek najezi..eto,jedan od milijon primjera pokazivanja fasizma,vrijedjanja gdje najvise boli,i sta rade """nasi""" politicari?? ignorisu sve i samo se sekiraju ko ce u koju fotelju!
samo me zanima kakav bi to skandal bio da se tako nesto desi u federaciji..izgleda da smo svi na zalost,vise oguglali i "navikli" na takvo ponasanje i takvu mrznju :

Svi smo mi odavno oguglali...eto do sada je iskopano 500 masovnih grobnica, svaki dan se otkrije po jedna nova, a niko vise ne haje...a vidjeli smo kako cetnici znaju krenuti u ofanzivu kada namontiraju nekoliko video snimaka, bez ikakvih dokaza, a kamolio masovnih grobnica...

zavrzlama

Post by zavrzlama » 21/09/2006 20:15

PITARKA_SA wrote:jos vise zabrinjava sto je medju tim cetnicima,bilo i djece iz osnovne skole,cak sa ruksacima na ledjima..to me najvise sokiralo..sta da ocekujes od njih kad budu imali 25godina??? :shock:

Samo da dodam ..da je najgore kad neki pocnu da seru kako je to sve radi predizborne kampanje..pa toj djeci ce u sjecanju za zivota ostat cetnistvo i pogrdni izrazi i mrznja, a izbora neke 2006 se nikada nece sjecati...ponovo kazem sve se ovo radi radi satanizacije sopstvenog naroda sa ciljem dokazivanja da se treba BIH podijeliti jer nece je jedan narod..

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 21/09/2006 20:20

Jedva bi docekali kad bi se takvo nesto u Federaciji desilo, to bi se diglo na halabuku i situacija u svijetu bi se iskoristila da se nekom prilijepi na celo ona lijepa rijec s "t" a zavrsetak "orista" :x
Izgleda da nam je vise svejedno sta se radi, iako nam se takvim ponasanjem sve razbilo od glavu.
Da ce iko ista protiv toga uradit?, nema tih para. Imamo primjere kao sto su biste cetnickim vodjama, masovna okupljanja koja podrzavaju pokolje, logore, ..... i na to sve jos javno koce napredak ove zemlje.
Zbilja je ovo preslo sve mjere :roll:

tech10

Post by tech10 » 21/09/2006 20:24

Bilo bi TraktORISTA. :-D

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 21/09/2006 20:25

mi smo jako naivni ocigledno :roll:
sjecam se prvih barikada po Sarajevu,kada su moji govorili"ma kakav rat,nema sanse" i desilo se to sto se desilo.
sada govorimo"ma to su neka djeca ,neke budale.."
nakon Marakane smo govorili"ma to je bila neka saka budala.."
svakim danom kada ustanem,iskreno kazem,da se nadam da ce napokon shvatiti i nastaviti zivjeti,ali ocito je da prvom prilikom da mogu,nastavili bi tamo gdje su stali... :?
majke mi moje,od srca kazem iskreno,nisam ni ljuta,ni bjesna jednostavno sam uzasno tuzna i ne sretna zbog svega toga :roll: :( :( :(

tech10

Post by tech10 » 21/09/2006 20:29

Oni cine sve da nas toliko isprovociraju i dovedu u poziciju da mi budemo ti koji ce da kazu kako zajednicki zivot nije moguc. Pa ce opet oni biti pametniji i reci: "Pa mi vam to govorimo vec 15 godina".

Šandor

Post by Šandor » 21/09/2006 20:39

tech10 wrote:Oni cine sve da nas toliko isprovociraju i dovedu u poziciju da mi budemo ti koji ce da kazu kako zajednicki zivot nije moguc. Pa ce opet oni biti pametniji i reci: "Pa mi vam to govorimo vec 15 godina".

Ne nego ćemo biti teroristi. Vidiš li šta se dešava u svijetu? Biti ćemo prepušteni sami sebi.

A šta god da se mora desit....bolje da se desi sad nego kad to njima bude odgovaralo.

A njima bi odgovaralo...recimo usred napada na Iran i Siriju....nakon bačenih raketa na Izrael...i barem 15 000 poginulih Amera....

Napadali su nas samo kad je dolazilo do velikih promjena u svijetu. Inače nemaju hrabrosti. :oops:

A najgluplji su oni koji misle da Srbima treba ugađat. Otcijepljenje Kosova ne može uticati negativno. Eventualni ostanak Kosova u Srbiji može samo odgodit ono što se mora desit.
Nema razloga da odgađamo ono što se mora desit. :oops: :D

Jer stanje u svijetu se može samo pogoršat Sigurno neće doći do poboljšanja. I do *fair play* u UN-u. UN je produžena ruka majmuna u Vašingtonu. :D

Ahmmed

Post by Ahmmed » 21/09/2006 20:45

Hm,hm, fundamentalističko-terorističke teme, vela havle :D

branimir_s

Post by branimir_s » 21/09/2006 20:51

Nema vise JNA, nema avioni...
znaju to oni jako dobro. Jer slijedeci rat bi im bio posljednji.

BSn

Post by BSn » 21/09/2006 21:02

zavrzlama wrote:Najvece zlo po jedan narod u BIH je ako se odvoji od ostala dva naroda..zasto prokontajte sami....obavezno mora doci do rata i problema prije ili kasnije....

Kako ovo kontas?

Pa nema tu odvajanja naroda, sva tri su odvojena jos od 90-tih, cak mozda i prije.

Ne kontam kako mislis da se sad jedan narod odvoji od ova dva, kad ni ova dva nisu skupa.

A to za rat u BiH........pa jedino onaj ko konta da ga vise nece biti nije upravu, svi ostali nisu daleko od istine.

U posljednjem vijeku nije bilo generacije Bosnjaka, ili hajmo reci bosanaca, koja nije dozivjela najmanje jedan rata, a bilo ih je koji su dozvijeli i dva-tri.

Tako, ovi mali monstrumi su samo ti koji nas vracaju u normalu i koji nam podcrtavaju da je bratstvo i jedinstvo odista uvijek bila farsa.........

I dobro je sto se pojavljuju, jer smo se ocito uljuljkali u Deytonskom miru, koji nije ni pravljen da bude vjecan, nego da traje samo par godina, a da onda dodje nova faza pregovora i da se Deyton ponisti.

Eh, posto se nije ponistio, sad se sav ubudjao, a mi mozemo samo cekati kad ce se ponovo nastaviti oruzani sukobi ovoga rata koji traje, evo vec cetrnaestu godinu.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 21/09/2006 21:15

Tako, ovi mali monstrumi su samo ti koji nas vracaju u normalu i koji nam podcrtavaju da je bratstvo i jedinstvo odista uvijek bila farsa.........
=============================================

Nije bila farsa samo su 90-tih isplivala govna koja su za vrijeme Tita cistila Wc na Golom Otoku....Odlukom da se izjednace cetnici i partizani u Srbiji je samo dalo krila ovakvim pojavama..ali ce to prvo Srbiju kostat gradanskog rata pa tek nas ostale..

BSn

Post by BSn » 21/09/2006 21:25

zavrzlama wrote:Tako, ovi mali monstrumi su samo ti koji nas vracaju u normalu i koji nam podcrtavaju da je bratstvo i jedinstvo odista uvijek bila farsa.........

Nije bila farsa samo su 90-tih isplivala govna koja su za vrijeme Tita cistila Wc na Golom Otoku....Odlukom da se izjednace cetnici i partizani u Srbiji je samo dalo krila ovakvim pojavama..ali ce to prvo Srbiju kostat gradanskog rata pa tek nas ostale..

Eh sad ako je tako ko sto ti kazes, pa onda je goli otok trebao biti 10 puta veci.

Ne nazalost, na golom otoku su bili oni najbolji medju najgorim, a svi oni monstrumi su, kako ce se ispostaviti pocetkom proslog stoljeca, ustvari bili slobodni i u i oko vlasti, a mnogo od njih su bili na toj vlasti i za vrijeme Broza, koji nije vodio politiku protiv njih nego politiku skrivanja njih od ociju javnosti, a oni su i dalje slobodno djelovali.

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 21/09/2006 21:32

kalasnjikova, zolja, kasikara

navali narode

jeftino :D

salu na stranu
sta je to bilo
ima li kakvih slike, websajta?

bedrudin

Post by bedrudin » 21/09/2006 21:46

Pitam se kako se osjecaju povratnici u Zvornik i u drugdje gdje je situacija slicna? Kako se osjecaju pored policije koja stoji po strani i tolerise ono sto se danas desilo, pored popova koji u Konjevic Polju dolaze u Fatinu avliju da je i dalje provociraju i otjeraju, pored policije koja je nedavno napala i tukla Bosnjake povratnike u Konjevic Polju, kako se povratnici osjecaju nakon prijetnji majkama Srebrenice da ce ih pobiti sa istim uzitkom kao i njihove sinove, nakon fasistickih predizbornih skupova u Srebrenici. Znate li pored svega ovoga sto trpe, u kakvoj ekonomskoj situaciji zive ti ljudi, prepusteni na milost i nemilost. Pitam se sta se moze uciniti za njih, sta se moze uciniti da zlikovci izgube ovu bitku. Ima li nacina pomoci tim ljudima? Dolazi zima, a mnogi od njih bez ikakvih sredstava zive u selima koja su zaboravljena, zabacena i odsjecena. Oni vise nisu interesantni ni za predizborne skupove ovih iz Federacije. Bilo bi dobro ako nista drugo onda bar skupiti nesto sto je tim ljudima prijeko potrebno i dostaviti im nekako. Oni stoje na braniku protiv fasizma kojeg smo danas imali priliku vidjeti i ostajem bez rijeci pred njihovom hrabroscu.
Last edited by bedrudin on 21/09/2006 21:50, edited 1 time in total.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 21/09/2006 21:47

BSn wrote:
zavrzlama wrote:Tako, ovi mali monstrumi su samo ti koji nas vracaju u normalu i koji nam podcrtavaju da je bratstvo i jedinstvo odista uvijek bila farsa.........

Eh sad ako je tako ko sto ti kazes, pa onda je goli otok trebao biti 10 puta veci.

Ne nazalost, na golom otoku su bili oni najbolji medju najgorim, a svi oni monstrumi su, kako ce se ispostaviti pocetkom proslog stoljeca, ustvari bili slobodni i u i oko vlasti, a mnogo od njih su bili na toj vlasti i za vrijeme Broza, koji nije vodio politiku protiv njih nego politiku skrivanja njih od ociju javnosti, a oni su i dalje slobodno djelovali.

Tito je bio taj koji je udarao po usima nacionaliste iz svih naroda..samo je posle njegove smrti doslo do situacije da se svaki narod morao boriti sa svojim govnima i nacionalistima..svi su se izgleda izborili samo jos srbi nisu..nego su im dali i ustavnu potporu i izjednacili sa onim pravim i normalnim gradanima..u Hrvatskoj je prisutno ustastvo ali ga nema u Ustavu i nije dozvoljeno javno ispoljavanje i u tendenciji je opadanja na beznacajan faktor...u BIH se pojavljuju vehabije i sasjeceni su u startu tako da vise ne predstavljaju neku prijetnju od satanizacije BIH muslimana i ekstremnog djelovanja...U Srbiji imamo 3 miliona radikala od cega je njih 1 milon onih skstremno opasnih..u BIH imamo zaostavstinu Mladicevaca i Karadicevaca i tako da je slika porazna.

Srpske nacionaliste i radikale jedino moze unistiti sarpski narod..ali kako ima ona tradicija "inata" nacekat cemo se....

zzzzz

Post by zzzzz » 21/09/2006 22:10

branimir_s wrote:Nema vise JNA, nema avioni...
znaju to oni jako dobro. Jer slijedeci rat bi im bio posljednji.

Mi ih imamo jos manje branimire, cisto sumnjam da smo u boljoj poziciji nego 92', sto se tice spremnosti za odbranu BiH

Max.Cherry

Post by Max.Cherry » 21/09/2006 22:12

srbi ludi ko i vazda, šta se čudite... meni je samo žao što su koristili pozdrav koji pripada jednom također gadnom, ali umnogome inteligentnijem pokretu i recimo, narodu koji ga je koristio prije pedesetak godina. nisu oni mali monstrumi niti kriminalci niti zločinci, barem ne još, to su jednostavno glupa djeca od glupih roditelja i potomci naroda koji je vjekovima sijao ponajprije glupost na ovim prostorima, a tek onda sve grozote koje su iz toga proizašle. moj savjet je da u svojoj glavi gajite oprez i pamćenje prije svega (ako neko hoće i šta više - bujrum, da ne bude da huškam na mržnju), ali da ne dajete prostora medijskog niti ikakvog drugog njihovim gluparijama. oni su skandirali to što jesu da bi skrenuli pažnju na sebe. da li su uspjeli - jesu, sudeći po ovim reakcijama. hvala Bogu pa im to nije pomoglo u poljuljavanju morala fudbalera Sarajeva, koji su jasno dali do znanja zašto su otišli u Zvornik - da pobijede primitivizam prije svega.

Post Reply