Gen. Dudak

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
BiH_Izbjeglica

Gen. Dudak

Post by BiH_Izbjeglica » 09/08/2006 09:39

Radi se o propagandnoj neprijateljskoj hajci

Generala čudi da se samo on osjeća prozvanim da reagira u odbranu legitimne borbe BiH protiv agresije

General Atif Dudaković u izjavi za naš list jučer je ponovo odbacio sve optužbe koje su upućene na njegov i na račun jedinica Petog korpusa Armije RBiH kojima je komandovao u akciji "Oluja".
- Ovo što se događa i ova hajka u medijima nisu ništa novo. Neprijateljska propaganda i medijski rat su nam prepoznatljivi. Ironičan je vapaj nad jednim ubijenim srpskih vojnikom pored hiljada protjeranih ubijenih civila, djece, silovanih žena - kaže Dudaković, ističući da ga čudi da se samo on osjeća prozvanim da reagira u odbranu legitimne borbe BiH u odbrani od agresije.
Kako kaže Dudaković, titlovanje u kojem navodno naređuje paljenje sela objavljeno na Televiziji Srbije je montirano.
- Ja nisam ratovao i palio po Srbiji, kao što su neki iz Srbije to radili u BiH,nego sam se borio i oslobađao svoju zemlju - kaže Dudaković, dodajući da je Peti korpus primjer čestitosti, a da iza cijele hajke stoji želja za izjednačavanjem krivice.
Prema njegovim riječima, međunarodna zajednica ranije je utvrdila da su 95 posto zločina u BiH počinili Srbi, a sada se to pokušava zanemariti.
- Šta je trebalo, da se predam, onda bi stvar bila riješena, ne bi bilo ni mene ni vas -zaključuje general Dudaković.

Komentar:

Mi treba da se ugledamo na izraelce i da na ovakav nacin komentiramo prikazane snimke: (ti snimci su u javnosti vec 11 godina, ali eto cetnici neznaju sta da rade od panike zbog ukidanja tzv. rs pa vade i traze bilo sta)

sela koja gore = cetnicka infrastruktura

presretanje kolone = presjecanje cetnicke logistike

vojnik u rovu = cetnicki terorista u pokusaju samoubistva

i onda treba dodati da su ta ista sela, ljudi u koloni, i vojnik u rovu samo prije mjesec dana pokusali da izvrse genoci u bihackoj enklavi

sve cista istina

Zivio Gen. Dudak i njegovi borci Sile Nebeske, 5. Korpus Armije Republike Bosne i Hercegovine

dezurni-X

Post by dezurni-X » 09/08/2006 09:47

Prije par dana, otvorena ista tema na podforumu "Diskusije"

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=27547&postdays=0&postorder=asc&start=0

mostarac

Post by mostarac » 09/08/2006 09:52

Ako je nevin nema se cega plasiti i proci ce kao svi nevini. Ako je kriv mi ga trebamo objesit jer nas je obrukao i ne treba da ga oni sude i tuze.

revolver amidza

Post by revolver amidza » 09/08/2006 10:18

mostarac wrote:Ako je nevin nema se cega plasiti i proci ce kao svi nevini. Ako je kriv mi ga trebamo objesit jer nas je obrukao i ne treba da ga oni sude i tuze.

vec duze vrijeme ne zelim niti imam zivaca da polemisem na ovom forumu, ali na ovo tvoje moram odgovoiriti,
svei da je dudak,kako ti kazes mozda i "kriv",..
njegove zasluge za slobodu ove zemlje daleko prevazilaze eventualnu i krivicu,...a takve seronje kao ti,ja bih licno sa apetitom objesio!!!

mostarac

Post by mostarac » 09/08/2006 10:22

revolver amidza wrote:
mostarac wrote:Ako je nevin nema se cega plasiti i proci ce kao svi nevini. Ako je kriv mi ga trebamo objesit jer nas je obrukao i ne treba da ga oni sude i tuze.

vec duze vrijeme ne zelim niti imam zivaca da polemisem na ovom forumu, ali na ovo tvoje moram odgovoiriti,
njegove zasluge za slobodu ove zemlje daleko prevazilaze eventualnu i krivicu,...a takve seronje kao ti,ja bih licno sa apetitom objesio!!!

a zar mislis da ja tebe ne bi poslao na goli otok :D

A zlocin je zlocin i nikakvo herojsko djelo ga ne moze opravdat. Dakle ako je kriv neka odrobija onoliko koliko zasluzuje, a ako nije kriv on se ne sekira i mi dzaba rasparavljamo ovdje. Zalosno je ako je kriv da ga mi nismo sudili, nego da nam racuni dolaze 10 godina poslije, a ako nije kriv neka spere ljagu sa svog i imena korpusa koji je vodio.

mostarac

Post by mostarac » 09/08/2006 10:27

induendo wrote:hm.juče na istoj temi klanje danas vješanje. :-) svakog dana u svakom pogledu sve više i više napredujemo. :D
blago se nama.

a-a jok ja bi njega poslao samo na prevaspitavanje na goli otok :D

idic

Post by idic » 09/08/2006 10:33

Ljudi šta vam je više :x smirite svoje strasti i okrenite se sebi i svojim životima. Svako ko je nevin lako će dokazati svoju nevinost. Ako je to uspio gen. Sefer Halilović, ne vidim problem da i Dudaković dokaže svoju nevinost.

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 09/08/2006 10:42

mostarac wrote:
revolver amidza wrote:

A zlocin je zlocin i nikakvo herojsko djelo ga ne moze opravdat. Dakle ako je kriv neka odrobija onoliko koliko zasluzuje, a ako nije kriv on se ne sekira i mi dzaba rasparavljamo ovdje. Zalosno je ako je kriv da ga mi nismo sudili, nego da nam racuni dolaze 10 godina poslije, a ako nije kriv neka spere ljagu sa svog i imena korpusa koji je vodio.

Ja mislim da bi i ti trebao odrobijati koju godinu za Grabovicu, Uzdol, Doljanje i ostale pidzice koje su u svojoj nemoci popali hrabi Hercegovci Ustasama kako su ih oni - nazvali umjesto da su oslobodili Zapadni Mostar pa da smo mi danas malo vise rahat u ovoj Bosni i Hercegovini.

Sta je tebi covjece? Pogledaj ti grada. Koji je Srbin odgovarao zao rusenje Mostara i Sarajeva i progon 100.000 Bosnjaka iz Banjaluke? Koliko ih hiljada - treba odgovarati? Gdje su? Sto ih ne tuzis? Kad si ti za pravdu i pravicu - sto ne tuzis ustase za rusenje Istocnog Mostara - sto ne nadjes - generala tog i tog, pukovnika tog i tog - sto ne ides u sud i ne trazis pravdu? Sto? Tri godine su vas silovali - tu u mozak da nije goreg ghettoa poslje Vukovara bilo - od Mostara - i - tresla se gora rodio se mis. I to mis mekinjas koji bi Atifa pred lice pravde izvodio. Samo sljedeci put - mozda Krajsnici budu sa Zapadne Obale zajedno s ustasama - jer takve Bosnje ko ti - nam ne trebaju niti nam trebaju polovine gradova ni cetvrtine drzava.

Postoji - jedna izreka koja kaze don't cast you pearls in front of swine. Ne bacaj svoje bisere svinjama pod noge. Ali - ti opet o Ducetu ne znas mnogo tako da shvatam da je za tebe on jos "jedan od mnogih".

mostarac

Post by mostarac » 09/08/2006 11:12

Nosferatu wrote:
mostarac wrote:
revolver amidza wrote:

Ja mislim da bi i ti trebao odrobijati koju godinu za Grabovicu, Uzdol, Doljanje i ostale pidzice koje su u svojoj nemoci popali hrabi Hercegovci Ustasama kako su ih oni - nazvali umjesto da su oslobodili Zapadni Mostar pa da smo mi danas malo vise rahat u ovoj Bosni i Hercegovini.

Sta je tebi covjece? Pogledaj ti grada. Koji je Srbin odgovarao zao rusenje Mostara i Sarajeva i progon 100.000 Bosnjaka iz Banjaluke? Koliko ih hiljada - treba odgovarati? Gdje su? Sto ih ne tuzis? Kad si ti za pravdu i pravicu - sto ne tuzis ustase za rusenje Istocnog Mostara - sto ne nadjes - generala tog i tog, pukovnika tog i tog - sto ne ides u sud i ne trazis pravdu? Sto? Tri godine su vas silovali - tu u mozak da nije goreg ghettoa poslje Vukovara bilo - od Mostara - i - tresla se gora rodio se mis. I to mis mekinjas koji bi Atifa pred lice pravde izvodio. Samo sljedeci put - mozda Krajsnici budu sa Zapadne Obale zajedno s ustasama - jer takve Bosnje ko ti - nam ne trebaju niti nam trebaju polovine gradova ni cetvrtine drzava.

Postoji - jedna izreka koja kaze don't cast you pearls in front of swine. Ne bacaj svoje bisere svinjama pod noge. Ali - ti opet o Ducetu ne znas mnogo tako da shvatam da je za tebe on jos "jedan od mnogih".

bili su 1993. godine, pa ne vidim nikakav razlog zasto ne bi bili opet. Jest da nisu mogli pomoci onako u jedinicama, ali su bili duhom uz njih, a iskreno i nas boli neka stvar sta ce biti sa vama. Krajisnici su hiljadu puta dokazali da su moralne nule i stoka pa ne znam sto bi se neko sekirao oko te bagre koja se i u ratu razracunavala izmedju sebe. Ionako sve sto valja je otislo van Krajine. Ostao je samo zadnji talog. Naravno ima i nekoliko casnih izuzetaka ali tanko.

Sto se tice ustasa njihova prva postava je u Haagu, a dokaze su pripremili i poslali niko drugi nego mostarci. pa da ste ih vi sudili, oslobodili bi ih i jos im dali kakvo ordenje. Ionako nas je Bosna prodala za mjesto za peskir na jadranu pa nas i ne sekira puno sta Bosanci misle. Mi znamo svoje, a Atif ako je odgovoran za zlocine onda neka mu se sudi i neka ga se osudi.

P.S. rat u Bihacu je bio tako gadan da nisam bas primjetio da je Bihac srusen ili stradao, a bio sam 1996. godine u njemu pa o hraborsti onda mozemo pricati i osloboadjanju dogovorenog teritorija.
Last edited by mostarac on 09/08/2006 11:13, edited 1 time in total.

revolver amidza

Post by revolver amidza » 09/08/2006 11:12

induendo wrote:
mostarac wrote:
induendo wrote:hm.juče na istoj temi klanje danas vješanje. :-) svakog dana u svakom pogledu sve više i više napredujemo. :D
blago se nama.

ni Lepoglava nije loša opcija za njega. :-) :D u svakom slučaju imao bi puni apartman. :D

cuj ti ovih "utjerivaca" pravde,znas mostarac ta tvoja neokomunisticka sranja ne piju vode,kad u pravdu i bratvo i jedinstvo ubijedis komse iz west mostara,odoh ja sam na goli otok,
a takvi mindze kao vas dvojica i ini koji bi mene na robiju,a dudaka na vjesala mogu samo da me povuku za onu stvar i viknu uzbuna!
dudak ce na odogovotrnost al u kurcu!
kad srbi izruce svoje dicne djenerale onda se moze o tom pricat,a ti "jadni"srbi koje je dudak "progonio" i palio bi da su mogli od bihaca drugu srebrenicu napravili,to su ona ista govna koja su po krajini konc logore otvarali,pa eto zali ih jebali te oni!!!

mostarac

Post by mostarac » 09/08/2006 11:15

revolver amidza wrote:
induendo wrote:
mostarac wrote:
blago se nama.

ni Lepoglava nije loša opcija za njega. :-) :D u svakom slučaju imao bi puni apartman. :D

cuj ti ovih "utjerivaca" pravde,znas mostarac ta tvoja neokomunisticka sranja ne piju vode,kad u pravdu i bratvo i jedinstvo ubijedis komse iz west mostara,odoh ja sam na goli otok,
a takvi mindze kao vas dvojica i ini koji bi mene na robiju,a dudaka na vjesala mogu samo da me povuku za onu stvar i viknu uzbuna!
dudak ce na odogovotrnost al u kurcu!

kad srbi izruce svoje dicne djenerale onda se moze o tom pricat,a ti "jadni"srbi koje je dudak "progonio" i palio bi da su mogli od bihaca drugu srebrenicu napravili,to su ona ista govna koja su po krajini konc logore otvarali,pa eto zali ih jebali te oni!!!

znas mi bi povukli ali jos nismo dobili kartu, pa ne mozemo bas lako da je pronadjemo obzirom da nije dominantna kota :D

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 09/08/2006 11:23

Ovo je da čovjek plače, majke mi moje :(

Prvo nas ubijaju, raseljavaju, muče glađu, ruše, pale... sad bi da odgovaramo pred "licem pravde" što smo se uopće branili... što je najgore, vidim da ima i među nama onih "pravednika" koji bi i babu rođenog pred sud (kao fol)...

Ma znate šta... kada malo bolje prokontam... izgleda da smo trebali sjediti kod kuće skrštenih ruku i čekati krvnike da nam se krvi napiju... mada bi se i tada našao neki prigovor... možda, zbog neodgovarajuće krvne grupe, šta li... :-?

legendo_moja

Post by legendo_moja » 09/08/2006 11:28

@mostarac & @nesferatu

Ne zna se koji je od vas dvojice gori. Evo ne mogu se nacuditi kako nas to chetalji i ustashe nisu uspjeli potamaniti pored nas takvih...
Ono sto nisu uspjeli u 4 godine, sada bi odradili u par dana, dovoljno je da zakuhaju, i mi bi se sami poklali...
Sramota..

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 09/08/2006 11:33

legendo_moja wrote:@mostarac & @nesferatu

Ne zna se koji je od vas dvojice gori. Evo ne mogu se nacuditi kako nas to chetalji i ustashe nisu uspjeli potamaniti pored nas takvih...
Ono sto nisu uspjeli u 4 godine, sada bi odradili u par dana, dovoljno je da zakuhaju, i mi bi se sami poklali...
Sramota..

100% tačno!

Ovo nije normalno, majke mi moje... ne mogu da vjerujem... :(

Kome trebaju spoljašnji neprijatelji pored nas ovakvih kakvi smo?? :-?

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 09/08/2006 11:34

Mostarac o cemu ti to pises?

Ja sam krajsnik i meni je jako zao da si bio pod ustaskom blokadom u Mostaru ali izgleda da si ti podlegao cetnickoj propagandi !

Jedino sto je bilo dogovoreno u vezi Bihaca je bio dogovor izmedu Avdica, Karadzica, i Milosevica, a to je da Bihac zavrsi kao i Srebrenica !

Da se to desilo 94', kad je i planirano, moj dragi hercegovcu, bog neka zna sta bi se desilo sa Bosnom i Hercegovinom !

Kao sto sam vec rekao na pocetku teme, Gen. Dudak nije kriv !

Snimci samo prikazuju neprijateljske snage i infrastrukturu koja mora biti unistena !

BECHO

Post by BECHO » 09/08/2006 11:42

Bosnjo je lud, Bosnjo je proklet, ubij ga jednom, on 'oce opet!

Zalosno ali je tako!

revolver amidza

Post by revolver amidza » 09/08/2006 11:43

posto je ovo krenulo u smjeru koji fakat ne valja a i ja sam se u to uvalio,
za mostarca i nesferatua,ja nisam ni krajisnik ni hercegovac,
iz srednje bosne sam,imali smo i posla i cetnicima i ustasama,ali nakon ove diskusije vidim da smo govna gora cak i od njih
p.s. za mene je domovina i hercegovina koliko i bosna i tu nikakakve razlike ne pravim,
a opet nam je velika,ni rusija nije ravna,pa hajde da se i po tome dijelimo

mostarac

Post by mostarac » 09/08/2006 11:47

BECHO wrote:Bosnjo je lud, Bosnjo je proklet, ubij ga jednom, on 'oce opet!

Zalosno ali je tako!

Slovenac, dobro je :D

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/08/2006 11:59

Nije mi jasno kako ljudi nasjedaju na propagandu, pa onda govore "ako je kriv", nema nista "ako je", jer je Haski sud 10 godina vodio istrage sve moguce i nemoguce protiv svih osumnjicenih, prijavljenih, potkazanih, nevinih, i zavrsio je sa istragama.

Kraj price!

[email protected]

Post by [email protected] » 09/08/2006 12:06

Sta sve mediji nece uraditi da mi obicni ljudi upijamo informacije kao spuzva i sto je najgore: prihvatimo da je to tako?
U toku rata su svi oni koji ni sekunde nisu razmisljali otici na liniju i rizikovati svoj zivot bili za nas heroji, sad je doslo takvo vrijeme da je sramota reci da si bio "heroj".
Dudak je ucinio dosta po pitanju odbrane BiH, licno ne mislim da je odgovoran i za sta, ali postoje za to drugi organi koji ce na kraju zakljuciti ko je pocinio zlocine u Bosni a ko ne.

Gledajuci vase rasprave ovdje dobijam utisak da su zlocini postigli dosta zacrtanih ciljeva.
Sramota je da se ja kao hercegovka moram ispovjedati nekom bosancu da su ustase pocinile zlocin i zalosno je da se bosanci isto tako moraju nama ispovjedati za cetnike.
Ljudi moji, ja sam provela vrijeme u Hercegovini u toku rata, da sam se slucajno zadesila u Sarajevu ili bilo gdje kod cetnika ne bih prosla ni sekunde bolje od vas, isto tako vazi i za vas da ste se slucajno zadesili u Hercegovini.

revolver amidza

Post by revolver amidza » 09/08/2006 12:18

a zar hercegovci isto tako ili bar priblizno nisu ispastali i od cetnika?
mostar '92,nevesinje,gacko,trebinje,znam momka iz nevesinja i pricao mi je o cetnickim zlocinima u njegovom kraju,sve je repriza bilo iz II s.r.
nego i cetnici i ustase su pogan,isti su,takvi su bili prije 60 godina i prije 14,ne vidim stvarno poentu o "ublazavanju" ovih ili onih!

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/08/2006 12:22

Dupliracu vlastiti komentar sa druge teme posto su i teme duplirane:

Jedina vojska u historiji covjecanstva koja je u medjunarodnim presudama zapisana kao vojska koja je pocinila genocid je srpska vojska.

Jedine dvije vojske koje su u medjunarodnim presudama zapisane kao vojske koje su pocinile etnicko ciscenje (ovaj pojam je izmisljen tokom rata u BiH) su srpska i hrvatska vojska.

Jedina dva politicka vrha koja su optuzena/osudjena za ratne zlocine su srpsko i hrvatsko.

Jedina vojska koja je cinila sistematsko silovanje 22.000 zena je srpska vojska kao dio genocidnog plana.

Jedine dvije zemlje koje su bile i saveznici i neprijatelji su Srbija i Hrvatska.

...

Nakon svega ovog svakom je jasno da montirani snimci propagandne masinerije Srpske radikalne stranke, koje nije uvrstio ni jedan sud u dokazni materijal, niti je verifikovao vjerodostojnost istih, imaju za cilj da relativizuju ono sto se desilo.

A desilo se:

1. Politicki vrh Srbije, zajedno sa vojskom, intelektualcima, televizijom i crkvom i uveliko podrzan od naroda je osmislio i pocinio genocid.

2. Politicki vrh Hrvatske, zajedno sa vojskom, HTV, crkvom i odredjenim brojem intelektualaca, i manje podrzan od naroda je osmislio podjelu BiH, saveznistvo sa Srbijom, etnicko ciscenje, urbicid i konc logore.

Rezultat svega toga u dosadasnjim presudama Haaga je da je omjer zlocina pocinjenih tokom rata u BiH:

1. Srbi 77%
2. Hrvati 20%
3. Bosnjaci 3%

Kada se analizira karakter zlocina i presude onda se jasno izvodi zakljucak da je Armija RBiH i njeno politicko rukovodstvo cisto kao suza, za razliku od srpske i hrvatske vojske.

Tomo82

Post by Tomo82 » 09/08/2006 12:35

E moji bosanci, peru vas dupli standardi...
Jeste gledali sinoc dnevnik HRT-a?
Kakvaj monstrum moze vuc zivog covjeka s traktorom?
Ne radi se o izjednacavanju krivnje, vec se radi o tome da onaj tko sadisticki ubije covjeka ne zasluzuje zivjeti s vama u zajednici.
A Atif ce u Zenicu, to je jasno 'ko dan. Pred kamerama zapovjedjuje paljenje sela. Povreda Zenevske konvencije.

Bosanci, to se ne radi pred kamerama! Opet ispadoste Muje

bozur

Post by bozur » 09/08/2006 12:48

E Bosnjaci kad vam Tomo mora drzati lekciju. Bravo Tomo :D

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/08/2006 12:55

Tomo82 wrote:E moji bosanci, peru vas dupli standardi...
Jeste gledali sinoc dnevnik HRT-a?
Kakvaj monstrum moze vuc zivog covjeka s traktorom?

Zivog covjeka?

Ko je taj covjek, da li je uopste covjek? Da li je ziv ili je mrtav?

Da li je civil ili vojnik?

Ko je koga vukao traktorom?

Gdje se to desilo?

To su pitanja na koja se mora odgovoriti, prilikom utvrdjivanja validnosti snimka.

To govorim jer se taj snimak pojavio nekoliko dana nakon snimka Skorpiona, a to kasnjenje je posljedica montiranja snimka, tako je rekao potparol SRS-a Aleksandar Vucic, kada su ga pitali gdje je ranije bio snimak, a on odgovorio: "pa ej ljudi trebalo je tri dana da se sve to montira...".

Valjalo je sliku pratiti tonom, pa su nake ilahije ubacili u podlozi, pa malo Aliju dodali, pa u cetiri frejma sastavili kadar itd.
Ne radi se o izjednacavanju krivnje, vec se radi o tome da onaj tko sadisticki ubije covjeka ne zasluzuje zivjeti s vama u zajednici.

Slazem se. Za to postoji sud da ispita sta se desilo.
A Atif ce u Zenicu, to je jasno 'ko dan. Pred kamerama zapovjedjuje paljenje sela. Povreda Zenevske konvencije.

Malo sutra.
Bosanci, to se ne radi pred kamerama! Opet ispadoste Muje

To se ne radi ispred kamera? Nego kako, mozda ste vi ekspreti. Pa vi ste u rukavicama genocid pravili i u Jasenovcu i u ovom ratu.

Post Reply