GE 132 (Germanium)

Sve o zdravlju...
drznica_4ever

GE 132 (Germanium)

Post by drznica_4ever » 23/09/2009 19:36

Pocela sam kao preventivu uzimati ovaj dodatak ishrani jer sam cula da je jako dobar... Ima jako dobre sastojke,nista stetno. Da li neko od vas jos koristi i kakvi su rezultati?

BIONA

Re: GE 132 (Germanium)

Post by BIONA » 24/09/2009 13:25

Da nisi mozda gledala Batka na obn-u? :D

sodom

Post by sodom » 24/09/2009 20:33

Uzmi (Uranium) U 238, probaj :D

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 24/09/2009 20:42

Ja sam počeo uzimati mješavinu Ununtrium, Unnilquadium, Unnilpentium, Unnilhexium, Unnilseptium, Unniloctium, Unnilennium, Ununnilium, Unununium i Ununbium elemenata, jeste da su malo netabilni i samo malo radioaktivni, ali mene leđa više ne bole!

8-)

BIONA

Post by BIONA » 24/09/2009 21:13

E sad bez zezancije.Slusala sam onu doktoricu sto je gostovala kod batka i jako zanimljivo je pricala o tom geraniumu.ne znam nikoga ko ga pije,niti gdje se moze kupiti tako da nisam od velike koristi :D

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 24/09/2009 21:18

chuchumbamayumbe wrote:Ja sam počeo uzimati mješavinu Ununtrium, Unnilquadium, Unnilpentium, Unnilhexium, Unnilseptium, Unniloctium, Unnilennium, Ununnilium, Unununium i Ununbium elemenata, jeste da su malo netabilni i samo malo radioaktivni, ali mene leđa više ne bole!

8-)

ja mislim da si ipak u terapiju trebao ukljuciti i Muntamtebium jer je on najstabilniji pa da ti poveze te malo radioaktivne elemente

semmy

Post by semmy » 24/09/2009 21:22

BIONA wrote:E sad bez zezancije.Slusala sam onu doktoricu sto je gostovala kod batka i jako zanimljivo je pricala o tom geraniumu.ne znam nikoga ko ga pije,niti gdje se moze kupiti tako da nisam od velike koristi :D

odes na sajam meda, kupis propolis domaci ja prah ja kapi, pijes svaki dan i ojacas si imunitet bolje nego sa ovim sra.... koje nam prodaju svaki dan sve vise i vise....

encian

Post by encian » 25/09/2009 04:44

svojevremeno je mamina kolegica pocela uzimati taj germanijum pa me zamolila da pogledam ovdje gdje zivim je li slucajno jeftiniji. neki su prizvodjaci ispali jeftiniji, a neki duplo skuplji. naravno, naslo se i mnogo kontradiktornih informacija o tome ko je prvi pronasao proces proizvodnje organskog germanijuma i ko je varalica. govorili su o germanijumu sesquioxide i germanijumu dioxide koji nema nikakve beneficije za organizam i potura se kao ovaj prvi. na pakovanju mamine kolegice proizvodjac uopce nije bio naveden, pa savjetujem oprez.

GE 132 je poprilicno stara vijest. evo abstract studije sa mog univerziteta o tome kako velike doze organskog germanijuma sprecavaju metastazu odredjenog tumora. studija datira iz 1985.

http://www.journalarchive.jst.go.jp/eng ... artpage=97

ono sto ti sa sigurnoscu mogu reci je sljedece: brokule, celer, bijeli luk, luk, paradajz sok, svi su bogati sa GE 132. skupi dodaci ishrani ti definitivno ne trebaju. GE 132 je antioxidant, a evo i studije koja potvrdjuje da je najjaci antioksidant (jaci od flavanola iz grozdja i jaci od sada izvikanog Q10) zapravo - bijeli luk :D .

http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 154901.htm

osim toga, stvarno bih poslusala semmy sa ovim mednim proizvodima ako zelis jaci imunitet.

drznica_4ever

Post by drznica_4ever » 28/09/2009 10:20

Eh ovako,bila sam preko vikenda u Fojnici na seminaru koji organizuje firma International Health i inace jedini su zastupnik germaniuma kod nas u BiH. Sve ove price vase razumijem jer niste culi i vidjeli sto i ja. Na seminaru su bili doktori iz cijele BiH i svi koriste GE132 i svi rade i preporucuju pacijentima. Dosta slucajeva je spomenuto kako je germanium pomogao ljudima koji su bili nepokretni,koji su bolovali pod hepatitisa itd, itd... Sad je dostupan u svakoj apoteci i odobren od zdravstva...tako da se preporucuje svim ljudima kao dodatak ishrani i jacanje imuniteta,a posebno ljudima koji imaju neku vrstu karcinoma i idu na kemo terapije njima je to jako potrebno jer imaju jako slab imunitet nakon terapija i jedini se GE 132 pokazao kao dobar i uspjesan. Nasi ljudi su u nevjerici jer su dosta puta bili prevareni i svima nama je preko glave nekih prica uzmite ovo koristite ono...predlazem da svako od vas ako je u mogucnosti ode na seminar koji se odrzava svakog utorka u prostorijama International Helath u starom gradu pored male poste i vidi sta je zapravo taj GE132. Isto tako imate mogucnost da ucinite sto i ja,prikljucite se u njihov program marketing mreze i radite. Ja sam to uradila cisto hajde da probam i neocekivano sam vec pocela zaradjivat i svidja mi se jer napokon mogu ljudima ponudit nesto provjereno nesto sto i sama koristim a ujedno zaradit.
Pozdrav svima

BIONA

Post by BIONA » 28/09/2009 10:40

drznica_4ever wrote:Eh ovako,bila sam preko vikenda u Fojnici na seminaru koji organizuje firma International Health i inace jedini su zastupnik germaniuma kod nas u BiH. Sve ove price vase razumijem jer niste culi i vidjeli sto i ja. Na seminaru su bili doktori iz cijele BiH i svi koriste GE132 i svi rade i preporucuju pacijentima. Dosta slucajeva je spomenuto kako je germanium pomogao ljudima koji su bili nepokretni,koji su bolovali pod hepatitisa itd, itd... Sad je dostupan u svakoj apoteci i odobren od zdravstva...tako da se preporucuje svim ljudima kao dodatak ishrani i jacanje imuniteta,a posebno ljudima koji imaju neku vrstu karcinoma i idu na kemo terapije njima je to jako potrebno jer imaju jako slab imunitet nakon terapija i jedini se GE 132 pokazao kao dobar i uspjesan. Nasi ljudi su u nevjerici jer su dosta puta bili prevareni i svima nama je preko glave nekih prica uzmite ovo koristite ono...predlazem da svako od vas ako je u mogucnosti ode na seminar koji se odrzava svakog utorka u prostorijama International Helath u starom gradu pored male poste i vidi sta je zapravo taj GE132. Isto tako imate mogucnost da ucinite sto i ja,prikljucite se u njihov program marketing mreze i radite. Ja sam to uradila cisto hajde da probam i neocekivano sam vec pocela zaradjivat i svidja mi se jer napokon mogu ljudima ponudit nesto provjereno nesto sto i sama koristim a ujedno zaradit.
Pozdrav svima

Cisti marketing

samo malo

Post by samo malo » 28/09/2009 11:42

Moja mama ga pije neko vrijeme (cirka dva-tri mjeseca) i vec osjeca stanovita poboljsanja, prije svega u memoriji (imala je mozdani udar pa je imala problema sa pamcenjem)

Dakle definitivno lijek ispunjava ono sto proizvodjac obecava, a ne obecava nista spektakularno, lijek se ne reklamira kao neko cudotvorno sredstvo, lijek koji ce te izlijeciti za tri dana, vec cisto kao sredstvo koje pomaze kod jacanja imuniteta i prije svega obogacuje krv kisikom... mama je nakon mozdanog imala hronicne probleme sa nedostatkom kisika u krvi, zato je i imala probleme sa memorijom... kako koristi Germanium, rapidno joj se popravilo pamcenje i cirkulacija.

Ne reklamiram nikoga i nista, ko hoce vjerovati neka vjeruje, ko nece, apsolutno nije bitno. Samo iznosim svoje licno iskustvo.

I tacno, u brosuri koju je dobila uz lijek, pise da Germaniuma najvise ima u bijelom luku i jos nekim vrstama povrca, medjutim kako je sada trend totalnog hemijskog oneciscenja zemljista i umjetno uzgojenog povrca, sve ga je manje ima u prirodnom obliku.

drznica_4ever

Post by drznica_4ever » 28/09/2009 11:49

BIONA wrote:
drznica_4ever wrote:Eh ovako,bila sam preko vikenda u Fojnici na seminaru koji organizuje firma International Health i inace jedini su zastupnik germaniuma kod nas u BiH. Sve ove price vase razumijem jer niste culi i vidjeli sto i ja. Na seminaru su bili doktori iz cijele BiH i svi koriste GE132 i svi rade i preporucuju pacijentima. Dosta slucajeva je spomenuto kako je germanium pomogao ljudima koji su bili nepokretni,koji su bolovali pod hepatitisa itd, itd... Sad je dostupan u svakoj apoteci i odobren od zdravstva...tako da se preporucuje svim ljudima kao dodatak ishrani i jacanje imuniteta,a posebno ljudima koji imaju neku vrstu karcinoma i idu na kemo terapije njima je to jako potrebno jer imaju jako slab imunitet nakon terapija i jedini se GE 132 pokazao kao dobar i uspjesan. Nasi ljudi su u nevjerici jer su dosta puta bili prevareni i svima nama je preko glave nekih prica uzmite ovo koristite ono...predlazem da svako od vas ako je u mogucnosti ode na seminar koji se odrzava svakog utorka u prostorijama International Helath u starom gradu pored male poste i vidi sta je zapravo taj GE132. Isto tako imate mogucnost da ucinite sto i ja,prikljucite se u njihov program marketing mreze i radite. Ja sam to uradila cisto hajde da probam i neocekivano sam vec pocela zaradjivat i svidja mi se jer napokon mogu ljudima ponudit nesto provjereno nesto sto i sama koristim a ujedno zaradit.
Pozdrav svima

Cisti marketing

eto kako vi reagujete kad vam covjek kaze da je nesto dobro iz licnog iskustva,kakav marketing. Bas primitivno od tebe!

andrija2007

Post by andrija2007 » 28/09/2009 12:02

GE 132 je poprilicno stara vijest. evo abstract studije sa mog univerziteta o tome kako velike doze organskog germanijuma sprecavaju metastazu odredjenog tumora. studija datira iz 1985.

http://www.journalarchive.jst.go.jp/eng ... artpage=97

ono sto ti sa sigurnoscu mogu reci je sljedece: brokule, celer, bijeli luk, luk, paradajz sok, svi su bogati sa GE 132. skupi dodaci ishrani ti definitivno ne trebaju. GE 132 je antioxidant, a evo i studije koja potvrdjuje da je najjaci antioksidant (jaci od flavanola iz grozdja i jaci od sada izvikanog Q10) zapravo - bijeli luk :D .

http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 154901.htm

osim toga, stvarno bih poslusala semmy sa ovim mednim proizvodima ako zelis jaci imunitet.

Germanijum nije nikakva novost, možda se tek pojavio kod nas, pa zato njegova svojstva nisu šire poznata.
Germanijum 132 je odličan antioksidant, znači na nivou ćelije usporava proces starenja kao i mnogi drugi antioksidanti.
Dosta je skup jer je relativno rijedak u prirodi. Određene japanske gljive su bogate germanijumom, ako se ne varam Maitake i Shitake i u Japanu su vršena mnoga ispitivanja o dejstvu Germanijuma protiv kancera.
Naravno, nije čudotvoran ali može biti vrlo koristan kao antioksidant.
Bitna je i forma u kojoj se uzima, radi dobre apsorpcije u organizam, npr. dobro je kad je u formi kad je vezan za
prirodni kvasac i sl.

moa

Post by moa » 13/10/2009 13:54

BIONA wrote:E sad bez zezancije.Slusala sam onu doktoricu sto je gostovala kod batka i jako zanimljivo je pricala o tom geraniumu.ne znam nikoga ko ga pije,niti gdje se moze kupiti tako da nisam od velike koristi :D

Ja sam ga nasao u apoteci na carsiji i zamolio sam magistru :) da mi doda kutiju i proctam sastav i prilicno je cudan ali ono sto sam procitao je maticna mlijec 26% i kaze ona da je to preventivna stvar... btw cijena je 130 KM sa PDV-eom :D

Erla

Post by Erla » 22/10/2009 17:44

moa wrote:

Ja sam ga nasao u apoteci na carsiji i zamolio sam magistru :) da mi doda kutiju i proctam sastav i prilicno je cudan ali ono sto sam procitao je maticna mlijec 26% i kaze ona da je to preventivna stvar... btw cijena je 130 KM sa PDV-eom :D

Ja sam se nedavno uclanila i namjeravam ga početi piti ovih dana, tako da ne mogu nista reci o tome kako djeluje. Ali za cijenu mogu: možete ga nabaviti jeftinije kod nekoga ko je već uclanjen ili se sami uclaniti i kupiti ga sa popustom. Ako vam treba pomoc ili info - tu sam :)

RMO

Post by RMO » 22/11/2009 10:15

hi ,
mozes mi javiti kako da se uclanim za germanium ?

njonjica

Post by njonjica » 24/11/2009 23:45

Moj tata pije GE132 deset dana; apetit mu se popravio, nervi su malo bolje i bolje spava....obzirom da ovaj dodatak prehrani uzima ovako kratko vrijeme (i obzirom na njegovo zdravstveno stanje) prilicno smo zadovoljni ucinkom.

njonjica

Post by njonjica » 24/11/2009 23:48

moa wrote:

Cijena je 113 km sa pdvom u apoteci, ali se moze nabaviti i po 85 km (po toj cijeni sam ja kupila).

Ripicipi

Post by Ripicipi » 05/12/2009 19:33

Koristim i imam pozitivno iskustvo :thumbup:

alanford78

Post by alanford78 » 05/12/2009 19:45

evo ovako pa malo citajte jer kad svabo nesto zabrani onda znaj da nesto nije u redu

http://www.bfr.bund.de/cd/892
http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/meldung/-Germanium-132-Kapseln/19140/19140/
http://www.hirntumor.de/forum/index.php?board=64;action=display;threadid=1300

imate google pa prevedite. Inace sam medicinar pa me interesuje kako kojekakvo smece koje se kod nas prodaje nema u Njemackoj. Ljudi ljudi nemoj te biti naivni

drznica_4ever

Post by drznica_4ever » 26/12/2009 20:09

alanford78 wrote:evo ovako pa malo citajte jer kad svabo nesto zabrani onda znaj da nesto nije u redu

http://www.test.de/themen/gesundheit-kosmetik/meldung/-Germanium-132-Kapseln/19140/19140/

imate google pa prevedite. Inace sam medicinar pa me interesuje kako kojekakvo smece koje se kod nas prodaje nema u Njemackoj. Ljudi ljudi nemoj te biti naivni

Poštovanje tebi kao medicinskom radniku, ali očito nisi dobro upucen u sve to. Njemacka nabavlja Germanium preko Bosne, nemaju svoje trziste i nece ni imati,zasto da mi uvijek uzimamo od svaba, ovaj put oni mole od nas. A sto se tice ostalog da se smatra smecem vjerovatno ne bi bilo u apotekama i ne bi vecina medicinskih radnika dolazila na seminare i slusali o germaniumu i kao krajnje koristili i sami.
Provjeri i sve ce ti bit jasno!
pozz

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 26/12/2009 20:17

alanford78 wrote:evo ovako pa malo citajte jer kad svabo nesto zabrani onda znaj da nesto nije u redu

Mrsko mi sada ubacivati u translator, uglavnom ublehana, mogu pretostaviti? Skupa ublehana?!

Shoshana

Post by Shoshana » 26/12/2009 21:27

Antioksidanti... Ja se sjecam jedne od tih studija, kada se antioksidantima tek pocelo govoriti u javnosti.

Sinetizirali su antioksidant iz paradajza, te su jednoj grupi kanceroznih miseva davali taj sintetizirani (dakle 'cisti') antioksidant, dok su drugoj davali kompletan paradajz (onaj suseni lafo na suncu)... Ocekivali su da ce izolovani cisti antioksidant imati bolji ucinak na kancerogene celije nego citav plod. Malo sutra, grupa miseva koja je zvanjala citave plodove je imala mnogo bolje rezultate.

Ja bih radije uzgajala vlastiti bijeli luk (a i nije tesko) nego gutala nesto za sta bas i nisam sigurna sta je (a sto se za dvadeset godina moze pokazati stetnim).

talić

Post by talić » 27/05/2012 16:49

Ponekad se pitam da li televizije koje dovode u studio trgovce raznoraznih preparata provjere da li je istina ono što oni pričaju i obećavaju ili je sve laž jer po mojoj logici postaju saučesnici u prevari.
Posljednjih nekoliko dana ponovo vidim mnogo marketinga vezano za GE 132 koji se navodno proizvodi u Njemačkoj.

Tu fino piše da nikad nije dokazano da pomaže kod oboljenja za koja je kao lijek hvaljen.
Prema smjernicama 2002/46/EU za izjednačavanje propisa članica EU o dodacima prehrani germanijum ne treba biti korišten kao dodatak ishrani. U mnogim zemljama EU su zakoni već usklađeni sa ovom preporukom pa tako i u Njemačkoj i u Austriji. Prema tome nije dozvoljen u Njemačkoj kao dodatak prehrani.
Nadležne institucije upozoravaju da se ne konzumira GE-132 jer može uzrokovati narušavanje zdravlja ne isključujući posljedice koje uzrokuju smrt.

Germanium in Nahrungsergänzungsmitteln

Die Substanz Bis(carboxyethyl)germaniumsesquioxid (Ge-132) ist als Nahrungsergänzungsmittel zur Anwendung bei einer Reihe von Erkrankungen einschließlich Krebs, chronischem Müdigkeitssyndrom, Immunschwäche,[12] AIDS, Bluthochdruck, Arthritis und Lebensmittelallergien angepriesen worden. Positive Wirkungen auf den Krankheitsverlauf wurden bisher wissenschaftlich nicht nachgewiesen.

Gemäß der europäischen Richtlinie 2002/46/EG zur Angleichung der Rechtsvorschriften der Mitgliedstaaten über Nahrungsergänzungsmittel soll Germanium nicht in Nahrungsergänzungsmitteln verwendet werden.[13] In vielen Ländern der EU, die ihre nationalen Rechtsvorschriften bereits angeglichen haben, so auch Deutschland und Österreich, ist daher der Zusatz von Germanium als Mineralstoffquelle in Nahrungsergänzungsmitteln nicht erlaubt.

Die zuständigen Behörden warnen ausdrücklich vor dem Verzehr von Ge-132, da schwere Gesundheitsschäden und Todesfälle nicht auszuschließen sind.[14][15]

kadinica

Post by kadinica » 27/05/2012 17:33

Njemacka nabavlja Germanium preko Bosne, nemaju svoje trziste i nece ni imati,zasto da mi uvijek uzimamo od svaba, ovaj put oni mole od nas.
Što Bošnjo može biti naivan, to je čudo jedno.

Evo čovjek fino postavio tekst, ali šta znaju švabe, mi smo zakon :bih:

Post Reply