Gdje na ljetovanje?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
psychodelic

Gdje na ljetovanje?

Post by psychodelic » 07/07/2007 11:54

Pitanje je sad! Gdje u Hrvatsku, a da nije Makarska, a da je dobar nocni zivot?
Naravno, i da su cijene pristupacne, fina plaza i ostalo...

MUNAFIK
Been thanked: 14 times

Re: Gdje na ljetovanje?

Post by MUNAFIK » 07/07/2007 20:23

psychodelic wrote:Pitanje je sad! Gdje u Hrvatsku, a da nije Makarska, a da je dobar nocni zivot?

A mora li to biti Hrvatska?

Tesssa

Re: Gdje na ljetovanje?

Post by Tesssa » 07/07/2007 20:27

psychodelic wrote:Pitanje je sad! Gdje u Hrvatsku, a da nije Makarska, a da je dobar nocni zivot?

To ti je malo teze.Ako hoces dobro da se provedes, da imac lijepu plazu i cisto more, bez papaka sto pastete mazi na sred plaze, onda cijene i nisu bas pristupacne.

allpfl

Post by allpfl » 07/07/2007 20:31

Zrće na Pagu ili Hvar.
Ponesi gomilu keša :-D :-D 8)

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by karanana » 07/07/2007 20:31

Makarska je dobra. Imas ok plaze, dobar nocni zivot.

Tesssa

Post by Tesssa » 07/07/2007 20:39

karanana wrote:Makarska je dobra. Imas ok plaze, dobar nocni zivot.

zezas se, nadam se.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by karanana » 07/07/2007 20:46

dinchy84 wrote:

zezas se, nadam se.

Zezam se u smislu sto je receno samo ne Makarska a ja je spomeno.

A sto se tice onoga sto ti grad pruza, sta fali Makarskoj? Ovo za ok plaze i nocni zivot se nisam zezo.

Tesssa

Post by Tesssa » 07/07/2007 20:49

karanana wrote:
dinchy84 wrote:

zezas se, nadam se.

Zezam se u smislu sto je receno samo ne Makarska a ja je spomeno.

A sto se tice onoga sto ti grad pruza, sta fali Makarskoj? Ovo za ok plaze i nocni zivot se nisam zezo.

pa pogledaj malo dalje i obidji jos gradica, pa ces vidjeti sta fali makarskoj, da ti ja sad ne objasnjavam ono sto i ptice na grani znaju.

kilam

Post by kilam » 07/07/2007 21:07

ovisno sta zelis.. makarska rivijera ima vjerovatno najbolje plaze u hr. ja recimo ljetujem malo sjevernije, vodice - pag - porec iskljucivo zbog nocnog zivota (a nemam dovoljno para za hvar), plaze i nisu cemu. mislim da je makarska za nase uslove vjerovatno best buy.. al ako ti je bas dosadila idi prema dubrovniku, mozda lozica, cavtat ili neko tako malo mjesto da ti je grad dubrovnik blizu radi izlazaka (ne znam koliko je ovo povoljna opcija). et nemam sta pametnije rec :)

morlock

Post by morlock » 07/07/2007 21:20

sto se tice Hrvatske preporucujem Cavtat, Orebic i Trpanj
zatim Grcka (imaju aranzmani za iste pare kao i Dalmacija)
Italija druga polovina avgusta (isto povoljni aranzmani u odnosu na HR)
vidio sam i jeftinije aranzmane za Egipat u posljednje vrijeme

Neelix

Post by Neelix » 07/07/2007 21:30

nervira me ova nekakva "anti makarska" propaganda. ja sam svake godine tamo i jos nikad nisam pozalio. super plaze, super nocni zivot. u cemu je vas problem?????

Tesssa

Post by Tesssa » 07/07/2007 21:34

Neelix wrote:nervira me ova nekakva "anti makarska" propaganda. ja sam svake godine tamo i jos nikad nisam pozalio. super plaze, super nocni zivot. u cemu je vas problem?????

Ljetovala sam u Makarskoj dugo, i sad odem van sezone.Ali budimo realni, peskir na peskiru, "rascvjetalo" more, narodnjaci kod Bebica, ili Opera puna djece i nije bas neka ponuda.

Neelix

Post by Neelix » 07/07/2007 21:41

dinchy84 wrote:
Neelix wrote:nervira me ova nekakva "anti makarska" propaganda. ja sam svake godine tamo i jos nikad nisam pozalio. super plaze, super nocni zivot. u cemu je vas problem?????

Ljetovala sam u Makarskoj dugo, i sad odem van sezone.Ali budimo realni, peskir na peskiru, "rascvjetalo" more, narodnjaci kod Bebica, ili Opera puna djece i nije bas neka ponuda.

"peskir na peskiru" - kad budem trazio mir i tisinu penzionisacu se. nisi pomislila da ne vole svi samovanje? meni je recimo uzivancija doc na bubu sa 15 prijatelja, malo cugat u baru, malo picigina u plicaku, malo plivat, malo barit, malo svasta... :)

rascvjetalo more - ne znam za tu metaforu, vjerovatno mislis na to da je puno kupaca - a cuj, mozda jes kad ne znas plivat :) otplivaj malo dalje, tamo nije tako puno.

narodnjaci kod bebica - a ko te tjera da ides tamo? sta radis u sarajevu onda uopste, ovdje imas 300 mjesta sa narodnjacima?

Opera puna djece - istina - al nadji mi negdje nesto slicno, sa podijem i sl, a da nije puno djece?? bilo gdje? BTW imas i Grotu, i Deep, i Disco Plaza od klubova, i milion bashta...

Tesssa

Post by Tesssa » 07/07/2007 21:52

Neelix wrote:
"peskir na peskiru" - kad budem trazio mir i tisinu penzionisacu se. nisi pomislila da ne vole svi samovanje? meni je recimo uzivancija doc na bubu sa 15 prijatelja, malo cugat u baru, malo picigina u plicaku, malo plivat, malo barit, malo svasta... :)

rascvjetalo more - ne znam za tu metaforu, vjerovatno mislis na to da je puno kupaca - a cuj, mozda jes kad ne znas plivat :) otplivaj malo dalje, tamo nije tako puno.

narodnjaci kod bebica - a ko te tjera da ides tamo? sta radis u sarajevu onda uopste, ovdje imas 300 mjesta sa narodnjacima?

Opera puna djece - istina - al nadji mi negdje nesto slicno, sa podijem i sl, a da nije puno djece?? bilo gdje? BTW imas i Grotu, i Deep, i Disco Plaza od klubova, i milion bashta...

E ovako:

nije stvar u miru i tisini, imas predivnih plaza, na kojima ima puno ljudi, a opet nije guzva. Buba je bila ok prije jedno 6 godina, sad je to samo mjesto prepuno papaka i "dernek.ba populacije"

"rascvjetalo more" je more puno malih "fleka" od pjene, ubilo se da se pokupi koja kozna bolest.Casovi plivanja mi hvala ne trebaju, al ti ako hoces bujrum kod mene na casove :D

Ovo oko Opere i drugih mjesta stvarno nemam volje da analiziram...

Opet kazem...maknes se malo od Makarske, pa vidis sta druga mjesta nude, a to je puno vise.A sto se para tice, draze mi je da sam negdje za vece pare duplo krace, ali barem vidim 1000 ljepota, predobro se provedem u klubovima bez djece i gdje me ljudi tretiraju kao turistu.

Neelix

Post by Neelix » 07/07/2007 21:59

bio sam sad od 23 do 28 u orebicu. a i prije neko cu pocet u makarsku isao sam tamo. jebo ti mjesto u kojem moras pjesacit 20 minuta da bi dosao do hamburgera. ili mjesto sa 2 kafica i jednim polu-praznim disco clubom. ma bjazi :D

buba je zakon,a to sto je puna dernek.ba (zenske) populacije, ne mogu joj uzet za zlo, naprotiv :D zna se zasto cure koje postavljaju onakve slike dolaze na more! :D

te fleke ja ne primjetih. al ne zelim rec da je more cisto - vazda ima smeca, ulozaka opusaka i tako, pa kad ima u orebicu na samom pocetku sezone, kako nece bit u prepunoj makarskoj :)

mala mjesta nude mir i tisinu, hvala ali neka hvala... :) istina je samo da makarska nije za ODMOR, naprotiv...ako je odmor ono radi cega ides na more, naravno da neces doci tu... ;)

danas

Post by danas » 07/07/2007 22:02

Neelix wrote:al ne zelim rec da je more cisto - vazda ima smeca, ulozaka opusaka i tako, pa kad ima u orebicu na samom pocetku sezone, kako nece bit u prepunoj makarskoj :)

:shock: :shock: :shock: :shock:

Image

Tesssa

Post by Tesssa » 07/07/2007 22:04

Ne govorim ja ni o malim mjestima, ni o Orebicu, a ni o mjestima za odmor, govorim samo da treba vidjeti i malo vise od Makarske.Imala sam srecu da obidjem 80% Jadrana, pa znam o cemu pricam...

A, svejedno je ionako, onaj ko je sebi zapikao Makarsku i u tome vidi vrh, otici ce u Makarsku, i neka...Ovdje se radi o tome da je covjek pitao za savjet gdje da ljetuje, a ja Makarsku nikad nikome ne bi predlozila.

Neelix

Post by Neelix » 07/07/2007 22:18

jes al ti ne navede nijedan takav grad.

Tesssa

Post by Tesssa » 07/07/2007 22:23

Neelix wrote:jes al ti ne navede nijedan takav grad.

Hvar, Bol, Supetar, Jelsa, Vodice, Rijeka, Pula, Omis itd. A ako znas sebi organizovati lovu, te rano rezervisati smjestaj (sto automatski znaci da je smjestaj jeftiniji), nema razloga da se ne posjeti niti jedno od ovih mjesta.

violently_happy

Post by violently_happy » 07/07/2007 22:24

pag!!! a i makarska dobra :D

Neelix

Post by Neelix » 07/07/2007 22:26

Image

8-)

vidimo se u augustu, nosi ruzu na lijevoj sisi 8-) :D

Better Man
Been thanked: 1 time

Post by Better Man » 07/07/2007 22:32

Neelix wrote:bio sam sad od 23 do 28 u orebicu. a i prije neko cu pocet u makarsku isao sam tamo. jebo ti mjesto u kojem moras pjesacit 20 minuta da bi dosao do hamburgera. ili mjesto sa 2 kafica i jednim polu-praznim disco clubom. ma bjazi :D

buba je zakon,a to sto je puna dernek.ba (zenske) populacije, ne mogu joj uzet za zlo, naprotiv :D zna se zasto cure koje postavljaju onakve slike dolaze na more! :D

te fleke ja ne primjetih. al ne zelim rec da je more cisto - vazda ima smeca, ulozaka opusaka i tako, pa kad ima u orebicu na samom pocetku sezone, kako nece bit u prepunoj makarskoj :)

mala mjesta nude mir i tisinu, hvala ali neka hvala... :) istina je samo da makarska nije za ODMOR, naprotiv...ako je odmor ono radi cega ides na more, naravno da neces doci tu... ;)

Makarska je bezveze iz jednog jedinog razloga, a to je prljavo more! Jebeš plažu gdje u 10 ujutro more već prljavo! A da ne govorim na svakom koraku sretneš Sarajliju ili nekog drugog poznatog! Na Makarskoj rivijeri ubjedljiovo su najbolje Baške Vode! Meni lično otok Hvar je najljepše mjesto na jadranu, pored Hvara izdvojio bih Brać, Korčulu, Primošten, Pulu i oko Pule i još neka mjesta da ih ne nabrajam sad! Prije par sati sam se vratio s mora i uopće nije bilo gužve u putu. Kad sam išao na more uopće nije bilo gužve na Doljanima. Prešao sam granicu za par minuta, kao i sad u povratku kad sam proveo bukvalno pola minute na granici!

Neelix

Post by Neelix » 07/07/2007 22:38

Better Man wrote:
Neelix wrote:bio sam sad od 23 do 28 u orebicu. a i prije neko cu pocet u makarsku isao sam tamo. jebo ti mjesto u kojem moras pjesacit 20 minuta da bi dosao do hamburgera. ili mjesto sa 2 kafica i jednim polu-praznim disco clubom. ma bjazi :D

Makarska je bezveze iz jednog jedinog razloga, a to je prljavo more! Jebeš plažu gdje u 10 ujutro more već prljavo! A da ne govorim na svakom koraku sretneš Sarajliju ili nekog drugog poznatog! Na Makarskoj rivijeri ubjedljiovo su najbolje Baške Vode! Meni lično otok Hvar je najljepše mjesto na jadranu, pored Hvara izdvojio bih Brać, Korčulu, Primošten, Pulu i oko Pule i još neka mjesta da ih ne nabrajam sad! Prije par sati sam se vratio s mora i uopće nije bilo gužve u putu. Kad sam išao na more uopće nije bilo gužve na Doljanima. Prešao sam granicu za par minuta, kao i sad u povratku kad sam proveo bukvalno pola minute na granici!

i sta je tu lose??

kao sto rekoh, u malom mjestu kao sto je orebic prije pocetka sezone more je prljavo...svugdje je ili prljavo, ili puno jezeva...pa biraj :-)

inace i ja se na doljanima nisam po 5 minuta zadrzavao, a na granicama oko neuma ni sekunde, samo prosao :)

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 07/07/2007 22:48

Image

Image

psychodelic

Post by psychodelic » 08/07/2007 10:55

E hvala svima na prijedlozima! Nego ima li neko da zna 100% preporuciti neko mjesto fino, da je bio i sam se uvjerio u dobar nocni zivot i povoljne cijene :D , onako otprilike kako se krece smjestaj....ili znate neku stranicu na netu gdje se to moze sve fino pregledati. :)

Post Reply