Gdje kupiti velike saksije?

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
Alkos
Posts: 2729
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#1 Gdje kupiti velike saksije?

Post by Alkos »

Pozdrav,

Htio bih na terasi posaditi neku živu ogradu (lovor višnja ili magična ograda) pa mi treba vaša pomoć. Do sada su to bile tuje u nekim manjim saksijama (77 cm x 32 x 36) i nisu uspjele, počele su se sušiti kako su počele rasti, vjerovatno zbog manjka prostora. Obzirom da nemam zelene površine, a i od komšije me dijeli niski zidić, opet je ideja da posadim neku manje zahtjevnu živu ogradu koja će imat i estetsku i funkcionalnu ulogu. Ali ovaj put želim to učiniti u puno većim saksijama od trenutnih.

Prvo su bile u igri betonske saksije, ali zbog težine, dimenzija i specifičnosti kuće i ulaza, odustao sam od toga. Tako da sam sada u potrazi za plastičnim saksijama. Obišao sam pola Sarajeva i velikih saksija nema nigdje. Našao sam samo jednu u rasadniku u Nedžarićima, ali meni treba više komada. Imate li kakav prijedlog? Hvala vam puno.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5241
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2 Re: Gdje kupiti velike saksije?

Post by oldtajmer »

jesi isao u obi,jednom sam tamo vidio razne velike saksije
User avatar
LipaMill
Posts: 19
Joined: 22/06/2010 15:29

#3 Re: Gdje kupiti velike saksije?

Post by LipaMill »

Pogledaj u radnji Retrohome na Ilidzi (trzni centar gdje je Merkator). Vidjela sam da imaju velike saksije koje bi mogle odgovarati za balkon ili terasu. Evo njihove web stranica:
http://retrohome.ba/zapisi2.php?id_zapi ... t=id_zapis DESC
Alkos
Posts: 2729
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#4 Re: Gdje kupiti velike saksije?

Post by Alkos »

oldtajmer wrote:jesi isao u obi,jednom sam tamo vidio razne velike saksije
Hvala na odgovoru prije svega...

Gledao sam i u OBI-ju, imaju uglavnom okrugle, a okrugle mi baš i ne odgovaraju zbog prostora. :)

LipaMill wrote:Pogledaj u radnji Retrohome na Ilidzi (trzni centar gdje je Merkator). Vidjela sam da imaju velike saksije koje bi mogle odgovarati za balkon ili terasu. Evo njihove web stranica:
http://retrohome.ba/zapisi2.php?id_zapi ... t=id_zapis DESC
Hvala puno na informaciji, ovo nisam obilazio niti sam znao da postoji. Pogledam ovih dana. :)


Ako još neko ima nekih ideja ili mu pada nešto napamet neka napiše. Hvala.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20566
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#5 Re: Gdje kupiti velike saksije?

Post by Bullet Tooth Tony »

Napravis :D :D 8)

Image
Post Reply