Gdje iftariti u Sarajevu?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Tomahawk11
Globalni moderator
Has thanked: 22 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdje iftariti u Sarajevu?

Post by Tomahawk11 » 12/06/2015 18:10

m_l wrote:
Tomahawk11 wrote:Nije generalizacija. Odes fino na lice mjesta pa vidis. Npr. iftar u restoranu Kulin Dvor, garantujem da je 90% guzonja, politicara i sl.
Postujem onog ko je postio, pa ode na iftar, ali ovo sto se kod nas desava je daleko od normalnog. Uglavnom se bitno nazderati, a vecina nije ni vidjela posta. Licemjerstvo na djelu. Zato je ovo sto je napisao JThomas - fashion statement - izraz koji u potpunosti oslikava one koje iftare po restoranima.
Ove sto iftare po svoim domovima....otkud oni na temi?! Nikakve veze.
I da, generalizacija....a nije generalizacija kad se kvotam i kaze mi se da sam od onih koje vjera ne dotice. Znamo li se? :roll:
Ne znamo. Nakalemio si se na JThomasovu (ateista) izjavu "iftar je danas u bošnjaka fashion statement" rekavsi "Upravo...Nije to ni i od iftara. To je samo zamotano papirom od iftara". Ovako hrabro ocjenjivati je tvoje pravo, ali ja necu. Mnogo bh muslimana i prakticira islam selektivno. Npr. osoba A, djevojka, posti, ali ide i na m-z bazen, iftari u jednom takvom restoranu. Iz vjerske perspektive dvije nespojive prakse, ali ko sam ja da bilo kome kazem da nema ni i od iftara. Kontas?!
To je nesto drugo, niko nema pravo da drugom sudi i zaviruje. Licna stvar, kako i koliko ko vjeruje.
Moj licni stav, moje misljenje je bilo to sto sam napisao. Ne osudjujem nikog, gledam svoja posla.
Nadovezao sam se na izjavu jer mislim da se vjera koristi u sticanje imovine i promovisanje uglavnom onih koji malo ili nimalo imaju veze sa postom i iftarom. No, zivimo u drustvu iskrivljenih vrijednosti. Neka radi ko sta hoce. Svako ce za svoja djela polagati racun. Najpostenije.

m_l

Post by m_l » 12/06/2015 18:16

:thumbup:

DarkSoul

Post by DarkSoul » 12/06/2015 18:20

amir79 wrote:najbolje je iftariti u restoranu u kojem se ne toci alkohol za vrijeme ramazana ili mimo istog. po mom misljenju taj iftar, odnosno post bi bio upitan!
a zasto neki restoran da ne toci alkohol za vrijeme Ramazana?? Ima nas koji ne postimo i ne praktikujemo Ramazan u BiH a koliko znam restorani nisu vjerske ustanove ili se i to promijenilo u BiH??

ho oponopono

Post by ho oponopono » 12/06/2015 18:26

...ne postim vala, tako da nemam nekih briga gdje se kofrciti i sa koliko skupim menijem...pritom selfi opaliti...a ionako sam zimogriza tako da se radujem onom toplijem dijelu... :pisnula: i :pisnuo:
Last edited by ho oponopono on 12/06/2015 18:27, edited 1 time in total.

Iker C

Post by Iker C » 12/06/2015 18:27

Bazeni su imali dobru ponudu iftara prethodnih godina.

lajk

Post by lajk » 12/06/2015 18:31

_BataZiv_0809
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Post by _BataZiv_0809 » 12/06/2015 18:32

Njanjavi wrote::lol: :lol: :lol:
Cuj histerisem, de jos reci da te napadam ko madner danas :lol:
Lafe, smiri dozivljaj. Madner i ja se znamo i u RL, te samim tim ne kontas nase furke. Dobronamjerno ti savjetujem da spustis gard i ne pises te bijesne izljeve.

Ovo je ujedno i zadnji put da te citiram i zelim ti svako dobro.

Njanjavi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Post by Njanjavi » 12/06/2015 18:37

Kakav bjes covjece, jesil ti normalan :lol:
I kakve veze ima sto ti poznajes doticnog u real life :lol: :lol:
Ne znas komunicirat i razmjenit misljenje bez da nekom utrpas neku klasifikaciju koja nije validna.
Moj stav ma koliko bio drukciji na ovoj temi od misljenja vecine, ne moze se nazvat trolanjem, razumi.
Ako ne mozes to pojmit do tebe je jbga.
A te vashe furke mi je bas godra sto ne razumijem, daleko vam i vasim furkama kuca od moje :roll:

agnostic_front
Has thanked: 26 times
Been thanked: 10 times

Post by agnostic_front » 13/06/2015 00:33

Jesam li ja retardiran ili ljudi od restorana očekuju da na ulazu i za svakim stolom stoji neka vjerska kontrola ili nešto tako, koji će da ocijene ko se ponaša u skladu sa islamskim propisima? Halo, restoran = biznis. U zemlji gdje dosta stanovništva posti, ljudi skontaju da ne bi bilo loše da da naprave takve menije, kako bi privukli goste koji poste, što njima donosi možda veći promet.

A naravno, da cijene u restoranu određuje IZBiH, jer imaju auorska prava na iftar. :-)

salik79
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Post by salik79 » 13/06/2015 12:53

lajk wrote:https://www.facebook.com/pages/Restoran ... 84?fref=ts

Prosle godine bila ,VRH !
Samo da potvrdim i dodam da je ovaj restoran vec godinama jedini certificirani HALAL restoran, najvece "Diamond" kategorije :thumbup:

Muhamed Đakmić

Post by Muhamed Đakmić » 13/06/2015 14:09

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”

bhfanaticos20

trajni

Degutantno je i vas ostale čitati. Ovaj što je počeo ovu raspravu oko licemjerja i iftarenja u restoranima nek se osjeća upozorenim. Nevjerovatna je količina bezobrazluka, otvorite temu o licemjerju na religiji pa opletite do mile volje ako želite. Samo niste ništa bolji od onih i onog što kritikujete.

Muhamed Đakmić

Post by Muhamed Đakmić » 13/06/2015 14:16

DarkSoul wrote:
amir79 wrote:najbolje je iftariti u restoranu u kojem se ne toci alkohol za vrijeme ramazana ili mimo istog. po mom misljenju taj iftar, odnosno post bi bio upitan!
a zasto neki restoran da ne toci alkohol za vrijeme Ramazana?? Ima nas koji ne postimo i ne praktikujemo Ramazan u BiH a koliko znam restorani nisu vjerske ustanove ili se i to promijenilo u BiH??
A zašto bi tebe to zanimalo, ali ozbiljno? Svaki gazda ima apsolutno pravo da odluči da li će ili neće točiti alkohol.

Edin H.
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Post by Edin H. » 13/06/2015 14:21

Muhamed Đakmić wrote:
DarkSoul wrote:
A zašto bi tebe to zanimalo, ali ozbiljno? Svaki gazda ima apsolutno pravo da odluči da li će ili neće točiti alkohol.
Nije tacno, bio je slucaj u UK kada su vlasnici hostela odbili primiti goste, zato sto su homoseksualci, I naravno izgubili na sudu, I platili veliku odstetu.

Pruzanje usluge nema veze sa vjerskim ili drugim ubjedjenjima.
Druga stvar je sto su kod nas sudovi pod utjecajem politike, a ne zastite ljudskih prava pojedinca.

Muhamed Đakmić

Post by Muhamed Đakmić » 13/06/2015 14:24

Primjeri ti nemaju veze jedan sa drugim, jer usluga i proizvodi koje nudiš nemaju veze sa tim da li biraš koje ćeš mušterije služiti.

Tvojom analogijom ja bih imao osnovu da tužim uslovno rečeno pileći restoran iz razloga što u ponudi nema janjetine.

MedenoSrce

Post by MedenoSrce » 13/06/2015 14:30

kakva je ovo bahatost kod nas, gluho bilo vremena pogana
par godina ne postim ramazan iako sam nekad bila vjernik i svaki me je ramazan od tada stid jesti ulicom, piti vodu
jer ne znam ko posti. Koliko je vas sa ove teme ikada postilo? Ne mislim da nije jelo i pilo, nego zaista postilo. Kao sto znate reci vjernicima, i ja prva, da svoju vjeru praktikuju u svoja 4 zida zasto i vi svoja uvjerenja ne bi ostavili za svoja 4 zida.

Edin H.

Post by Edin H. » 13/06/2015 14:35

Muhamed Đakmić wrote:Primjeri ti nemaju veze jedan sa drugim, jer usluga i proizvodi koje nudiš nemaju veze sa tim da li biraš koje ćeš mušterije služiti.

Tvojom analogijom ja bih imao osnovu da tužim uslovno rečeno pileći restoran iz razloga što u ponudi nema janjetine.
Ne, ali bi imao razloga tuziti ugostiteljski objekat koji je registrovan da sluzi alkoholna pica i u ponudi uobicajeno ima alkohol, i odbije da te usluzi zato sto je Ramazan.

Niemand

Post by Niemand » 13/06/2015 14:42

Nije iskljucivo "meni" pa sa kakvom god cijenom iftar. Npr u staklu na carsiji narucis regularno sta ti se jede, dobijes uz to limunadu i hurmu, neke 3-4 markice potrosis. I u masi drugih "restorana", asdzinica i co., ista prica. Nesto sam rijetko vidjala ljude da narucuju cijeli meni, shodno tome ne razumijem cemu uopce ova polemika oko iftara. Pa i ljudi koji ne poste u to vrijeme svrate da nesto pojedu, najcescce turisti.

Al hajd. Bitno je naglasiti "u bosnjaka", "licemjerje", "fesonstejtment" i tako ti neki izrazi. Bitno je popljuvati.

Malo je glupa prica i oko toga zasto neko iftari vani a ne "u tisini svoje kuce". Studenti npr? Il ako hoces negdje sa drustvom? Ne jede se cijeli ramazan vani, al jok, ono kako li se samo drznu ovi licemjerni vjernici da iftare vani, da ih svijet gleda eto kao kako su oni postili, pa se jos i potrose, zamisli, prave se fini a znamo mi kakvi su oni. Forumasi sve znaju ionako.

Na kraju krajeva, pa zar nemamo mi forumasi svi po 2 000 primanja, bez kredita, sto se ne bi moglo onda trositi?

Usput receno, usta koja sama sebe hvali pri ukazivanju na tudje mahane, nekako najcesce najvise o sebi kazu.

Nastavite, o licemjenim "bosnjama" i fukari sto se drzne jesti vani. Sto bi reko dostojevski ne moze svako covjeka uvrijediti.

:nokti:

razonoda

Post by razonoda » 13/06/2015 14:44

Edin H. wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Primjeri ti nemaju veze jedan sa drugim, jer usluga i proizvodi koje nudiš nemaju veze sa tim da li biraš koje ćeš mušterije služiti.

Ne, ali bi imao razloga tuziti ugostiteljski objekat koji je registrovan da sluzi alkoholna pica i u ponudi uobicajeno ima alkohol, i odbije da te usluzi zato sto je Ramazan.
Sto bi ga tuzio ----odbio te ---ne dolazis vise .

MedenoSrce

Post by MedenoSrce » 13/06/2015 14:46

razonoda wrote:Sto bi ga tuzio ----odbio te ---ne dolazis vise .
ma gledao previse filmova
a i mozda je mislio da ga tuzi mami

skuterumoj

Post by skuterumoj » 13/06/2015 15:23

Neka radi svako sta hoce i zeli za svoje pare. Ja da praktikujem, iftar kuci.
Ne trebaju mi "selfiji" divi me u ovo on line ticks vrijeme.

Ciprol

Post by Ciprol » 13/06/2015 16:45

Hajmo na početak :mrgreen:

Gdje ima u Sa iftarski meni, da je restoran bRez alkohola? :mrgreen:

Kakve su cijene u ovom restoranu "Terasa"?

Edin H.

Post by Edin H. » 13/06/2015 16:46

MedenoSrce wrote:
razonoda wrote:Sto bi ga tuzio ----odbio te ---ne dolazis vise .
ma gledao previse filmova
a i mozda je mislio da ga tuzi mami
Zao mi je, ali filmove rijetko gledam, radije cu knjigu procitati, ako imam vremena.
Mene samo zanima na koji drugi nacin bi gradio/la drustvo u kojem pripadnici vecinskog naroda nece pojedincu nametati svoju volju i u kojem ce pojedinacna ljudska prava biti zasticena.

Muhamed Đakmić

Post by Muhamed Đakmić » 13/06/2015 17:15

A tvoj prijedlog je da svaki ugostiteljski objekat toči alkohol? Napominjem da svako sa svojim kapitalom, ili novcem, može raditi šta hoće, sve dok je u okviru zakona.

Uostalom, i nije tema ovdje, ako neko želi, nek otvori temu na kojoj se može raspravljati o ovome.

skuterumoj

Post by skuterumoj » 13/06/2015 17:38

Po obicaju. Mada nista cudno. Off topic manje vise pa opleti.

ćiribiribela

Post by ćiribiribela » 16/06/2015 21:37

Image

:D

Post Reply