Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#1 Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 13/12/2012 13:33, edited 1 time in total.
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#2 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Morales »

Sta bi trebalo onda biti tu ako ne prodavnice?
User avatar
Truba
Posts: 81615
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Truba »

da imaju ikakve veze s umjetnosti propali bi :mrgreen:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#4 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Dr.Mr.Fr. »

Pa kada je pola pola u vlasnistvu vakufa i opcine...da vidis tek u kakvom je stanju sam objekat :roll:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#5 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 13/12/2012 13:33, edited 1 time in total.
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#6 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Morales »

Gospoda Ministarka wrote:
Morales wrote:Sta bi trebalo onda biti tu ako ne prodavnice?
Ja nisam protiv ducana, ali zasto ne ducan hand made suvenira ili ducan domacih organskih prehrambenih proizvoda (sto mu je i bila svrha)?
Vrijeme, prioriteti i namjena prostora se mijenja...a i novac cuda cini :)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20500
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#7 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Bullet Tooth Tony »

Gospoda Ministarka wrote:
Morales wrote:Sta bi trebalo onda biti tu ako ne prodavnice?
Ja nisam protiv ducana, ali zasto ne ducan hand made suvenira ili ducan domacih organskih prehrambenih proizvoda (sto mu je i bila svrha)?
Image

Majke mi , ja ne znam ljudi sta vi gledate oko sebe , ili toliko imate da ne gledate situaciju oko sebe .... Ko ce bolan prehraniti porodicu od hand made suvenira ? , pa ni Bear Grylls to ne moze u Sarajevu , jest , dodje stranac i potrosi 10 km , onda tri dana niko ti ne udje u radju .... pustite ba suplje , ne svidja vam se ona pijaca ispred ekonomije , hajd to i mogu skontat .. al ovo :-) :-)
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#8 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by harač »

Bullet Tooth Tony wrote:
Gospoda Ministarka wrote:
Morales wrote:Sta bi trebalo onda biti tu ako ne prodavnice?
Ja nisam protiv ducana, ali zasto ne ducan hand made suvenira ili ducan domacih organskih prehrambenih proizvoda (sto mu je i bila svrha)?
Image

Majke mi , ja ne znam ljudi sta vi gledate oko sebe , ili toliko imate da ne gledate situaciju oko sebe .... Ko ce bolan prehraniti porodicu od hand made suvenira ? , pa ni Bear Grylls to ne moze u Sarajevu , jest , dodje stranac i potrosi 10 km , onda tri dana niko ti ne udje u radju .... pustite ba suplje , ne svidja vam se ona pijaca ispred ekonomije , hajd to i mogu skontat .. al ovo :-) :-)
pretpostavljam da ti je ista logika i za prodaju gača i čarapa po ferhadiji... :-)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20500
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#9 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Bullet Tooth Tony »

pretpostavljam da ti je ista logika i za prodaju gaća i čarapa po ferhadiji...
Logika cega ?
User avatar
Optimist
Posts: 13628
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#10 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Optimist »

U Tuzli je sjajna situacija po tom pitanju. Kineske robe nigdje na vidiku. :lol:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#11 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by PipiDugaDevetka »

Gospoda Ministarka wrote:Spomenik kulture u samom jezgru grada, izgraden prije 500 godina, a prepun kineske bofl robe kao da je autopijaca. Sramota za Sarajevo.
Adresa za žalbu je GRADONAČELNIK.
Ja bih u tu Robnu kuću od prije nego što je otkrivena Amerika ili barem istodobno ''pripustio'' sve švercere da prodaju sve što mogu,....valja narodu preživjeti.

GRADONAČELNIK je najavio reaktiviranje Turističke zajednice Grada, pa slagao!

GRADONAČELNIK je najavio podjelu paketića za djecu za Novu Godinu, pa slagao neku djecu koja su pred tv. kamerama pustila suze.

GRADONAČELNIK je poželio dobrodošlicu Goranu Bregoviću, pa pomiješao centrifugalnu i centripetalnu silu.

GRADONAČELNIK je uručio priznanja građanima koji su ispred naoružanog Mevlida pomagali ranjenim i ugroženim, samo što je na neke od njih zaboravio.

GRADONAČELNIK...MORA DA PREPUSTI MJESTO NEKOME MLADJEM!
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#12 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by BIONA »

I meni je muka vise od ovog grada, generalno...sve je gore i gore...Bas neki dan razmisljam o tome kako bezistan izgleda!
dosta mi je i piraterije..i igracaka onih pascadi sto laju po cijeli dan...i gaca...i carapa...i nekulturnih ljudi...i prosjaka...da nastavim dalje? :roll:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#13 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Dr.Mr.Fr. »

PipiDugaDevetka wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Spomenik kulture u samom jezgru grada, izgraden prije 500 godina, a prepun kineske bofl robe kao da je autopijaca. Sramota za Sarajevo.
Adresa za žalbu je GRADONAČELNIK.
Ja bih u tu Robnu kuću od prije nego što je otkrivena Amerika ili barem istodobno ''pripustio'' sve švercere da prodaju sve što mogu,....valja narodu preživjeti.

GRADONAČELNIK je najavio reaktiviranje Turističke zajednice Grada, pa slagao!

GRADONAČELNIK je najavio podjelu paketića za djecu za Novu Godinu, pa slagao neku djecu koja su pred tv. kamerama pustila suze.

GRADONAČELNIK je poželio dobrodošlicu Goranu Bregoviću, pa pomiješao centrifugalnu i centripetalnu silu.

GRADONAČELNIK je uručio priznanja građanima koji su ispred naoružanog Mevlida pomagali ranjenim i ugroženim, samo što je na neke od njih zaboravio.

GRADONAČELNIK...MORA DA PREPUSTI MJESTO NEKOME MLADJEM!

Neistina, kriva adresa skroz...upravitelj bezistana je Gazi Husrev begov vakuf, a glavni je mutevelija istog Mustafa Vatrenjak, Tel: 00387 (33)  534 - 375 , 236 - 030; Fax: 00387 (33) 237- 099

Vlasnistvo bezistana je pola pola opcina stari grad i ghb vakuf, ali vakuf je zaduzen za upravljanje...

Etoprave adrese, a kome oni to izdaju i kako to je druga skroz prica, toliko !!!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#14 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by PipiDugaDevetka »

Bošnjački institut, rahmetli Zulfikarpašićev, vratiti isplatnijoj namjeni i otvoriti stari ''Hamam BAR''! :x :evil:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#15 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 13/12/2012 13:34, edited 1 time in total.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#16 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by baja »

Dr.Mr.Fr. wrote:

Neistina, kriva adresa skroz...upravitelj bezistana je Gazi Husrev begov vakuf, a glavni je mutevelija istog Mustafa Vatrenjak, Tel: 00387 (33)  534 - 375 , 236 - 030; Fax: 00387 (33) 237- 099

Vlasnistvo bezistana je pola pola opcina stari grad i ghb vakuf, ali vakuf je zaduzen za upravljanje...

Etoprave adrese, a kome oni to izdaju i kako to je druga skroz prica, toliko !!!
nemas ti veze s vezom...prava adresa moze biti Grad ili Opcina. ako oni daju naredbu sta ce se tu prodavat (ili nece), tako ce i biti...Pipi je u pravu...vakuf ce samo uzeti svoju kiriju ne petljajuci se u to sta ko tushi! o ovome trenutno niko ne vodi racuna i zato je ovako
ali rad se o tome, da narod zeli ove kinezluke, drustvo se srozava polako al sigurno, nezaposlenost itd...sve ovo vodi ka zakljucku da polako gubimo identitet i sliku ne samo sarajeva nego kompletne BiH. pa eno u Brusa bezistanu svako malo nekih kalitetnih izlozbi, al ko tamo ide.NIKO!! e to smo mi, zaOto kinezluk rules
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#17 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Dr.Mr.Fr. »

baja wrote:
Dr.Mr.Fr. wrote:

Neistina, kriva adresa skroz...upravitelj bezistana je Gazi Husrev begov vakuf, a glavni je mutevelija istog Mustafa Vatrenjak, Tel: 00387 (33)  534 - 375 , 236 - 030; Fax: 00387 (33) 237- 099

Vlasnistvo bezistana je pola pola opcina stari grad i ghb vakuf, ali vakuf je zaduzen za upravljanje...

Etoprave adrese, a kome oni to izdaju i kako to je druga skroz prica, toliko !!!
nemas ti veze s vezom...prava adresa moze biti Grad ili Opcina. ako oni daju naredbu sta ce se tu prodavat (ili nece), tako ce i biti...Pipi je u pravu...vakuf ce samo uzeti svoju kiriju ne petljajuci se u to sta ko tushi! o ovome trenutno niko ne vodi racuna i zato je ovako
ali rad se o tome, da narod zeli ove kinezluke, drustvo se srozava polako al sigurno, nezaposlenost itd...sve ovo vodi ka zakljucku da polako gubimo identitet i sliku ne samo sarajeva nego kompletne BiH. pa eno u Brusa bezistanu svako malo nekih kalitetnih izlozbi, al ko tamo ide.NIKO!! e to smo mi, zaOto kinezluk rules

nema problema, ti se slobodno obrati gradu ili opcini, nije im se jednom desilo da napišu "nije naša nadležnost"...a vidim jako su senzibilni što se tice spomenika, bilborde skoro nikada ne stavljaju na iste :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#18 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Dr.Mr.Fr. »

baja wrote:
nemas ti veze s vezom...prava adresa moze biti Grad ili Opcina. ako oni daju naredbu sta ce se tu prodavat (ili nece), tako ce i biti...
zato ti imaš veze vidim...

...inace ima jedna služba u gradu i u opcini, zove se služba za davanje namjene u prodajnim prostorima, :lol: :lol: :lol: oni npr. odu u konzum pa kažu eeee nema prodavanja piva u objektu :lol: :lol: :lol:

tako su i u BBI došli pa rekli 8-)

a sigurno su u Gazi Husref begovom bezistanu nadležni grad i opcina, pa i samo ti ime Gazi Husref begov vakuf kaže da su oni u vakufu ustvari nadležni za prodavanje zraka a ne za upravljanje objektima vakufa :lol: :lol: :lol:

genije :thumbup:
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#19 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by baja »

Dr.Mr.Fr. wrote:
baja wrote:
nemas ti veze s vezom...prava adresa moze biti Grad ili Opcina. ako oni daju naredbu sta ce se tu prodavat (ili nece), tako ce i biti...
zato ti imaš veze vidim...

...inace ima jedna služba u gradu i u opcini, zove se služba za davanje namjene u prodajnim prostorima, :lol: :lol: :lol: oni npr. odu u konzum pa kažu eeee nema prodavanja piva u objektu :lol: :lol: :lol:

tako su i u BBI došli pa rekli 8-)

a sigurno su u Gazi Husref begovom bezistanu nadležni grad i opcina, pa i samo ti ime Gazi Husref begov vakuf kaže da su oni u vakufu ustvari nadležni za prodavanje zraka a ne za upravljanje objektima vakufa :lol: :lol: :lol:

genije :thumbup:
kolektivni sunovrat društva se možda najbolje očituje u tvom načinu razmišljanja i pisanja, gdje je jedini izvor informacija ABA3... 8-)
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#20 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by baja »

Sarajmen wrote:
Naravno da je poželjno da se ponuda robe ''podigne'' na i oku i dzepu prihvatljiv nivo, pa bi samim tim i Bezistan bio i u mojim očima izgledao kako mu i dolikuje. Ali izgleda da zaboravljamo ili nećemo da priznamo da je kupovna moć sve slabija, a nameti isti ili samo rastu.
upravo tako...ili držiš nivo ili ne! mi ga ne držimo...
jeste da je teško, pa teško je i komšijama u hrvatskoj, ali je apartman na moru i dalje reda 50Eur/noc kakav god da je. a kinezluk se moze kupiti i u budimpesti npr...ali ne ne u VACI ulici..odi u njihov rajlovac i kupuj te stvari
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#21 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Dr.Mr.Fr. »

baja wrote:
Dr.Mr.Fr. wrote:
zato ti imaš veze vidim...

...inace ima jedna služba u gradu i u opcini, zove se služba za davanje namjene u prodajnim prostorima, :lol: :lol: :lol: oni npr. odu u konzum pa kažu eeee nema prodavanja piva u objektu :lol: :lol: :lol:

tako su i u BBI došli pa rekli 8-)

a sigurno su u Gazi Husref begovom bezistanu nadležni grad i opcina, pa i samo ti ime Gazi Husref begov vakuf kaže da su oni u vakufu ustvari nadležni za prodavanje zraka a ne za upravljanje objektima vakufa :lol: :lol: :lol:

genije :thumbup:
kolektivni sunovrat društva se možda najbolje očituje u tvom načinu razmišljanja i pisanja, gdje je jedini izvor informacija ABA3... 8-)

E moj baja...

...ne mogu da vjerujem da gubim vrijeme na likove kao što si ti, procitaj brate malo pa onda nešto pametuj...to ti je ono iz osnovne škole, znaš ono sa slovima, prvo ide A, pa onda B, pa onda C...

i kada to nauciš onda uzmeš i citaš :roll: :roll: :roll:

”Plemeniti vakif naređuje svakom muteveliji ,da vas vakufski imetak pomno nadzire, iznajmljuje, prihode prima, upotrebljava na što je određeno; isto tako dužan je mutevelija, da se skrbi oko napretka vakufa, te pomnoženja njegova”..

Vezano za zapošljavanje službenika u ovoj vakufnami stoji;

http://www.vakuf-gazi.ba/opisposlova.html

Za sva tri uvakufljenja jedan je mutevelija,a koji zajedno sa drugim službenicima predviđenim za funkcije upravljanja Vakufom, treba da upravlja tako da obezbjedi izvršavanje obaveza,egzistenciju i prosperitet Vakufa.

Opis poslova mutevelije Gazi Husrev-begovog vakufa bi se u današnjim uslovima mogao definisati na sljedeći način;
- obavlja sve poslove predviđene vakufnamama i poslove koji mu se stave u dužnost od strane nadležnih organa Islamske zajednice,
- potpisuje sve ugovore i druge teretne i bezteretne akte vezane za gospodarenje vakufskim nekretninama i svim drugim djelatnostima u vakufu,
- zastupa Vakuf pred sudovima i drugim državnim i društvenim organima i institucijama,
- nadležnom organu Islamske zajednice podnosi završni račun o odobrenoj potrošnji prihoda i predlaže na odobrenje budžet Vakufa.

Mutevelija Gazi-Husrevbe-govog vakufa po pitanju upravljanja Vakufom obavezan je;


- poštovati vakufname kao i sve propise, akte i uputstva koje donosi Vakufska direkcija, a koji su u skladu sa vakufnamama ovoga Vakufa,
- na zahtjev Vakufske direkcije učiniti dostupnom svu dokumentaciju vakufske imovine,
- redovno izvještavati Vakufsku direkciju o svim aktivnostima koje se preduzimaju na vakufskoj imovini,
- blagovremeno preduzimati mjere za sprječavanje uočenih nepravilnosti u korištenju ili drugih nezakonitih radnji u odnosu na vakufsku imovinu i o tome redovno obavještavati Vakufsku direkciju,
- ukoliko uoči tendencije za trajnom uzurpacijom vakufske imovine ili nastojanjima da se vakufska imovina koristi na način koji bi Vakufu nanio dugotrajnu materijalnu štetu,
dužan je da zajedno sa Vakufskom direkcijom i drugim nadležnim organima Islamske zajednice poduzme sve potrebne korake da se takve radnje spriječe,
- radi na afirmaciji značaja vakufa i uloge vakufske imovine,a putem okruglih stolova, sredstava informisanja kao i na sve druge načine koji kod stanovništva podižu svijest o značaju vakufa u razvoju našega društva i potrebi za njegovim ponovnim oživljavanjem.
Last edited by Dr.Mr.Fr. on 18/04/2012 15:01, edited 1 time in total.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#22 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Dr.Mr.Fr. »

à propos namjene prostora i "držanja nivoa" kojeg navodno nema najbolje je jedan dan otici u ROBOT a poslje toga u BBI CENTAR pa vidjeti kako "nema nivoa"...

...kako neko samo može srozati svoj vlastiti objekat i držati gomilu grudnjaka u izlogu a opet kako te vlasnik objekta može dovesti sve redom zakupce u red to je posebna prica...

zato na ovom svijetu postoje pametni, sposobni i obrazovani ljudi a sa druge strane postoje "ublejhaši" (molim navedene da se prepoznaju sami) :roll:

8-)
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#23 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by baja »

sve si ti to lijepo pogresno interpretirao!
koliko se oni pitaju, najbolje ti govori da ima radnji u kojim se prodaje akohol u tim vakufima. ako ne vjerujes, idi u radnju iza one knjizare, pa vidi...
ja im nisam advokat, i ne znam zasto je to tako, ali suhoparno citanje clanova pravilnika nema veze s vezom, to je isto ko da ti ja kazem "svi gradjani BiH su ravnopravni i slobodni, sto po ustavu jesu"...e onda otiđi u neko povratničko mjesto pa vidi koliko su ravnopravni s nama dvojicom sarajlija.
i nemoj zaista više gubiti vrijeme sa mnom, barem moje.... ;-)
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#24 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by Dr.Mr.Fr. »

baja wrote:sve si ti to lijepo pogresno interpretirao!
koliko se oni pitaju, najbolje ti govori da ima radnji u kojim se prodaje akohol u tim vakufima. ako ne vjerujes, idi u radnju iza one knjizare, pa vidi...
ja im nisam advokat, i ne znam zasto je to tako, ali suhoparno citanje clanova pravilnika nema veze s vezom, to je isto ko da ti ja kazem "svi gradjani BiH su ravnopravni i slobodni, sto po ustavu jesu"...e onda otiđi u neko povratničko mjesto pa vidi koliko su ravnopravni s nama dvojicom sarajlija.
i nemoj zaista više gubiti vrijeme sa mnom, barem moje.... ;-)
pa eto sam si sebi odgovorio ko je nadelžan, grad i opcina ili sam vlasnik objekta vakuf...

...ali eto da ne gubim vrijeme, u pravu si 8-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#25 Re: Gazi Husrev-begov bezistan-sramota za Sarajevo

Post by PipiDugaDevetka »

Dr.Mr.Fr. wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Spomenik kulture u samom jezgru grada, izgraden prije 500 godina, a prepun kineske bofl robe kao da je autopijaca. Sramota za Sarajevo.
Adresa za žalbu je GRADONAČELNIK.
Ja bih u tu Robnu kuću od prije nego što je otkrivena Amerika ili barem istodobno ''pripustio'' sve švercere da prodaju sve što mogu,....valja narodu preživjeti.

GRADONAČELNIK je najavio reaktiviranje Turističke zajednice Grada, pa slagao!

GRADONAČELNIK je najavio podjelu paketića za djecu za Novu Godinu, pa slagao neku djecu koja su pred tv. kamerama pustila suze.

GRADONAČELNIK je poželio dobrodošlicu Goranu Bregoviću, pa pomiješao centrifugalnu i centripetalnu silu.

GRADONAČELNIK je uručio priznanja građanima koji su ispred naoružanog Mevlida pomagali ranjenim i ugroženim, samo što je na neke od njih zaboravio.

GRADONAČELNIK...MORA DA PREPUSTI MJESTO NEKOME MLADJEM!

Neistina, kriva adresa skroz...upravitelj bezistana je Gazi Husrev begov vakuf, a glavni je mutevelija istog Mustafa Vatrenjak, Tel: 00387 (33)  534 - 375 , 236 - 030; Fax: 00387 (33) 237- 099

Vlasnistvo bezistana je pola pola opcina stari grad i ghb vakuf, ali vakuf je zaduzen za upravljanje...

Etoprave adrese, a kome oni to izdaju i kako to je druga skroz prica, toliko !!!
Biće da si u pravu. I dalje sam za promjenu gradonačelnika jer je obećao reaktiviranje TZ Grada, pa slagao.
Btw, ima tema o gradonačelniku.
Post Reply