Garmin GPS, navigacija itd.

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#26 Re: Garmin GPS, navigacija itd.

Post by fosil »

Ima li gdje naravno dzabalesku, mapa Sjeverne Amerike za Tom Tom Go 730?
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#27 Re: Garmin GPS, navigacija itd.

Post by Zux »

fosil wrote:Ima li gdje naravno dzabalesku, mapa Sjeverne Amerike za Tom Tom Go 730?
Vidi ima li sta na http://www.gpsunderground.com/forums/
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#28 Re: Garmin GPS, navigacija itd.

Post by iceman ze »

Ja imam Garmin Nuvi 265 sa Adria Route, medjutim, kad sam prolazio kroz SLO i HR, desilo mi se da je se uredjaj samo zamrznuo, pomoglo bi samo resetovanje. U BiH, ni na jednom mjestu mi se nije desio problem, da li neko zna sta je u pitanju..... :?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#29 Re: Garmin GPS, navigacija itd.

Post by duboka_misao »

garmin nuvi 250 w sa adria route do sada nije zakazao jako dobar uredjaj
User avatar
Heva
Posts: 108
Joined: 13/06/2017 20:25
Location: Otoka

#30 Re: Garmin GPS, navigacija itd.

Post by Heva »

Ja imam Garmin nüvi 40 i do sada se lijepo ponašao, govorna navigacija n našem jeziku, touch ekran malo "neosjetljiv" na kucanje ali kad si uporan - prođe. U uređaju se nalazi mikroSD kartica na kojoj je GARMIN mapa sa 2 fajla:GMAPSUPP.IMG i GMASUPP.UNL sa datumom 20/11/2012 i namjeravao sam ići prema Austriji, i vjerujem da se puno toga promijenilo na cestama za 20 godina. Mapa se odaziva na AdriaROUTE 4.10 NT prema programu Garmin BaseCamp, i čitam da je najnovija verzija 4.40 NT, pokušao sam da nakon registracije na Garmin sajtu sa Garmin Express ažuriram mapu ali program "ne vidi" microSD karticu, iako je Windows vidi, pokazuje... stavljao sam adapter SD kartice u svih 5 USB portova, ali isto - ne vidi, pa niti ažurira. Ima li kakav način da se odnekud direktno skine ta mapa i zamijeni stara na SD kartici? Podrška od Garmina je nula poena.
Hvala.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11581
Joined: 10/03/2022 22:16

#31 Re: Garmin GPS, navigacija itd.

Post by ZoomZoomKiwi »

Heva wrote: 13/07/2023 20:17 Ja imam Garmin nüvi 40 i do sada se lijepo ponašao, govorna navigacija n našem jeziku, touch ekran malo "neosjetljiv" na kucanje ali kad si uporan - prođe. U uređaju se nalazi mikroSD kartica na kojoj je GARMIN mapa sa 2 fajla:GMAPSUPP.IMG i GMASUPP.UNL sa datumom 20/11/2012 i namjeravao sam ići prema Austriji, i vjerujem da se puno toga promijenilo na cestama za 20 godina. Mapa se odaziva na AdriaROUTE 4.10 NT prema programu Garmin BaseCamp, i čitam da je najnovija verzija 4.40 NT, pokušao sam da nakon registracije na Garmin sajtu sa Garmin Express ažuriram mapu ali program "ne vidi" microSD karticu, iako je Windows vidi, pokazuje... stavljao sam adapter SD kartice u svih 5 USB portova, ali isto - ne vidi, pa niti ažurira. Ima li kakav način da se odnekud direktno skine ta mapa i zamijeni stara na SD kartici? Podrška od Garmina je nula poena.
Hvala.
Probaj na netu naći Citynavigator Europe NT 2022 ili 2023 verziju.

Nekad je postojao gpsunderground forum na kojem se to moglo naći bez problema.

Uglavnom imaš već aktivirane verzije.

Pošto tvoj nuvi vjerovatno ne može čitati SD kartice veće od 8 ili 16GB
Imaš Garminov software kojim možeš isjeći mape, ali isto tako možeš naći već isječenu CityNavigator EU NT mapu.
Post Reply