GALIJA – KONCERT GODINE u Sarajevu, Cinemas Sloga

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

trimi68
Has thanked: 2 times

GALIJA – KONCERT GODINE u Sarajevu, Cinemas Sloga

Post by trimi68 » 22/05/2011 20:05

PRODAJA KARATA
dali je počela, cjena istih ????
i gdje (mjesto) ???

perfect_guy
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: GALIJA – KONCERT GODINE u Sarajevu, Cinemas Sloga

Post by perfect_guy » 22/05/2011 23:58

trimi68 wrote:PRODAJA KARATA
i gdje (mjesto) ???
sloga, svaki dan 9-17, 20 kaemčića

bach

Post by bach » 24/05/2011 11:57

perfect_guy wrote:
trimi68 wrote:PRODAJA KARATA
i gdje (mjesto) ???
sloga, svaki dan 9-17, 20 kaemčića

Na drini ćuprija (1991)

Velike smo zapalili vatre
Naš je plamen uvijek bio prvi
Oko vatre razapeli šator
Da pijemo rakije i krvi...

_ja_

Post by _ja_ » 24/05/2011 12:09

Nadam se samo da se neko dobro nasalio s tim koncertom. Jer nakon svih "njihovih" pjesama i poruka u istim , ne bih mogla vjerovati ni svojim ocima a ni usima da bi se koncert doticne grupe mogao odrzati u Sarajevu. Ako ipak do toga dodje, sram i stid da bude organizatore i svakog onog koji bude prisustvovao tome. Galija, olosi!

Adriatic

Post by Adriatic » 24/05/2011 12:13

Nakon Ace Pejovića, ništa me više ne može iznenaditi.
Kako ono kažu "Selamim sve u studiju i može li jedna od Stoje?"

Altsa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Post by Altsa » 24/05/2011 12:13

Nadam se da ce im planirani koncert propasti i da ga nece ni odrzati...cuj koncert godine :lol: :lol: :lol: :lol: seljacko-papanska grupa koja misli da moze svoje primitivne pjesme da proda u sarajevu :x ko dode na koncert neka se stidi da me ne bi banovali vise necu nista reci i ako sam bas spremana na jedan slikoviti prikaz mog misljenja o spodobama iz galije i onima koji ce otici na taj tzv. koncert koji nije nista drugo nego oda cetnistvu

:run:
Last edited by Altsa on 24/05/2011 12:52, edited 2 times in total.

Ghost_Rider_XXX

Post by Ghost_Rider_XXX » 24/05/2011 12:15

Zašto mora sve da se prebaci na nacionalnu osnovu u vražju mater, ako je aco pejović pravio koncert u skenderiji, zašto ovi ljudi ne bi mogli koji za razliku od većine drekavaca koji gostuju ovuda znaju svirat.

bach

Post by bach » 24/05/2011 12:16

Altsa wrote:Nadam se da ce im planirani koncert propasti i da ga nece ni odrzati...cuj koncert godine :lol: :lol: :lol: :lol: seljacko-papanska grupa koja misli da moze svoj primitivne pjesme da proda u sarajevu :x

Meni je nešo uvijek izgledao kao školski primjer alkosa, a pjesme su ima nekakve ... ljigave brate...

karanana
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post by karanana » 24/05/2011 12:20

meni su ok. sjecam se da sam kao dijete bio na njihovom koncertu u makarskoj u tadasnjem beogradskom odmaralistu/kampu. ne bih otisao na koncert, ali nisam upoznat ni sa njihovim nacionalistickim tonom. halo ba, ona gore pjesma je napravljena 88. (barem tako negdje pise). zar je moguce da su nam ovi pankeri nesto 88. porucivali?

alcho

Post by alcho » 24/05/2011 13:16

Altsa wrote:Nadam se da ce im planirani koncert propasti i da ga nece ni odrzati...cuj koncert godine :lol: :lol: :lol: :lol: seljacko-papanska grupa koja misli da moze svoje primitivne pjesme da proda u sarajevu :x ko dode na koncert neka se stidi da me ne bi banovali vise necu nista reci i ako sam bas spremana na jedan slikoviti prikaz mog misljenja o spodobama iz galije i onima koji ce otici na taj tzv. koncert koji nije nista drugo nego oda cetnistvu
:lol: :lol: :lol:

Koji kralj :D Legendo daj nam molim te spisak muzike koju smijemo i ne smijemo slusati, a posebno oznaci primitivne i seljacko-papanske grupe, pa da znamo za ubuduce. I svakako daj slikovit prikaz tvog misljenja, se samo o ovom, vec i ostalim bitnim zivotnim pitanjima, jer ti si nasa zvijezda vodilja, nas idol, sah, kralj, mat...

:lol:

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

Post by Pera Trta » 24/05/2011 13:27

karanana wrote:meni su ok. sjecam se da sam kao dijete bio na njihovom koncertu u makarskoj u tadasnjem beogradskom odmaralistu/kampu. ne bih otisao na koncert, ali nisam upoznat ni sa njihovim nacionalistickim tonom. halo ba, ona gore pjesma je napravljena 88. (barem tako negdje pise). zar je moguce da su nam ovi pankeri nesto 88. porucivali?
"Na Drini ćuprija" i "Pravo slavlje" (fakat se tako zove :D ) su izašle na istom singlu 1992.godine.
Nisu imali nekih posebno nacionalističkih, pogotovo ne huškačkih pjesama, kako se ovdje predstavlja. Imali su na onim zadnjim prijeratnim albumima krajem 80-ih (kada su i bili najpopularniji) nekoliko "obojenih" pjesama, kao "Sloboda" ili "Mi znamo sudbu", jednu ironičnu pjesmu o nacionalnim odnosima "Ljubavna pesma", zajebavali su se sa Titom kad je to postalo moderno, u pjesmi "Zebre i bizoni", ali sve u svemu ništa strašno.
Pravi grijeh, koji im mnogi u Srbiji ne mogu zaboraviti, je što su sve vrijeme aktivno podržavali Miloševićevu SPS i svirali na njenim skupovima.
Da li je Neša nešto izjavljivao o ratu, ne znam. Vjerovatno jeste, ali mnogi su tada svašta pričali...on sigurno nije najgori.
Neša se jasno deklariše kao vjernik pravoslavac, ali ako je TO nekome problem, onda taj ima problema sam sa sobom.

Wind
Been thanked: 2 times

Post by Wind » 24/05/2011 13:31

a jel to nesto sad IN da se za svaki koncert kaze "koncert godine"...mislim...sta bi to trebalo da predstavlja.... :-)

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

Post by Pera Trta » 24/05/2011 13:32

karanana wrote:meni su ok. sjecam se da sam kao dijete bio na njihovom koncertu u makarskoj u tadasnjem beogradskom odmaralistu/kampu. ne bih otisao na koncert, ali nisam upoznat ni sa njihovim nacionalistickim tonom. halo ba, ona gore pjesma je napravljena 88. (barem tako negdje pise). zar je moguce da su nam ovi pankeri nesto 88. porucivali?
U kampu u Makarskoj svirali su svako ljeto.
Takođe, prema Peri Janjatoviću, najvjerniju publiku imali su u Bosni, u šta ne sumnjam. Sjećam se da su bili jako popularni.
Ali, pankeri.... :lol:

ultima_palabra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Post by ultima_palabra » 24/05/2011 13:35

Sve mi je nešto oko njih fuj... muzika, tekstovi, izgled, politički angažman :roll: I prije rata su mi bili gadni, djeluju mi kao oni američki kršćanski fundamentalisti na pravoslavni način.

Što se tiče koncerta, ko voli nek izvoli :)

Pera Trta

Post by Pera Trta » 24/05/2011 13:37

sanabe wrote:Što sam ja mislila da su oni imali nekih nacionalističkih ispada, istupa ili kako li se to sad zove? :zoka:
Ja sam ti u svom prvom postu na temi naveo ono što ja znam. Ako neko zna više, neka kaže.

[email protected]

Post by [email protected] » 24/05/2011 13:50

Meni su oni odlični,često ih slušam.

Ghost_Rider_XXX

Post by Ghost_Rider_XXX » 24/05/2011 13:51

Altsa wrote:Nadam se da ce im planirani koncert propasti i da ga nece ni odrzati...cuj koncert godine :lol: :lol: :lol: :lol: seljacko-papanska grupa koja misli da moze svoje primitivne pjesme da proda u sarajevu :x ko dode na koncert neka se stidi da me ne bi banovali vise necu nista reci i ako sam bas spremana na jedan slikoviti prikaz mog misljenja o spodobama iz galije i onima koji ce otici na taj tzv. koncert koji nije nista drugo nego oda cetnistvu

:run:

Ako se ne varam ljudi pjevaju o pravoslavlju i kakve to veze ima sa četništvom matere ti???? Kad dolaze prekodrisnki grand drekavci onda je sve ok i niko ne pravi nikakav problem.

Ne razumijem toliku frku majke mi. Ko hoće nek ide ko neće ne mora, šta se pališ ko napalm? Ovdje sve go moralista i zlatna djeca, poslije 2 kad udješ u bilo koju kafanu, ubi ceca, tiki, viki siki miki i naravno džej. Opusti se i uživaj.

milicija

Post by milicija » 24/05/2011 13:56

Ebo majku i kaze nije Teheran...a gdje nije majko mila...?! stvarno no comment...
a sto je sa Cecom, sa Brenom ? sa more izvodjaca koji iz Srbije dodju uzumati ovde lebac? njih ste zaboravili ??
Fakat no comment...
ako ti se ne svidja pici ba u Mejtef pa tamo odvij iulahije dok ne padnes u trans a normalan narod pusti da zivi i uziva u dobroj muzici...
malo je onih koji su poslije rata u Sarajevu iole ostali normalni...primitivizam vlada dzaba nam sve

Adriatic

Post by Adriatic » 24/05/2011 13:56

Ma ništa novo. Dolaze u Bosnu da pokupe pare i da ne plate porez.
Bosna Meka.

[email protected]

Post by [email protected] » 24/05/2011 14:00

Ne vidim ni ja loše u tome što pjevaju o pravoslavlju.Imaju pravo ljudi na svoj identitet.Ako nađeš nešto gdje su šovinisti onda uvažavam.Živimo u BiH, moraš da budeš multietičan :mrgreen:

Država

Post by Država » 24/05/2011 14:02

Pera Trta wrote:
U kampu u Makarskoj svirali su svako ljeto.
Takođe, prema Peri Janjatoviću, najvjerniju publiku imali su u Bosni, u šta ne sumnjam. Sjećam se da su bili jako popularni.
Ali, pankeri.... :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ghost_Rider_XXX

Post by Ghost_Rider_XXX » 24/05/2011 14:03

sanabe wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: E kako ja volim ovog Ghosta :lol: :lol: čuj "I naravno Džej" :lol: :D
Ma volim ga i ja, :lol: nego fakat mi je muka više od svog silnog politiziranja svega i svačega, još samo da se pojavi tema kako ne smijemo kupovati Stars žvake jer su zaboga iz srbije. Imal ikog normalnog koga zanima, normalna muzika bez obzira na granice porijeklo ime i prezime izvodjača????

muniza

Post by muniza » 24/05/2011 14:03

milicija wrote:Ebo majku i kaze nije Teheran...a gdje nije majko mila...?! stvarno no comment...
a sto je sa Cecom, sa Brenom ? sa more izvodjaca koji iz Srbije dodju uzumati ovde lebac? njih ste zaboravili ??
Fakat no comment...
ako ti se ne svidja pici ba u Mejtef pa tamo odvij iulahije dok ne padnes u trans a normalan narod pusti da zivi i uziva u dobroj muzici...
malo je onih koji su poslije rata u Sarajevu iole ostali normalni...primitivizam vlada dzaba nam sve
E nek su ti vala ovi što su krvi žedni vrh urbane muzike a svak ko kaže nešto protiv seljak i primitivac.
Najgori su ovi što preskoče par lekcija pri navikavanju na život u gradove i postanu ultra urbanacionalisti...
Ko se iole razumije u četničku terminologiju shvatit će da je "na drini ćuprija" gora od ijedne čorbine ili cecine...

Pera Trta

Post by Pera Trta » 24/05/2011 14:03

[email protected] wrote:Ne vidim ni ja loše u tome što pjevaju o pravoslavlju.Imaju pravo ljudi na svoj identitet.Ako nađeš nešto gdje su šovinisti onda uvažavam.Živimo u BiH, moraš da budeš multietičan :mrgreen:
Ne vidiš ti, ali mnogi "multi-kulti" ovdje vide. Mi smo mentalno još u 1965-oj.

Šef

Post by Šef » 24/05/2011 14:04

Normalno da ću ići na koncert u gradu gdje je kulturni događaj godine koncert šabana Ace Pejovića. To je pod moranje.

I skočiću na binu i reći ću Neši nek pjeva sve redom i Trube i Pravoslavlje i Dimitrijo sine Mitre. Ako ne bude htio izvršiću pritisak. A u pičččč... :D

Bio sam na Kerberu u Slozi kad su pjevali Seobe na izričit zahtjev publike. Koncert bio boli glava. :thumbup:

Locked