Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Didier
Posts: 2208
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#3751 Re: Premijer liga BiH

Post by Didier »

Tomahawk11 wrote: 18/03/2020 10:55
Didier wrote: 18/03/2020 10:18 Nevjerovatno mi je da neki od vas žele takvu titulu.

Baš jadno. Ali dobro, zato nikad nećete biti veliki klub, nego samo skupina likova s provincijskim mentalitetom.
Kaže navijač kluba koji bi neku titulu iz '46. gdje su igrala tri kluba i što je ispalo kvalifikacioni turnir za jugoslovensku ligu?
Ne bi ti tako pričao da je tvoj klub na prvoj poziciji trenutno.
Da se razumijemo, ja sam za to da se završi prvenstvo.
Kako ono bi - metropola iz grada :thumbup:
Odakle ti to da svi navijači Želje misle da je ta "titula" iz 1946. neka realnost? Ja ne mislim, to je glupost i skroz nebitna stvar, ali nije uporedivo s ovim što vaši navijači ovdje žele.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3752 Re: Premijer liga BiH

Post by Tomahawk11 »

Didier wrote: 18/03/2020 11:28
Tomahawk11 wrote: 18/03/2020 10:55
Didier wrote: 18/03/2020 10:18 Nevjerovatno mi je da neki od vas žele takvu titulu.

Baš jadno. Ali dobro, zato nikad nećete biti veliki klub, nego samo skupina likova s provincijskim mentalitetom.
Kaže navijač kluba koji bi neku titulu iz '46. gdje su igrala tri kluba i što je ispalo kvalifikacioni turnir za jugoslovensku ligu?
Ne bi ti tako pričao da je tvoj klub na prvoj poziciji trenutno.
Da se razumijemo, ja sam za to da se završi prvenstvo.
Kako ono bi - metropola iz grada :thumbup:
Odakle ti to da svi navijači Želje misle da je ta "titula" iz 1946. neka realnost? Ja ne mislim, to je glupost i skroz nebitna stvar, ali nije uporedivo s ovim što vaši navijači ovdje žele.
Pošteno od tebe :thumbup:
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3753 Re: Premijer liga BiH

Post by Ricken »

Tomahawk11 wrote: 18/03/2020 10:55
Didier wrote: 18/03/2020 10:18 Nevjerovatno mi je da neki od vas žele takvu titulu.

Baš jadno. Ali dobro, zato nikad nećete biti veliki klub, nego samo skupina likova s provincijskim mentalitetom.
Kaže navijač kluba koji bi neku titulu iz '46. gdje su igrala tri kluba i što je ispalo kvalifikacioni turnir za jugoslovensku ligu?
Ne bi ti tako pričao da je tvoj klub na prvoj poziciji trenutno.
Da se razumijemo, ja sam za to da se završi prvenstvo.
Kako ono bi - metropola iz grada :thumbup:
Pazi tu neku nazovi titulu ili kako ti kažeš kvalifikacioni turnir su priznale zemlje u regiji svojim klubovima.
Takvim stavom upravo podrivaš državnost Bosne i Hercegovine.
https://reprezentacija.ba/295016-nakon- ... 946-godine
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3754 Re: Premijer liga BiH

Post by Tomahawk11 »

Ricken wrote: 18/03/2020 11:34
Tomahawk11 wrote: 18/03/2020 10:55
Didier wrote: 18/03/2020 10:18 Nevjerovatno mi je da neki od vas žele takvu titulu.

Baš jadno. Ali dobro, zato nikad nećete biti veliki klub, nego samo skupina likova s provincijskim mentalitetom.
Kaže navijač kluba koji bi neku titulu iz '46. gdje su igrala tri kluba i što je ispalo kvalifikacioni turnir za jugoslovensku ligu?
Ne bi ti tako pričao da je tvoj klub na prvoj poziciji trenutno.
Da se razumijemo, ja sam za to da se završi prvenstvo.
Kako ono bi - metropola iz grada :thumbup:
Pazi tu neku nazovi titulu ili kako ti kažeš kvalifikacioni turnir su priznale zemlje u regiji svojim klubovima.
Takvim stavom upravo podrivaš državnost Bosne i Hercegovine.
Dobro, što je onda ta titula dobra, a ova ne bi bila?
Naveo sam to samo da se vidi da su dvostruki aršini.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3755 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by Pitar sa Kariba »

Ma znaju oni sve, ali se prave francuske sobarice kad njima treba ofc. Mislim ono, ne mozes porediti takmicenja u Hr i Srb te '46 sa onim u BiH. Sto se mene tice ako im Savez prizna titulu i ja cu (ako je kome do stalo do moga misljenja :mrgreen: ).
Al' mani te se suplje.
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3756 Re: Premijer liga BiH

Post by Ricken »

Tomahawk11 wrote: 18/03/2020 11:40
Ricken wrote: 18/03/2020 11:34
Tomahawk11 wrote: 18/03/2020 10:55

Kaže navijač kluba koji bi neku titulu iz '46. gdje su igrala tri kluba i što je ispalo kvalifikacioni turnir za jugoslovensku ligu?
Ne bi ti tako pričao da je tvoj klub na prvoj poziciji trenutno.
Da se razumijemo, ja sam za to da se završi prvenstvo.
Kako ono bi - metropola iz grada :thumbup:
Pazi tu neku nazovi titulu ili kako ti kažeš kvalifikacioni turnir su priznale zemlje u regiji svojim klubovima.
Takvim stavom upravo podrivaš državnost Bosne i Hercegovine.
Dobro, što je onda ta titula dobra, a ova ne bi bila?
Naveo sam to samo da se vidi da su dvostruki aršini.
Iz prostog razloga jer je održano takmičenje i završeno po definisanim i unaprijed utvrđenim propozicijama , za razliku od trenutne situacije, koju bi zlobnici mogli okarakterisati kao iskorištavanje opće nesreće, a znamo da se to još na svakojake načine naziva u našem svijetu.
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3757 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by Ricken »

Pitar sa Kariba wrote: 18/03/2020 13:22 Ma znaju oni sve, ali se prave francuske sobarice kad njima treba ofc. Mislim ono, ne mozes porediti takmicenja u Hr i Srb te '46 sa onim u BiH. Sto se mene tice ako im Savez prizna titulu i ja cu (ako je kome do stalo do moga misljenja :mrgreen: ).
Al' mani te se suplje.
Znači Austrijskim klubovima gdje se takmiči 10 klubova, treba dati pola titule u odnosu na lige iz Španije ili Engleske gdje se takmiči 20 klubova?

Mislim ne kontam poentu.

Mi smo osvojili ligu Bosne i Hercegovine 1946, kao što su Zvezda i Hajduk osvojili lige Hravstke i Srbije. Ako dobro shvatam vi osporavate ZAVNOBIH i AVNOJ?

Mogu shvatiti da RS ima problem sa ovim, ali mi je čudna cijena koju ste vi spremni platiti svojim stavovima.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3758 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by Tomahawk11 »

Ma nigdje veze vam ta priča, ne osporava niko ništa.
Nema potrebe za nekim konstrukcijama niti etiketama.
Imate brate savez, pošaljite, pa ako usvoje, ne može vam niko osporiti.
A ja sam u ovu priču ušao čisto zbog onog komentara kako mi ko bi ovu titulu, a vi jok, vi bi je se odrekli preko novina.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#3759 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by omega369 »

Ma treba im dati tu izmisljenu iz '46. Mislim kakva bi ovo liga bila da se njima nesto debelo ne nastima?! Pa jel?
I to sad pozuriti dok je sda na vlasti da im "zavrsi" :wink:
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#3760 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by budzetlija »

Moze li iko pojasniti ovo, kako se uopste doslo do toga da se trazi samo titula za ovu sezonu, zasto se nisu onda trazile sve koje su osvojene dok se igralo u nizem rangu za ulazak u Prvu saveznu ligu?
Dobro, ovi iz komsiluka nisu ni ispadali, ali evo kone, zasto ne trazite i te?
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#3761 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by budzetlija »

Niko nista :roll: znaci vidjela zaba da se konji potkivaju pa i ona digla nogu :run:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3028
Joined: 25/06/2014 14:16

#3762 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by kakotakonikako »

Ovaj budzetlija vise opsjednut komsijskim klubom nego pola svijeta Coronom :mrgreen:
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#3763 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by budzetlija »

kakotakonikako wrote: 26/03/2020 10:16 Ovaj budzetlija vise opsjednut komsijskim klubom nego pola svijeta Coronom :mrgreen:
Nemas objasnjenje :run: zdravo
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3764 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by Ricken »

budzetlija wrote: 25/03/2020 16:17 Moze li iko pojasniti ovo, kako se uopste doslo do toga da se trazi samo titula za ovu sezonu, zasto se nisu onda trazile sve koje su osvojene dok se igralo u nizem rangu za ulazak u Prvu saveznu ligu?
Dobro, ovi iz komsiluka nisu ni ispadali, ali evo kone, zasto ne trazite i te?
Pa zato što se 1946 igralo samo na nivou republika, koje su po ustavu imale državnost, iz čega se izvodi i pravo na osamostaljene svih tih republika 50 godina kasnije. Ovo pitanje ne može postaviti neko ko je završio srednju školu. Znači dao bog da ti imaš više 15.

Usput objasni ti nama, kako to da su Hrvatska i Srbija priznale Zvezdi i Hajduku iste titule?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3765 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by Pitar sa Kariba »

Ma znamo da su te titule politicke. A nije da vam je mrska ta strana :mrgreen: . Tako bit' ce, samo sabur.
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#3766 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by budzetlija »

Ricken wrote: 26/03/2020 22:04
budzetlija wrote: 25/03/2020 16:17 Moze li iko pojasniti ovo, kako se uopste doslo do toga da se trazi samo titula za ovu sezonu, zasto se nisu onda trazile sve koje su osvojene dok se igralo u nizem rangu za ulazak u Prvu saveznu ligu?
Dobro, ovi iz komsiluka nisu ni ispadali, ali evo kone, zasto ne trazite i te?
Pa zato što se 1946 igralo samo na nivou republika, koje su po ustavu imale državnost, iz čega se izvodi i pravo na osamostaljene svih tih republika 50 godina kasnije. Ovo pitanje ne može postaviti neko ko je završio srednju školu. Znači dao bog da ti imaš više 15.

Usput objasni ti nama, kako to da su Hrvatska i Srbija priznale Zvezdi i Hajduku iste titule?
Zato imam tebe 😂😂😂😂 drzavnost, folovi
. "Nije sportski i nije fer-plej tražiti titulu iz godine koja nije bez razloga bila računata kao kvalifikacije za veliku ligu države. Ne postoji 1946. ni liga Srbije, ni liga Hrvatske, ni liga Makedonije, ni liga Bosne i Hercegovine, postojala je tada samo Jugoslavija i njeno prvenstvo", objašnjava Španjol.
https://www.sportske.net/vest/domaci-fu ... 76275.html

https://www.danas.rs/sport/zasto-je-fk- ... 46-godine/
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3767 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by Ricken »

budzetlija wrote: 26/03/2020 22:34
Ricken wrote: 26/03/2020 22:04
budzetlija wrote: 25/03/2020 16:17 Moze li iko pojasniti ovo, kako se uopste doslo do toga da se trazi samo titula za ovu sezonu, zasto se nisu onda trazile sve koje su osvojene dok se igralo u nizem rangu za ulazak u Prvu saveznu ligu?
Dobro, ovi iz komsiluka nisu ni ispadali, ali evo kone, zasto ne trazite i te?
Pa zato što se 1946 igralo samo na nivou republika, koje su po ustavu imale državnost, iz čega se izvodi i pravo na osamostaljene svih tih republika 50 godina kasnije. Ovo pitanje ne može postaviti neko ko je završio srednju školu. Znači dao bog da ti imaš više 15.

Usput objasni ti nama, kako to da su Hrvatska i Srbija priznale Zvezdi i Hajduku iste titule?
Zato imam tebe 😂😂😂😂 drzavnost, folovi
. "Nije sportski i nije fer-plej tražiti titulu iz godine koja nije bez razloga bila računata kao kvalifikacije za veliku ligu države. Ne postoji 1946. ni liga Srbije, ni liga Hrvatske, ni liga Makedonije, ni liga Bosne i Hercegovine, postojala je tada samo Jugoslavija i njeno prvenstvo", objašnjava Španjol.
https://www.sportske.net/vest/domaci-fu ... 76275.html

https://www.danas.rs/sport/zasto-je-fk- ... 46-godine/
Eto vi i Partizan mislite isto. Da je tako kao što se piše ne bi se priznalo u Hrvatskoj i Srbiji. Jednostavno liga Jugoslavije 1946 nije postojala. Kraj priče.
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#3768 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by budzetlija »

Niti su postojale zasebne lige :thumbup: niti su posebne bile drzave, a takodje ni savezi :thumbup:

Mada ovo oko saveza i nije tacno, HNS je postojao :thumbup:
. Hrvatski nogometni savez osnovan je 13. lipnja 1912. godine. HNS je član Fife od 1941. godine, a članstvo je potvrđeno 3. srpnja 1992., nakon što je Hrvatska postala samostalna. HNS je primljen u punopravno članstvo Uefe 17. lipnja 1993. godine.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3028
Joined: 25/06/2014 14:16

#3769 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by kakotakonikako »

budzetlija wrote: 26/03/2020 12:40
kakotakonikako wrote: 26/03/2020 10:16 Ovaj budzetlija vise opsjednut komsijskim klubom nego pola svijeta Coronom :mrgreen:
Nemas objasnjenje :run: zdravo
Mozes ti :run: pa opet :run: pa opet :run: i tako u nedogled, ali to nece sakriti tvoju opterecenost komsijskim klubom. Da si ovako opsjednut Coronom, mozda bi i lijek pronasao, da spasis svijet. Mozda. :mrgreen:
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#3770 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by wickerman »

Jesu li na ovaj način dodijeljene titule i u drugim državama Jugoslavije,ili samo ove dvije?

Mogu zamisliti situaciju da sutra ovo dodje na sud i kao glavni dokaz se izvodi, kad mogu komšije možemo i mi :mrgreen:
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#3771 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by budzetlija »

kakotakonikako wrote: 27/03/2020 10:22
budzetlija wrote: 26/03/2020 12:40
kakotakonikako wrote: 26/03/2020 10:16 Ovaj budzetlija vise opsjednut komsijskim klubom nego pola svijeta Coronom :mrgreen:
Nemas objasnjenje :run: zdravo
Mozes ti :run: pa opet :run: pa opet :run: i tako u nedogled, ali to nece sakriti tvoju opterecenost komsijskim klubom. Da si ovako opsjednut Coronom, mozda bi i lijek pronasao, da spasis svijet. Mozda. :mrgreen:
Pokazao si da nemas pojma :kiss: @Ricken je pokusao, ali je ocito da je i kod komsija to kontraverzno.
wickerman wrote: 27/03/2020 12:14 Jesu li na ovaj način dodijeljene titule i u drugim državama Jugoslavije,ili samo ove dvije?

Mogu zamisliti situaciju da sutra ovo dodje na sud i kao glavni dokaz se izvodi, kad mogu komšije možemo i mi :mrgreen:
Samo u Srbiji i Hrvatskoj.
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#3772 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by wickerman »

budzetlija wrote: 27/03/2020 12:30
kakotakonikako wrote: 27/03/2020 10:22
budzetlija wrote: 26/03/2020 12:40

Nemas objasnjenje :run: zdravo
Mozes ti :run: pa opet :run: pa opet :run: i tako u nedogled, ali to nece sakriti tvoju opterecenost komsijskim klubom. Da si ovako opsjednut Coronom, mozda bi i lijek pronasao, da spasis svijet. Mozda. :mrgreen:
Pokazao si da nemas pojma :kiss: @Ricken je pokusao, ali je ocito da je i kod komsija to kontraverzno.
wickerman wrote: 27/03/2020 12:14 Jesu li na ovaj način dodijeljene titule i u drugim državama Jugoslavije,ili samo ove dvije?

Mogu zamisliti situaciju da sutra ovo dodje na sud i kao glavni dokaz se izvodi, kad mogu komšije možemo i mi :mrgreen:
Samo u Srbiji i Hrvatskoj.
Malo gledam što si pisao prije oko NS Hrvatske,da je nastao 1912, pa onda gledam FS Srbije osnovan 1921, tj nasljednici FS Jugoslavije, i onda vidiš da je NS BiH osnovan 1992 i sad on treba priznati titule svog takmičenja retroaktivno 50tak godina prije. Tu jednostavno nema pravnog osnova,tako da je ova priča tu mislim završena.
Da mi imamo najbolju namjeru da priznamo titulu,a realno nemamo je :D Srbi i Hrvati nikad nece pristati jer je to njima politicka odluka i tice se pitanja kad je nastala BiH.
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#3773 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by budzetlija »

Pa o tome i govorim, onaj se poziva na Ustav :lol:

Traze nesto od nekoga ko nije postojao tada, ali haj i to evo svi kazu da je i ovo sto su priznali CZ i Hajduku nidje veze, eno pitaju se oni iz Spartaka sta s njima, jer i oni su igrali tu neku zavrsnicu :D

Ma sve pise i lahko je provjerljivo, a sve se svodi na to da su u oba slucaja politicke odluke, u Srbiji Vucic a u Hrvatskoj je Dinamo toliko dominantan da su hladno rekli eto vam titula da imate bar nesto osvojeno :D
„Crveno-beli” su zatražili od FSS da im prizna titulu prvaka države za 1946, jer su tada bili prvi u prvenstvu Srbije, ali prvenstvo Srbije je igrano i narednih godina, pa bi, onda. i ti prvaci Srbije imali pravo da im se priznaju titule. – Šta sa Spartakom kao prvakom Vojvodine za 1946?
http://www.politika.rs/sr/clanak/425984 ... vezda-1947
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#3774 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by Ricken »

wickerman wrote: 27/03/2020 18:19
budzetlija wrote: 27/03/2020 12:30
kakotakonikako wrote: 27/03/2020 10:22

Mozes ti :run: pa opet :run: pa opet :run: i tako u nedogled, ali to nece sakriti tvoju opterecenost komsijskim klubom. Da si ovako opsjednut Coronom, mozda bi i lijek pronasao, da spasis svijet. Mozda. :mrgreen:
Pokazao si da nemas pojma :kiss: @Ricken je pokusao, ali je ocito da je i kod komsija to kontraverzno.
wickerman wrote: 27/03/2020 12:14 Jesu li na ovaj način dodijeljene titule i u drugim državama Jugoslavije,ili samo ove dvije?

Mogu zamisliti situaciju da sutra ovo dodje na sud i kao glavni dokaz se izvodi, kad mogu komšije možemo i mi :mrgreen:
Samo u Srbiji i Hrvatskoj.
Malo gledam što si pisao prije oko NS Hrvatske,da je nastao 1912, pa onda gledam FS Srbije osnovan 1921, tj nasljednici FS Jugoslavije, i onda vidiš da je NS BiH osnovan 1992 i sad on treba priznati titule svog takmičenja retroaktivno 50tak godina prije. Tu jednostavno nema pravnog osnova,tako da je ova priča tu mislim završena.
Da mi imamo najbolju namjeru da priznamo titulu,a realno nemamo je :D Srbi i Hrvati nikad nece pristati jer je to njima politicka odluka i tice se pitanja kad je nastala BiH.
Pa o tome pričamo, ne čudi osporavanje "Srba" i "Hrvata", dok je ipak malo čudan odnos Hordi prema državi BiH? Hvala što si potvrdio naš zaključak.

Inače Fudbalski Savez BiH je osnovan odmah nakon II. svjetskog rata. Do tada su postojali fudbalski savezi na nivou Banovina, a na BiH su se odnosili FS Drinske banovine i FS Vrbaške banovine. FSBiH je bio član FSJ.
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#3775 Re: Fudbalski klubovi iz BiH - stare sezone

Post by budzetlija »

BiH tada nije bila drzava :thumbup: postala je drzava kad?
Post Reply