FTV Farsa...Ko je ovdje lud...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
legionarka

FTV Farsa...Ko je ovdje lud...

Post by legionarka » 13/10/2006 03:38

"Upravni odbor Radio televizije Federacije BiH danas je jednoglasno izabrao Jasmina Durakovića.Dobitnik je brojnih novinarskih priznanja, među ostalim i nagrade Novinar godine BiH. Nagrađivan je također za svoje dramske tekstove izvođene u bh. pozorištima. Radio je kao autor, reditelj i producent svih vrsta TV i filmskih projekata.
Menadžerske sposobnosti potvrdio je u posljednjih pet godina. U tom periodu je uprkos teškim ekonomskim i političkim uvjetima rukovodio u nastajanju i profiliranju RTVFBiH kao produkcijski najrazvijenijeg i najutjecajnijeg elektronskog medija u BiH, saopćeno je iz pres-službe RTVFBiH"

Citam i ibretim se. Ne znam odakle da krenem, a gdje da stanem.

1. Da li je moguce da se na objavljeni konkurs Uprave FTV nije javio niko kompetentiniji od pomenutog gospodina?
2. Ja nisam upoznata ali bilo bi mi drago da cujem koji su to dramski tekstovi za koje je pomenuti nagradjivan i u koje su to predstave?
3. O kakvim to "SVIM" vrstama TV i filmskih projekata mi pricamo??? Viza za buducnost, ono ruglo nacinjeno u privatnoj reziji Gdina. Durakovica i Gdina. Sokolovica? Filmski projekti??? Nafaka? Film, koji je pomenuti direktor rezirao iz budzeta institucije za koju radi?? I nakon toga opet da bude direktor??
4. Imam osjecaj da je ovaj izvjestaj press sluzbe napisao sam Durakovic, jer ne sjecam se ijednog dobra koje je nacinio za prosperitet FTV-a, osim da su mu poslenici mizerno placeni, da plate kasne, ali ne i njegova...

Zemljo otvori se...
Da propadne ova pogan sto nas obuzima..

I nije zavist..da be bude zabune...Samo neka cudna tuga kad vidim kako mladi sposobni ljudi koji bi napravili cudo od one FTV ne mogu dobiti ni priliku da urade nesto, jer se necije, da prostite na izrazu, dupe lijepo naviklo na fotelju, pa ne "PUSCA"....

Skajdajver

slazem se...

Post by Skajdajver » 13/10/2006 05:08

durakovic je egzamplar samoljubivog krelaca, koji je svojim (ne)radom jos samo dublje gurnuo FTV na smetljiste. Sivi dom je u potpunom rasulu. pechinari i rodjaci vode program. Krajnji domet viza za kakenjanje i crna hronika?

davis.ba

Re: FTV Farsa...Ko je ovdje lud...

Post by davis.ba » 13/10/2006 15:11

legionarka wrote:I nije zavist..da be bude zabune...Samo neka cudna tuga kad vidim kako mladi sposobni ljudi koji bi napravili cudo od one FTV ne mogu dobiti ni priliku da urade nesto, jer se necije, da prostite na izrazu, dupe lijepo naviklo na fotelju, pa ne "PUSCA"....

Pa ako se niko drugi nije prijavio kako sam ja shvatio u čemu je problem?

legionarka

Post by legionarka » 13/10/2006 15:57

Ne vjerujem da u BiH niko , ali bas niko, nije poslao CV ....Monopol je osnovna djelatnost u BiH, cini mi se

multivitamin

Post by multivitamin » 13/10/2006 16:32

"E sad ULICAR, dosta vise i tebe i tvoje vitrine. Imam i ja u svojoj vise od jedne nagradice za svoj rad. Cak je jedna sa istog festivala s kojeg je i tvoja"

Ovo je jedan stari post. Tvoj. Sto nekad nesto konkretno ne predlozis, osim sto svoju depresiju lijecis kritikom necega o cemu pojma, cini mi se, nemas. Dakle sto se nisi prijavila na taj izbor za generalnog direktora RTVFBiH, ili sto nisi u ovom postu napisala kakva bi ta TV trebala da bude.
A evo ti i odgovori na tvoja pitanja.
1: Na konkurs se nije prijavio niko sa relevantnim TV iskustvom.
2: Grad od Snova i Te sjajne godine opsade, oba teksta nagradjena na anonimnim konkursima Narodnog pozorista, podvlacim anonimnim, a nakon toga proglaseni antidrzavnim...
3:najgledaniji TV program u BiH vec 5 godina (Viza za Buducnost), provjeri estetiku najgledanijih programa u Spaniji slobodno, Frankove sapunice jel'de?
Filmski projekti? FTV je bila koproducent svakog filma iz BiH u zadnjih 5 godina. I ima TV serije napravljene od tih filmova koje ce zauvijek ostati u arhivu FTV ili JS, ako hoces.
4.prosperitet FTV je cinjenica da je FTV najbitniji javni medij u BiH. To sto plate kasne, za tvoju informaciju, kasne jer su i kasnile tri mjeseca kada je FTV formirana prije 5. godina, sto ce reci da je direktor Durakovic u 5 godina isplatio 60.plata. Koliko je i treb'o. A sto su uposlenici mizerno placeni, to je zbog toga sto FTV finansira sistem od 2000 ljudi, ukljucujuci i RTVRS. Na FTV je zaposleno oko 400.
Moj savjet ti je Seroxat.

shuriken

Post by shuriken » 13/10/2006 17:25

mladi ljudi bi napravili cudo od te ustanove?
aha.
to bi bilo moguce u jednoj idealnoj zemlji na idealnoj televiziji
nasa zemlja i shodno tome drzavna televizija
je jedan neprolazni labirint
talova, nerada, neznanja, neodgovornosti, politickih pritisaka, medjunarodnih pritisaka, poslovnih pritisaka, siromastva, neobrazovanosti, nepotizma, tehnicke neopremljenosti, losih zakona i propisa....
mladi ljudi bi mogli samo dobit slom zivaca
ili se ufurat u Doom i opleti po hodnicima nekim atomskim naoruzanjem

mladi ljudi bi mogli napraviti cudo samo u privatnim medijima i produkcijskim kucama, telekomima, kompanijama opcenito

u drzavnim, u nasoj drzavi - No way Jose!

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 13/10/2006 17:39

@multivitamin

Jasmin Duraković je dobar čojo. Al' kad je najah'o na FTV, i on je od "relevantnog TV iskustva" imao, otprilike, par sati naprđivanja s Nisvetom Džankom i jedan dokumentarac o mudžahedinima (snimljen pretežno oko rodnog mu Bugojna gdje je im'o mrežu kontakata, dakle ne zato što je bio veliki TV mag).

E jedno mu valja priznati: filmski program vratio je na predratni nivo, kao što i priliči filmofilu.

@shuriken

U pravu si za drž.tv al' kakvi su kupleraji po privatnim TV, Sivi Dom mi još dođe simpatičan... Gledaš li ti te odrone?

shuriken

Post by shuriken » 13/10/2006 18:20

privatne televizije dno dna

ali na njima vjerujem da bi neka mlada ekipa mogla napraviti cudo
ni Mitrovic ni Svrakic ni Caleta
ne bi odbili mladu ekipu koja bi im mogla napraviti gledaniji program
njih samo gledanost interesuje
ulozili bi i pare u tako nesto

a sta interesuje drzavne televizije?
sve drugo, nazalost.
tj: mlacenje gloginja tudjim dickusom!

Black swan

Post by Black swan » 14/10/2006 00:00

ja sam kontao da se prijavim ali mi je falilo 9.99 godina iskustva :roll:

inače sve ostalo zadovoljavam

kao recimo visoki moralni i profesionalni standardi 8)

Post Reply