Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Mis mekinjas

#76 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas » 03/12/2010 16:04

kurty wrote:Do 8og razreda frizura bila "na razdeljak"... malo preko usiju, i da se podsisa ispod... Prvi razred srednje osisam se na "vojnu frizuru" i takva bila do dva mjeseca pred maturu, i onda je postala "vojna sa duzim zadnjim dijelom" :lol: :lol: ...
Sisao se kod neke zenske, i ja kako god kazem, ona me isto osisa...
Takva bila prvu godinu faxa, i kad sam upisao obnovu prve, osisam se na keca... I isao na "sisanje" svakih 15 dana i krivo mi bilo sto sam 5 maraka placao "frizuru" koja se radi pola sata i 5 maraka placao sto me 5 minuta pati masinicom koja bude vrela, kupim sebi masinicu i pocnem se sam sisati... Mozda godinu dvije dana sam sebe sisao na keca, pa je pusti, pa se opet osisao, i sad je klasika da kazem tako...

Od kako sam kupio sebi masinicu, par puta sam isao na sisanje... Nakon godinu dana odem frizerki i ona poce nesto mudrovati "kako nije fer da svak sebe sisa, kako postoje ljudi koji su uceni sisanju..." i haj to sam i pretrpio, ali mi krivo bilo sto kad god sam dosao, nije bilo nikog u frizerskom, a ona meni "dodji za dva dana, imam narucene gospodje, ili evo ti broj i naruci se"... I tad sam poceo da idem starom brici... Sad njemu idem od bajrama do bajrama... U medjuvremenu se sam sisam...

Inace, jedino sto mi sestra pomogne jeste ona "linija na vratu"...
A svi se u kuci sami sisaju...i mama i seka i ja :lol: :lol: :lol: :lol: S tim da se one same i farbaju
Ma dragi naš multitalenat :D :razz: :razz: :razz:

zelenashica

#77 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zelenashica » 03/12/2010 16:09

Uh ta kosa... :roll:
Godinama dugokosa sa nikad istom bojom kose(od crne do svijetlo smeđe,pramenovi i svakakve nijanse :D ) i najednom makaze i shik :-)
sad imam fizuru sličnu ovoj i boja je tu negdje Image
priznajem malo više rašupana :lol:
Kose imam za 3 normalne fizure :roll: i rijetko koja frizerka potrefi koliko treba stanjiti i razrijediti :roll: efilirke zakon :lol: ...vazda tjerala neku svoju politiku,feniranjem se slabo šta postigne,mekana a ni ravna ni frćkava najgora opcija :-) bez regeneratora je i ne kvasim :D
Št0 je najbitnije rahat održavanje vosak u ruke i samo razmaHaj :lol:

djana h

#78 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by djana h » 03/12/2010 16:13

Image
Eh,ovako
Ovu prvu frizuru zelim,a inace nosim ove druge dvije :)
nikad ostvaren san mi je duga kosa sa mnogo loknica,onako bas divlje i romanticno.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#79 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by plain vanilla » 03/12/2010 16:18

htjela bih imati kosu da je prava kao metla :D

ali jok, sto neko rece prvi vrhovima svoju politiku vodi
inace je mekana, pa je zacas "izvucem", ali isto tako, svako jutro moram popravljati, nema sanse samo je pocesljati

ako bih vec birala kakvu kosu zelim, neku koja ne zahtijeva cetku, da je samo dovoljno osusiti je :roll:

dharma

#80 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by dharma » 03/12/2010 16:51

Oj, ja mrzim svoju kosu, iako svi stalno govore da mi je takva. :x Fuj
Imam suhu kosu, zatim svaka dlaka svoju politiku, stalno naelektrisana, itd. itd
Uvijek sam zavidila djevojkama sa pravom i zdravom kosom :( Kod mene kustrava, i hajd da je to onako fino kustravno, nego jok, jedan pramen ravan drugi melem za oci. :x Necu da koristim figaro, jer mi zao kose, a necu ni peglu, i onda sta cu kupuj kreme, pravi ovako ove neke smjese i tako. :( :(

Mis mekinjas

#81 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas » 03/12/2010 16:58

dharma wrote:Oj, ja mrzim svoju kosu, iako svi stalno govore da mi je takva. :x Fuj
Imam suhu kosu, zatim svaka dlaka svoju politiku, stalno naelektrisana, itd. itd
Uvijek sam zavidila djevojkama sa pravom i zdravom kosom :( Kod mene kustrava, i hajd da je to onako fino kustravno, nego jok, jedan pramen ravan drugi melem za oci. :x Necu da koristim figaro, jer mi zao kose, a necu ni peglu, i onda sta cu kupuj kreme, pravi ovako ove neke smjese i tako. :( :(
Čičkovo ulje je meni super.... :D za turbo zuraju.... :D

dharma

#82 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by dharma » 03/12/2010 17:01

Miš mekinjaš wrote:
dharma wrote:Oj, ja mrzim svoju kosu, iako svi stalno govore da mi je takva. :x Fuj
Čičkovo ulje je meni super.... :D za turbo zuraju.... :D
Koristila cickovo ulje, ali slijepi kosu i onda pored sto mi se ne svidja izgleda i prljavo, to mi je jos gore :D

respo

#83 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by respo » 03/12/2010 17:54

eh posto rekoh da mi je kosa valovita malo vise
jedina zelja mi je da je prava
a frizer kod kojeg se sisam ima i frizerki tu
svaki put kad dodjem svi kao odusevljeni kosom kako je gusta zdrava ovo ono
mada meni kosa ko kosa ista svaka cak mislim i da je previse masna u odnosu na moje poimanje zdrave kose
al nevazno

zna li iko moze li se kosa trajno poravnati ili neki duzi period

citroen

#84 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by citroen » 03/12/2010 20:33

Sta mislite sta je bolje da pravim,razdjeljak na sredini ili sa strane :D :D :D :D :D :D

Image

Mis mekinjas

#85 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas » 03/12/2010 20:39

citroen wrote:Sta mislite sta je bolje da pravim,razdjeljak na sredini ili sa strane :D :D :D :D :D :D

Image
nek ostane razbarušeno... :lol: :lol:

bez_ideje

#86 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by bez_ideje » 03/12/2010 21:56

Kad je ostavim da se sama osusi,bude vaka
Image

Kad je moram susit vaka
Image
Samo vise cupava nego uvijena..i imam ona djelomicna vunasta mjesta :twisted:

Frizere mrzim,i idem tamo samo kad moram.....potpuno mi je svejedno gdje,jer ce ionako samo vrhove odfikarit !
Sreca pa sam pobacala sve preparate za kosu,samo sampon od koprive i ispiranje biljnim muckalicama,pa mi je kosa poprilicno jaka,ne lomi se i ne puca.
Farbanje-nikad u zivotu
A cim skontam kako cu se sama sisat.....vise to mjesto strave i uzasa zvano frizeraj mene nece vidjet :mrgreen:
Za sad mi se svidja ovaj anticki luk,pa cu je ostaviti nek raste :dance:
Boja:crno

citroen

#87 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by citroen » 03/12/2010 22:24

Miš mekinjaš wrote:
citroen wrote:Sta mislite sta je bolje da pravim,razdjeljak na sredini ili sa strane :D :D :D :D :D :D

Image
nek ostane razbarušeno... :lol: :lol:
Moreee :D :D

BJB

#88 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by BJB » 04/12/2010 16:27

Posto mi je dlaka tanka, a i masti se, perem je svaki dan, jedino tako mogu izaci na ulicu...
Voljela bih da mi je kosa cupava i gusta kao kod jedne moje rodice, koja opet prizeljkuje ravnu kosu...
Perem vec 2 godine samo Indola i Bonacure samponima, ona pakovanja od pola litre i koristim njihov balzam za ostecenu kosu i cini mi se da mi je kosa bolja od toga...
Za ove cupave sto hoce da smire kosu, slucajno sam jedanput kupila regenerator za obojenu kosu od Indole i dala jednoj prijateljici koja na glavi ima grivu lavlju a ne kosu, e ona mi je rekla da joj nikad kosa nije bila ljepsa nego dok je trosila taj balzam... Velike flase tih balzama i sampona, 1l kostaju 9,70KM...
Iako perem kosu svaki dan, dugo mi traje 1 flasha..

dharma

#89 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by dharma » 04/12/2010 16:34

BJB wrote:Posto mi je dlaka tanka, a i masti se, perem je svaki dan, jedino tako mogu izaci na ulicu...
Voljela bih da mi je kosa cupava i gusta kao kod jedne moje rodice, koja opet prizeljkuje ravnu kosu...
Perem vec 2 godine samo Indola i Bonacure samponima, ona pakovanja od pola litre i koristim njihov balzam za ostecenu kosu i cini mi se da mi je kosa bolja od toga...
Za ove cupave sto hoce da smire kosu, slucajno sam jedanput kupila regenerator za obojenu kosu od Indole i dala jednoj prijateljici koja na glavi ima grivu lavlju a ne kosu, e ona mi je rekla da joj nikad kosa nije bila ljepsa nego dok je trosila taj balzam... Velike flase tih balzama i sampona, 1l kostaju 9,70KM...
Iako perem kosu svaki dan, dugo mi traje 1 flasha..
A gdje kupujes te sampone i balzame, da ne lutam bezveze :D Hvala

Felidae

#90 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Felidae » 04/12/2010 17:32

semmy wrote:
Felidae wrote:ja bi najradije preko telefona ili maila da ga pitam :D , da ne idem u salon da se ofiram, moze-nemoze..pa da jednom zauvijek zaboravim na loknastu kosu :-?
evo br.salona 033/ 46 48 48 mislim da danas nije u salonu jer ima reviju veceras pa se priprema
hvala....

BJB

#91 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by BJB » 04/12/2010 19:14

[quote="dharma"
A gdje kupujes te sampone i balzame, da ne lutam bezveze :D Hvala[/quote]

CM
A sto se tice onog recepta za domaci kucni mix za pranje kose, i to sam probala i pomaze.
Samo sto sam ja pocesto zaboravljala, pa sam time prala kosu mozda svakih 10 dana..
Ovaj recept je davno postavila neka forumashica, ja prepisala, pa evo da napisem i ovdje, hvala joj ko god da je i gdje god da je sada..
90ml kantarionovog ulja- ja kupila u apoteci u Mo, jeftinije nego kod nas
100ml maslinovog ulja
100ml pantenol rastvora
AD kapi
500 ml Kosili sampona
Sve se smiksa u jednu veliku flasu (ja uzela od kisele vode) i prije svakog pranja promucka, naspes malo na dlan i po glavi.."nasafunjas" i operes..
Mislila sam da ce mi kosa biti masna od maslinovog ulja, ma kakvi to je pjenilo k'o ludo, a kosa premekana..
A evo recept broj 2 koji imam zapisan ali nisam isprobala
Becutan za kosu djeciji
30 ml kantarionovog ulja
30 ml tinkture od koprive, a mogu i uljne kapi protiv anemije,
15 ml AD 3 uljne kapi
150 ml pantenol rastvora..

dharma

#92 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by dharma » 04/12/2010 19:43

BJB wrote:[quote="dharma"
A gdje kupujes te sampone i balzame, da ne lutam bezveze :D Hvala
CM
A sto se tice onog recepta za domaci kucni mix za pranje kose, i to sam probala i pomaze.
Samo sto sam ja pocesto zaboravljala, pa sam time prala kosu mozda svakih 10 dana..
Ovaj recept je davno postavila neka forumashica, ja prepisala, pa evo da napisem i ovdje, hvala joj ko god da je i gdje god da je sada..
90ml kantarionovog ulja- ja kupila u apoteci u Mo, jeftinije nego kod nas
100ml maslinovog ulja
100ml pantenol rastvora
AD kapi
500 ml Kosili sampona
Sve se smiksa u jednu veliku flasu (ja uzela od kisele vode) i prije svakog pranja promucka, naspes malo na dlan i po glavi.."nasafunjas" i operes..
Mislila sam da ce mi kosa biti masna od maslinovog ulja, ma kakvi to je pjenilo k'o ludo, a kosa premekana..
A evo recept broj 2 koji imam zapisan ali nisam isprobala
Becutan za kosu djeciji
30 ml kantarionovog ulja
30 ml tinkture od koprive, a mogu i uljne kapi protiv anemije,
15 ml AD 3 uljne kapi
150 ml pantenol rastvora..[/quote]

Hvala:D

black

#93 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by black » 04/12/2010 21:22

Image

nekad duze, nekad krace :mrgreen:

bijela

#94 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by bijela » 04/12/2010 21:25

black wrote:Image
black wrote: Image
još malo, još malo nedostaje :D

black

#95 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by black » 04/12/2010 21:29

teme su frizure :razz:

bijela

#96 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by bijela » 04/12/2010 21:30

black wrote:teme su frizure :razz:
pa frizura kose, frizura brade... :roll:
dobre su obje :thumbup: :D

Aurora Borealis

#97 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Aurora Borealis » 04/12/2010 22:28

Eh... vjecna zenska muka :roll: Ne poznajem to zensko koje je sretno i zadovoljno sa svojom kosom, krenuvsi od sebe. Spadam u grupu ovih grivastih kojima niti jedan cesalj a bogami ni regenerator ne pomazu.

Prvo je bila (citav zivot) ovakva: Image
i bojom i duzinom.
Pa onda dosadila a i pramenovi je unistili pa se ofarbam u smedje i krenem je ispravljati, pa bude nesto kao ovako:

Image

Naravno, to mi je bilo nemoguce za odrzavati tako isfeniranu, a lokne se vec bile izgubile, pa je osisam i pustim majci prirodi na volju, pa sam pola godine hodala ovakva:

Image

Posto sam izgledala sama sebi neuredno i pufnasto, djavo me navede da se osisam na neki bob, sto je znacilo bjesomucno feniranje plus peglanje i plus SISKE (ko ima frckavu kosa zna koja je to ludost!):

Image

Na kraju sve dosadi i osisam na 3cm i sad sam rahat od feniranja, peglanja, silnih preparata i cuda pa hodam kao deckic neki, dakle ovako:

Image

A sve sto u zivotu zelim je Image

Mislim da nije puno :-D

dharma

#98 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by dharma » 04/12/2010 22:57

Da je meni Shakirina kosa, eee. Nego jok, ucicka se sva i onda se spetlja i lici na sve osim na urednu kosu i onda sjedi i placi :( :(

Aurora Borealis

#99 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Aurora Borealis » 04/12/2010 23:03

A da ne govorim o mukama kad nakon dvosatnog feniranja izadjem a vani kisa. Mrak mi padne na oci :-) S ovom kratkom sam bar rahat, ali potajno ceznem za dugom i uredno isfeniranom, bilo plavom bilo smedjom :oops:

surajaa

#100 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by surajaa » 04/12/2010 23:11

Ja odstupam od onog postotka zena koje ste navele, a koje su nezadovoljne svojom kosom...ja volim svoju kosu, ravna je i duga, sasvim dovoljno gusta, leprsava...ali moj problem je druge prirode, farbana sam plavusa i sve sto zelim je da pri sljedecem farbanju izrasta ne budem zuta kao pile, a to je, izuzimanjem blansa, gotovo pa nemoguce postici...

Trenutno nosim frizuru najslicniju njenoj i tjesim se da je i njen izrast pomalo zuckast, ihihih :-D

Image

Post Reply