Friendzone

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#526 Re: Friendzone

Post by lmo »

Kažem, vjerovatno ne poimamo svi taj pojam "prijateljstvo" na jednak način, pa može doći do zabune...naravno da postoje muške osobe koje su mi okej i drage i imaju lijepe osobine, a ne privlače me fizički.. ali s njima se družim povremeno, površno...
Ali onda kada me neko beskrajno oduševi i zainteresuje i super mi je u njegovom društvu..i mogu ga zamisliti kao istinskog prijatelja...nekako, kao po pravilu, postoji i tjelesna privlačnost..

Voc rong vit mi? :skoljka:
Last edited by lmo on 08/08/2018 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#527 Re: Friendzone

Post by Xavier1 »

insomnia78 wrote:
medvjed23 wrote:
lmo wrote:Nisam se nikada intimizirala sa nekim muškarcem do toga da ga mogu nazvati samo prijateljem..jer kada mi toliko godi provoditi vrijeme s njim, dijeliti svašta nešto..onda je to zapravo veza između žene i muškarca...
Nije mi problem družiti se s muškarcima, otići i popiti kafu, ali govorim o pravom prijateljstvu..to se u mom slučaju završi romantično :oops:
Da bi mi neko bio prijatelj treba da me baš privuče, da mi mnogo odgovara i svojim zračenjem i postupcima..e, kad već to postoji...zašto onda ne bismo bili i u vezi..
Razumijem ja da ima i drugačijih stavova i takvih prijateljstava i da možda svi ne poimamo prijateljstvo na jednak način, ali moj prijatelj je moj partner.
šta ako se sa nekim odlično slažeš, gledate iste filmove, čitate iste pjesnike, dijelite teške, intimne momente, pružate jedno drugom riječi utjehe, al nema erotske privlačnosti? :D koji naziv nosi takav odnos? poznanstvo? prijateljstvo? platonska veza?
Gej prijatelj. Tako se to zove ovdje u EU
Mislis peder?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#528 Re: Friendzone

Post by insomnia78 »

Izvan EU
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#529 Re: Friendzone

Post by medvjed23 »

insomnia78 wrote:
medvjed23 wrote:
lmo wrote:Nisam se nikada intimizirala sa nekim muškarcem do toga da ga mogu nazvati samo prijateljem..jer kada mi toliko godi provoditi vrijeme s njim, dijeliti svašta nešto..onda je to zapravo veza između žene i muškarca...
Nije mi problem družiti se s muškarcima, otići i popiti kafu, ali govorim o pravom prijateljstvu..to se u mom slučaju završi romantično :oops:
Da bi mi neko bio prijatelj treba da me baš privuče, da mi mnogo odgovara i svojim zračenjem i postupcima..e, kad već to postoji...zašto onda ne bismo bili i u vezi..
Razumijem ja da ima i drugačijih stavova i takvih prijateljstava i da možda svi ne poimamo prijateljstvo na jednak način, ali moj prijatelj je moj partner.
šta ako se sa nekim odlično slažeš, gledate iste filmove, čitate iste pjesnike, dijelite teške, intimne momente, pružate jedno drugom riječi utjehe, al nema erotske privlačnosti? :D koji naziv nosi takav odnos? poznanstvo? prijateljstvo? platonska veza?
Gej prijatelj. Tako se to zove ovdje u EU
Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#530 Re: Friendzone

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#531 Re: Friendzone

Post by MarlboroGold »

harry825 wrote:po nekoj mojoj logici, tvoj partner treba da ti bude i najbolji prijatelj, šta će tebi sad neki tamo drugi frajer ili djevojka, odmah daješ mogućnost za sumnju i za različita tumačenja, ja sam imao nekoliko "prijateljica", ali čim su našle frajere otišle su, sve redom, dakle to nije jedan slučaj, prema tome od tada neku ozbiljniju konverzaciju imam samo sa djevojkom koja mi se sviđa, te prijateljice su mi dopizdile, na kraju krajeva ako neki lik nije imao duže vremena djevojku ili nije nikad, ima preko 20 godina recimo, razgovara sa vama ozbiljnije, znači da mu se dopadate i da hoće nešto više, kakvo crno prijateljstvo
Tačno je da neke drugarice kad nađu nekog isto kao da u zemlju propadnu, pa se onda jave nakon nekog vremena. Međutim isto se zna desiti i kod muškog društva ako neko odlijepi na curu pa ih nigdje nema mjesecima, ali rjeđe. Prvi slučaj je često povezan isključivo sa ljubomorom, pa onda izbjegavaju kontakt... dok je kod drugog samo promjenjen (trenutni) prioritet u životu.
Last edited by MarlboroGold on 08/08/2018 23:40, edited 2 times in total.
User avatar
Capajebo
Posts: 22031
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#532 Re: Friendzone

Post by Capajebo »

za konopca :lol: :lol:
User avatar
Capajebo
Posts: 22031
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#533 Re: Friendzone

Post by Capajebo »

lmo wrote:Kažem, vjerovatno ne poimamo svi taj pojam "prijateljstvo" na jednak način, pa može doći do zabune...naravno da postoje muške osobe koje su mi okej i drage i imaju lijepe osobine, a ne privlače me fizički.. ali s njima se družim povremeno, površno...
Ali onda kada me neko beskrajno oduševi i zainteresuje i super mi je u njegovom društvu..i mogu ga zamisliti kao istinskog prijatelja...nekako, kao po pravilu, postoji i tjelesna privlačnost..

Voc rong vit mi? :skoljka:
Nista. Ispravno razmisljanje u potpunosti. Vidi se da si herka :pasamoj:
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#534 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

Xavier1 wrote:
merlin246 wrote:Ja sam jednom pomislila da ima mogucnosti da budemo prijatelji ali bas obicni prijatelji, jer je decko bio nekako cijeli dobrica..
I otisli na pice, sve prica oke prijateljska..kad otpratio on mene kuci i kaze ja necu otici dok me ne poljubis :shock:
Ja pobjegla glavom bez obzira nesto mu smrljala i poslje mu poslala poruku da je glupo da se vise vidjamo jer on ocekuje nesto vise od prijateljstva..

Od tada ne vjerujem nikako u musko-zenska prijateljstva..Jedino da je muskarac gay
Jos jedan primjer da ne treba biti dobrica prema zenama.
Ma ja stvarno ne volim te dobrice nikako..
Mora imati nesto naopako u sebi :hmpf:
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#535 Re: Friendzone

Post by duminjo »

Gej sam
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#536 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

MarlboroGold wrote:
medvjed23 wrote:inače je ta priča o muško-ženskim prijateljstvima, frendzoni i sl. počesto degradirajuća za muškarce i utemeljena na pogrešnoj pretpostavci da je svaki muškarac rasplodni bik koji robuje nagonima i želi oploditi baš svaku ženku koju vidi.. naravno, ima takvih muškaraca, nemalo, al to nije opravdanje za trpanje različitih ljudi u isti koš..
Tako je.

"Ne postoje muško-ženska prijateljstva"... pa normalno kad ljudi ne vide dalje od vlastitih kompleksa i generalizacija pa počnu sve trpati u isti koš.
Kakvi kompleksi :lol: aloo momak sta pricas tii hahah
Ljudi na temelju vlastitog iskustva stjecu neka svoja misljenja,kakve to veze ima sa kompleksima? :shock:
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#537 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

duminjo wrote:Gej sam
Sad mozes sa svim zenama biti prijatelj 8-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#538 Re: Friendzone

Post by spreca »

lmo wrote:Kažem, vjerovatno ne poimamo svi taj pojam "prijateljstvo" na jednak način, pa može doći do zabune...naravno da postoje muške osobe koje su mi okej i drage i imaju lijepe osobine, a ne privlače me fizički.. ali s njima se družim povremeno, površno...
Ali onda kada me neko beskrajno oduševi i zainteresuje i super mi je u njegovom društvu..i mogu ga zamisliti kao istinskog prijatelja...nekako, kao po pravilu, postoji i tjelesna privlačnost..

Voc rong vit mi? :skoljka:
:thumbup:
ovi sto vjeruju u prijatljstvo takvo su samo nesposobni da stvar okrenu u svoju koristi sad lazu i moralisu .....sve one koje nisam prevrno ostale su mi prijateljice....cak neke djevojke mojih kolega koje sam postovao zaradi kolega iz osvete cesto posvadjale nas i sjebale prijateljstva ...zena skolskog druga i najboljeg prijatelja nas je uspjela posvadjati jer sam je odbio
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#539 Re: Friendzone

Post by MarlboroGold »

merlin246 wrote:
MarlboroGold wrote:
medvjed23 wrote:inače je ta priča o muško-ženskim prijateljstvima, frendzoni i sl. počesto degradirajuća za muškarce i utemeljena na pogrešnoj pretpostavci da je svaki muškarac rasplodni bik koji robuje nagonima i želi oploditi baš svaku ženku koju vidi.. naravno, ima takvih muškaraca, nemalo, al to nije opravdanje za trpanje različitih ljudi u isti koš..
Tako je.

"Ne postoje muško-ženska prijateljstva"... pa normalno kad ljudi ne vide dalje od vlastitih kompleksa i generalizacija pa počnu sve trpati u isti koš.
Kakvi kompleksi :lol: aloo momak sta pricas tii hahah
Ljudi na temelju vlastitog iskustva stjecu neka svoja misljenja,kakve to veze ima sa kompleksima? :shock:
Ima ima 8-)
"Muškarcu je samo stalo do pičke" "Svi muškarci su isti" i slične gluposti. To su generalizacije na osnovu iskustva sa, recimo, 2-3 muške osobe koje će ženu onda dalje pratiti :D
Za zatucane sredine kao što je BiH je to normala... u liberalnijim društvima gdje žene imaju veća prava inače je već druga priča :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#540 Re: Friendzone

Post by annoy »

Iskreno odbojni su mi muskarci s puno prijateljica
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#541 Re: Friendzone

Post by MarlboroGold »

Pa ako ima više ženskih od muških prijatelja to može ali i ne mora ništa značiti...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#542 Re: Friendzone

Post by Tomahawk11 »

duminjo wrote:Gej sam
Misliš, lezba.
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#543 Re: Friendzone

Post by duminjo »

Tomahawk11 wrote:
duminjo wrote:Gej sam
Misliš, lezba.
Eh ta, ta.. :mrgreen:

Inace ne kontam ovo kako neko nekome moze da Se svidi poslije nekog vremena.
Meni ako se na prvu ne svidi i ako nema hemije odma, nece je nikad biti. Isto tako, ako mi se na prvu svidi samo kao zena a ne drugarica, nikad mi nece biti drugarica.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#544 Re: Friendzone

Post by MarlboroGold »

duminjo wrote: Inace ne kontam ovo kako neko nekome moze da Se svidi poslije nekog vremena.
Meni ako se na prvu ne svidi i ako nema hemije odma, nece je nikad biti. Isto tako, ako mi se na prvu svidi samo kao zena a ne drugarica, nikad mi nece biti drugarica.
:thumbup:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#545 Re: Friendzone

Post by sheilak »

duminjo wrote:Gej sam
Tarifa budi u frendu
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#546 Re: Friendzone

Post by shin »

Image
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#547 Re: Friendzone

Post by duminjo »

Je li nagadjamo da bi ovaj ovoj složio? :mrgreen:
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#548 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

MarlboroGold wrote: Ima ima 8-)
"Muškarcu je samo stalo do pičke" "Svi muškarci su isti" i slične gluposti. To su generalizacije na osnovu iskustva sa, recimo, 2-3 muške osobe koje će ženu onda dalje pratiti :D
Za zatucane sredine kao što je BiH je to normala... u liberalnijim društvima gdje žene imaju veća prava inače je već druga priča :D
Jedno je reci da su svi muskarci isti i da im je stalo samo do p.. A drugo da ne vjerujes u musko zenska prijateljstva.
Kad se muskarac i zena previse zblize jedna strana kad tad pocne osjecati nesto vise. I ja da imam decka ili muza i da ima neku prijateljicu s kojom je bas blizak ne bi mi bilo svejedno bas :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#549 Re: Friendzone

Post by MarlboroGold »

merlin246 wrote:
MarlboroGold wrote: Ima ima 8-)
"Muškarcu je samo stalo do pičke" "Svi muškarci su isti" i slične gluposti. To su generalizacije na osnovu iskustva sa, recimo, 2-3 muške osobe koje će ženu onda dalje pratiti :D
Za zatucane sredine kao što je BiH je to normala... u liberalnijim društvima gdje žene imaju veća prava inače je već druga priča :D
Jedno je reci da su svi muskarci isti i da im je stalo samo do p.. A drugo da ne vjerujes u musko zenska prijateljstva.
Kad se muskarac i zena previse zblize jedna strana kad tad pocne osjecati nesto vise. I ja da imam decka ili muza i da ima neku prijateljicu s kojom je bas blizak ne bi mi bilo svejedno bas :mrgreen:
Ni ako tu prijateljicu poznaje već, recimo, 20 godina tj. dosta duže nego što tebe poznaje? :D
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#550 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

MarlboroGold wrote: Ni ako tu prijateljicu poznaje već, recimo, 20 godina tj. dosta duže nego što tebe poznaje? :D
Ma da je poznaje 500 godina necu da bude itko pored mog muskarca :oops:
Osim rodjakinja :)
Post Reply