Formiranje cijena u BiH?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
ProbuseniDolar

Formiranje cijena u BiH?

Post by ProbuseniDolar » 04/12/2011 13:26

Imam temu seminarskog rada "Formiranje cijena na razini srednjih preduzeća u BiH". Ima li neko ideju gdje bih mogao naci nesto vise o tome. Teoretsku podlogu imam, srednja preduzeca, formiranje cijena, ali mi je potrebno to na konkretnom primjeru. Ako neko zna, molio bih za pomoc.

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Formiranje cijena u BiH?

Post by KatarinaKosaca » 04/12/2011 13:44

ProbuseniDolar wrote:Imam temu seminarskog rada "Formiranje cijena na razini srednjih preduzeća u BiH". Ima li neko ideju gdje bih mogao naci nesto vise o tome. Teoretsku podlogu imam, srednja preduzeca, formiranje cijena, ali mi je potrebno to na konkretnom primjeru. Ako neko zna, molio bih za pomoc.

Zavisi koju djelatnost uzimaš. Ako ti je to slobodno, preporučujem ti da uzmeš trgovinu i guglaj pojam upravljanje likvidnošću (dakle u maloprodaji se odmah realizira napalata, a prama dobavljačima imaš valutu i tkao upravljaš njihovim sredstvima), tretiraj kao cijene kojima se skida krem i penetracione cijene za uzimanje prosječne marže.. itd.
Ako je proizvodna djelatnost, saberi direktne i indirektne troškove, dodaj profit ...

Post Reply