FK DODIKOVO

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

zanzibar

FK DODIKOVO

Post by zanzibar » 27/06/2007 14:09

Skoro

Post by Skoro » 27/06/2007 14:26

Vela havle.... ne cudi me nista. Za par godina sve ce ekipe iz RS-a popadati osim njih i Slavije :faraon:

HZBK

Post by HZBK » 27/06/2007 14:40

Carobnjaci osvjezenje na BH Tifo sceni :-)

El_comadante
Been thanked: 2 times

Post by El_comadante » 27/06/2007 17:24

U ovoj državi sve može

vatana

Post by vatana » 28/06/2007 06:18

Jaguar84 wrote:Zna li neko mozda koliko stanovnika imaju ti famozni Laktasi!?

Jedno desetak hiljada...

Bosanski_Amerikanac

Post by Bosanski_Amerikanac » 28/06/2007 06:28

Jaguar84 wrote:Zna li neko mozda koliko stanovnika imaju ti famozni Laktasi!?

Ma selendra. To uopste nije grad.

Ljudi dolazili u Banjaluku da prodaju, kupus, luk, paprike i ostalo povrce na pijaci. A tako su bili zaostali da su ih svi levatili. Ma seljaci zivi. Znali smo im u ratu petardu prodati za 10 maraka. Prvi konj svezna u centru grada ili tacnije receno pred robnom kucom Boska je bio vlasnistvo seljacine iz Laktasa. Do tada u zivotu nisam konja u gradu vidio. A to je bilo 1993.

I sad to igra u PL BiH.
:lol:

Isabell

Post by Isabell » 28/06/2007 11:03

I u cemu je sada problem?
To sto su Laktasi malo mjesto ili sto je to rodno mjesto Dodika ili sto vec?
Mozete li mi to pojasniti molim vas.
Ne kontam te komentare tipa: to ima samo u BiH??? Sta?

El_comadante
Been thanked: 2 times

Post by El_comadante » 28/06/2007 11:32

Isabell wrote:I u cemu je sada problem?
To sto su Laktasi malo mjesto ili sto je to rodno mjesto Dodika ili sto vec?
Mozete li mi to pojasniti molim vas.
Ne kontam te komentare tipa: to ima samo u BiH??? Sta?

Problem je taj što veliki regionalni centri nemaju premjerligaša (a valjda oni imaju para) a tamo neki laktaši imaju?! Odakle im pare? Kako su tu? Recimo Banja Luka nema premijer ligaša a to je drugi grad po veličini u BiH. Nema regija Bjeljina koja također ima para. itd da nenabrajam

Isabell

Post by Isabell » 28/06/2007 12:05

Pa to nije tvoja ni moja briga sto ti regionalni centri nemaju premijerligasa. To je briga ljudi koji vode te klubove a i te gradove ako vec hoces.
A sto te briga odakle Laktasima pare. Ako netko privatno ulaze svoj novac to je njegova stvar.

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/06/2007 12:17

Isabell wrote:Pa to nije tvoja ni moja briga sto ti regionalni centri nemaju premijerligasa. To je briga ljudi koji vode te klubove a i te gradove ako vec hoces.
A sto te briga odakle Laktasima pare. Ako netko privatno ulaze svoj novac to je njegova stvar.

Jel "privatno" iz opstinskog budjeta 700.000 KM koje ce biti izdvojene za taj klub??? Pa FK Sarajevo ili Zeljo tih para nisu vidjeli za 10 godina od drzave ili ako hoces ni Velez ni Borac ni Radnik ni Siroki Brijeg ni Zrinjski...! Prvo se malo informisi pa onda lupaj...Milorad Dodik je naredio da se taj klub finansira iz opstinskog budjeta a i entitetskog pa i raznih privatnika Dodikovih dupelizaca a u isto vrijeme zavalio je Banjalucki Borac da ispadne iz Premijer lige , da bi usao nekakav seoski klub , koji nema ni klupu pored travnjaka a kamoli tribinu pa na kraju krajeva nema ni ekipu, utakmice tog kluba sve su nasteljene bile...!!!

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 28/06/2007 12:20

DobroJutroKolumbo wrote:
Isabell wrote:Pa to nije tvoja ni moja briga sto ti regionalni centri nemaju premijerligasa. To je briga ljudi koji vode te klubove a i te gradove ako vec hoces.

Jel "privatno" iz opstinskog budjeta 700.000 KM koje ce biti izdvojene za taj klub??? Pa FK Sarajevo ili Zeljo tih para nisu vidjeli za 10 godina od drzave ili ako hoces ni Velez ni Borac ni Radnik ni Siroki Brijeg ni Zrinjski...! Prvo se malo informisi pa onda lupaj...Milorad Dodik je naredio da se taj klub finansira iz opstinskog budjeta a i entitetskog pa i raznih privatnika Dodikovih dupelizaca a u isto vrijeme zavalio je Banjalucki Borac da ispadne iz Premijer lige , da bi usao nekakav seoski klub , koji nema ni klupu pored travnjaka a kamoli tribinu pa na kraju krajeva nema ni ekipu, utakmice tog kluba sve su nasteljene bile...!!!

Mislim ne znam za sta ce biti izdvojeno 700,000? Ako je za tribine i opravku i nadogradnju stadiona, sto da ne? Ko da je Zeljo iz svog dzepa dao da se Grbavica napravi.

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/06/2007 12:26

karanana wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:

Mislim ne znam za sta ce biti izdvojeno 700,000? Ako je za tribine i opravku i nadogradnju stadiona, sto da ne? Ko da je Zeljo iz svog dzepa dao da se Grbavica napravi.

Ne, za stadion i popravke i ostalo idu "posebne" pare!!!

OnoA

Post by OnoA » 28/06/2007 12:29

Nepotrebno kukate :lol: sta fali malo promjene. Malo do Laktasa pa izaci u crnoj hronici sutradan:)

helo

Post by helo » 28/06/2007 12:49

karanana wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:

Ne navijam za Želju ali nemoj tako da lupetaš za Želju nisu oni dali pare, pa ko je dao, evo ja neznam de mi objasni.... Ja koliko znam da je Željo gotov svake godine osim ove igrao u evropi, i ima dosta evropski utakmica, tako i da su imali od tih utakmica i zarađenog novca da sebi finasiraju i stolice na tribinama. Ako gresim, onda neka mi neko kaže ko je to dao Želji, Sarajevu, Celiku, Slobodi, Zrinskom, Širokom ... ili bilo kojem timu iz budžeta 700,000 KM ? :roll:

Isabell

Post by Isabell » 28/06/2007 13:04

Pa Kolumbo moze li se bez vrijedjanja voditi polemika.
Lupas ovdje samo ti ako smo kod toga. Ali nema potrebe da se takvim rijecima obracamo jedni drugima.
Blago njima ako im je opcinski budzet izdvojio toliki novac, iako ne vjerujem u to. A ako je i tako sto te te to muci?
Njehova opcina, njihovi novci neka se oni time opterecuju. Valjda im opcinsko vijece smatra taj novac pametnim ulaganjem u promidzbu grada :D
I sa cim ima veze Borac? Zasto bi ga Dodik gurao vani nije limitiran broj klubova iz RS u prvoj ligi. Tako da.....

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/06/2007 13:13

Isabell wrote:Pa Kolumbo moze li se bez vrijedjanja voditi polemika.
Lupas ovdje samo ti ako smo kod toga. Ali nema potrebe da se takvim rijecima obracamo jedni drugima.
Blago njima ako im je opcinski budzet izdvojio toliki novac, iako ne vjerujem u to. A ako je i tako sto te te to muci?
Njehova opcina, njihovi novci neka se oni time opterecuju. Valjda im opcinsko vijece smatra taj novac pametnim ulaganjem u promidzbu grada :D
I sa cim ima veze Borac? Zasto bi ga Dodik gurao vani nije limitiran broj klubova iz RS u prvoj ligi. Tako da.....

Dobro ba , ne mogu i nit' hocu, ja polemisati sa onim iz kluba obozavalaca lika i djela Milorada Dodika ,sto ti ocigledno jesi!

Borac ima veze zato sto su taj klub unistili finansijski da bi Laktasi bili gdje danas jesu!!! To i djeca vise znaju!!

Ali ipak da ti dokazem da lupas!

Sve je u brojkama http://www.startbih.info/Default.asp?broj=223&ID=179
Da bi ušli u Premijer ligu Laktašima je u prošloj sezoni trebalo oko 300.000 KM. Od opštine su dobili 140.000 i opština je bila jedini siguran finasijer. Za naredenu sezonu planiraju budžet od oko 700.000 KM i većina novca stići će iz opštinske kase. Ta dobra saradnja s ljudima od vlasti ogleda se i u sastavu uprave, pa je predsjednik kluba Dušan Kodžoman, potpredsjednik Opštine Laktaši.Veliku podršku i pomoć imaju od načelnika Opštine Milovana Topalovića. Nije potrebno napominjati da su obojica iz SNSD-a. Mada direktor Tomo Savić kaže da sebe ne vidi u politici i da je to nešto što ga ne zanima, priznaje da je član SNSD-a.

U Laktašima se spremaju za izgradnju tribina na stadionu. Prema projektima koje imaju, stadion će moći primiti oko pet hiljada gledalaca. Već naredne sezone, a nadaju se da će ostati premijerligaši, kapacitet stadiona znatno će se povećati. Tek u jesen vidjet će se da li je euforija koja trese ovaj maleni gradić nadomak Banje Luke opravdana.
Last edited by DobroJutroKolumbo on 28/06/2007 13:21, edited 1 time in total.

Isabell

Post by Isabell » 28/06/2007 13:15

Ha ha ha ha.
Daleko mu kuca od moje.
To mozes i provjeriti na forumu 8-) u dosadasnjim temama.

karanana

Post by karanana » 28/06/2007 13:25

helo wrote:
karanana wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:

Ne navijam za Želju ali nemoj tako da lupetaš za Želju nisu oni dali pare, pa ko je dao, evo ja neznam de mi objasni.... Ja koliko znam da je Željo gotov svake godine osim ove igrao u evropi, i ima dosta evropski utakmica, tako i da su imali od tih utakmica i zarađenog novca da sebi finasiraju i stolice na tribinama. Ako gresim, onda neka mi neko kaže ko je to dao Želji, Sarajevu, Celiku, Slobodi, Zrinskom, Širokom ... ili bilo kojem timu iz budžeta 700,000 KM ? :roll:

Haj ti meni reci ko je napravio Grbavicu, Tusanj, Kosevo, Bijeli Brijeg, Bilino Polje....Za pecaru nisam siguran, ali za ove ostale gore nabrojane, samo mi nemoj reci da je lova stigla iz privatnih dzepova ili iz kase kluba. Stigla je iz drzavnih kasa, samo sto to tada nismo gledali a sada kada laktasi daju 700,000 da se mozda napravi tribina ili stavi semafor, onda je to problem.

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/06/2007 13:27

Isabell wrote:Ha ha ha ha.
Daleko mu kuca od moje.
To mozes i provjeriti na forumu 8-) u dosadasnjim temama.

Evo editovao sam post pa ponovo procitaj to sto sam stavio pod quote i pogledaj taj link...Znas li ti sta je 300.000 KM ili 700.000 KM za jedno mjesto od cca 15-20 hiljada ljudi u budjetu...??? Gdje to ima na svijetu da neko izdvoji tolika sredstva za neki klub osim ako nije po naredjenju "odozgo"!!!

Isabell

Post by Isabell » 28/06/2007 13:29

Sve ok, ali kakve to ima veze s tobom?
Neka se brinu ljudi iz te opcine ili entiteta. To ti govorim.
Mozda oni zajednicki zele napredak nogometa u Laktasima :lol:

karanana

Post by karanana » 28/06/2007 13:32

Ljubomorni su sto se na zelju ili na sarajevo ne trosi tolika lova, eto to je to. da je opstina centar dala 700.000 Sarajevu rekli bi svaka cast, bravo! Sta ih se stvarno tice koliko ce opstina dati. kao prvo mislim da ovaj podatak nije ni tacan jer mislim da bi to bilo pola budzeta opstine, ali i da jeste tacno, neka se o tome brinu laktasani ako im je draze da imaju bogat klub a da jos nemaju asfaltirane ceste ili krov na zgradi skole.

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/06/2007 13:34

karanana wrote:
helo wrote:
karanana wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:

Haj ti meni reci ko je napravio Grbavicu, Tusanj, Kosevo, Bijeli Brijeg, Bilino Polje....Za pecaru nisam siguran, ali za ove ostale gore nabrojane, samo mi nemoj reci da je lova stigla iz privatnih dzepova ili iz kase kluba. Stigla je iz drzavnih kasa, samo sto to tada nismo gledali a sada kada laktasi daju 700,000 da se mozda napravi tribina ili stavi semafor, onda je to problem.

karanana nemoj porediti sela i gradove...Kosevo je Olimpijski stadion sto znaci gradski , Bijeli Brijeg je gradski stadion jos uvijek...I onda mi reci jedno selo izdvoji u tri godine + ovu sad za novu sezonu oko cca 2.000.000,oo KM??? Jel tebi jasno da najveci klubovi u BiH nemaju ovoliko para za 3 sezone!!!?

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/06/2007 13:40

Isabell wrote:Sve ok, ali kakve to ima veze s tobom?
Neka se brinu ljudi iz te opcine ili entiteta. To ti govorim.
Mozda oni zajednicki zele napredak nogometa u Laktasima :lol:

Ima veze sa mnom...Laktasi su u BiH jos uvijek...znaci da me se tice sve sto je u nasoj drzavi!?Imas sta protiv?? A pogotovo zato sto Mile D. izbaci jedan klub sa tradicijom kakav je Banjalucki Borac , da bi na njegovo mjesto ubacio jedno bogato-ratnoprofitersko selo!!!

never no

Post by never no » 29/06/2007 00:54

Daj nemora biti svadje zbog jednog palanackog klubcica.
Laktasi ko Laktasi selo sto bi se reklo na po puta do B.Gradiske,sa ne vise od 2000-3000 hiljade (tisuce) stanovnika.U okolini ima veliki broj malih sela koje su takoreci povezane sa laktasima.
A sto neko rece da je (Mile papak)unistio Borac nebih se sa tim slozio jer FK.Borac -Banja Luka nepostoji od 1992 godine.Tad je proglasen srpskim fudbalskim klubom i u njemu mogu da igraju samo "srbi"(jada moja-pravoslavna).
Banja Luka i Borac su otisli sa protjeranim banjalucanima,kopija nikad nije bila orginal.

gol-man

Post by gol-man » 29/06/2007 09:06

karanana nemoj porediti sela i gradove...Kosevo je Olimpijski stadion sto znaci gradski , Bijeli Brijeg je gradski stadion jos uvijek...I onda mi reci jedno selo izdvoji u tri godine + ovu sad za novu sezonu oko cca 2.000.000,oo KM??? Jel tebi jasno da najveci klubovi u BiH nemaju ovoliko para za 3 sezone!!!?

Hajd da i ja nesto kazem.. Ova cifra nije velika. Za takmicenje u Prvoj ligi Federacije treba uplatiti kotizaciju Nogometnom savezu koja iznosi cini mi se oko 20.000 KM , plus za troskove svake domace utakmice treba izdvojiti 2- 3 hiljade , plus troskovi putovanja na gostovanje oko 1 000 , sto izidje oko 100 000 godisnje . Bez plata , premija i ostalih stvari. A Premijer liga odmah nosi i vece troskove.
Uzmi u obzir da prosjecan igrac ima platu 1 000 , plus koja premija i tako 20 i nesto igraca mjesecno dodju 40 000.x 7 mjeseci (koliko traje prvenstvo) to je 280 000. Plus milion nekih troskova.
Pa hajd "skuckaj" pare za sezonu... Kakva BiH i njen fudbal/nogomet ... :roll: :roll:

Post Reply