FK Crvena Zvezda

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
General Maximus

FK Crvena Zvezda

Post by General Maximus » 25/10/2010 10:08

Mislim da bivsi evropski i svjetski sampion svakako zasluzuje posebnu temu na ovom podforumu.

* Државна првенства (25):
Шампионат СФРЈ (18):
1951, 1953, 1956, 1957, 1959, 1960, 1964, 1968, 1969, 1970, 1973, 1977, 1980, 1981, 1984, 1988, 1990, 1991, 1992.
Шампионат СРЈ/Србије и Црне Горе (6):
1995, 2000, 2001, 2004, 2006
Шампионат Србије (1):
2007
* Национални куп (23)
Куп СФР Југославије (12) :
1948, 1949, 1950, 1958, 1959, 1964, 1968, 1970, 1971, 1982, 1985, 1990.
Куп СР Југославије/Србије и Црне Горе (9):
1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002, 2004, 2006
Куп Србије (2):
2006/07, 2009/10
* Дупла круна (10):
1959, 1964, 1968, 1970, 1990, 1995, 2000, 2004, 2006, 2007

Међународни
* Куп европских шампиона (1):
1991
* Интерконтинентални куп (1):
1991
* Средњеевропски куп (2):
1958, 1968

General Maximus

Re: FK Crvena Zvezda

Post by General Maximus » 25/10/2010 10:09

Aktuelno rukovodstvo i bivši fudbaleri Crvene zvezde zgroženi su potezom Vladimira Stojkovića, koji se posle trijumfa Partizana na „Marakani" odrekao bivšeg kluba, pošto je nosio majicu sa natpisom: „Oprostite mi moju ružnu prošlost"!

Iako ne žele o tome javno da govore, odgovorni u Crvenoj zvezdi su kivni na Stojkovića i zbog činjenice da na ogradi najvećeg srpskog stadiona nije bio okačen nijedan transparent uvredljive sadržine upućen nekadašnjem ljubimcu „Delija". Inače, Vladimir Stojković je odigrao samo 28 utakmica za seniorski tim Crvene zvezde, što ga čini epizodistom u bogatoj istoriji crveno-belih. Međutim, na „Marakani" ne mogu da shvate zašto se Stojković odrekao bivših predsednika i trenera (Džajić, Stojković, Zenga, Filipović, Jovin), koji su imali veliki udeo u njegovoj karijeri.
- Takav potez ne zaslužuje komentar. To govori o ličnosti koja je uradila tako nešto, tačnije o njegovim moralnim kvalitetima - preneo je razmišljanje čelnih ljudi Crvene zvezde portparol kluba Marko Nikolovski.

Savić: Nezreo potez

Jedna od ikona Crvene zvezde Dušan Savić smatra da Stojković mora da bude svestan svog poteza, te da će sigurno snositi posledice.
- On se poneo nezrelo, tačnije, dokazao je da nezrela ličnost. Izabrao je pogrešan put, želeo je da se dodvori „svojim" navijačima neprirodnim putem. Ružno se ponašao, nadam se samo da je svestan da će i dalje biti pod pritiskom, da će se o njemu pričati svašta i da će sasvim sigurno snositi posledice - bez okolišanja rekao je Savić.

Međutim, Dragiša Binić je otvoreno rekao da disciplinski organi Zajednice superligaša moraju da kazne Vladimira Stojkovića, jer je on majicom i gestikulacijama posle utakmice iziritirao 20.000 qudi na „Marakani". On tvrdi da Stojkoviću nikada neće oprostiti činjenicu da se odrekao kluba i ljudi koji su mu pomogli da napravi karijeru u inostranstvu.

Binić: Odvratno, ogavno...

- Uradio je nešto odvratno, ogavno, ne znam kako bih to nazvao. Ne znam samo šta je hteo da postigne onom majicom, osim da dolije ulje na vatru, da isprovocira ljude. Morate da mi pomognete, jer ne znam šta Stojković smatra pod ružnom prošlošću. Da li se to on odrekao kluba koji mu je omogućio da brani za reprezentaciju i zaradi ogroman novac? Da li je to njegova ružna prošlost? Ili se možda odrekao stručnjaka koji su ga trenirali u mlađim kategorijama, imali strpljenja da od njega naprave golmana? Razočarao me je, to ne liči na ozbiljnog sportistu. Razočaran sam i ponavljam: on je sav novac u životu zaradio zahvaljujući Crvenoj zvezdi - istakao je u razgovoru za Preš Dragiša Binić.
On je dodao da Stojkovićeva majica samo pukom slučajnošću nije izazvala nemile scene, ali da bi golman Partizana morao da bude drakonski kažnjen.
- Ako Savez ili Zajednica superligaša ne kazne Stojkovića, onda ne znam koga će. On je primer lošeg vladanja - jasan je Binić.

Stanojević: To je bio izraz bunta

Trener Partizana Aleksandar Stanojević apsolutno je stao u zaštitu golmana crno-belih, ističući da Stojković nijednim gestom nikada nije provocirao bilo koga, već je izrazio svoj bunt zbog stvari koje su mu se dešavale i zahvalnost Partizanu.
- Ništa ružno nije izjavio o Zvezdi, ničim nije izazivao ljude protiv sebe, nije provocirao... Majica koju je pokazao je izraz bunta koji tinja u njemu, jer su mu konstantno ugrožena porodica i on lično. Želeo je da iskaže svoj unutrašnji nemir. A, s druge strane, oseća zahvalnost zbog načina na koji je primljen u Partizanu. A zahvalio bih policiji, kao i klubovima, na bezbednosti, sigurnosti i zaštićenosti našeg tima - rekao je Stanojević.

Delije same odustale od uvredljivih koreografija
Navijači Crvene zvezde na sopstvenu inicijativu odustali su od uvredljive koreografije na račun Vladimira Stojkovića i članova njegove porodice, saznaje Preš! Naime, na sastanku sa čelnicima kluba „Delije" su čvrsto obećale da neće napraviti nijedan incident, i da će „iskulirati" i prisustvo nekadašnjeg ljubimca.
- Istina je da je nekoliko dana pred derbi najuže rukovodstvo Crvene zvezde imalo sastanak sa navijačima. Oni su tada čvrsto obećali da će derbi proteći bez najmanjeg incidenta, odnosno da su u tom cilju rešili da odustanu od koreografije posvećene Stojkoviću. Osetili su da nije trenutak za tako nešto - kaže naš izvor blizak dešavanjima na „Marakani".

ratata

Post by ratata » 25/10/2010 13:13

ne zasluzuje :|

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 25/10/2010 14:31

Pa sada ako ima tema o Dinamu ne znam sto ne bi bila i o Crvenoj Zvezdi.
Samo ne igraju bas dobro zadnjih godina, a i cini se da su im navijaci dobro radikalizirani.

General Maximus

Post by General Maximus » 25/10/2010 14:42

Edin H. wrote:Pa sada ako ima tema o Dinamu ne znam sto ne bi bila i o Crvenoj Zvezdi.
Samo ne igraju bas dobro zadnjih godina, a i cini se da su im navijaci dobro radikalizirani.

Tacno je da Zvezda kaska za Partizanom zadnjih nekoliko godina, ali ove godine je ruski "Gazprom" postao Zvezdin generalni sponzor, te je za ocekivati da ce uskoro doci sve na svoje...
Sto se navijaca tice, nisu nista gori od navijaca Hajduka ili Dinama.

Bosanski_kralj
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Post by Bosanski_kralj » 25/10/2010 14:46

Zvezda zaslužuje da joj od srca poželim sve najgore, kao i većem dijelu njenih navijača

MyCore

Post by MyCore » 25/10/2010 14:50

General Maximus wrote:
Edin H. wrote:Pa sada ako ima tema o Dinamu ne znam sto ne bi bila i o Crvenoj Zvezdi.

Tacno je da Zvezda kaska za Partizanom zadnjih nekoliko godina, ali ove godine je ruski "Gazprom" postao Zvezdin generalni sponzor, te je za ocekivati da ce uskoro doci sve na svoje...

Ma joj care postali su bas siroko poznati :lol: :lol: :lol:
DNoooo !

burek_in_space

Post by burek_in_space » 25/10/2010 17:49

General Maximus wrote:

Doci ce sve na svoje kada se rastali zemljishte oko stadiona a za koje se bore tajkuni.

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 25/10/2010 18:18

General Maximus wrote:
Aktuelno rukovodstvo i bivši fudbaleri Crvene zvezde zgroženi su potezom Vladimira Stojkovića, koji se posle trijumfa Partizana na „Marakani" odrekao bivšeg kluba, pošto je nosio majicu sa natpisom: „Oprostite mi moju ružnu prošlost"!

Iako ne žele o tome javno da govore, odgovorni u Crvenoj zvezdi su kivni na Stojkovića i zbog činjenice da na ogradi najvećeg srpskog stadiona nije bio okačen nijedan transparent uvredljive sadržine upućen nekadašnjem ljubimcu „Delija". Inače, Vladimir Stojković je odigrao samo 28 utakmica za seniorski tim Crvene zvezde, što ga čini epizodistom u bogatoj istoriji crveno-belih. Međutim, na „Marakani" ne mogu da shvate zašto se Stojković odrekao bivših predsednika i trenera (Džajić, Stojković, Zenga, Filipović, Jovin), koji su imali veliki udeo u njegovoj karijeri.
- Takav potez ne zaslužuje komentar. To govori o ličnosti koja je uradila tako nešto, tačnije o njegovim moralnim kvalitetima - preneo je razmišljanje čelnih ljudi Crvene zvezde portparol kluba Marko Nikolovski.

Jedna od ikona Crvene zvezde Dušan Savić smatra da Stojković mora da bude svestan svog poteza, te da će sigurno snositi posledice.
- On se poneo nezrelo, tačnije, dokazao je da nezrela ličnost. Izabrao je pogrešan put, želeo je da se dodvori „svojim" navijačima neprirodnim putem. Ružno se ponašao, nadam se samo da je svestan da će i dalje biti pod pritiskom, da će se o njemu pričati svašta i da će sasvim sigurno snositi posledice - bez okolišanja rekao je Savić.

Međutim, Dragiša Binić je otvoreno rekao da disciplinski organi Zajednice superligaša moraju da kazne Vladimira Stojkovića, jer je on majicom i gestikulacijama posle utakmice iziritirao 20.000 qudi na „Marakani". On tvrdi da Stojkoviću nikada neće oprostiti činjenicu da se odrekao kluba i ljudi koji su mu pomogli da napravi karijeru u inostranstvu.

- Uradio je nešto odvratno, ogavno, ne znam kako bih to nazvao. Ne znam samo šta je hteo da postigne onom majicom, osim da dolije ulje na vatru, da isprovocira ljude. Morate da mi pomognete, jer ne znam šta Stojković smatra pod ružnom prošlošću. Da li se to on odrekao kluba koji mu je omogućio da brani za reprezentaciju i zaradi ogroman novac? Da li je to njegova ružna prošlost? Ili se možda odrekao stručnjaka koji su ga trenirali u mlađim kategorijama, imali strpljenja da od njega naprave golmana? Razočarao me je, to ne liči na ozbiljnog sportistu. Razočaran sam i ponavljam: on je sav novac u životu zaradio zahvaljujući Crvenoj zvezdi - istakao je u razgovoru za Preš Dragiša Binić.
On je dodao da Stojkovićeva majica samo pukom slučajnošću nije izazvala nemile scene, ali da bi golman Partizana morao da bude drakonski kažnjen.
- Ako Savez ili Zajednica superligaša ne kazne Stojkovića, onda ne znam koga će. On je primer lošeg vladanja - jasan je Binić.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević apsolutno je stao u zaštitu golmana crno-belih, ističući da Stojković nijednim gestom nikada nije provocirao bilo koga, već je izrazio svoj bunt zbog stvari koje su mu se dešavale i zahvalnost Partizanu.
- Ništa ružno nije izjavio o Zvezdi, ničim nije izazivao ljude protiv sebe, nije provocirao... Majica koju je pokazao je izraz bunta koji tinja u njemu, jer su mu konstantno ugrožena porodica i on lično. Želeo je da iskaže svoj unutrašnji nemir. A, s druge strane, oseća zahvalnost zbog načina na koji je primljen u Partizanu. A zahvalio bih policiji, kao i klubovima, na bezbednosti, sigurnosti i zaštićenosti našeg tima - rekao je Stanojević.

Navijači Crvene zvezde na sopstvenu inicijativu odustali su od uvredljive koreografije na račun Vladimira Stojkovića i članova njegove porodice, saznaje Preš! Naime, na sastanku sa čelnicima kluba „Delije" su čvrsto obećale da neće napraviti nijedan incident, i da će „iskulirati" i prisustvo nekadašnjeg ljubimca.
- Istina je da je nekoliko dana pred derbi najuže rukovodstvo Crvene zvezde imalo sastanak sa navijačima. Oni su tada čvrsto obećali da će derbi proteći bez najmanjeg incidenta, odnosno da su u tom cilju rešili da odustanu od koreografije posvećene Stojkoviću. Osetili su da nije trenutak za tako nešto - kaže naš izvor blizak dešavanjima na „Marakani".

meni je smjesno cudjenje vodecih zvezdinih ljudi o "provokaciji" stojkovica....
pa gospodo,"delije",da li ste se izvinuli covjeku ??? znate, vasi navijaci su mu samo pokusali oduzeti zivot...

General Maximus

Post by General Maximus » 25/10/2010 18:38

burek_in_space wrote:
General Maximus wrote:

Doci ce sve na svoje kada se rastali zemljishte oko stadiona a za koje se bore tajkuni.

Otkud ti ta informacija? :shock: Cuo sam pricu da su namjerno isli da srozaju Zvezdin ugled, da bi je neko lakse kupio. Sad nakon dolaska Rusa, ta prica vise ne pije vode...

General Maximus

Post by General Maximus » 25/10/2010 18:41

Murat Sabanovic wrote:
General Maximus wrote:

meni je smjesno cudjenje vodecih zvezdinih ljudi o "provokaciji" stojkovica....
pa gospodo,"delije",da li ste se izvinuli covjeku ??? znate, vasi navijaci su mu samo pokusali oduzeti zivot...

A mene takva reakcija rukovodstva Zvezde ne cudi, pogotovo kad procitas ovo gore sto je boldirano.

burek_in_space

Post by burek_in_space » 25/10/2010 20:02

General Maximus wrote:
Otkud ti ta informacija? :shock: Cuo sam pricu da su namjerno isli da srozaju Zvezdin ugled, da bi je neko lakse kupio. Sad nakon dolaska Rusa, ta prica vise ne pije vode...

Od poznanika iz Bg, a sad koliko su pouzdani nisam siguran.
Ali spominje se neki ministar da je doveo Gazprom, i da ce dobar dio kolacha pripasti njemu kada krene to rastaljivanje.
Opet kazhem, ovo je pricha od obichne raje, simpatizera i navijacha Crvene Zvezde.

radostan dan

Post by radostan dan » 25/10/2010 20:05

Čapri je tačna.

JThomas
Been thanked: 24 times

Post by JThomas » 25/10/2010 20:07

mo'š misliti jest bezobrazan, oni ga samo pokušali ubiti, a on se ograđuje od njih.

ko o čemu a kurva o moralu.

Redondo

Post by Redondo » 25/10/2010 20:09

JThomas wrote:mo'š misliti jest bezobrazan, oni ga samo pokušali ubiti, a on se ograđuje od njih.

ko o čemu a kurva o moralu.

Mozes misliti a odbranili ga Stankovic i Zigic po kojima doticni pljunu i ne trepnuvsi. Jad.

burek_in_space

Post by burek_in_space » 25/10/2010 20:09

Kad smo vec kod Binica, je li tachno da je on svoju majku ovako zvao telefonom:

Halo mama, ovde Dragisha Binic, tvoj sin :mrgreen:

radostan dan

Post by radostan dan » 25/10/2010 20:14

burek_in_space wrote:Kad smo vec kod Binica, je li tachno da je on svoju majku ovako zvao telefonom:

Evo ti sve o Dragiši, i ništa nije izmišljeno -

Dragisa resava ukrstene reci:

"Glavni grad Italije, tri slova?"
"TRS !!!"

"Nas teniser Slobodan Zivojinovic, cetiri slova ?"
"BATA !"

"Hemijski element iz grupe metala?"
"PLEK !"

"Vrsta muskog svecanog odela, cetiri slova?"
"TEGET !"

"Nije gladan, tri slova?"
"JEO!"

"Taman deo dana, tri slova?"
"LAD!!"

"Opasna bolest od koje se umire, cetiri slova?"
"SMRT!"

"Kumova zena,cetiri slova?"
"RADA!"

"Mlecni proizvod, tri slova, prvo slovo S, trece R ?"
"SURUTKA!!!"

"Neophodan zacin, dva slova?"
"CE!!"

"1 vodoravno, vidi sliku"
"VIDEO!"

"Mnogo pcela, tri slova, prvo R?"
"RPA!"

"Telefonski poziv, tri slova ?"
"ZVR!"

"Licna zamenica, dva slova ?"
" LZ!!!"

"Domaca zivotinja, dva slova?"
"DZ!?"

Ulazi Dragisa Binic u poslasticarnicu. Prilazi mu kelnerica.
Kelnerica: "Dobro vece. Sta zelite?"
Dragisa: "Mene jedna srneca ledja bez koske, sa dosta moce i prirodni sok od djusa!"

Anketira Dragisa Kovacevic Dragisu Binica.
DK: "Dragisa, koje voce najvise volis da jedes?"
DB: "Pa, breske, bre!"
DK: "A koja ti je omiljena domaca zivotinja?"
DB: "KER!"

Dragisa: Pikse, oces breske?
Piksi: Moze...
Dragisa: Sas macu il bez macu?

Javlja se Dragisa majci sa Svetskog prvenstva...
"Alo, mama, ovde Dragisa Binic!"

DB: "Sto se mene tice moze jos MELEON puta..."

Ulazi Dragisa sa devojkom u kafic:
Konobar: Izvolite,sta zelite?
Dragisa: Za men' pivo, za pi*ku sok.

Ulaze Dragisa i Piksi u diskoteku:
DB: Aj' pi*ke, dogovor' te se koja ce s' mene i Pikseta da se vozi u mecku.

Diskoteka, za stolom sedi Dragisa, cuje se fina muzika, prilazi mu zgodna devojka.
Ona: "Igras li ?"
On: "Ne, imam dva zuta kartona."

Priorat
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

Post by Priorat » 25/10/2010 20:21

Bosanski_kralj wrote:Zvezda zaslužuje da joj od srca poželim sve najgore, kao i većem dijelu njenih navijača

uze mi rijec iz usta....

Redondo

Post by Redondo » 25/10/2010 20:30

burek_in_space wrote:Kad smo vec kod Binica, je li tachno da je on svoju majku ovako zvao telefonom:

Tako se prica. Ima i ona kada je u autobusu, dok je igrao za neki ceski tim, pustio saigracima video kasetu sa filmom na kojoj je u glavnoj ulozi bio on a druga osoba je bila kcerka predsjednika kluba. :lol: Otjeran je iz kluba odmah nakon toga. :D

A ima i ona:

Piksi: Centriši Dragiša.
Binić: Ne mogu Pikseto, blokišu me! :lol: :D

Kako god, Zvezda je najveci klub sa ovih prostora. Uzivajte! 8-)

General Maximus

Post by General Maximus » 25/10/2010 20:53

Uvijek se najezim kad ovo gledam. Ali na drugom snimku se ne vidi sansa Bajerna 3 min. prije kraja kad je Volfart pogodio stativu. Ne, to nije bila obicna stativa, lopta je doslovno promjenila pravac i jos se odbila prema autu tako da je prevarila i Efenberga koji je natrcavao. Onako nesto nikad u zivotu nisam vidio.

sumirprimus
Been thanked: 4 times

Post by sumirprimus » 25/10/2010 21:00

General Maximus wrote:

Jesu imali su jednog arkana za vodju...dalje ne treba....

Redondo

Post by Redondo » 25/10/2010 21:55

Mozemo li pricati o fudbalu, bez politike? O klubu, sportskim uspjesima, bar o onom periodu prije rata? Kad je Zvezda dolazila u Sarajevo to je bio praznik. Gostovali su i Dinamo, Partizan, Hajduk ali je fudbalska groznica bila najveca kada je dolazila Zvezda. Nebitno da li je igrala protiv Sarajeva ili Zelje.

sumirprimus
Been thanked: 4 times

Post by sumirprimus » 25/10/2010 22:00

Redondo wrote:Mozemo li pricati o fudbalu, bez politike? O klubu, sportskim uspjesima, bar o onom periodu prije rata? Kad je Zvezda dolazila u Sarajevo to je bio praznik. Gostovali su i Dinamo, Partizan, Hajduk ali je fudbalska groznica bila najveca kada je dolazila Zvezda. Nebitno da li je igrala protiv Sarajeva ili Zelje.

zvezda=politka htjeli vi to priznat il ne....
NA SPORTSKOM planu zelim im mnogo muka i losih rezultata... :bih:

johnny_blazze

Post by johnny_blazze » 25/10/2010 22:20

Priorat wrote:
Bosanski_kralj wrote:Zvezda zaslužuje da joj od srca poželim sve najgore, kao i većem dijelu njenih navijača

uze mi rijec iz usta....

pridruzujem se zeljama

burek_in_space

Post by burek_in_space » 25/10/2010 23:11

Hajmo ovako - iako i sam gajim izvjesne antipatije prema ovom sportskom kolektivu(drug Chmoljo to mozhe potvrditi ako sumnjate u mene :mrgreen: ), to ne znachi da treba s*ebat' temu u startu.
Ukoliko nemate nishta drugo reci do pozheljeti propast Zvezde, i to je vashe pravo, ali nece biti dozvoljeno da se takvi postovi od strane jednog forumasha ponavljaju stalno.

Pravila znate, sad je do vas. :sax:

Locked