Firefox problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ELMauro
Posts: 138
Joined: 03/06/2011 22:27
Location: Somewhere in Middle-earth...

#1 Firefox problem

Post by ELMauro »

Pozdrav ljudi, može li mi neko pomoći, naime nekada davno sam stavio šifru na mozzilu koju sam naravno zaboravio i sada ne mogu nikako da je pokrenem. Probao sam uninstall i opet instaliranje ali nije pomoglo čak sam koristio i neke softvere koji u potpunosti brišu sve vezano za program koji brišem. Uglavnom kad pokrenem mozzilu ova mi se slika pojavi. Ne mogu uopšte da uđem u postavke da ukinem ovaj lock. Postoji li neki način da se ovo skine sranje?

Image
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10201
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2 Re: Firefox problem

Post by Benq »

Kad je obrises , izbrisi rucno folder Mozilla u Program Files , onda skini program CCleaner (freeware) , skeniraj i obrisi sve sto nadje. Nakon toga instaliraj Mozilu opet i trebalo bi biti ok.
ELMauro
Posts: 138
Joined: 03/06/2011 22:27
Location: Somewhere in Middle-earth...

#3 Re: Firefox problem

Post by ELMauro »

Hvala ti na odgovoru, ali probao sam tvoj način i nije nažalost uspjelo, no u međuvremenu sam dobio savjet na stranici mozzile i uspjelo mi je da obrišem ekstenziju Master Password koja je stvorila ovaj problem. Trebalo je samo da otvorim mozzilu u Safe Mode-u tako što sam držao shift i kliknuo na Mozzilu, odabrao pokreni u Safe Mode i otišao normalno na ekstenzije i obrisao MAster Password. Prethodno u Task Manageru treba ukinuti mozzilu ako je slučajno upaljena mozzila.exe.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10201
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#4 Re: Firefox problem

Post by Benq »

Svaka cast i hvala sto si podijelio to s nama , da znam ako se ubuduce nekome tako nesto desi :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23787
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5 Re: Firefox problem

Post by Sanjarko »

Moze li mi neko malo pomoci. Font na Waterfox mi se promjenio tj smanjio se, a smanjio se tako sto je se postepeno smanjivao. Imao neku ekstenziju za prilagodljivi font, Zoom page neku ekstenziju i od te ekstenzije sve kontam da nije se nesto pokvarilo.

Guglao i nista nemogu u vezi toga da pronadzem. Sistem je Windows 10 i na njemu je prilagodzeni font i velicina svega na 110%. Do necega je, ali do cega ne znam. Sad sam ukinuo tu ekstenziju i stavio sam page zoom na ovom forumu na 133% ali boldan je previse, velicinom nije previsok/prevelik samo previse boldan.
Mraka
Posts: 208
Joined: 13/04/2009 18:31

#6 Re: Firefox problem

Post by Mraka »

Sanjarko wrote: 25/09/2023 10:31 Moze li mi neko malo pomoci. Font na Waterfox mi se promjenio tj smanjio se, a smanjio se tako sto je se postepeno smanjivao. Imao neku ekstenziju za prilagodljivi font, Zoom page neku ekstenziju i od te ekstenzije sve kontam da nije se nesto pokvarilo.

Guglao i nista nemogu u vezi toga da pronadzem. Sistem je Windows 10 i na njemu je prilagodzeni font i velicina svega na 110%. Do necega je, ali do cega ne znam. Sad sam ukinuo tu ekstenziju i stavio sam page zoom na ovom forumu na 133% ali boldan je previse, velicinom nije previsok/prevelik samo previse boldan.
Ako nisi još rješio provjeri Windows postavke za fontove: Pored postavki unutar samog browsera moguće je da su postavke Windows-a za fontove takođe izmenjene. Idi na Control Panel > Appearance and Personalization > Fonts i provjeri da li su tamo sve postavke ispravne.Ako ti nedostaje font Helvetica Regular instaliraj ga ili ako web-sajt zahtjeva Helvetica a nemaš ga instaliranog možeš postaviti da se koristi Arial kao zamjena.Ponekad, ako su fontovi oštećeni ili neispravno instalirani ponovna instalacija može pomoći, također možeš koristiti alate za browser kao što su Developer Tools da bi vidio koje fontove web-sajt zahtjeva.Provjeri i driver od grafičke ponekad mada je rijetko mogu driveri praviti problem sa prikazom....

Idi jednu po jednu soluciju nekome je ponovna instalacija fontova rješila problem,nekome driver ...itd
Last edited by Mraka on 26/09/2023 16:32, edited 2 times in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23787
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7 Re: Firefox problem

Post by Sanjarko »

Mraka wrote: 26/09/2023 16:19
Sanjarko wrote: 25/09/2023 10:31 Moze li mi neko malo pomoci. Font na Waterfox mi se promjenio tj smanjio se, a smanjio se tako sto je se postepeno smanjivao. Imao neku ekstenziju za prilagodljivi font, Zoom page neku ekstenziju i od te ekstenzije sve kontam da nije se nesto pokvarilo.

Guglao i nista nemogu u vezi toga da pronadzem. Sistem je Windows 10 i na njemu je prilagodzeni font i velicina svega na 110%. Do necega je, ali do cega ne znam. Sad sam ukinuo tu ekstenziju i stavio sam page zoom na ovom forumu na 133% ali boldan je previse, velicinom nije previsok/prevelik samo previse boldan.
Ako nisi još rješio provjeri Windows postavke za fontove: Pored postavki unutar samog browsera moguće je da su postavke Windows-a za fontove takođe izmenjene. Idi na Control Panel > Appearance and Personalization > Fonts i provjeri da li su tamo sve postavke ispravne.Ako ti nedostaje font Helvetica Regular instaliraj ga ili ako web-sajt zahtjeva Helvetica a nemaš ga instaliranog možeš postaviti da se koristi Arial kao zamjena.Ponekad, ako su fontovi oštećeni ili neispravno instalirani ponovna instalacija može pomoći, također možeš koristiti alate za browser kao što su Developer Tools da bi vidio koje fontove web-sajt zahtjeva.Provjeri i driver od grafičke ponekad mada je rijetko mogu driveri praviti problem sa prikazom....

Idi jednu po jednu soluciju nekome je ponovna instalacija fontova rješila problem,nekome driver ...itd
👍 Hvala za odvojeno vrijeme i za odgovor. Vidim jedno po jedno pa naštimam ako mogne ako ne mogne ću instalaciju ponovnu odraditi brauzera ili refresh profila.

Sad je stabilno, ne mijenja se. Sigurno bilo do ekstenzije neku grešku je ona izazvala.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23787
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8 Re: Firefox problem

Post by Sanjarko »

Ne može nešto, prebacio i ništa. Ili ću refreshati brauzer ili instalirati neki drugi, možda Firefox.
Post Reply