filozofski fakultet psihologija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
mini2

#1 filozofski fakultet psihologija

Post by mini2 » 17/06/2011 18:12

pošto nema prijemnog na filozofiji, nije mi baš jasan ovaj način rangiranja kandidata. Za psihologiju piše da se boduju
1. bosanski, hrvatski i srpski jezik
2. filozofija, pedagogija ili biologija
3. matematika
U toku čitavog školovanja nisam imala niti filozofiju, niti pedagogiju niti biologiju.. Šta to sad znači??? Da za mene nema alternative i da ću tu imati 0 bod, a vjerovatno i zbog toga biti odbijena ??

Ambrozija

#2 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by Ambrozija » 17/06/2011 19:11

mini2 wrote:pošto nema prijemnog na filozofiji, nije mi baš jasan ovaj način rangiranja kandidata. Za psihologiju piše da se boduju
3. matematika
U toku čitavog školovanja nisam imala niti filozofiju, niti pedagogiju niti biologiju.. Šta to sad znači??? Da za mene nema alternative i da ću tu imati 0 bod, a vjerovatno i zbog toga biti odbijena ??
Pa jesi imao psihologiju? Bodovat ce nesto, ne brini, niko nije ostao uskracen za bodove.

mini2

#3 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by mini2 » 17/06/2011 19:13

Ambrozija wrote:
mini2 wrote:pošto nema prijemnog na filozofiji, nije mi baš jasan ovaj način rangiranja kandidata. Za psihologiju piše da se boduju
3. matematika
Pa jesi imao psihologiju? Bodovat ce nesto, ne brini, niko nije ostao uskracen za bodove.
Pa nisam...zato i kažem da me to brine. Ne znam šta će onda meni bodovati..izgleda ništa :roll:

Ambrozija

#4 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by Ambrozija » 17/06/2011 19:15

Bodovat ce nesto...ne znam koju si skolu zavrsio ali u skladu sa zavrsenom skolom, koliko ja znam, boduju odredjene predmete a da imaju vezu sa odsjekom koji planiras upisati...

mini2

#5 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by mini2 » 17/06/2011 19:24

Ambrozija wrote:Bodovat ce nesto...ne znam koju si skolu zavrsio ali u skladu sa zavrsenom skolom, koliko ja znam, boduju odredjene predmete a da imaju vezu sa odsjekom koji planiras upisati...
ekonomsku :lol: stvarno pojma nemam šta mi mogu ovdje bodovati ahhah..Možda jezik?? a isto tako je problem što mi nije bilo matematike u 4. razredu :-?

Ambrozija

#6 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by Ambrozija » 17/06/2011 19:28

mini2 wrote:
Ambrozija wrote:Bodovat ce nesto...ne znam koju si skolu zavrsio ali u skladu sa zavrsenom skolom, koliko ja znam, boduju odredjene predmete a da imaju vezu sa odsjekom koji planiras upisati...
ekonomsku :lol: stvarno pojma nemam šta mi mogu ovdje bodovati ahhah..Možda jezik?? a isto tako je problem što mi nije bilo matematike u 4. razredu :-?
Nema veze sto nisi imao matematiku u 4. razredu, vazno je da si je imao, a imao si prve tri godine....ne znam stvarno, ja sam upisala pedagogiju, dakle srodno je psihologiji, meni su bodovali pedagogiju i filozofiju i naravno bosanski i engleski...Ali ponavljam ti, ne brini, bodovat ce se nesto, to je sigurno....Mozda ce kolege pomoci vise kada procitaju, s obzirom da stvarno ne znam....:)

mini2

#7 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by mini2 » 17/06/2011 19:35

hvala ti :D ako neko još nešto zna, molim Vas pomozite :)

mini2

#8 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by mini2 » 19/06/2011 14:38

Ambrozija wrote:
mini2 wrote:
Nema veze sto nisi imao matematiku u 4. razredu, vazno je da si je imao, a imao si prve tri godine....ne znam stvarno, ja sam upisala pedagogiju, dakle srodno je psihologiji, meni su bodovali pedagogiju i filozofiju i naravno bosanski i engleski...Ali ponavljam ti, ne brini, bodovat ce se nesto, to je sigurno....Mozda ce kolege pomoci vise kada procitaju, s obzirom da stvarno ne znam....:)
sad me interesuje pedagogija....reci mi, po tvom mišljenju, šta je bolje, pedagogija ili psihologija?? da li se više traži pedagoga ili psihologa??

exAprilica

#9 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by exAprilica » 19/06/2011 14:46

.
Last edited by exAprilica on 17/09/2011 19:38, edited 1 time in total.

mini2

#10 Re: filozofski fakultet psihologija

Post by mini2 » 19/06/2011 14:56

exAprilica wrote:Mislim da ces prije naci posao s pedagogijom, jer psihologija u sistemu zanimanja jos nije nasla svoje jesto pod suncem, cak sami cula da je pedagogija bolje organizovana od psihologije, imaju profesore itd.
Sto se bodovanja tice, boduju se predmeti od kojih se ocekuje da ce imati vaznost za studiranje, da osoba koja aplicira ima temeljno znanje. Npr. neko ko je iz ekonomske da studira psihologiju nije praksa u Njemackoj sto znam, vec moras onda polagati srednju medicinku ili gimaziju, da mi uopste mogao pristupiti prijemnom. U BiH je malo rasulo sto se toga tice , ali sta se moze... :-)
isprva sam stvarno htjela psihologiju, onda vidim da nema šanse da me prime (izgleda da je osmišljeno sada samo za gimnazijalce), pa sam odlučila sad pedagogiju, jer je slično a i imam više šanse zbog predmeta koji se boduju..samo mi nije jasno te predmete koje boduju, jesi li ih morao imati sve četiri godine ili ne?? pošto sam historiju imala 2 godine...

Post Reply