Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22806
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8426 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by drndalo »

Taman i ja da pitam sjeca li se ko Orica?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8427 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JoseMujica »

hipotetički, sve da niko pfeninga nije klepio u ovoj priči ovo treba osuditi i nabiti nogom zato što su se izblamirali

a da ima elementa nesavjenog poslovanja, sve da nije ništa zavrnuto, ima jer su skršili 10 milona na nešto što je neupotrebljivo

od stida bi sami sebi trebali izricati kazne!

a evo šta je jedan stari čiko reko o ljudima koji nemaju stida
Sigmund Frojd, najpoznatiji psihijatar i otac psihoanalize ostavio nam je genijalne mudrosti i izreke za sva vremena.

Među njima, tu je i lekcija koju svako treba da zapamti - kako da prepoznate glupe ljude!

Legendarni psihijatar je ljudsku glupost otkrivao veoma brzo, a kako i vi da ih otkrijete, savjetuje u jednoj jedinoj rečenici:

"Prvi znak ljudske gluposti je potpuno odsustvo stida", rekao je Frojd.

Dakle, kada se nađete u situaciji da vas je sramota zbog tuđeg ponašanja ili izjave, ili se čudite nekim suludim postupcima - odmah znate sa kim imate posla.
suspect_zero
Posts: 25761
Joined: 11/10/2008 21:45

#8428 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by suspect_zero »

Better Man wrote: 04/12/2020 19:11
spinel_ wrote: 04/12/2020 16:28 Sta je papak htio reci?
Inace njegova kuca i sda glasilo Hayat kao po obicaju ni rijeci o optuznici. A da nije podignuta bio bi veliki naslov.
Najveci smecari sto postoje
Pa vlasnik Hayata je dojučerašnji tv mehaničar, koji je početkom rata opustošio i opljačkao sve radnje u Titovoj, a onda je dezertirao u Njemačku. uvijek je bio blizak SDA strukturama i ono najgore, kriminalce i zločince poput Cace i sličnih smatra najvećim herojima i organizatorima otpora. Dok obični pošteni svijet koji je ginuo u rovu za ovu državu, za njega ne predstavlja ništa.

Nije dojučerašnji, prošlo haman 30 godina od početa njihovog lopovluka a mi i dalje trpimo.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#8429 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pinkman »

Better Man wrote: 04/12/2020 20:49
detroit-mercy wrote: 04/12/2020 20:11
DonieBrasco wrote: 04/12/2020 20:04 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vidovic ... /201204138

Evo vec nema dokaza po navodu advokatice.
Njen posao je da to kaze i da brani okrivljenog, posao tuzilastva je da dokaze suprotno. Tako nista cudno, advokati rade za onga ko im placa u ovom slucaju, vjerovanto narod placa :mrgreen: .
Vasvija je poznata da brani isključivo kriminalce i lopove, a ne pošten svijet.
Pa nema posten svijet optuznice :D mislim ima, ali rijetko. Recimo u saobracaju kad nije divljanje nego bas trenutak nepaznje.
General War wrote: 04/12/2020 20:49
detroit-mercy wrote: 04/12/2020 20:11
DonieBrasco wrote: 04/12/2020 20:04 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vidovic ... /201204138

Evo vec nema dokaza po navodu advokatice.
Njen posao je da to kaze i da brani okrivljenog, posao tuzilastva je da dokaze suprotno. Tako nista cudno, advokati rade za onga ko im placa u ovom slucaju, vjerovanto narod placa :mrgreen: .
Vasvija ima vise stele u Sudu nego bilo koji tuzilac...ja koliko se sjecam jos nije niko osudjen sto je ona " branila".
Pisi propalo.
Ima onaj Cvijan u predmetu Lutka, cini mi se da je dobio dvocifren broj.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#8430 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by General War »

pinkman wrote: 04/12/2020 21:29
Better Man wrote: 04/12/2020 20:49
detroit-mercy wrote: 04/12/2020 20:11
Njen posao je da to kaze i da brani okrivljenog, posao tuzilastva je da dokaze suprotno. Tako nista cudno, advokati rade za onga ko im placa u ovom slucaju, vjerovanto narod placa :mrgreen: .
Vasvija je poznata da brani isključivo kriminalce i lopove, a ne pošten svijet.
Pa nema posten svijet optuznice :D mislim ima, ali rijetko. Recimo u saobracaju kad nije divljanje nego bas trenutak nepaznje.
General War wrote: 04/12/2020 20:49
detroit-mercy wrote: 04/12/2020 20:11
Njen posao je da to kaze i da brani okrivljenog, posao tuzilastva je da dokaze suprotno. Tako nista cudno, advokati rade za onga ko im placa u ovom slucaju, vjerovanto narod placa :mrgreen: .
Vasvija ima vise stele u Sudu nego bilo koji tuzilac...ja koliko se sjecam jos nije niko osudjen sto je ona " branila".
Pisi propalo.
Ima onaj Cvijan u predmetu Lutka, cini mi se da je dobio dvocifren broj.
Da ali to je samo mafija, ne politicka mafija, velika razlika.
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#8431 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Edvin21 »

Nmg vjerovati da će naebati i Jelka
suspect_zero
Posts: 25761
Joined: 11/10/2008 21:45

#8432 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by suspect_zero »

Omar je kao za sitnu buraniju a ona za ove malo zajebanije :oops: .....koliko god to nama bilo odurno oni imaju pravo na branitelja, mene više nervira naše tužiteljstvo :twisted:
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#8433 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pinkman »

Edvin21 wrote: 04/12/2020 21:50 Nmg vjerovati da će naebati i Jelka
Ma ima neki razlog, a ne vjerujem da je taj razlog "borba protiv kriminala".
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#8434 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Krenulo je.

Za dvije - dvije i pol godine znat ćemo epilog ove pljačke. U međuvremenu, bilo bi lijepo da Novalić i Jelka podnesu ostavke. A i ona N.N. ženska spodoba.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8435 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by spreca »

Edvin21 wrote: 04/12/2020 21:50 Nmg vjerovati da će naebati i Jelka
Zato nebi ? ona je valjda sef CZ
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#8436 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Osim_13 »

Dobar je onaj ublehaš kod Senada sinoć, šta ćemo kaže kad/ako se dokaže zaista i zvanično da su neupotrebljivi i ubice ovi respiratori, kae ovaj mrtav hladan "pa ništa" :lol:
DonieBrasco
Posts: 15422
Joined: 31/08/2016 16:09

#8437 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Samo bilo kakva ocekivanja na minimum smanjite jer vođeni prijasnjim slucajevima znate svi kako ce ovo zavrsiti.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#8438 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by ABH017 »

Obmanjivanje javnosti i svjesno laganje u korist svojih štićenika je također kažnjivo djelo i trebalo bi nekad da se sankcioniše, čisto da nam ne vade živce raznorazni advokati po raznoraznim medijima.
statixx
Posts: 8786
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#8439 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by statixx »

Jelka je tu da se prestane s pricom o napadu na Bosnjake i pokusaju HDZa da preuzme vladu.
DonieBrasco
Posts: 15422
Joined: 31/08/2016 16:09

#8440 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

statixx wrote: 05/12/2020 15:28 Jelka je tu da se prestane s pricom o napadu na Bosnjake i pokusaju HDZa da preuzme vladu.
Upravo ce suprotno da bude napad na sve hrvate radi jedne Jelke koja je dio ociglednog kriminala i naravno HDZ ce da pokupi jeftine poene.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#8441 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by meridiyan »

Tužilaštvo rasvijetljava ulogu Sebije Izetbegović, otvorena istraga protiv Asima Sarajlića u predmetu “respiratori”!

Današnja optužnica protiv Novalića, Solaka, Hodžića i Milićević u predmetu “respiratori” jedna je od najtemeljitijih koja je u zadnjem desetljeću izašla iz Tužilaštva BiH te je, kako saznajemo, po jačini dokaza u razini one u aferi Fimi media u kojoj je u Hrvatskoj optužen Ivo Senader


-------------Asim Sarajlić, inače godinama „desna Izetbegovićeva ruka“, prilikom šestosatnog ispitivanja, braneći sebe i svoju ulogu u nabavci respiratora, tužilačkoj trojci je otkrio da je u pitanju Izetbegović te svjesno ili nesvjesno uvukao u aferu i stranačkog šefa.

Naime, tužioci su, analizirajući prepiske, pronašli i SMS poruke poslane s brojeva koje ne koristi ni Novalić, ni Solak, ni Hodžić. Sarajlić je tužiocima oktkrio da je poruka u kojoj izvjesna osoba govori da Fikret Hodžić ide na Face TV i pita: „Trebaju li ga moji iz kabineta pripremiti“ Izetbegovićeva te da se misli na njegov kabinet i njegovu savjetnicu za odnose sa javnošću Dženitu Silajdžić.


https://inforadar.ba/ekskluzivno-tuzila ... spiratori/
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#8442 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Aida_Beba »

DonieBrasco wrote: 05/12/2020 15:02 Samo bilo kakva ocekivanja na minimum smanjite jer vođeni prijasnjim slucajevima znate svi kako ce ovo zavrsiti.
Ne budi toliko siguran u to

Image
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#8443 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dustaban »

DonieBrasco wrote: 05/12/2020 15:02 Samo bilo kakva ocekivanja na minimum smanjite jer vođeni prijasnjim slucajevima znate svi kako ce ovo zavrsiti.
nazalost tako je.
Ali eto nekakva nam je utjeha sto je izgleda narod poceo raditi svoj poso. Ovo sta se desava SDA, kralju i kraljici... pa to bi na kraju moglo biti veca kazna nego da su odma sve priznali i pustili niz vodu par likova.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8445 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8446 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JoseMujica »

Billy The Pljuc wrote: 06/12/2020 11:05
paralelna stvarnost Ja i? svemira :-) :-)
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#8447 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Najkrvavije mi je ovo izrečeno od strane Kadribega na upit Hadžifejza - Šta ako Verlab pokaže da su respiratori neupotrebljivi?:

Onda, ništa??????

Već sam negdje postao koliko je u stvari nakota SDA uvalila u ovu FUCZ, između ostalog i ovog kretena Kadribega. Reći će neki nije SDA no Solak a isti ništa drugo nije nego kvalitetan primjerak sdaovca, bahat, nekompetentan, pokvaren do srži, bezobrazan itd. itd. Vidim negdje se u optužnici spominje i "cura sa bazenom" i eto osim ovo troje na sreću nismo imali prilike slušati i gledati još neke pripadnike FUCZ. Ostaviću mogućnost da tamo zaista hljeb zarađuje neka "dobra i neiskvarena duša" koja i zaslužuje biti tamo ali na osnovu ovo troje bih rekao da ih sve treba nabiti nogom čim prije.

Bez želje da sebe ističem, moje je vrijeme već prošlo svakako, smatram da ja lično imam više kompetencije da budem u FUCZ nego 99% zaposlenih tamo gledajući prirodu posla kojim se bave. Nikad nisam i niti ću pokušavati dobiti zaposlenje tamo ali realno gledajući znam lično minimum 20-tak ljudi koji po godinama i iskustvu a bogami i časti i poštenju trebaju biti dio te priče, surova realnost je da nikad neće i biti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8448 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JoseMujica »

Billy The Pljuc wrote: 06/12/2020 14:24 Najkrvavije mi je ovo izrečeno od strane Kadribega na upit Hadžifejza - Šta ako Verlab pokaže da su respiratori neupotrebljivi?:

Onda, ništa??????

Već sam negdje postao koliko je u stvari nakota SDA uvalila u ovu FUCZ, između ostalog i ovog kretena Kadribega. Reći će neki nije SDA no Solak a isti ništa drugo nije nego kvalitetan primjerak sdaovca, bahat, nekompetentan, pokvaren do srži, bezobrazan itd. itd. Vidim negdje se u optužnici spominje i "cura sa bazenom" i eto osim ovo troje na sreću nismo imali prilike slušati i gledati još neke pripadnike FUCZ. Ostaviću mogućnost da tamo zaista hljeb zarađuje neka "dobra i neiskvarena duša" koja i zaslužuje biti tamo ali na osnovu ovo troje bih rekao da ih sve treba nabiti nogom čim prije.

Bez želje da sebe ističem, moje je vrijeme već prošlo svakako, smatram da ja lično imam više kompetencije da budem u FUCZ nego 99% zaposlenih tamo gledajući prirodu posla kojim se bave. Nikad nisam i niti ću pokušavati dobiti zaposlenje tamo ali realno gledajući znam lično minimum 20-tak ljudi koji po godinama i iskustvu a bogami i časti i poštenju trebaju biti dio te priče, surova realnost je da nikad neće i biti.
naravno

kako samo mudro izbjegavaju priču o funkciji/namjeni ovih njihovih aspiratora/ventilatora, šta već ovo vnago jeste :?:

invazivni respiratori za intenzivne njege, koji su se tražili, nisu 100% ....to je svima jasno i ne treba ih ni zvati respiratorima, čak ni kolokvijalno

skršeno 10,5 miliona za aspiratore/ventilatore koji koštaju cca 6k po komadu (što reče Senad da je cijena na uvoznoj fakturi) = 600k + pdv sve marže i ugradnje neka je 1 milion ili 1,5 milion......đe je isparilo ostalih ccca 9 miliona, sve da ovo vnago od aspiratora/ventilatora funkcioniše u onom domenu za šta jeste upotrebljivo?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8449 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

čak i da su pravi, takav dogovor kakav je bio opet je krivično djelo. jer ne možeš tako, ne može solak po nalogu šefice napisati puj pike zakon ne važi. naravno, mnogo blaže djelo, ali bi bilo. a priča rade li ili ne rade je logično došla u fokus sa njihovim problemima da ih upale ikako.
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8450 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by muha_sa »

Billy The Pljuc wrote: 06/12/2020 14:24 Najkrvavije mi je ovo izrečeno od strane Kadribega na upit Hadžifejza - Šta ako Verlab pokaže da su respiratori neupotrebljivi?:

Onda, ništa??????

Već sam negdje postao koliko je u stvari nakota SDA uvalila u ovu FUCZ, između ostalog i ovog kretena Kadribega. Reći će neki nije SDA no Solak a isti ništa drugo nije nego kvalitetan primjerak sdaovca, bahat, nekompetentan, pokvaren do srži, bezobrazan itd. itd. Vidim negdje se u optužnici spominje i "cura sa bazenom" i eto osim ovo troje na sreću nismo imali prilike slušati i gledati još neke pripadnike FUCZ. Ostaviću mogućnost da tamo zaista hljeb zarađuje neka "dobra i neiskvarena duša" koja i zaslužuje biti tamo ali na osnovu ovo troje bih rekao da ih sve treba nabiti nogom čim prije.

Bez želje da sebe ističem, moje je vrijeme već prošlo svakako, smatram da ja lično imam više kompetencije da budem u FUCZ nego 99% zaposlenih tamo gledajući prirodu posla kojim se bave. Nikad nisam i niti ću pokušavati dobiti zaposlenje tamo ali realno gledajući znam lično minimum 20-tak ljudi koji po godinama i iskustvu a bogami i časti i poštenju trebaju biti dio te priče, surova realnost je da nikad neće i biti.
Nit imaju stida nit se guzici boje :-) svjetla obraza rece da mu je plata 2800 plus onom suspendovanom bez toplog nešto manje--to je preko 5 milja mjesecno ni za šta :-) dok je hiljadu mladih ljudi ostalo zbog ove pandemije bez posla i bez ikakvih primanja :(
Last edited by muha_sa on 06/12/2020 16:18, edited 1 time in total.
Post Reply