fiatov servis

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
bug

#1 fiatov servis

Post by bug » 19/06/2007 11:50

ili automehanicar koji to radi :D u sarajevu?

hvala!

karanana
Has thanked: 9 times
Been thanked: 48 times

Post by karanana » 19/06/2007 12:30

2 servisa. jedan u barama, stanicu prije groblja bare, drugi na ulazu u onaj tunel sa strane zeljeznicke stanice, kad ides od stanice na lijevu stranu. Mislim da su oba ok, ali su vrlo neljubazni a pomalo i skupi jer imaju puno posla pa im se jebe za ljubaznost.

paparazzi

Post by paparazzi » 19/06/2007 15:05

imas i trecu opciju, fiat/alfa servis na pofalicima, kod energopetrolove pumpe...a imas i bruku majstora koji rade sva auta, pa i fiat (nihad, kod zeljinog stadiona, lijevo)...

ovaj preko puta bosnalijeka (prije bara, al kad ides preko kosevskog) ti nije los, nije da su neljubazni nego kao sto kolega forumas rece, jebe im se lagano, pravi sabur servis (mosh stajat pola sata i cekat da te ko pita "izvoli" i to), al su posteni i nece te zajebat, plus imaju i svoju prodavnicu djelova ...jedina mana je sto su pitari familijarno :)

a ova druga dva su ti "oficijelna" i puno su skuplji...

za nihada sam cuo dobre stvari, to ti je klasicna mahalshka garaza, znaju sta i uradit kako treba :)

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 60 times
Been thanked: 87 times

Post by Bobi » 19/06/2007 19:50

Ma bug pusti servis...reci ti nama kaki je kvar da to cyber-forumski popravimo...cuo sam da su Qler i Shin experti za Fiat :D.

Mislilac

Post by Mislilac » 19/06/2007 23:35

ma flešuj bios i radit će ko' urica. :D :D :D

eto sajber pomoći. 8)

bug

Post by bug » 20/06/2007 11:50

a ja sam cula da je bobi ekspert za suplje :D:D
ni ovaj mislilac ne zaostaje :D

moram mijenjati potisnu plocu :D kvacilo i lamelu, tako nekako :D
hvala nani i papi :D cula sam i za neki ovlasteni na stupu...
i kad sam vec tu da priupitam :D ove ozbiljne forumase :D kod kocenja (najcesce, ne i iskljucivo) mi se pali neka lampica u obliku sijalice sa usklicnikom.. ne, nemam technical book :roll: should i worry about..?
:roll:

Stari

Post by Stari » 20/06/2007 11:59

bug wrote:a ja sam cula da je bobi ekspert za suplje :D:D
ni ovaj mislilac ne zaostaje :D

moram mijenjati potisnu plocu :D kvacilo i lamelu, tako nekako :D
hvala nani i papi :D cula sam i za neki ovlasteni na stupu...
i kad sam vec tu da priupitam :D ove ozbiljne forumase :D kod kocenja (najcesce, ne i iskljucivo) mi se pali neka lampica u obliku sijalice sa usklicnikom.. ne, nemam technical book :roll: should i worry about..?
:roll:
Ja jesam ozbiljan ...samo su mi znanja u automobilskim znanostima vrlo ogranicena....Kod mene na Folksvagenu jedina signalna lampica na kontrolnom panelu ...koja bi imala izgled uzvicnika ..(:D usklicnika...da se razumijemo :D ) ....je lampa koja reprezentuje ... da izvines....rucnu kocnicu.

Ne zelim te provocirati niti omalovazavati tvoja znanja u vezi auta...jer sigurno si bolji vozac od mene ...a i vjerovatno se u automobile razumijes bolje od mene....Ali nije li to ta ista lampica i kod tebe.....u tom slucaju se vozas Seher Sarajevom ...sa blago poignutom rucnom kocnicom ....nista strasno ...meni se to desava cesto da je zaboravim spustiti....

vjerovanto nije to ....ali eto ....ozbiljan sam ...i pokusao sam....pa ti vidi.

karanana

Post by karanana » 20/06/2007 12:06

Ja mislim da taj usklicnik/uzvicnik ima veze sa ABS-om (mozda). I ja sam daleko od nekog majstora, ne znam ni potrosni dio brisaca sam zamijeniti, ali i ja samo nagadjam a siguran sam da ce se javiti bolji majstori koji znaju sta je ta lampica.

bug

Post by bug » 20/06/2007 14:05

Stari wrote:Ja jesam ozbiljan ...samo su mi znanja u automobilskim znanostima vrlo ogranicena....Kod mene na Folksvagenu jedina signalna lampica na kontrolnom panelu ...koja bi imala izgled uzvicnika ..(:D usklicnika...da se razumijemo :D ) ....je lampa koja reprezentuje ... da izvines....rucnu kocnicu.

Ne zelim te provocirati niti omalovazavati tvoja znanja u vezi auta...jer sigurno si bolji vozac od mene ...a i vjerovatno se u automobile razumijes bolje od mene....Ali nije li to ta ista lampica i kod tebe.....u tom slucaju se vozas Seher Sarajevom ...sa blago poignutom rucnom kocnicom ....nista strasno ...meni se to desava cesto da je zaboravim spustiti....

vjerovanto nije to ....ali eto ....ozbiljan sam ...i pokusao sam....pa ti vidi.
:D ne, nije to lampica, ako me sjecanje sluzi :D ta od rucne je kod mene neka cetvrtasta :D a nije da nisam pokusala :D krenuti par puta :D sa podignutom
sreca nisam uspjela :D:D
hvala :D za dobru volju :D

bug

Post by bug » 20/06/2007 14:08

karanana wrote:Ja mislim da taj usklicnik/uzvicnik ima veze sa ABS-om (mozda). I ja sam daleko od nekog majstora, ne znam ni potrosni dio brisaca sam zamijeniti, ali i ja samo nagadjam a siguran sam da ce se javiti bolji majstori koji znaju sta je ta lampica.
moguce, moguce... da ja njega vodim cika doktoru, najpametnije je...

Qler
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Post by Qler » 20/06/2007 14:32

ma bug imam na poslu fiat punto 2001 1.9 60KS... od 4 mjeseca koliko ga imamo mjesec mozda max da je bio sipravan.. a nije izlazio iz servisa na pofalicima... ljudi urade jedno pokvari se drugo... bosch pumpa, hladnjak, mjenjac, mali hladnjak... sad opet negdje pusta vodu niko ziv ne zna sta mu je... nego ti to sad fino zakrpi prodaj i kupi Fiestu sebi :D sto vise fiata vozam sve ih vise mrzim (a u ovo zadnje vrijeme sam se bas navozao raznih fiata...)

karanana

Post by karanana » 20/06/2007 14:37

Ja sam imao Punta 1.1 97. godiste skoro pa dvije godine, super me je slusao, valjda sve zavisi od auta do auta i od iskustva do iskustva.

bug

Post by bug » 20/06/2007 15:05

Qler wrote:ma bug imam na poslu fiat punto 2001 1.9 60KS... od 4 mjeseca koliko ga imamo mjesec mozda max da je bio sipravan.. a nije izlazio iz servisa na pofalicima... ljudi urade jedno pokvari se drugo... bosch pumpa, hladnjak, mjenjac, mali hladnjak... sad opet negdje pusta vodu niko ziv ne zna sta mu je... nego ti to sad fino zakrpi prodaj i kupi Fiestu sebi :D sto vise fiata vozam sve ih vise mrzim (a u ovo zadnje vrijeme sam se bas navozao raznih fiata...)
isti taj :D i slusa k'o beba, druga je stvar sto sam ga kupila sa neispravnim kvacilom :D
opet se ja i ti svadjamo :oops: :D

Stari

Post by Stari » 20/06/2007 15:13

Uprkos Qlerovim zlim slutnjama ... a i sitnici da su zli jezici natrachali svasta negativno u vezi FIAT-a (cuo sam da Ameri skracenicu FIAT...tumace kao "Fix It Again Tony"...bah ...americki humor nikad nisam odvec cijenio...:D)....jos se nadam da ce Bugolinin primjerak sluziti svojoj gazdarici besprijekorno....godinama.

Nikad nisam imao cast i zadovoljstvo voziti FIAT-a...osim u JNA...ali tad sam se vozio otraga ...model se zvao Campagnolla (u JNA se to izgovaralo Kampanjola...sa otegnutim "o")....i oni su bili dobri ...bolji od sovjetskih VAZ-ova ...i ZIL-ova.

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 60 times
Been thanked: 87 times

Post by Bobi » 20/06/2007 16:38

Vidim ja da nemate pojma..lampica ti se gasi pali zbog nedovoljne kolichine kochione technosti iliti ulja...:D...malo se auto zanishe i plovak hop cup...gore dole i zato ti signalizira...nista strashno...a lamelu i korpu ti svaki avlijaner majstor moze promijeniti...samo nadji KVALITETAN rezervni dio...jel suplja...:D..:?

bmx

Post by bmx » 20/06/2007 17:15

ja imam fiat punto i idem kod onog servisera na kosevskom kojeg su vec pomenule kolege :D evo ti i broj telefona, pa da prvo nazoves i vidis ima li sanse da te prime taj dan 033 444921

drugi servis za koji znam je na stupu, skretanje odmah poslije inine pumpe (kada ides od stupa prema ilidzi glavnom ulicom)...evo ti i njihov broj, ako ti zatreba: 061 533262

zadnjih godinu i vise idem iskljucivo kod ovog na kosevu, nekako mi navika postala, mada su mi i oni na stupu stvarno bili dobri i ljubazni...eto, nek je sa srecom :D

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 21/06/2007 09:24

bmx wrote:ja imam fiat punto i idem kod onog servisera na kosevskom kojeg su vec pomenule kolege :D evo ti i broj telefona, pa da prvo nazoves i vidis ima li sanse da te prime taj dan 033 444921

drugi servis za koji znam je na stupu, skretanje odmah poslije inine pumpe (kada ides od stupa prema ilidzi glavnom ulicom)...evo ti i njihov broj, ako ti zatreba: 061 533262

zadnjih godinu i vise idem iskljucivo kod ovog na kosevu, nekako mi navika postala, mada su mi i oni na stupu stvarno bili dobri i ljubazni...eto, nek je sa srecom :D
Ismet (Dino) na Kosevskom Brdu su najbolji, ovlasteni.

Qler
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Post by Qler » 21/06/2007 09:30

ma dzaba poslije onog Brava i ovog Punta ja fakat ne mogu iskreno reci da valja... jednostavno za tako mlada auta previse se kvare... Puntu je i opravdanje sluzbeni ovo ono ali bravo je bio privatni pa je bio grobina...

bug

Post by bug » 21/06/2007 10:22

Stari wrote:a i sitnici da su zli jezici natrachali svasta negativno u vezi FIAT-a (cuo sam da Ameri skracenicu FIAT...tumace kao "Fix It Again Tony"...bah ...americki humor nikad nisam odvec cijenio...:D)....jos se nadam da ce Bugolinin primjerak sluziti svojoj gazdarici besprijekorno....godinama.
hvala Stari :D
cuj fix it again tony :lol: :lol:

bug

Post by bug » 21/06/2007 10:24

Bobi wrote:Vidim ja da nemate pojma..lampica ti se gasi pali zbog nedovoljne kolichine kochione technosti iliti ulja...:D...malo se auto zanishe i plovak hop cup...gore dole i zato ti signalizira...nista strashno..
sreca pa si ti ekspert za auta :D:D
disk plocice :oops: :D rek'o cika doktor :D

bug

Post by bug » 21/06/2007 10:49

bmx wrote:drugi servis za koji znam je na stupu, skretanje odmah poslije inine pumpe (kada ides od stupa prema ilidzi glavnom ulicom)...evo ti i njihov broj, ako ti zatreba: 061 533262
interesantno :D na ovaj broj mi se javila neka preljubazna gospodja :D al' ono fakat preljubazna :D od koje sam ocekivala da kaze sad cu vas ja prespojiti :D ali ona je uglavnom pricala u prvom licu jednine :D kod mene je to ovako :D ja cu to onako :D nazovite vi mene :D
nemam nista protiv zenskih automehanicara :D:D al' se nekako potajno jos uvijek nadam :D da je ona tu samo direktorica :D il' nesto slicno :D:D

bmx

Post by bmx » 29/06/2007 10:47

bug wrote:
bmx wrote:drugi servis za koji znam je na stupu, skretanje odmah poslije inine pumpe (kada ides od stupa prema ilidzi glavnom ulicom)...evo ti i njihov broj, ako ti zatreba: 061 533262
interesantno :D na ovaj broj mi se javila neka preljubazna gospodja :D al' ono fakat preljubazna :D od koje sam ocekivala da kaze sad cu vas ja prespojiti :D ali ona je uglavnom pricala u prvom licu jednine :D kod mene je to ovako :D ja cu to onako :D nazovite vi mene :D
nemam nista protiv zenskih automehanicara :D:D al' se nekako potajno jos uvijek nadam :D da je ona tu samo direktorica :D il' nesto slicno :D:D
hahaha :D da, zaboravih ti reci, to je vjerovatno zena od majstora i gazde servisa...pravo je fina teta...a, kada sam ja isla tamo, imali su i zenu koja je radila u prodavnici pored servisa, tako da ti se neka od njih dvije sigurno javila :D mada vjerujem da je ova starija u pitanju, jer je ona fakat ljubazna pravo...a, imaju i malog cuku, tako da ti nije dosadno dok cekas da ti se auto popravi...fino sjedis sa tetom, igras se sa cukicom..ma, ljepota :D

Post Reply