Fiat Bravo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bic
- Posts: 68
- Joined: 29/08/2010 21:54
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#2 Re: Fiat Bravo
Fiati nemaju boljku,oni imaju vise boljki
salim se,nadam se da ce se Johntra javiti na ovu temu,on ima dosta iskustva sa Fiat vozilima,a bio je vlasnik i Brava pa zna mnoge stvari o njima 
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#4 Re: Fiat Bravo
Ako ces benzinca onda 1.6 16V. Jeste malo veci potrosac, ali je puno bolji od 1.2 16 i 1.4 12V. Motor 1.8 16V je vec na pragu sportiste za to doba.
1.6 16V je pogodan i za ugradnju plina. Osjetljive bobine. To je ono sto znam iz price prijatelja koji je imao Bravu. Vozio sam se par puta u Bravi sa 1.6 motorom, fino ide trosi u gradu (Sarajevo) 9.5, prosjek oko 7.5-8l. Udoban auto, malo i podcijenjen kod nas.
Ja bih pogledao i Astru G.
PS Zaboravih, imao je nekih problema i sa kablovima svjecica, alternatorom, ali nije nesto bilo skupo odrzavanje.
1.6 16V je pogodan i za ugradnju plina. Osjetljive bobine. To je ono sto znam iz price prijatelja koji je imao Bravu. Vozio sam se par puta u Bravi sa 1.6 motorom, fino ide trosi u gradu (Sarajevo) 9.5, prosjek oko 7.5-8l. Udoban auto, malo i podcijenjen kod nas.
Ja bih pogledao i Astru G.
PS Zaboravih, imao je nekih problema i sa kablovima svjecica, alternatorom, ali nije nesto bilo skupo odrzavanje.
- bic
- Posts: 68
- Joined: 29/08/2010 21:54
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#6 Re: Fiat Bravo
ako se ne varam 1.4 12V su imali probleme sa bregastom ako ne koristis selenia ulje.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#7 Re: Fiat Bravo
eh evo mene...pošto me prozivaju...
Znači, ako ćeš benzinca uzimaj samo 1,6 16v...nije ni 1,8 loš, ali on voli malo više popiti, mada je to neznatna razlika, možda litar ili dva...1,6 16v motor je najbolji i nema nikakvih velikih mana...što se tiče bobine, meni je crkla, ali to nije neki skupi kvar i ne mora značiti da je to serijska greška...ja sam je prije pet godina platio 120 KM...ostalih problema na tom autu nisam imao...samo sipaj i vozi...ja sam imao Bravu i fakat je auto udobno i odlično leži na cesti, a i vrlo je živahan motor i voli fino povući...još jedna stvar je osjetljivost prednjeg trapa na naše ceste, ali ni to održavanje danas nije skupo...oprema je među boljima u klasi i skoro svaki od njih ima klimu...jesi li razmišljao o JTD mašini?
Znači, ako ćeš benzinca uzimaj samo 1,6 16v...nije ni 1,8 loš, ali on voli malo više popiti, mada je to neznatna razlika, možda litar ili dva...1,6 16v motor je najbolji i nema nikakvih velikih mana...što se tiče bobine, meni je crkla, ali to nije neki skupi kvar i ne mora značiti da je to serijska greška...ja sam je prije pet godina platio 120 KM...ostalih problema na tom autu nisam imao...samo sipaj i vozi...ja sam imao Bravu i fakat je auto udobno i odlično leži na cesti, a i vrlo je živahan motor i voli fino povući...još jedna stvar je osjetljivost prednjeg trapa na naše ceste, ali ni to održavanje danas nije skupo...oprema je među boljima u klasi i skoro svaki od njih ima klimu...jesi li razmišljao o JTD mašini?
