Fiat Bravo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bic
Posts: 68
Joined: 29/08/2010 21:54

#1 Fiat Bravo

Post by bic »

Edited...
Last edited by bic on 08/02/2018 15:06, edited 1 time in total.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#2 Re: Fiat Bravo

Post by citroen »

Fiati nemaju boljku,oni imaju vise boljki :D :D :D salim se,nadam se da ce se Johntra javiti na ovu temu,on ima dosta iskustva sa Fiat vozilima,a bio je vlasnik i Brava pa zna mnoge stvari o njima :sax:
User avatar
bic
Posts: 68
Joined: 29/08/2010 21:54

#3 Re: Fiat Bravo

Post by bic »

ok.,cekamo da se Johntra javi...
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#4 Re: Fiat Bravo

Post by Zvek »

Ako ces benzinca onda 1.6 16V. Jeste malo veci potrosac, ali je puno bolji od 1.2 16 i 1.4 12V. Motor 1.8 16V je vec na pragu sportiste za to doba.
1.6 16V je pogodan i za ugradnju plina. Osjetljive bobine. To je ono sto znam iz price prijatelja koji je imao Bravu. Vozio sam se par puta u Bravi sa 1.6 motorom, fino ide trosi u gradu (Sarajevo) 9.5, prosjek oko 7.5-8l. Udoban auto, malo i podcijenjen kod nas.

Ja bih pogledao i Astru G.

PS Zaboravih, imao je nekih problema i sa kablovima svjecica, alternatorom, ali nije nesto bilo skupo odrzavanje.
User avatar
bic
Posts: 68
Joined: 29/08/2010 21:54

#5 Re: Fiat Bravo

Post by bic »

Edited...
Last edited by bic on 08/02/2018 15:06, edited 1 time in total.
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#6 Re: Fiat Bravo

Post by vnm »

ako se ne varam 1.4 12V su imali probleme sa bregastom ako ne koristis selenia ulje.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#7 Re: Fiat Bravo

Post by johntra »

eh evo mene...pošto me prozivaju... :D
Znači, ako ćeš benzinca uzimaj samo 1,6 16v...nije ni 1,8 loš, ali on voli malo više popiti, mada je to neznatna razlika, možda litar ili dva...1,6 16v motor je najbolji i nema nikakvih velikih mana...što se tiče bobine, meni je crkla, ali to nije neki skupi kvar i ne mora značiti da je to serijska greška...ja sam je prije pet godina platio 120 KM...ostalih problema na tom autu nisam imao...samo sipaj i vozi...ja sam imao Bravu i fakat je auto udobno i odlično leži na cesti, a i vrlo je živahan motor i voli fino povući...još jedna stvar je osjetljivost prednjeg trapa na naše ceste, ali ni to održavanje danas nije skupo...oprema je među boljima u klasi i skoro svaki od njih ima klimu...jesi li razmišljao o JTD mašini?
User avatar
bic
Posts: 68
Joined: 29/08/2010 21:54

#8 Re: Fiat Bravo

Post by bic »

Edited...
Post Reply