Fiat 126

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
sheikh

Fiat 126

Post by sheikh » 16/03/2011 18:29

Imam neku ideju da kupim Fiata 126(peglicu) i da napravim cabrio verziju
Iskljucivo bih to uradio da iskoristim slobodno vrijeme i lijepo se zabavim :)
Inace bih uzeo malo vece auto,ali posto nemam iskustva u custom work zao mi da unistim nesto malo bolje,a ako bude
licilo na nesto da mi se isplati registrovati :)
Interesuje me da li neko ima slicna iskustva,neki savjet,preporuku ili slicno

hogar strasni

Re: Fiat 126

Post by hogar strasni » 16/03/2011 21:37

Eh ..vrati me malo u rikverc. Svojevremeno sam vozio peglicu, i s njom ucinio ono sto ti zelis. Ja sam to uradio bonsjekom, skinuo krov, skinuo vrata, i da ne povjerujes kako lijepo izgleda, vozao je tako neko vrijeme po polju cisto iz rekreacije i zezancije dok joj nisam dohako..davno je to bilo. Zahvalan auto za te stvari, za cudo sasija se nije uvijala.
Moze se naci za male pare, djelova takodjer ima,a svaki limar ti je moze ucvrstiti. Sretno s rabotom.

sheikh

Post by sheikh » 16/03/2011 22:26

e jaro ti mi trebas :)
Malo sam saltao po pik.ba ali nisam mogao naci odgovaraju
koliko ti je trebalo vremena?
sta je sad s njom?
odokativno koliko novca,truda,vremena treba?
:)

rotor

Post by rotor » 16/03/2011 23:22

Nisam pravio cabrio od peglice, ali jesam jedne prilike odsjekao krov na jednoj koja je stajala na klocnama i primjetio sam da se malo sasija uvila na pragovima....bas tad smo komentarisali sta bi se desilo da se tako bez krova provoza po rupama. Istina, bili su pragovi malo natruli...zato prije odsijecanja krova, obavezno promijeni ili pojacaj pragove, jer uz slabasan "centralni tunel" oni ce jedini da drze da se auto ne slomije...

sheikh

Post by sheikh » 17/03/2011 09:54

rotor wrote:Nisam pravio cabrio od peglice, ali jesam jedne prilike odsjekao krov na jednoj koja je stajala na klocnama i primjetio sam da se malo sasija uvila na pragovima....bas tad smo komentarisali sta bi se desilo da se tako bez krova provoza po rupama. Istina, bili su pragovi malo natruli...zato prije odsijecanja krova, obavezno promijeni ili pojacaj pragove, jer uz slabasan "centralni tunel" oni ce jedini da drze da se auto ne slomije...

Znam za to,hvala na info :D
ne mozes je ni naci da lici na nesto :) al eto

Post Reply