Fiat 126

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#1 Fiat 126

Post by sheikh »

Imam neku ideju da kupim Fiata 126(peglicu) i da napravim cabrio verziju
Iskljucivo bih to uradio da iskoristim slobodno vrijeme i lijepo se zabavim :)
Inace bih uzeo malo vece auto,ali posto nemam iskustva u custom work zao mi da unistim nesto malo bolje,a ako bude
licilo na nesto da mi se isplati registrovati :)
Interesuje me da li neko ima slicna iskustva,neki savjet,preporuku ili slicno
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#2 Re: Fiat 126

Post by hogar strasni »

Eh ..vrati me malo u rikverc. Svojevremeno sam vozio peglicu, i s njom ucinio ono sto ti zelis. Ja sam to uradio bonsjekom, skinuo krov, skinuo vrata, i da ne povjerujes kako lijepo izgleda, vozao je tako neko vrijeme po polju cisto iz rekreacije i zezancije dok joj nisam dohako..davno je to bilo. Zahvalan auto za te stvari, za cudo sasija se nije uvijala.
Moze se naci za male pare, djelova takodjer ima,a svaki limar ti je moze ucvrstiti. Sretno s rabotom.
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#3 Re: Fiat 126

Post by sheikh »

e jaro ti mi trebas :)
Malo sam saltao po pik.ba ali nisam mogao naci odgovaraju
koliko ti je trebalo vremena?
sta je sad s njom?
odokativno koliko novca,truda,vremena treba?
:)
User avatar
rotor
Posts: 69
Joined: 10/05/2009 01:09
Location: Lokacija.

#4 Re: Fiat 126

Post by rotor »

Nisam pravio cabrio od peglice, ali jesam jedne prilike odsjekao krov na jednoj koja je stajala na klocnama i primjetio sam da se malo sasija uvila na pragovima....bas tad smo komentarisali sta bi se desilo da se tako bez krova provoza po rupama. Istina, bili su pragovi malo natruli...zato prije odsijecanja krova, obavezno promijeni ili pojacaj pragove, jer uz slabasan "centralni tunel" oni ce jedini da drze da se auto ne slomije...
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#5 Re: Fiat 126

Post by sheikh »

rotor wrote:Nisam pravio cabrio od peglice, ali jesam jedne prilike odsjekao krov na jednoj koja je stajala na klocnama i primjetio sam da se malo sasija uvila na pragovima....bas tad smo komentarisali sta bi se desilo da se tako bez krova provoza po rupama. Istina, bili su pragovi malo natruli...zato prije odsijecanja krova, obavezno promijeni ili pojacaj pragove, jer uz slabasan "centralni tunel" oni ce jedini da drze da se auto ne slomije...

Znam za to,hvala na info :D
ne mozes je ni naci da lici na nesto :) al eto
Post Reply