Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#51 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by burekodsira »

samo da dodam da mislim da sam pogrijesio za ulaz u staracki dom... cak je i on odvojen za turiste ako se ne varam :)
ne treba sve gledati previse crno, opustite se ljeto dolazi :thumbup:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#52 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote:Ma da @Burek. Sve je to OK,
Ali na nasu nesrecu uvjek ima onih koji prave "boze mi oprosti", "@ovna od pite".
Na srecu i pored njih, ovaj grad i sve u njemu zivi i zivjece jos dugo i dugo.
:thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :thumbup:
sanide, jesi li to ti?

Ma nisam, ali jesam neko ko nema nikakve veze sa Festivalom prijateljstva, ali opet zna neke detalje oko njega.
Priroda posla mi je takva, da su mi dostupne informacije, a ne mogu da prelazim preko ovih nebuloza. Izgleda da je neko zaduzen da kalja sve ono sto valja, ne samo u ovom gradu nego
u citavoj drzavi.
Imas li ti kakve veze sa Festom?
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#53 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

u organizacijskom smislu nemam, ali gradjansku vezu da. stalo mi je da dogadjaj tog formata kao sto je festival bude kultura i decentnost, ali u isto vrijeme da se povede racuna o zahtjevima gradjana bez da se ode van formata kvaliteta. i moze li vec neko progovoriti o dogovorima sa ucesnicima......ima li avaza o tome
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#54 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:u organizacijskom smislu nemam, ali gradjansku vezu da. stalo mi je da dogadjaj tog formata kao sto je festival bude kultura i decentnost, ali u isto vrijeme da se povede racuna o zahtjevima gradjana bez da se ode van formata kvaliteta. i moze li vec neko progovoriti o dogovorima sa ucesnicima......ima li avaza o tome
Ne znam jesi li upoznata, ali smo preko medija i u nasoj televiziji pokrenuli inicijativu za opipavanje javnog mjenja, putem muzicke emisije, svaki gradjanin se moze javiti i dati svoj prijedlog.
Mislim da je to dobar korak, mada se mora naci jos nacina kako ispitati javno mjenje. Mislim da malo mladi trebaju da preuzmu stvar u svoje ruke, sto se tice Festa. Neznam kako, ti si mozda povezana putem neke
gradjanske inicijative/udruzenja? Prati malo "Dnevnik nase televizije", na njemu su izvjestaji sa sastanaka organizaciong odbora i uvjek se objavi sat se je dogovorilo na sastancima.
Ako hoces javi mi se na PP, pa cu ti javiti neku kvalitetnu informaciju.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#55 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:
sharwoodforest wrote:u organizacijskom smislu nemam, ali gradjansku vezu da. stalo mi je da dogadjaj tog formata kao sto je festival bude kultura i decentnost, ali u isto vrijeme da se povede racuna o zahtjevima gradjana bez da se ode van formata kvaliteta. i moze li vec neko progovoriti o dogovorima sa ucesnicima......ima li avaza o tome
Ne znam jesi li upoznata, ali smo preko medija i u nasoj televiziji pokrenuli inicijativu za opipavanje javnog mjenja, putem muzicke emisije, svaki gradjanin se moze javiti i dati svoj prijedlog.
Mislim da je to dobar korak, mada se mora naci jos nacina kako ispitati javno mjenje. Mislim da malo mladi trebaju da preuzmu stvar u svoje ruke, sto se tice Festa. Neznam kako, ti si mozda povezana putem neke
gradjanske inicijative/udruzenja? Prati malo "Dnevnik nase televizije", na njemu su izvjestaji sa sastanaka organizaciong odbora i uvjek se objavi sat se je dogovorilo na sastancima.
Ako hoces javi mi se na PP, pa cu ti javiti neku kvalitetnu informaciju.
eto super, a bilo bi lijepo, zbog javnosti, da nam svima napises sta je novo ove godine, ko nam dolazi... da brate svi kazemo po koju na to, nemoj nista tajno i na pp, ne volem bas to......... :x
i hvala sto ces nam pomoci da ovu temu malo osvjezimo friskim detaljima
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#56 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

barba, ne postavljaj mi pitanje na pitanje.......odgovori mi korektno i konkretno :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#57 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Sto se ljutis odmah.... :-D
Valjda sam ja tebi postavio pitanje.... :-D
Mislio sam da ces mi odgovoriti, ako neces to je druga stvar :-D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#58 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

de, da malo odmorimo,valja nam iskoristiti lijep i suncan dan..... :-D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#59 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

Image

evo nam dicnog odbora, sve sami genijalci.....cccccc, nema nama zelene grane :roll:

Iako je tokom sastanka bilo dosta polemike o učešću pojedinih izvođača i cijenama njihovog nastupa, Organizacioni obor i Operativni tim na današnjem sastanku ipak se uspio usaglasiti oko nastupa pojedinih izvođača kao što su nastup Ramba Amadeusa, Zone isključenja, Defilea zvuka, benda Letu štuke, Cultur Schok, Šabana Šaulića, Esme Redžepove, Duška Kuliša, Ibrice Jusića, Muškog vokalnog instrumentalnog sastava i orkestra RTV Sarajevo , Jelaških tamburaša i brojnih drugih izvođača sa tim da se svi šefovi podobora zaduženi za smanjene cijena nastupa pojedinih izvođača. Osim pop-rock i folk koncerata i ovogodišnji ''Festival prijateljstva'' obilovat će brojnim sadržajima iz oblasti pozorišne, filmske, likovne umjetnosti, potom tu su brojne radionice, modni i muzički performansi, brake dance, trbušne plesačice, koncert duhovne muzike, likovna kolonija i brojni drugi sadržaji koji će zaista zadovoljiti različite ukuse građana, jer će svi moći pronaći nešto za sebe. Kako je danas dogovoreno, press centar XI Internacionalnog ''Festivala prijateljtsva'' Goražde 2008. će ove godine, u cilju što bolje medijske promocije festivala, pored redovnog praćenja programskih sadržaja i organizovanja press konferencija, uvesti i niz drugih aktivnosti kao što su redovno slanje izvještaja prema svim zainteresovanim novinskim agencijama i medijskim kućama u BiH i regionu. Uskoro će biti organizovan još jedan zajednički sastanak Organizacionog odbora i Operativnog tima, prije samog usvajanja konačnog programa Festivala na junskoj sjednici vijeća, kako bi dogovorili oko pojedinosti i konačnog Programa XI Internacionalnog ''Festivala prijateljstva'' Goražde 2008.

razocarenje :-) samo boldovano moze proci, zona i defile su nasi i neka ih......ostalo je stvarno smijesno i bez ukusa :x :x
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#60 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

a rekose sinoc na tv-u i TBF a sad evo nema ih na spisku, da nisu nepodobni?

nemam ukusa ako mi ga oni zadovoljavaju :x :x :x :x :x :x
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#61 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by jugoistocnjak »

sharwoodforest wrote:Image

evo nam dicnog odbora, sve sami genijalci.....cccccc, nema nama zelene grane :roll:

:x :x
Vidim da ti konstantno nista ne valja u ovom gradu, pa imam jedno konkretno pitanje za tebe. Mozes li molim te navesti koga bi ti to voljela vidjeti u ovom odboru?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#62 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

jugoistocnjak wrote:
sharwoodforest wrote:Image

evo nam dicnog odbora, sve sami genijalci.....cccccc, nema nama zelene grane :roll:

:x :x
Vidim da ti konstantno nista ne valja u ovom gradu, pa imam jedno konkretno pitanje za tebe. Mozes li molim te navesti koga bi ti to voljela vidjeti u ovom odboru?
odbor nikako.
voljela bih vidjeti agenciju koja bi radila na okupljanju mladih umjetnika, profesora muzike, intelektualaca ( svih zanimanja ) ugostitelja,predstavnika mladih, menadzera koji bi svojim idejama, angazmanom, kreativnoscu i nacinom doprinijeli kvalitetu i dignitetu festivala i koji bi ga zaista mogli dovesti do tacke znacaja za pristup evropskom modelu festivala.
Zasad, ovakav festival postoji u evropskom kalendaru u kategoriji djecijeg festivala folklora. i zar trebamo biti zadovoljni? nakon toliko godina uspjeha,truda, energije, sad je na silaznoj putanji. ne moras se sloziti, ali festival mora da se dovede u red. cini mi se da je po srijedi sujeta i tastina organizatora ( sad je to odbor, ali bice agencija ) , i tvoja pristrasnost, ali vjeruj, organizator festivala ne moze biti SAMO opstina. pa pogledaj clanove , samo ce ti se reci o sadrzaju ovogodisnjeg festivala. ako se tebi svidja odbor, krasno, jer kazu dobro placaju svaku izgovorenu rijec, makar to bilo u kontekstu pozdrava na ulazu i izlazu iz sale. ali,kad vec postoji odbor za organizacuju festivala, reci im boga ti da pozovu i plate TBF - u, Aleksandri Radovic, Elementalu, Dubiozi, Nevernim Bebama, Jinxima, da dodju, stvarno su dobri, eto ako me poslusaju smanjicu napade na njih, eto prisezem :thumbup:
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#63 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by jugoistocnjak »

sharwoodforest wrote:
jugoistocnjak wrote:
sharwoodforest wrote:Image

evo nam dicnog odbora, sve sami genijalci.....cccccc, nema nama zelene grane :roll:

:x :x
Vidim da ti konstantno nista ne valja u ovom gradu, pa imam jedno konkretno pitanje za tebe. Mozes li molim te navesti koga bi ti to voljela vidjeti u ovom odboru?
odbor nikako.
voljela bih vidjeti agenciju koja bi radila na okupljanju mladih umjetnika, profesora muzike, intelektualaca ( svih zanimanja ) ugostitelja,predstavnika mladih, menadzera koji bi svojim idejama, angazmanom, kreativnoscu i nacinom doprinijeli kvalitetu i dignitetu festivala i koji bi ga zaista mogli dovesti do tacke znacaja za pristup evropskom modelu festivala.
Zasad, ovakav festival postoji u evropskom kalendaru u kategoriji djecijeg festivala folklora. i zar trebamo biti zadovoljni? nakon toliko godina uspjeha,truda, energije, sad je na silaznoj putanji. ne moras se sloziti, ali festival mora da se dovede u red. cini mi se da je po srijedi sujeta i tastina organizatora ( sad je to odbor, ali bice agencija ) , i tvoja pristrasnost, ali vjeruj, organizator festivala ne moze biti SAMO opstina. pa pogledaj clanove , samo ce ti se reci o sadrzaju ovogodisnjeg festivala. ako se tebi svidja odbor, krasno, jer kazu dobro placaju svaku izgovorenu rijec, makar to bilo u kontekstu pozdrava na ulazu i izlazu iz sale. ali,kad vec postoji odbor za organizacuju festivala, reci im boga ti da pozovu i plate TBF - u, Aleksandri Radovic, Elementalu, Dubiozi, Nevernim Bebama, Jinxima, da dodju, stvarno su dobri, eto ako me poslusaju smanjicu napade na njih, eto prisezem :thumbup:
Ne znam iz cega si ti zakljucila da sam ja pristrasan.
Sto se tice festivala i programa, ti moras znati da se program festivala uredjuje ne samo za mene ili tebe, vec za razlicite ukuse i generacije. Ono sto se meni kod tebe ne svidja je to da ti konstantno napadas sve ono sto se desava u ovom gradu. Ako bi ljudi tebe slusali niko nebi posjetio ovaj grad.
Inace koliko vidim na ovoj slici se ne nalaze samo ljudi koji rade u opstini. Ima ih iz raznih institucija i ukljuceni su po ralicitim oblastima.
Inace tvoja ideja o agenciji mi je poprilicno utopisticka. Mislim da to mora biti ozbiljnije organizovano od tipa neke agencije. Nisam bas primjetio veliki entuzijazam kod nasih ljudi po tom pitanju.
Ima lijepih stvari u nasem Gorazdu, pa se nekad osvrni malo i napisi koju i o tome.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#64 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

gorazde.......zar da ja, koja ga srcem ljubim nekome kazem da nije mjesto u koje treba doci :sad: .....iz tame, u svjetlosti budi, u grad sa rijekom stopala spusti, na izlazak sunca na drinu dodji.....na zeleno sjedi...da ne propustis dan
eh....kad nekoga ne volis, sve ti je svejedno za njega, i kad crkava ko pas i kad se kiti lovorikama......nije mi svejedno i zato reagujem na sve te stvari koje ne valjaju, i moraju se promjeniti
ako sam utopista, super, od necega se mora poci :thumbup:
pa nije ni odbor dugovjecan ko fidel kastro

a sta je sa pracenjem eurosonga i podrskom laki u subotu ispred dvorane? sta kaze odbor?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#65 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Cuj odbor pravi za sve generacije i za sve ukuse... c,c,c,c,c,c Pa sto onda ne zovu Cecu Raznjatovic i Draganu Mirkovic ili to kao gorazdani ne slusaju turbo folk vec samo Ibricu Jusica molim te. Da povratis! Bojkot, definitivno.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#66 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Da, probati zadovoljiti sve ukuse, ali toliku kolicinu zadovoljenje narodnih masa sigurno neces vidjeti!
CE-CE sigurno nece biti u Gorazdu bar jedno 100 narednih godina, za kasnije ne znam!!! :bih: :bih: :bih: :bih:
Ti jaro bujrum bojkotuj ,samo daleko odavde!!!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#67 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

imam ukus da vidim thompsona, imam :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#68 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

U pravu si neka dodju..... :D :D :D :D ......ha-ha-ha-ha-ha
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#69 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:Da, probati zadovoljiti sve ukuse, ali toliku kolicinu zadovoljenje narodnih masa sigurno neces vidjeti!
CE-CE sigurno nece biti u Gorazdu bar jedno 100 narednih godina, za kasnije ne znam!!! :bih: :bih: :bih: :bih:
Ti jaro bujrum bojkotuj ,samo daleko odavde!!!
A sto to smeta Ceca na Evropskom festivalu ''prijateljstva''?? Naravno da sam protiv vasar-festivala koji organizuju ljudi koji i kada Koridu organizuju volovi ih bojkotuju. Da ista valja bar bi se volovi borili kako ttreba pa bi Festival bar bio seljacki vasar koji bi vrijedilo pogledati.

Dovoljno je parafrazirati neciji komentar kada je gledao slike sa Festivala gdje se kroz rostiljski dim nazire masa ljudi i neki pjevaci u pozadini: ''Jel to bosanska Guča?''
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#70 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote:
BarbaDue wrote:Da, probati zadovoljiti sve ukuse, ali toliku kolicinu zadovoljenje narodnih masa sigurno neces vidjeti!
CE-CE sigurno nece biti u Gorazdu bar jedno 100 narednih godina, za kasnije ne znam!!! :bih: :bih: :bih: :bih:
Ti jaro bujrum bojkotuj ,samo daleko odavde!!!
A sto to smeta Ceca na Evropskom festivalu ''prijateljstva''?? Naravno da sam protiv vasar-festivala koji organizuju ljudi koji i kada Koridu organizuju volovi ih bojkotuju. Da ista valja bar bi se volovi borili kako ttreba pa bi Festival bar bio seljacki vasar koji bi vrijedilo pogledati.

Dovoljno je parafrazirati neciji komentar kada je gledao slike sa Festivala gdje se kroz rostiljski dim nazire masa ljudi i neki pjevaci u pozadini: ''Jel to bosanska Guča?''

Ti malo,malo pa korida......bogati nas popusti sa tom koridom.....koji ti je qrc!!!
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#71 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by jugoistocnjak »

BarbaDue wrote:
Liberalism wrote:
BarbaDue wrote:Da, probati zadovoljiti sve ukuse, ali toliku kolicinu zadovoljenje narodnih masa sigurno neces vidjeti!
CE-CE sigurno nece biti u Gorazdu bar jedno 100 narednih godina, za kasnije ne znam!!! :bih: :bih: :bih: :bih:
Ti jaro bujrum bojkotuj ,samo daleko odavde!!!
A sto to smeta Ceca na Evropskom festivalu ''prijateljstva''?? Naravno da sam protiv vasar-festivala koji organizuju ljudi koji i kada Koridu organizuju volovi ih bojkotuju. Da ista valja bar bi se volovi borili kako ttreba pa bi Festival bar bio seljacki vasar koji bi vrijedilo pogledati.

Dovoljno je parafrazirati neciji komentar kada je gledao slike sa Festivala gdje se kroz rostiljski dim nazire masa ljudi i neki pjevaci u pozadini: ''Jel to bosanska Guča?''

Ti malo,malo pa korida......bogati nas popusti sa tom koridom.....koji ti je qrc!!!
:lol: Vala bas!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#72 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

korida je u oktobru
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#73 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Kako je krenulo, festival ce zavrsiti s Koridom, svidilo se to nekome ili ne. Svako ima pravo da misli da je festival prijateljstva u dimu rostilja sa Selmom Bajrami (i molim te sa Halidom na kraju pod moranje), umjetnicki dogadjaj par exelance. Ali Festival je dno dna cak i po tome sto se misli da je genijalna ideja zovnuti Ramba Amadeusa, Zonu iskljucenja, Sinana Sakica, Mileta Kitica, Ibricu Jusica, Selma Bajrami i Kemala Montena a sve da to svojim umjetnickim djelom ovjekovjeci Safet Zec. To je prije svega totalni neukus koji je posljedica truhlih kompromisa onih koji sjede u organizacionom odboru festivala.

Najveci problem festivala jeste sto su ljudi zakovani u jedan koncept koji je donesen od strane Francuza - koji ljudi u organizacionom odboru ne razumiju nikako i prave neke hibride tipe Halid mora zatvoriti festival, da postoji samo folk i pop-rok muzika (vjerujem da 95 % ljudi u organizacionom odboru ne znaju ni osnovne muzicke pravce a kamo li nesto drugo), da festival mora trajati od 1 do 10 avgusta (iako niko ne zna razloge zbog kojih je uspostavljen taj termin za odrzavanje festivala, sto se moze zakljuciti po tome sto je ovaj termin ostao punih 4-5 godina), da je festival samo pred gradskom dvoranom i da je sve ostalo manje vise ''jednostatni'' dogadjaj i da je Festival prijateljstva najveci kulturni dogadjaj ako ne Evrope onda sigurno ''jugoistocne evrope'' sto govori prvenstveno o nepoznavanju kulture od strane onih koji organizuju festival.

Itd itd. Sve u svemu, od drugorazrednog, festival prijateljstva je prosle (jubilarne) godine prerastao u trecerazredni... Izgleda da ove godine festival nastavlja svoj put ... put ka cistokrvnom krkanluku
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#74 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote:
BarbaDue wrote:Da, probati zadovoljiti sve ukuse, ali toliku kolicinu zadovoljenje narodnih masa sigurno neces vidjeti!
CE-CE sigurno nece biti u Gorazdu bar jedno 100 narednih godina, za kasnije ne znam!!! :bih: :bih: :bih: :bih:
Ti jaro bujrum bojkotuj ,samo daleko odavde!!!
A sto to smeta Ceca na Evropskom festivalu ''prijateljstva''?? Naravno da sam protiv vasar-festivala koji organizuju ljudi koji i kada Koridu organizuju volovi ih bojkotuju. Da ista valja bar bi se volovi borili kako ttreba pa bi Festival bar bio seljacki vasar koji bi vrijedilo pogledati.

Dovoljno je parafrazirati neciji komentar kada je gledao slike sa Festivala gdje se kroz rostiljski dim nazire masa ljudi i neki pjevaci u pozadini: ''Jel to bosanska Guča?''

Druga stvar ovaj festival nije evropski to je prvenstveno "gorazdanski Festival prijateljstva" i gorazdani ce prvenstveno odlucivati ko ce se na njemu pojaviti!!!
:thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup: :bih:
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#75 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by jugoistocnjak »

Liberalism wrote:Kako je krenulo, festival ce zavrsiti s Koridom, svidilo se to nekome ili ne. Svako ima pravo da misli da je festival prijateljstva u dimu rostilja sa Selmom Bajrami (i molim te sa Halidom na kraju pod moranje), umjetnicki dogadjaj par exelance. Ali Festival je dno dna cak i po tome sto se misli da je genijalna ideja zovnuti Ramba Amadeusa, Zonu iskljucenja, Sinana Sakica, Mileta Kitica, Ibricu Jusica, Selma Bajrami i Kemala Montena a sve da to svojim umjetnickim djelom ovjekovjeci Safet Zec. To je prije svega totalni neukus koji je posljedica truhlih kompromisa onih koji sjede u organizacionom odboru festivala.
Mislim da su ti izjave prejake. Okarakterisati prisustvo Kemala Montena i Safeta Zeca na festivalu "totalnim neukusom"!?Broj prodanih nosaca zvuka od strane Kemala Montena i njegov ugled u Bosni i susjednim zemljama demantuje tvoju izjavu. Isti je slucaj i sa slikama Safeta Zeca.
Post Reply