Fenomenalan tekst

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
MarinMasic

Fenomenalan tekst

Post by MarinMasic » 15/08/2006 20:15

SRETNI VAM NOVI IZBORI

U izbornim godinama u Bosni I Hercegovini sve je moguće. Mirovanje četničkih ekstremista može trajati I nekoliko godina, Sulejman Tihić može biti proevropski orijentisan skoro cijeli mandate, Milorad Dodik može najžešće kritikovati srpske ekstremiste, Hrvati mogu biti sasvim zadovoljni unutarnjim uređenjem Bosne I Hercegovine, sve dok ne nastupi izborna godina.

Ove godine državna televizija pomno prati godišnjice I obljetnice svakog masakra pa, ne slučajno, lider hrvatskog naroda u BIH Ivo Miro Jović tugaljive face I uvrijeđenog seljačko- prostog lica koje odaje tipično alkoholičarsko I provincijsko izbacivanje enormnih količina pljuvačke pri izgovaranju slova P baš ove godine je pizdio pred kamerama u Križevačkom selu I Doljanima jer su baš tu prije 15-ak godina ubijeni hrvatski civili I vojnici HVO-a. Baš ove godine pojavljuje se novi blok u Hrvata. Dok sve normalne države forsiraju proevropski, moderni, novi stil života, Hrvati osnivaju HDZ 1990, a na velika vrata se javlja I stranka HSP Đapić- dr. Jurišić. Prvima je, sudeći po nazivu stranke, cilj vratiti Hrvate u 1990. godinu, a drugima koji se pozdravljaju pozdravom Za Evropu- SPREMNI, valjda otključati vrata Jasenovca I skuhati još 70-100-200-500 hiljada Srba, Jevreja, Cigana I ostalih. Sve u skladu sa Ženevskim konvencijama koje je poštivao Ante Gotovina dok je vodio Oluju koja je progutala 3000 Srba, ali nije zločinačka operacija, nego operacija čišćenja Hrvatske od Srba.

Dok se Hrvati reorganizuju, kao srpska mafija nakon dolaska na vlast demokrate Koštunice I njemačkog špijuna Đinđića, Srbi su zakuhali toliko da ni njima valjda nije jasno ko jebe a ko prima. Premijer Milorad Dodik, sklon vožnji po sredini naglo je skrenuo desno, I krenuo u borbu sa vjetrenjačama- Turcima za koje ne bi navijao ni kada bi igrali protiv reprezentacije Hrvatskih Haških optuženika na čelu sa kapitenom pokojnim Franjom Tuđmanom. Kada već spominjemo krivoustog, most koji nosi njegovo ime u Čapljini I dalje stoji pravo što znači da nije originalan. Kako je čvrst I dobar mogli bi mu dati I ime: Most Ljube Ćesića Rojsa. Uglavnom, Dodik ne trpi Ivanića, Ivanić je mnogo inteligentniji od Paravca, ali Paravac može popiti više ljutog I pojesti više svinjskih butova pa će vjerovatno on I njegova stranka, demokratski orijentisana u cilju odcijepljenja Republike Srpske, SDS, dobiti bar mnogo ministarskih mjesta, ako ne I izbore u siromašnijem bosanskohercegovačkom entitetu.

Za to vrijeme u Bošnjaka ludnica. Neko baš sad raznio mezar Alije Izetbegovića, a Tihić se nabrzinu nacalio pred kamere sa svojim uhom XXL da kaže da je to atak na srca svih Bošnjaka. Istovremeno, patriotski blok predviđen legitimisanim plaćenikom Fatmirom Alispahićem I izgubljenim SDU-om traži poene za sebe, braneći rahmetli Prvog Predsjednika, dok Haris Silajdžić odmahuje glavom videći u svakom grumenu raznesene zemlje sa mezara rahmetli Prvog Predsjednika po 300 birača koji će podržati Tihića I Stare Muslimane a ne Silajdžića I njegove patriote. Tihiću odmah nakon toga četnici iz Čikaga prijete, kao da ga nisu mogli ubiti u ove 4 godine, koliko naprđuje iz kabineta Predsjedništva BIH na razne teme za koje nije kvalificiran. Od PDV-a I međunarodnog prava, preko historije Bosne I Hercegovine I položaja Bošnjaka pa sve do uvijek aktuelnih odnosa sa Islamskom zajednicom u BIH. Za to vrijeme Lagumdžija postaje sve dosadniji jer argumenata ima sve manje, kao I starih SDP-ovaca koji su uz njega. Podijelili su se između SDU I političkih penzija, a glasačko tijelo mu odumire strašno brzo. Sinovi I kćeri Jugoslavije umiru, a na izbore izlaze gladni ratni veterani, bez ruku, nogu I duše, ubijeđeni da je malo falilo da Hrvati dobiju Hrvatsku u granicama Banovine/ Srbije dobiju Veliku Srbiju/ Bošnjaci dobiju multietničku državu na čelu sa ratnim zločincem osuđenim na 2 godine zbog mučenja civila, novim herojem, nabildanim I našminkanim Naserom Orićem.

Za to vrijeme obični svijet u prodavnici “Dućan” ispred moje zgrade gleda naslovnice Avaza I jumbo plakate ružnih lica koje će ove godine zaokružiti a sljedeće im psovat majku.

Ali- politika I jeste umjetnost za elite a ne za široke narodne mase. A široke narodne mase su I dalje siromašne, ali nikada zadovoljnije. Ceca izdala novi album, Francuzi dolaze na Koševo, Britney Spears se izpodrigivala pred kamerom kako ne bi ni ja poslije Ilidžanskog Dijamanta, u Libanu se jasno vidi da su svi protiv Muslimana, Ratko Mladić I Radovan Karadžić su I dalje na slobodi.

Sretni vam novi izbori.

MarinMasic

Post by MarinMasic » 16/08/2006 01:22

meni djeluje pravo dobro, a vama?

bos

Post by bos » 16/08/2006 01:57

Ma "fenomenalno" :P

Cemu se ljudi danas odusevljavaju...

lindjo

Post by lindjo » 16/08/2006 02:10

ko je ofo napis'o ?

MarinMasic

Post by MarinMasic » 16/08/2006 02:36

pojma nemam :x ali je covjek lud bar djeluje tako :D :D :D :D :D

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 16/08/2006 09:37

Ovo je samo dio cetnicke propagande koji pokusava reci dasmo mi svi isti i isto krivi za ovakvo stanje u zemlji !

Mi zivimo u demokratiji i ovakvi komentari su ok, ali stavljati izbore u kontekst ovog komentara ce samo produbiti krizu u zemlji !

Na kraju ovoga komentara ispada da ko bude glasao na izborima je budala, sto je pogresno !

Izbori su jedini nacin da se vlast promjeni, a ovakvi komentari ce samo pomoci lopovima da ostanu na vlasti !

MarinMasic

Post by MarinMasic » 16/08/2006 14:28

meni bash djeluje obrnuto, da lik upozorava na nove izbore...
? :shock:

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 14:41

E vidis nisi u pravu. Ako ti je bih_izbjeglica rekao da je u pitanju cetnicka propaganda, ti nemas sta da diskutiras. Tvoje je da sutis i potvrdis. S obzirom i da je Gojko Beric napisao nesto slicno, onda i on spada u cetnike. Bio bi red da mu barem netko to kaze, mozda bih_izbjeglica?

taxi_driver

Post by taxi_driver » 16/08/2006 15:04

ej kad je ono rat zavrsen?po nekima rat jos uvijek traje ili bi volili da opet pocne.

MarinMasic

Post by MarinMasic » 16/08/2006 15:06

he he he... ma nije ni bitno eto

cetnicka propaganda je znaci sve sto nije izaslo iz radikalne bosnjacke mashine? :D

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 15:13

Vidis kako brzo ucis. I nema veze sta si po nacionalnosti, ipak prosipas cetnicku propagandu. :D

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 16/08/2006 15:22

"fenomenalan tekst" hm,

eto, moram ovim nasim "intelektualcima" uvijek sve objasniti !

U tekstu doticni gospodin opisuje trenutnu situaciju u zemlji i aktivnostima BiH politicara !

Ja se slazem sa vecinom njegovih zapazanja, ali na kraju teksta doticni gospodin nam zeli sretne nove izbore !? :?

Kako on moze da pozeli "sretne izbore" ako je maloprije pljuvao i opisao samo jedan dio politicke scene u BiH, a onaj drugi dio politicke scene, koji mozda moze da izvuce zemlju iz krize, izostavio !

Ovaj tekst samo depresira gradane a nedaje nikakvu nadu za bolje sutra.

Bosanski narod zna dobro koliko je njemu sati, bosanskom narodu trebaju rijesenja a ne neke nove analize ! :x

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 15:26

Da ali to nije razlog da pisca okarakteriziras cetnikom. Ili u najmanju ruku si ga trebao nazvati cetnikom-ustasom-balijom. A fakat je da nema nade za BiH dok su nam ovakvi politicari na vlasti pa i u opoziciji. Prema tome, covjek je u pravu. Tko god pobjedio nece nista bitno promjeniti.

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 16/08/2006 15:30

taj NN autor nam je trebao dati, po nekoj svojoj procjeni, najboljeg kandidata za kojeg možemo da glasamo... ovako ih je sve redom popljuvao.... :roll:

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 16/08/2006 15:31

cetnicka propaganda moze biti sve ono sto blati Bosnu a ne pruza nikakva rijesenja i nadu za bolje sutra !
8)

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 16/08/2006 15:38

nisam rekao da je on cetnik, nego njegov tekst pomaze onima koji hoce da uniste Bosnu ! (cetnicka propaganda, sve sto ima veze sa BiH je negativno)

Liska, ako ti tako razmisljas onda tvoj zivot nema smisla :sad:

MarinMasic

Post by MarinMasic » 16/08/2006 15:54

e pa SRETNI VAM NOVI IZBORI bas upozorava na to da obratite paznju za koga glasati. :D

u tome i jest fol- tip nam daje da izaberemo, ali javno se ne deklarira ni u jednom pravcu.

BiH_Izbjeglica

Post by BiH_Izbjeglica » 16/08/2006 16:12

"e pa SRETNI VAM NOVI IZBORI bas upozorava na to da obratite paznju za koga glasati"

to je ono, kad te neko baci medu lavove golorukog i kaze sretno ! :sad:

"javno se ne deklarira ni u jednom pravcu" :kravata:

pa u tekstu je pljuvao po 80% politicke scene u BiH (vecinom sa pravom)
to je isto neka vrsta deklarisanja ;-)

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 16:17

Pa gledaj, sam si napisao da je ovakav clanak dio cetnicke propagande. Sto sam trebao zakljuciti, da je covjek partizan jer prosipa cetnicku propagandu. Sudeci po tvome nicku, ti si izvan BiH i budi sretan sto je tako. Neces morati jesti govna kao mi ovdje, biti ponizavan na razne nacine i osudjen na siromastvo, osim ako ne pripadas tzv. elitama ili ako nisi kriminalac. Dovoljno sam pametan da vidim kako se radi i kamo to vodi. Moj zivot ima smisla ali je strogo ogranicen na moju porodicu. A cim mi dijete napuni 18 godina furam ga za Bec. Ja cu se ovdje vec nekako snaci ali ne zelim da moje dijete prolazi kroz iste stvari ili da bude neciji sluga. Po tebi bi moj zivot imao smisla samo ako bih glasao, sto je smijesno. Samo iznosim svoje uvjerenje da su sve stranke vise manje iste i da rade po istim principima- lopovluk i nepotizam.

KAMI666

Post by KAMI666 » 16/08/2006 16:44

Srpske/Cetnicke stranke bi tek uzeli maha u rushenju BiH a pogotovo akcijama pljackanja iste, kao sto su i radili dok je bio rat u BiH. Nikada Srbi nisi imali nista dok se nisu nakrali od Bosnjaka i zauzeli Bosnjacke kuce i imanja. Zato sikter sa vasim propagandama, nama i drugima veoma poznatim. Vuk dlaku mjenja - cud nikad.
Budimo ljudi, nismo Srbi :D

Liska

Post by Liska » 16/08/2006 16:58

Ne znam kome pises ali nisam ni Srbin a kamoli cetnik. A za sve ostalo ne znam sto bih ti rekao. Kad bi javno to izjavio, mogli bi ti prisiti kazneno djelo raspirivanja nacionalne mrznje. Ali pametan si ti, ne bi nikada u javnosti to izjavio. Lakse je ovako na forumu!

Jasho

Post by Jasho » 16/08/2006 16:59

Tekst je odličan! Pisac je na ironičan način opisao pravo stanje u BiH. Tekst je jasna poruka da se dobro zamislimo za koga ćemo glasati na izborima i da ako uopće ne izađemo na izbore imamo velike šanse da nam ostane ovakvo stanje. Pisac nam nije sugerirao za koga treba da glasamo, jer on ne želi da bude megafon bilo koje stranke ili partije, već jednostavno osoba koja je tu da ukaže nam na loše stanje i rezultate aktuelne vlasti i da mi sami treba da izaberemo one koji će to stanje da promjene. Svi vi koji sutra ne budete izašli na izbore, nemate apsolutno nikakva prava da kritikujete bilo koga i optužujete za loš rad kriminal i korupciju, jer ste upravo vi svojim ne izlaskom omogučili da takvi dođu na vlast i pljačkaju nas!
Last edited by Jasho on 16/08/2006 17:01, edited 1 time in total.

Odisej

Post by Odisej » 16/08/2006 17:00

Autor: KAMI666 Poslano: 16/08/2006 16:44

"Srpske/Cetnicke stranke bi tek uzeli maha u rushenju BiH a pogotovo akcijama pljackanja iste, kao sto su i radili dok je bio rat u BiH. Nikada Srbi nisi imali nista dok se nisu nakrali od Bosnjaka i zauzeli Bosnjacke kuce i imanja. Zato sikter sa vasim propagandama, nama i drugima veoma poznatim. Vuk dlaku mjenja - cud nikad.
Budimo ljudi, nismo Srbi"

Bravo KAM666 , baš neka si nam pokazao/la koliko u tebi ima dobroga , plemenitog , tolerantnog... Baš ti hvala i svaka čast!

haptika

Post by haptika » 16/08/2006 17:01

KAMI666 wrote:Srpske/Cetnicke stranke bi tek uzeli maha u rushenju BiH a pogotovo akcijama pljackanja iste, kao sto su i radili dok je bio rat u BiH. Nikada Srbi nisi imali nista dok se nisu nakrali od Bosnjaka i zauzeli Bosnjacke kuce i imanja. Zato sikter sa vasim propagandama, nama i drugima veoma poznatim. Vuk dlaku mjenja - cud nikad.
Budimo ljudi, nismo Srbi :D

i,mi cemo njima sljedeci put!?

KAMI666

Post by KAMI666 » 16/08/2006 17:22

Liska wrote:Ne znam kome pises ali nisam ni Srbin a kamoli cetnik. A za sve ostalo ne znam sto bih ti rekao. Kad bi javno to izjavio, mogli bi ti prisiti kazneno djelo raspirivanja nacionalne mrznje. Ali pametan si ti, ne bi nikada u javnosti to izjavio. Lakse je ovako na forumu!

A hebate demokratija :D valjda je definicija pravo svacijeg misljenja :-) Neznam sta cu ti reci "kolega" samo ja jos nikada sa mojim misljenjem nigdje nisam imao problema a uvijek ga javno iznosim, kao i tvoj ti ga Dodik. :lol:
Nacionalista sam, mrzim 99% Srba, pa sta? Sto na umu to i na drumu.

Post Reply