Felix Sturm (Adnan Catic) vs. Javier Castillejo

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

basta sljezove boje

#1 Felix Sturm (Adnan Catic) vs. Javier Castillejo

Post by basta sljezove boje » 21/04/2007 23:25

u subotu 28. 04. na ZDF direktan prenos

Das Rematch steigt nun doch! Nachdem die Differenzen mit den Beratern von Felix Sturm noch kurzfristig ausgeräumt wurden, kommt es in der „Universum Champions Night“ am 28. April 2007 in der Oberhausener König-Pilsener-Arena zum Rematch zwischen Ex-Weltmeister Felix Sturm und dem amtierenden WBA-Weltmeister im Mittelgewicht Javier Castillejo.

Universum-Promoter Klaus-Peter Kohl: „Ich habe nie geglaubt, dass Felix Sturm nicht boxen würde. Felix hat uns in der Vergangenheit oft genug seine Zuverlässigkeit bewiesen.“

Die „Universum Champions Night“ in Oberhausen bietet ein hochkarätiges Programm mit drei Weltmeisterschaften und zwei weiteren Titelkämpfen:
WBA-Weltmeisterschaft im Mittelgewicht
Felix Sturm (GER) vs. Javier Castillejo (ESP)
WBA-Weltmeisterschaft im Halbschwergewicht
Stipe Drews (CRO) vs. Silvio Branco (ITA)
WIBF-Weltmeisterschaft im Federgewicht
Ina Menzer (GER) vs. Maria Andrea Miranda (COL)

Image

amarpitar

Post by amarpitar » 29/04/2007 11:30

Adnan Ćatić svjetski prvak po WBA verziji

Image

Adnan Ćatić, poznatiji kao Felix Šturm, Bosanac/Njemac, porijeklom iz Mostara, koji boksa pod njemačkom zastavom postao je novi svjetski prvak srednje kategorije po WBA verziji. U večerašnjem revanšu snage je odmjerio sa Javierom Castilejom i tijesnom, ali jednoglasnom odlukom sudaca slavio pobjedu.

U vrlo izjednačenom meču, tokom svih 12 rundi, Adnan se dosta dobro držao i bila je evidentna njegova odlična fizička pripremljenost. Španski bokser je zadao dosta više udaraca, ali oni Adnanovi su bili upravo mnogo direktniji i konkretniji. Da je dosta loše stajao uoči posljednje runde bilo je očito, obzirom da je Castilejo krenuo u pravu malu ofanzivu. Ipak, Adnan je sve to izdržao i došao do titule Svjetskog prvaka.

Vrijedi istaći da se tokom borbe, iz prepune dvorane Koning-Pilsner Arena u Oberhausenu, mogli čuti povici "Adnane, Adnane", "Ado, Ado", "Ado, voli te tvoja BiH" od brojnih Bosanaca i Hercegovaca koji su ga došli i uživo podržati.

Image Image

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 03/05/2007 18:01

zasto bh mediji ignoriraju Adnana? Decko je svjetski prvak

Neelix

Post by Neelix » 03/05/2007 18:14

kojeg adnana? ja vidim felixa ovdje. dok ne bude nastupao pod BiH zastavom za mene je kao i svaki drugi svjetski prvak, kojih ima na desetine u boksu.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 04/05/2007 17:29

Neelix wrote:kojeg adnana? ja vidim felixa ovdje. dok ne bude nastupao pod BiH zastavom za mene je kao i svaki drugi svjetski prvak, kojih ima na desetine u boksu.
cudi me onda da se ovdje toliko pise o Mirku Filipovicu. Adnan je rodjen u Leverkusenu i zivi u Njemackoj cijeli zivotu. Roditelji su mu pocetkom 70-ih dosli u Njemacku iz BiH. Ime je promjenio, jer su ga vrijedjali na mecevima u Schwerinu i Rostocku. Na ovom mecu su svi navijali za njega, i Zeljko Mavrovic, i Stipe Drews i Luan Krasniqi. Luan Krasniqi isto kao i Adnan boksa za Njemacku, medjutim Kosovari su i dalje jako ponosni na njega. Adnan je super momak i uzorni sportista. Steta sto ovaj forum reklamira mafijase tipa Jasmin Catic Bomba a ne decke kao sto je Adnan

B-Baller

Post by B-Baller » 04/05/2007 18:08

Svaka cast Felix-u(Adnanu) al ja znam njemacki pa pratim njemacke kanale i gdje god je on gostovao nikad se nije spomenulo njegovo porijeklo, niti od njega niti od strane voditelja. Jednom u nekoj emisiji je pricao kako ga roditelja podrzavaju u tome sta radi al ni spomena njihovih imena ni nicega, imao sam osjecaj kao da ne zeli da se sazna odkle je porijeklom. Da nisam iz nasih medija cuo o Adnanu nikad ne bi saznao da je to ustvari Felix Sturm. Malo mi je cudno da je promijenio ime radi nekog navodnog vrijedjana, treba ga pratiti al po meni on ama bas nema(niti zeli?) nikakve veze sa BiH. Imas u Njemackoj toliko primjera uspjesnih sportasa raznog porijekla al niko od njih nije promijenio ime, vec naprotiv su ponosni odakle su. Evo Klitschko braca zive, rade u Njemackoj al su ponosni Ukrajinci, te nastupaju pod Ukrajinskom zastavom, i niko ih ne vrijedja tako da apsolutno nemam razumijevanja za Felix Sturm-a!

amarpitar

Post by amarpitar » 04/05/2007 18:21

Oberhauzen: Box meč Adnan Ćatić alijas Felix Sturm vs. Javiar Castillejo

PRVAK SVIJETA SA NERETVE

Naš reporter Bato Šišić u Oberhauzenu: Adnan Ćatić - Prvak svijeta

Već u ranim poslijepodnevnim satima u subotu 28. aprila "König-Pilsener-Arena” u Oberhauzenu počela je da se puni zaljubljenicima u boks i svim onim koji su došli da gledaju spektakularne mečeve boksera "Universum box" iz Hamburga. Prije glavnog i najinteresantnijeg boksa meča koji je započeo u 23 sata, a kada su rukavice ukrstili Adnan Ćatić alijas Felix Sturm i Javiar Castillejo, publici su se u najboljem svijetlu predstavili bokserka Ina Menzer koja je pobjedila španjolku Mariu Andrea Mirandu, a potom i boks meč Hrvata Stipe Drviša protiv Silvio Branca. I Ina i Stipe prikazali su odličnu borbu, a to je bila samo mala uvertira pred nastup zvijezde Universum boksa - Adnana Ćatića. Zavijene u bh. zastave i sa velikim navijačkim žarom mnogobrojni Bosanci i Hercegovci skoro iz svih dijelova Njemačke došli su da pruže neizmjernu podršku, kako su nam rekli, svom Adi. Na samom početku boks meča odmah se moglo vidjeti da borba neće biti nimalo lahka, jer i jedan i drugi protivnik su došli dobro pripremljeni i odlučni da iz obog revanš meča izađu kao pobjednici.

Sada je rezultat 1:1

Uz povike sa tribina "Adnane, nedaj se", "Ado, pokaži svoju snagu" ili "Ado-Bosna" bio je popraćen svaki pa i najmanji zadani udarac Ćatićevom protivniku. Sa svakom novom rundom Ćatić je iskazivao svoju želju za pobjedom, a na kraju dvanaeste runde kompletna Arena je bila na nogama i svih 5000 posjetitelja uzvikivali su Ado ili Felix, i tako i sami već unaprijed prije zvaničnog proglašenja, Ćatića proglasili pobjednikom. Ovom briljntnom pobjedom Adnan Ćatić je po treći put postao svjetski prvak u srednjoj kategoriji.

Nakon boks meča upriličena je i press konferencija, gdje su se uz predstavnike Universum boksa, predsjednika Klausa-Petra Kohla i trenera Misaela Tima okupila i sva tri pobjednika te bokserske kuće Ina Menzer, Stipe Drviš i Adnan Ćatić.

Na samom početku svog obraćanja novinarima Ćatić je rekao da je izuzetno sretan što je do ovoga revanš meča došlo, jer je Kastiljo izvanredan bokser, i ako je star 39 godina i, ovaj put pokazao je svu svoju snagu i moć.

"Sada je rezultat 1:1 i da li će doći do trećeg ponovnog meča između mene i Kastilja još se ne zna, ali ja lično bih volio" - rekao je Felix Sturm.

Jedan španjolski novinar pokušao je pitanjem isprovocirati Ćatića: "Kako se on (Ćatić) može smatrati pobjednikom kada je cijelo vrijeme meča trčao po ringu", na što mu je ovaj odgovorio:

"O, pa mi imamo i jednog boks experta među nama. Svaki bokser, počevši od Muhameda Alia ima svoju taktiku, pa tako i ja. Ako Vi tu moju taktiku za vrijeme boks meča smatrate trčanjem ili bježanjem po ringu, onda ne želim dalje da diskutujem".

Ćatiću je od njemačkih novinara stiglo i pitanje o tome, kako se osjećao kada je čuo da njegovo ime skandiraju kao Ado ili Adnane a ne Felix?

"Alias Felix Sturm nosim u zadnjih sedam godina, a rodio sam se kao Adnan Ćatić, i dolazim iz jedne male ali hrabre zemlje koja se zove Bosna i Hercegovina, i zbog toga sam jako jako sretan. Ta zemlja je prošla strahote rata, na desetine hiljada ljudi je ubijeno, i danas ljudi dole žive od nekih 300-400 maraka, ali ipak mnogi od njih su tu večeras bili da mi pruže podršku, da mi daju snagu da izdržim i pobjedim. Zbog toga sam im neizmjerno zahvalan. I ne zaboravite da u BiH ima dosta, dosta mladih talenata na svim poljima sporta i u tu zemlju i te mlade ljude treba ulagati" - rekao je Ćatić pred okupljenim novinarima.

Na pitanje zbog čega je opet oko glave nosio traku sa porukom "Samo za moju mamu", Adnan je odgovorio da je to iz privatnih, ličnih razloga i u javnosti ne želi o tome govoriti".

Španjolac i protivnik Felixa Sturma Javiar Kastiljo nije mnogo govorio, samo je boks meč prokometarisao riječima:

"Po meni ja sam pobjednik, ali sudije su to vidjele drugačije, i ako Universum boks to bude htio, doći će i do treće borbe između mene i Felixa Sturma".

Jacija u svlačionici

Podršku Adnanu Ćatiću prije samog meča dao je i imam iz džemata u Kelnu Mustafa ef. Hadžić. On je prije početka meča bio sa Adnanom u svlačionici i klanjali su skupa jaciju namaz.

Direktno iz Stuttgarta na meč u Oberhauzen došle su i sestre Melisa i Sanela Navrboc, a susreli smo i nekadašnjeg nogometnog asa Milija Hadžiabdića koji je bio u društvu biznismena Silvia Rezeća.

"Nisam neki posebni zaljubljenik u sport, ali vrijedjelo je doći u Oberhauzen i dati podršku našem najboljem bokseru, Adnanu Ćatiću"-kratko nam je rekla Sanela.

"Bez obzira o kojoj vrsti sporta se radilo, bio to nogomet, košarka ili boks, treba uvijek doći i dati punu podršku našim mladim sportistima u dijaspori. Ovo je, mogu slobodno reći bila noć BiH, a Adnan Ćatić je još jednom pokazao svu svoju moć i talenat u sportu kojem se bavi" - rekao nam je Mili Hadžiabdić.

Po završetku meča i prije odlaska u svlačionicu Adnan Ćatić se umotao u zastavu BiH koju mu je dao neko od navijača, i u tom momentu Arenom su se prolomili zvuci pjesme "Bosnom behar probeharao".

Molio sam dragog Boga da sačuva mog Adu

Prije početka meča susreli smo i Adnanovog oca Ćamila Ćatića koji je bio u društvu snahe, Adnanove supruge Jasmine. Međutim, Ćamil u toku boks meča nije bio u dvorani.

"Ne, stvarno nisam mogao da gledam. Izašao sam vani i molio dragog Boga da sačuva mog Adu i da mu da snagu da pobjedi".
Adnanovoj pobjedi radovala se i njegova supruga Jasmin koja je poslije meča bila u drustvu sa Adnanom i njegovom rodbinom koja je stigla iz BiH.

Alen iz Bihaća, Mirza iz Brčkog i Hasim iz Bijeljine nakon meča nazdravljali su Ćatićevoj pobjedi.

Na press konferenciji vlasnik “Universum boxa” Klaus Peter Kohl i trener Michael Timm izjavili su da zadugo nisu imali boksera poputa Felixa Sturma, i da je ovo večeras bila njegova ubjedljiva pobjeda. Pred “Universum boksom” i Felixom Sturmom još je dosta zajedničkog rada, saradnje i pobjeda.

Poslije boks meča na V.I.P. party pojavio se i poraženi Kastiljo u društvu supruge i majke, a tu večer prisutni su bili i prvak svjeta u teškoj kategoriji Albanac Krasnići, kao i legenda svjetskog i hrvatskoh boksa Željko Mavrović.

"Adnan Ćatić je odličan borac i bokser, koji osim talenta posjeduje i tehniku napada ali i odbrane. Još uvjek je relativno mlad i ovom pobjedom večeras pokazao je da su godine koje su pred njim, godine njegovog uspjeha i pobjeda" - rekao nam je Mavrović.

Moja predviđanja su se ostvarila

Hercegovci Alija Maksumić i Enes Sječić takodjer su tu večer bili u Oberhauzenu, a Alija je do sada bio na svim mečevima Adnana Ćatića.

"Redovno pratim karijeru i sve boks mečeve našeg Ade, i poslije njegove prošlogodišnje izgubljene borbe protiv Kastilja, siguran sam bio, ako ikada dođe do revanša da će Ado pobjediti. Drago mi je sto su se moja predviđanja ostvarila".

I ako vidno umoran od meča Adnan Ćatić se ipak na kratko pojavio na V.I.P. party da bi vrlo ubrzo sa suprugom Jasmin otišao u pravcu svoje kuće, ka Leverkuzenu.

Jos samo da dodam da je Adnan podjelio oko 300 karata nasim ljudima, koji su ga bodrili tokom meca.

PasoDzigera007

Post by PasoDzigera007 » 04/05/2007 18:22

Pedercina izdajnicka,cuj mediji ga u BIH ignorisu,pa taj smrad nije vrijedan spominjati se u BIH,stoji pod zastavom Njemacke uz njihovu himnu promjenio ime u Felix Sturm,da se sve sto je bosansko izbrise,ko ga jebe pedercina izdajnicka nek se ugleda na bracu Klicke koji sa ponosom u Njemackoj dizu zastavu Ukraine i slusaju svoju himnu dok intonira,a ovaj papak se stidi svoje zemlje jabala ga svabija u supak.

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 15/05/2007 10:56

PasoDzigera007 wrote:Pedercina izdajnicka,cuj mediji ga u BIH ignorisu,pa taj smrad nije vrijedan spominjati se u BIH,stoji pod zastavom Njemacke uz njihovu himnu promjenio ime u Felix Sturm,da se sve sto je bosansko izbrise,ko ga jebe pedercina izdajnicka nek se ugleda na bracu Klicke koji sa ponosom u Njemackoj dizu zastavu Ukraine i slusaju svoju himnu dok intonira,a ovaj papak se stidi svoje zemlje jabala ga svabija u supak.
:thumbup:
ko ga jebe....u redu je sto je uzeo njemacko drzavljanstvo,jer nebi nikad postao boxer,ali promijeniti ime je SRAMOTA.
michaelchevski,braca klicko,mavrovic, ne promijenise ime a postadose bokseri, dog ga ovaj papak promijeni...

DaysleepeR
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by DaysleepeR » 15/05/2007 11:22

Murat Sabanovic wrote:
PasoDzigera007 wrote:Pedercina izdajnicka,cuj mediji ga u BIH ignorisu,pa taj smrad nije vrijedan spominjati se u BIH,stoji pod zastavom Njemacke uz njihovu himnu promjenio ime u Felix Sturm,da se sve sto je bosansko izbrise,ko ga jebe pedercina izdajnicka nek se ugleda na bracu Klicke koji sa ponosom u Njemackoj dizu zastavu Ukraine i slusaju svoju himnu dok intonira,a ovaj papak se stidi svoje zemlje jabala ga svabija u supak.
ko ga jebe....u redu je sto je uzeo njemacko drzavljanstvo,jer nebi nikad postao boxer,ali promijeniti ime je SRAMOTA.
michaelchevski,braca klicko,mavrovic, ne promijenise ime a postadose bokseri, dog ga ovaj papak promijeni...
Ma ljudi, to mu je umjetničko ime :lol:

Rottweiler

Post by Rottweiler » 21/06/2007 02:42

Murat Sabanovic wrote:
http://www.zdf.de/ZDFsport/inhalt/11/0, ... 95,00.html
Video Felix Sturm bei Kerner
evo ako neko razumije njemacki i ima volju da ovo prevede na nas jezik pa onda lajte dalje.

darius_maximus
Been thanked: 4 times

Post by darius_maximus » 21/06/2007 03:05

Rottweiler wrote:
Murat Sabanovic wrote:
http://www.zdf.de/ZDFsport/inhalt/11/0, ... 95,00.html
Video Felix Sturm bei Kerner
evo ako neko razumije njemacki i ima volju da ovo prevede na nas jezik pa onda lajte dalje.
Da prenesem sto sam pohvatao... :D

Uglavnom, on kaze da je promijenio ime zato sto se Adnan Catic tesko pamti, zato sto hoce da bude uspjesan, a ne da poslije 20-25 godina boksa i silnih operacija da ga zaborave... To mu je umjetnicko ime, itd. Pita ga voditelj jesu se njegovi prijatelji iz Bosne bunili, kaze on da jesu na pocetku, ali sad su shvatili da je on jos uvijek ista osoba kao prije 6-7 godina, i da on nikad nije krio odakle dolazi i da su to ljudi u Bosni i prepoznali, te kako je na zadnjem mecu bilo 1000-1500 Bosanaca...

Nista novo... ;)

Sto se mene tice, on boksuje za Njemacku, i mogu ga samo posmatrati kao nesto sto smo izvezli, jer ne vidim da bas puno istice odakle je, iako, kao, ne krije...

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 21/06/2007 12:28

Image

30. juna ponovno ima mec, ovaj put mu je protivnik do sada nepobjedjeni Urugvajac Noe Tulio Gonzalez Alcoba. Mec je u Stuttgartu. Koliko god Adnana ignorirali bh. novinari, veliki broj Bosnjaka, Hrvata i Albanaca koji zive u Njemackoj ce prisustvovati ovom mecu i bodriti nasega Adnana-Felixa. Momak je zaista vrhunski sportist i profesionalac i evo sto on kaze:

Felix Sturm: „Ich bin sehr gut drauf und wollte nach dem Kampf gegen Castillejo so schnell wie möglich diesen nächsten Kampf. Mit Alcoba aus Uruguay habe ich einen ungeschlagenen Gegner, der die typischen Box-Attribute der Südamerikaner vertritt: Hart, unberechenbar und unbequem - also eine echte Herausforderung! Auf diesen Kampf in der Stuttgarter „Universum Champions Night“ freue ich mich besonders, weil es immer schon mein Wunsch war in Süddeutschland zu boxen. Hier habe ich eine riesige Fangemeinde!“

Image

fugitif

Post by fugitif » 22/06/2007 12:24

Ne kontam zasto pljujete po momku?! Danas je i u sportu ime zasticeni trademark i pazljivo se bira. Ima te na stotine primjera sirom svijeta.
Zasto nije pod BiH zastavom je pitanje koje se treba postaviti sportskom savezu BiH. U BiH se za talenat jos uvijek moras "izvinjavati", a usput se mozes smatrati sretnim ukoliko ti ga ne naplate bogom dani predstavnici kojekakvih saveza.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 23/06/2007 00:55

Adnan se rodio u Leverkusenu i u Njemackoj zivi cijeli zivot, poput Ibrahimovica u Svedskoj. Citam kako se ovih dana Svicarci i Hrvati lome oko Ivana Rakitica, a decko je porijeklom iz BiH. Ljudi u nasem sportskom savezu ocito imaju preca posla

a.basko

Post by a.basko » 23/06/2007 16:26

... ko sebe ne moze zamisliti na njegovom mjestu, naravno da ce pljuvati po njemu, a to je nama bosancima najdraza sportska disciplina... :oops:
... da je nama "ovakvih" izdajica roda svoga vise...a manje "patriota" sa "nasim" imenima... :oops:

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 23/06/2007 18:49

http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/a ... ipfel.html

Herr Sturm, Ihre Eltern stammen aus Bosnien, Sie wurden als Adnan Catic geboren. Einige erkennen Sie deshalb nicht als Deutschen an. Stört Sie das?

Ich bin hier geboren, hier aufgewachsen, durch die deutsche Box-Schule gegangen. Meine Eltern leben und arbeiten seit fast 40 Jahren hier. Ich habe die deutsche Sprache und Rechtschreibung gelernt. Was braucht man, um noch deutscher zu sein?

Glauben Sie, wie viele andere Boxer auch, an Gott?

Sturm: Ich geh nur mit Gott und meinem Kinn in den Ring. Es gibt ihn und ich glaube an ihn. Alles, was ich habe, habe ich von Gott. Ich bin Moslem. Ich habe schon heftige Situationen erlebt im Leben. Krebs bei meiner Mutter, während des Balkankrieges hatten wir 15 Verwandte in unserer Leverkusener Wohnung. Da habe ich neben dem Heizkörper geschlafen. So was prägt – und Gott hat mir da immer geholfen.

striker

Post by striker » 30/06/2007 14:36

basta sljezove boje wrote:Image

30. juna ponovno ima mec, ovaj put mu je protivnik do sada nepobjedjeni Urugvajac Noe Tulio Gonzalez Alcoba. Mec je u Stuttgartu. Koliko god Adnana ignorirali bh. novinari, veliki broj Bosnjaka, Hrvata i Albanaca koji zive u Njemackoj ce prisustvovati ovom mecu i bodriti nasega Adnana-Felixa. Momak je zaista vrhunski sportist i profesionalac i evo sto on kaze:

Felix Sturm: „Ich bin sehr gut drauf und wollte nach dem Kampf gegen Castillejo so schnell wie möglich diesen nächsten Kampf. Mit Alcoba aus Uruguay habe ich einen ungeschlagenen Gegner, der die typischen Box-Attribute der Südamerikaner vertritt: Hart, unberechenbar und unbequem - also eine echte Herausforderung! Auf diesen Kampf in der Stuttgarter „Universum Champions Night“ freue ich mich besonders, weil es immer schon mein Wunsch war in Süddeutschland zu boxen. Hier habe ich eine riesige Fangemeinde!“

Image
Večeras direktan prenos na FTV u 21i45.

burekodsira
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Post by burekodsira » 30/06/2007 23:19

jeste li vidjeli naseg felixa sta radi :D

ragib
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post by ragib » 30/06/2007 23:28

burekodsira wrote:jeste li vidjeli naseg felixa sta radi :D
nije felix nego ferid :D

schevar

Post by schevar » 30/06/2007 23:28

SVAKA MU CAST.a tek kad je rasirio nasu zastavu. :kiss:

wels

Post by wels » 30/06/2007 23:30

Image

Image

Upravo zavrsena borba i ubjedljiva pobjeda Ade Sturma protiv do sada ne porazenog Urugvajca Gonzalesa Alcobe.

Nakon proglasenja pobjednika Ado uzima i mashe zastavom Bosne i Hercegovine.

Respekt.

http://www.rp-online.de/public/article/ ... ere/454059

klixober

Post by klixober » 01/07/2007 00:04

Svaka mu cast :)

BHman

Post by BHman » 01/07/2007 02:44

Pravi sok za Svabe......
Image[/url]

cyprus
Has thanked: 22 times
Been thanked: 98 times