Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1621
Joined: 19/10/2014 21:31

#1 Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Crvene_brigade »

Danas sam malo surfao po internetu i tom prilikom sam otkrio i ovaj blog.

Tek sad shvatam kakvi sve ucijenjeni likovi, sa "prljavim biografijama" vode i upropastavaju tzv. Javni servis, i zasto je nacionalisticko-lopovsko-tajkunska politika poklopila i preuzela (mnoge) medij(e)!

Ekskluzivno doznajemo ratnu biografiju generalnog direktora FTV Dzemala Sabica

Prošlog ponedjeljka sjedio sam u jednoj sarajevskoj kafani i pratio Svjetsko prvenstvo u fudbalu. Pored mene su za drugim stolom sjedile tri nepoznate osobe, koje su poslije izvjesnog vremena ustale i udaljile se iz kafane. Slučajno sam vidio da se na podu, ispod njihovog stola, nalazio bijeli USB stick, kojeg sam im pokušao vratiti, potrčavši za njima, ali to nisam uspio, pošto su se nepoznate osobe već udaljile iz kafane. Zatim sam pitao konobara da li zna ko su ove osobe, kako bi im ostavio stick, na šta mi je on odgovorio da ih prvi put vidi i da ne zna ko su oni. Dodao je da mu ne pada na pamet da čuva tuđe stvari i da je najbolje da ih sam nastavim tražiti.

Nakon dolaska kući, zaintrigiralo me je šta bi se moglo nalaziti na tom sticku, kako bi možda na taj način pronašao vlasnika. Međutim, stick je bio gotovo prazan, odnosno, na njemu se nalazio samo jedan folder sa nekoliko skeniranih dokumenata. U nadi da ću na tim dokumentima saznati ime i prezime vlasnika, nisam mogao odoliti, a da ne pročitam njihov sadržaj. Spoznao sam da su to zapisnici sa policijskog ispitivanja. Pročitavši ime i prezime osobe koja je davala izjavu, u prvi mah nisam znao o kome se radi, ali sam došao do zaključka da je to zapravo aktuelni generalni direktor Federalne televizije.

Čitavu prošlu sedmicu razmišljao sam o tome šta bih mogao uraditi sa ovim dokumentima, a kako nisam nikakav bosanski, odnosno, bošnjački nacionalista, nisam mogao vjerovati da je prvi čovjek FTV osoba koja je imala aktivno učešće u agresorskoj vojsci, što objašnjava i njegov nadimak iz Sivog doma – Vojvoda. Sve vrijeme sam razmišljao o tome kako da ovaj dokument objavim i na kraju sam shvatio da je najbolji način za to ovaj blog. Nisam htio ove informacije dijeliti sa bilo kojim medijem u BiH, iako vjerujem da bi mnogi ove dokumente platili suhim zlatom. Stoga sam se odlučio za pravljenje ovog bloga, kao najbezbolnijeg načina upoznavanja javnosti sa likom i djelom Džemala Šabića.

Detaljnije na: https://federalnivojvoda.wordpress.com/ ... la-sabica/
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#2 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Nero Histrion »

Bosnjak, petnaestogodisnjak, aktivno ucestvovao u RS vojsci? Preletih dokument, de mi malo podvuci gdje to ima de je bio vojnik, pardon - vojvoda? Meni vise izgleda da se krio po podrumima, te cuo od majke, pa cuo od ovog, pa cuo od onog, pa vido ovo, pa vidio ono na ulici, osim ako mi nesto nije promaklo. FTV nije neka pljacaka od televizije, ali ovo mi vise izgleda kao smisljeni pokusaj da se oblati ovaj Sabic po svaku cijenu, nema logike u navodima sa bloga da se radi o aktivnom ucesniku vojske RS, i to ni manje ni vise nego o :? vojvodi.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1621
Joined: 19/10/2014 21:31

#3 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Crvene_brigade »

Nero Histrion wrote:Bosnjak, petnaestogodisnjak, aktivno ucestvovao u RS vojsci? Preletih dokument, de mi malo podvuci gdje to ima de je bio vojnik, pardon - vojvoda? Meni vise izgleda da se krio po podrumima, te cuo od majke, pa cuo od ovog, pa cuo od onog, pa vido ovo, pa vidio ono na ulici, osim ako mi nesto nije promaklo. FTV nije neka pljacaka od televizije, ali ovo mi vise izgleda kao smisljeni pokusaj da se oblati ovaj Sabic po svaku cijenu, nema logike u navodima sa bloga da se radi o aktivnom ucesniku vojske RS, i to ni manje ni vise nego o :? vojvodi.
Ja samo cuo o njemu jos gore stvari. I to da je krao automobile marke "Golf 2" odmah po okoncanju rata na podrucju Kiseljaka, odnosno SBK-a. Tada je uhapsen, i za to postoji uredan policijski zapisnik i dosije koji je dospio u ruke onih koji ucijenjuju nezakonitog direktora tzv. Javnog servisa, kako bi upravljali i zloupotrebljavali Javni servis svih gradjana.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#4 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Nero Histrion »

Crvene_brigade wrote:
Nero Histrion wrote:Bosnjak, petnaestogodisnjak, aktivno ucestvovao u RS vojsci? Preletih dokument, de mi malo podvuci gdje to ima de je bio vojnik, pardon - vojvoda? Meni vise izgleda da se krio po podrumima, te cuo od majke, pa cuo od ovog, pa cuo od onog, pa vido ovo, pa vidio ono na ulici, osim ako mi nesto nije promaklo. FTV nije neka pljacaka od televizije, ali ovo mi vise izgleda kao smisljeni pokusaj da se oblati ovaj Sabic po svaku cijenu, nema logike u navodima sa bloga da se radi o aktivnom ucesniku vojske RS, i to ni manje ni vise nego o :? vojvodi.
Ja samo cuo o njemu jos gore stvari. I to da je krao automobile marke "Golf 2" odmah po okoncanju rata na podrucju Kiseljaka, odnosno SBK-a. Tada je uhapsen, i za to postoji uredan policijski zapisnik i dosije koji je dospio u ruke onih koji ucijenjuju nezakonitog direktora tzv. Javnog servisa, kako bi upravljali i zloupotrebljavali Javni servis svih gradjana.
Ne gotivim puno tu FTV, o doticnom im direktoru ne znam nista, a ako je ovo tacno sto navodis - to je onda stvarno dno dna :( , pa kako je moguce da uopste bude na celu JS? :? :? Jesu li to provjerene informacije ili samo rekla-kazala?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Ned071 »

Vrlo zanimljivo da vec drugi ili treci put cim ftv zatrazi od bakira hadziomerovica da raskine radni odnos i prestane primati dvije milje a ne dolaziti na posao dvije godine ti stavljas iste ove gluposti?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41432
Joined: 29/06/2011 23:39

#6 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by dječak sa šibicama »

Nero Histrion wrote:Bosnjak, petnaestogodisnjak, aktivno ucestvovao u RS vojsci? Preletih dokument, de mi malo podvuci gdje to ima de je bio vojnik, pardon - vojvoda? Meni vise izgleda da se krio po podrumima, te cuo od majke, pa cuo od ovog, pa cuo od onog, pa vido ovo, pa vidio ono na ulici, osim ako mi nesto nije promaklo. FTV nije neka pljacaka od televizije, ali ovo mi vise izgleda kao smisljeni pokusaj da se oblati ovaj Sabic po svaku cijenu, nema logike u navodima sa bloga da se radi o aktivnom ucesniku vojske RS, i to ni manje ni vise nego o :? vojvodi.
Gluposti, procitao sam cijeli "iskaz", nigdje nijedne rijeci da je Sabic bio pripadnik srpske vojske, kamoli nekakav vojvoda.

Cijelo vrijeme se skrivao po podrumu u Podlugovima, skupa sa ostatkom porodice.

Ni prva ni zadnja bosnjacka i hrvatska porodica koja je u Ilijasu tako prezivjela rat. Neko je ubijen, neko prezivio igrom sudbine.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#7 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Nero Histrion »

dječak sa šibicama wrote:
Nero Histrion wrote:Bosnjak, petnaestogodisnjak, aktivno ucestvovao u RS vojsci? Preletih dokument, de mi malo podvuci gdje to ima de je bio vojnik, pardon - vojvoda? Meni vise izgleda da se krio po podrumima, te cuo od majke, pa cuo od ovog, pa cuo od onog, pa vido ovo, pa vidio ono na ulici, osim ako mi nesto nije promaklo. FTV nije neka pljacaka od televizije, ali ovo mi vise izgleda kao smisljeni pokusaj da se oblati ovaj Sabic po svaku cijenu, nema logike u navodima sa bloga da se radi o aktivnom ucesniku vojske RS, i to ni manje ni vise nego o :? vojvodi.
Gluposti, procitao sam cijeli "iskaz", nigdje nijedne rijeci da je Sabic bio pripadnik srpske vojske, kamoli nekakav vojvoda.

Cijelo vrijeme se skrivao po podrumu u Podlugovima, skupa sa ostatkom porodice.

Ni prva ni zadnja bosnjacka i hrvatska porodica koja je u Ilijasu tako prezivjela rat. Neko je ubijen, neko prezivio igrom sudbine.

Ma ovom narodu je vazno baciti neku polu-informaciju, odmah se sjate ko muhe na ..... i nije bitno ima li logike u svemu ili nema. Stvarno iz izvjestaja se nigdje ne vidi da je taj Sabic ikad bio u vojsci RS, nego covjek samo dao iskaz i to je sve. E, sad, na to ce se vec nadograditi svasta. Ovdje kad neko od interesa kihne pri izlasku iz zgrade, na Carsiji se u roku od tri minute pronese glas kako je doticni fasovo tuberkulozu, usput mu presadjena tri organa, plus kako su ga spengali u ludacku kosulju jer je ugrizo komsijinog pekinezera za uho, postaru oteo torbu s penzijama i lovu spisko u obliznjoj kockarnici, a onda uzjaho vanzemaljca i paradiro Titovom. :-) Ludnica.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1621
Joined: 19/10/2014 21:31

#8 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Crvene_brigade »

Nero Histrion wrote:
Crvene_brigade wrote:
Nero Histrion wrote:Bosnjak, petnaestogodisnjak, aktivno ucestvovao u RS vojsci? Preletih dokument, de mi malo podvuci gdje to ima de je bio vojnik, pardon - vojvoda? Meni vise izgleda da se krio po podrumima, te cuo od majke, pa cuo od ovog, pa cuo od onog, pa vido ovo, pa vidio ono na ulici, osim ako mi nesto nije promaklo. FTV nije neka pljacaka od televizije, ali ovo mi vise izgleda kao smisljeni pokusaj da se oblati ovaj Sabic po svaku cijenu, nema logike u navodima sa bloga da se radi o aktivnom ucesniku vojske RS, i to ni manje ni vise nego o :? vojvodi.
Ja samo cuo o njemu jos gore stvari. I to da je krao automobile marke "Golf 2" odmah po okoncanju rata na podrucju Kiseljaka, odnosno SBK-a. Tada je uhapsen, i za to postoji uredan policijski zapisnik i dosije koji je dospio u ruke onih koji ucijenjuju nezakonitog direktora tzv. Javnog servisa, kako bi upravljali i zloupotrebljavali Javni servis svih gradjana.
Ne gotivim puno tu FTV, o doticnom im direktoru ne znam nista, a ako je ovo tacno sto navodis - to je onda stvarno dno dna :( , pa kako je moguce da uopste bude na celu JS? :? :? Jesu li to provjerene informacije ili samo rekla-kazala?
Dzaba pokusavate relativizirati istinite navode. Volio bih da se sto prije objavi, prezentira u interesu javnosti i ova informacija oko kradje automobile, zasto postoji uredan policijski zapisnik o pocinjenom krivicnom djelu. :-)
Last edited by Crvene_brigade on 03/01/2015 16:39, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47480
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by karanana »

policijski dosje dospio u ruke neovlastenih osoba i vise nije dostupan u policijskim arhivama?
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1621
Joined: 19/10/2014 21:31

#10 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Crvene_brigade »

Evo jos cinjenica i nedovoljno poznatih, kontroverznih podataka o nezakonitom direktoru tzv. Javnog servisa Dzemalu Sabicu, te krunskog dokaza da je boravio u zatvoru Kaonik nakon kradja autombila, konkretno automobila marke "Golf 2" na podrucju Kiseljaka, odnosno SBK-a krajem devedesetih godina kada je i uhapsen. Takodjer, veoma je indikativno i nejasno, kako je uspio, odnosno, o cemu je gore navedeni "razgovarao" sa jednim od najopasnijih terorista tokom boravka u zatvoru Kaonik?

U nastavku mozete procitati dio iskaza zatvorenika Dzemala Sabica;

"Džemal Šabić, jedan od krunskih svjedoka optužbe u Handalinom slučaju, prepričao je svoje razgovore sa Handalom u zatvoru Kaonik: "Jedne prilike smo od čuvara u ćeliji dobili novine, mislim da se zovu Vjesnik, u kojima se nalazio članak o rušenju katoličkih objekata na području pod kontrolom Armije BiH. Ja sam tada napomenuo da to nije ispravno, međutim, Handala se žestoko usprotivio, odobravajući takve postupke i karakterizirajući ih vrlo pozitivno. Ističem da je ovdje bila riječ o sakralnim, katoličkim objektima, mislim da je u pitanju Guča Gora. S obzirom da je od čelnika humanitarne organizacije Visokog komiteta Saudijske Arabije iznijet stav da se takve stvari ne smiju činiti, on je naveo da će, bez obzira na taj stav, raditi na svoju ruku ako mu se ukaže prilika." Handala je osuđen u odsustvu na 12 godina. Kantonalni sud u Zenici je u maju 2000. godine zatražio od federalnog Ministarstva pravde da poduzme "daljnje mjere u cilju otkrivanja, hapšenja i privođenja okrivljenog na izdržavanje kazne". Federalno Ministarstvo pravde uputilo je ovaj zahtjev Općinskom sudu Žepče, jer je Handala tamo imao prebivalište. U spisu nema potvrde da je za njim raspisana međunarodna potjera putem Interpola..."

Kompletan tekst mozete procitati na slijedecem linku: https://www.bhdani.ba/portal/arhiva-67- ... 4718.shtml

Suska se da ce u narednom periodu jedan od uticajnih sarajevskih medija objaviti i mnoge druge ratne i postratne originalne podatke i dokumente iz "prljave biografije" Dzemala Sabica, nakon kojih ce javnost sasvim sigurno ostati zapanjena i sokirana kakva se osoba godinama nezakonito nalazi na celu tzv. Javnog servisa.
User avatar
Better Man
Posts: 16856
Joined: 01/10/2006 20:10

#11 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Better Man »

A nije nezakonito primati dvije milje KM i pritom ne dolaziti na posao. Providan si. Reci nam koliko te Bakir Hadžiomerović plaća da pišeš svakave gluposti?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#12 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by salik79 »

Kirba himself. Ekskluzivno, skandalozno, oFo-ono, seme-relacije :D
Kurjakk
Posts: 318
Joined: 13/01/2013 00:09

#13 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by Kurjakk »

sjoo price! bake u avazu :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41432
Joined: 29/06/2011 23:39

#14 Re: Federalni vojvoda. Ko je uistinu Dzemal Sabic?

Post by dječak sa šibicama »

Moze biti da je Bakir himself :D

Ali levatska prica, svako pismen ako procita doticni iskaz, vidjece da nigdje nema ni spomena da je taj Sabic bio pripadnik srpske vojske. Dijete bio, a ovaj ga vojvodom proglasio :D

Inace mi je taj Sabic antipatican tip, pojava, ali ovo je dno dna.
Post Reply