Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
brzica

Re: Federalna televizija

Post by brzica » 07/11/2011 11:41

VjecitiStudent wrote:Dnevnici su "super" za one kojima je 1993. bila lijepa godina za zivjeti.
Tko god misli da su dnevnici super, nije baš "čitav". Ali isto tako, tko god očekuje
da je u ovakvoj državi, te u situaciji kakva je sad, moguće praviti "super" dnevnike,
u najmanju ruku ću reći kako nema baš dodir sa realnošću. Pa ne predstavlja ova (ni druge)
TV građane UK ili Njemačke, oni su naša slika i prilika.

Za mene je dovoljno da je smjer općenito ispravan. To što se provlače nečiji interesi
u svemu tome, to mi je manje bitno dok se smjer održava i dok ti interesi ne postanu važniji
od općeg interesa (RTRS, TV1...). Pod ispravnim smjerom mislim na, recimo: oštre napade
na bilo koga tko podriva državu, na bilo koga tko negira genocid, na bilo koga tko smanji za oko
1 milijarde vrijednost javnog poduzeća (EP BiH), na bilo koga tko želi uništiti jedan telekom (HT
Mostar) kako bi pogodovao drugom (MTel), na bilo koga tko želi zapišati teritorij (dominacijom
jedne vjere ili nacije na prostoru gdje su u većini)....
Ima toga još, ali na poslu sam pa samo kratko... :D

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 07/11/2011 12:09

Dnevnici su "super" za one kojima je 1993. bila lijepa godina za zivjeti.
Nažalost mi nismo dalje ni otišli od 93
Razlika je mala i evo skoro 20 godina tapkamo u mjestu

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 07/11/2011 13:45

StupskaBitanga wrote:
Dnevnici su "super" za one kojima je 1993. bila lijepa godina za zivjeti.
Nažalost mi nismo dalje ni otišli od 93
Razlika je mala i evo skoro 20 godina tapkamo u mjestu
Priznati se mora da entitetske javne televizije izvanredno odradjuju zadacu koju su im politicki gospodari postavili.
Dok uplaseni narod svakodnevno plase povratkom u '93-u, bankovni racuni pripadnika politickih elita se dramaticno uvecavaju svakog dana.

Sto je najgore, razlike izmedju FTV-a i RTRS-a su sad samo u nijansama.

brzica

Post by brzica » 07/11/2011 14:07

Priznati se mora da entitetske javne televizije izvanredno odradjuju zadacu koju su im politicki gospodari postavili.
Dok uplaseni narod svakodnevno plase povratkom u '93-u, bankovni racuni pripadnika politickih elita se dramaticno uvecavaju svakog dana.

Sto je najgore, razlike izmedju FTV-a i RTRS-a su sad samo u nijansama.[/quote]

Slažem se otprilike za to da svi imaju političke gospodare i bogaćenje elite. Ali to je neka druga
priča.

A za ovo boldirano, ako tako misliš, meni nema više smisla raspravljati. Jedna tv podržava
ratne zločince druga ih lovi, jedna tv pušta emisiju o umjetničkom aspektu četničkih pjesama
(btw autorski uradak generalnog direktora) a druga je autora te iste emisije razobličila kao
pjevača tih istih pjesama, jedna tv prenosi utakmice reprezentacije druge države u istom
terminu kad igra reprezentacija BiH dok druga na pijedestal uzdiže domaće momke, jedna tv
o nestanku Hrvata (i ne samo njih, ali meni ovaj dio interesantan jer sam Hrvat) govori kao o
svojevoljnom preseljenju a druga govori da je to dio planiranog genocida i etničkog čišćenja,
jedna tv ima u svom dječijem i obrazovnom programu kviz "Pravoslavlje" itd.

Tebi je ovo isto, razlikuju se samo u nijansama? Ima toga još, ali mislim da nije potrebno pisati
ako su ovo samo nijanse.

Ja inače ne živim u prošlosti, ali mislim da izjednačiti ovo dvoje nema smisla. Problemi koje
ima FTV (bliskost SDP i sl.) ne mogu nikako umanjiti sve ono što je dobro na njoj, a i rješivi
su ti problemi relativno brzo. Kako netko uopće može porediti ovo dvoje?

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 07/11/2011 14:21

Vječiti S. vjerovatno govori o povezanosti SDP i FTV kao i RTRS sa SNSD
ali kao što brzica reče one nikako ne mogu biti iste tj da postoje samo nijanse
Nažalost sve pokazuje da mi nikada nećemo moći sa ovim bremenom prošlosti krenuti naprijed
Tako realnost je takva

brzica

Post by brzica » 07/11/2011 14:27

StupskaBitanga wrote:Vječiti S. vjerovatno govori o povezanosti SDP i FTV kao i RTRS sa SNSD
ali kao što brzica reče one nikako ne mogu biti iste tj da postoje samo nijanse
Nažalost sve pokazuje da mi nikada nećemo moći sa ovim bremenom prošlosti krenuti naprijed
Tako realnost je takva
S tim se slažem, jako teško nam ide. Ali što je tu je, ide kako ide. Nemam gdje
otići, niti namjeravam osim ako me netko potjera :D

mosfet

Post by mosfet » 08/11/2011 01:59

Ovo što je sada FTV postala je jednako, ako ne i niže nego RTRS. Damir Kaletović kao urednik Dnevnika :lol: :lol: , jao ljudi :lol: :lol: . Ko je pratio njihov program tačno je mogao vidjeti kako padaju sve niže i niže, otkako su šutnuli Dušku Jurišić, pa kad je Bakir preuzeo, ali otkad je Kaletović počeo uređivati Dnevnik dostigli su teško dostižno dno. Koga zanima neka pogleda dnevnike RTS iz ratnog perioda, skoro isto kao i Kaletovićevi. Kad se sjetim njegovih stendapova iz priloga za 60 minuta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Počne čovjek prilog sa stendapom od 5 minuta, a u pozadini neka dramatična muzika, svijet se raspada a Damir kao raskrinkava hulje :lol: :lol: Postali su baš najobičnija sprdnja od televizije, i to opasna sprdnja, zbog jako velikog broja ljudi kod nas koji ne mogu da uoče tu vulgarnu propagandu.

brzica

Post by brzica » 08/11/2011 14:28

Uh, po ova dva zadnja komentara sudeći, izgleda da ću zažaliti zbog odluke da
neću nigdje ići odavde. :sad:

Ja budala još preselio iz Mostara u Sarajevo (a ćafir :D ), uvjeren kako se može
nešto napraviti. A, još veća budala, nisam znao da su RTRS, RTS, moćni reis još
dobri kakva je FTV.

Dobra je ovo država kakvi u njoj ljudi žive. :)

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 08/11/2011 14:52

Ja budala još preselio iz Mostara u Sarajevo
ima onih koji iz Sarajeva idu u Mostar
Ali to nije temaa ove emisije

brzica

Post by brzica » 08/11/2011 15:11

Sorry ako je OT, ali ne vidim baš nešto puno Bošnjaka, Srba i sl. koji sele u
dio Mostara u kojem su Hrvati većina. A to je baš ono što ovi koje hvale u
postovima iznad žele.

Ali , izgleda da ne shvaćam da je problem države FTV i da se ovdje ne može
napraviti normalna država, pa meni nema smisla više komentirati ovo.
Do mene je :)

P.S. ne mislim na tebe osobno @Stupska, nego onako općenito.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by karanana » 08/11/2011 15:34

vjeciti, meni je smijesno da neko u kontekstu ratnih desavanja moze usporedjivati izvjestavanja i danasnje informativne emisije FTV-a i PTPC-a. o tome i pricamo kad smo gore na vrhu ove stranice digli palceve na dnevnik od petka koji je govorio o dobrovoljackoj ulici o ponasanju radmanovica i tadica u drzavnim institucijama o ruskim chetnicima.....
a te druge stvari i stranacki interes kao i program uopsteno, slazem se da je nula, jebali ih turci i vize i lud zbunjen normalan.

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 08/11/2011 15:49

ako vam je Dnevnik i FTV odvratan i grozan a Avaz rubrika vjerovali ili ne preporuččujem samo da preletite po SAFF i da vidite da ima još gorih

iPod

Post by iPod » 08/11/2011 15:51

StupskaBitanga wrote:ako vam je Dnevnik i FTV odvratan i grozan a Avaz rubrika vjerovali ili ne preporuččujem samo da preletite po SAFF i da vidite da ima još gorih
Tacno tako! :lol: :lol: :lol: :run:

taksista s repovima

Post by taksista s repovima » 09/11/2011 13:18

Gledam Dnevnik 2 od 07.11., ono je užas, dno dna. Prva vijest zmajevi i kako je sašivena zastava od 20 metara u Živinicama, čak im voditeljica i imena nabraja, nekakva trojica ali eto oni nemaju karte pa ako neko može nek im obezbijedi. :skoljka: Prva vijest fuckin Dnevnika! A onda slijedi red Srba, red Hrvata. Red Republike Srpske, red Srbije, red Hrvatske, red Crne Gore. Zatim vremeplov-ubistvo Milana Vukelića po 19865324798161984 put. O dešavanjima u Federaciji prvi prilog u rubrici "vrijeme". Iz Federacije nema vijesti, a i ako ima sve med i mlijeko. 8-) Voditeljica u ofucanom sakou, dva broja većem, očigledno pozajmljen samo za Dnevnik, iritantnog izraza lica, iritantnog glasa, i još iritantnije intonacije dere se preko svake mjere. U komunističkom maniru vijesti čita ko da se lično o njoj radi, ko orgazam da doživljava pred kamerom. Prilozi i naslovi neukusni poput "zmajevi trenirali, u petak će rigat vatru" :shock: ili voditeljica u prilogu za portugalske zvijede kaže "navikani". :shock: :shock: I taman se tragi-komedija završila kad nakon toga emisija o crnogorskoj opsadi Dubrovika. :-) :lol: Ne znam samo što se zove FTV, bolje da se zove srpsko-hrvatsko-crnogorski dnevnik.

karanana

Post by karanana » 09/11/2011 13:27

sta fali onoj emisiji o opsadi dubrovnika?
bas dobra emisija. ne znam sta je problem s njom.

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 09/11/2011 14:14

StupskaBitanga wrote:ako vam je Dnevnik i FTV odvratan i grozan a Avaz rubrika vjerovali ili ne preporuččujem samo da preletite po SAFF i da vidite da ima još gorih
Nigdje veze.
BHT, FTV i RS su javne televizije, sa zakonski jasno preciziranim okvirima u kojima bi morali da rade.
Član 5.
(Zadatak javnih RTV servisa)

Osnovni zadatak javnih RTV servisa jeste da plasmanom raznovrsnih i vjerodostojnih informacija istinito informiraju javnost o političkim, privrednim, socijalnim, zdravstvenim, kulturnim, obrazovnim, naučnim, religijskim, ekološkim, sportskim i drugim događajima, podstiču demokratske procese, osiguraju odgovarajuću zastupljenost nepristrasnih vijesti i programa o aktuelnim dešavanjima, u udarno i u drugo vrijeme, informativnog, kulturno-umjetničkog, obrazovnog, dječijeg, sportskog i zabavnog programa, te da programi najvišeg kvaliteta budu dostupni javnosti u Bosni i Hercegovini.

rahmanjin

Post by rahmanjin » 09/11/2011 14:33

jos jedan dokaz nezavisnog/neovisnog novinarstva FTV.
http://www.dnevnik.ba/novosti/kronika/f ... 87i-dio-te

jazzer
Been thanked: 2 times

Post by jazzer » 09/11/2011 14:45

Veceras ocekujem B. Hadziomerovica, A. Avdica i D. Kaletovica kako uglas vriste:

SKANDALOZNO!!! JOD JEDNA PLJACKA!!!

A sve u vezi ovog poskupljenja grijanja i vode :x :x ..

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 09/11/2011 14:52

jazzer wrote:Veceras ocekujem B. Hadziomerovica, A. Avdica i D. Kaletovica kako uglas vriste:

:x :x :x
i oni će ustati protiv SDP

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 09/11/2011 15:09

jazzer wrote:Veceras ocekujem B. Hadziomerovica, A. Avdica i D. Kaletovica kako uglas vriste:

I ja sam cuo da ostre pera i vjezbaju glasne zice.

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 09/11/2011 15:28

rahmanjin wrote:jos jedan dokaz nezavisnog/neovisnog novinarstva FTV.
http://www.dnevnik.ba/novosti/kronika/f ... 87i-dio-te
Ovdje ipak nisu za kriviti.
Jer FTV je prenijela clanak objavljen u e- novinama u kojem se Lagumdzija zbilja ne spominje.
http://www.e-novine.com/region/region-b ... ocesa.html
Ovo je originalni clanak sa RFE-a
http://www.danas.org/content/politicke_ ... 81830.html

Zanimljivo je da cijelu aferu montira 'treca strana', Oruceviceva "istinitoljubiva" TV1

Ja medija nam i g.va.a ...

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 09/11/2011 15:43

jebo lud zbunjenog

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 09/11/2011 15:51

StupskaBitanga wrote:
jebo lud zbunjenog
Nema ovdje ni ludih ni zbunjenih, osim kad je mozda naivna publika u pitanju, svi nasi pokvareni mediji uredno salju fakture svojim nalogodavcima za obavljeni posao.

taksista s repovima

Post by taksista s repovima » 09/11/2011 16:33

karanana wrote:sta fali onoj emisiji o opsadi dubrovnika?
Emisiji ne fali ništa, fali što joj nije ni vrijeme ni mjesto na FTV. O opsadiu Dubrovniuka viuše ni Hrvati ne pričaju ali se kod nas maksimalno eksploatira isto ko da je devedest treća. Realno, koga ba više u Sarajevu i Bosni libo racku za opsadu Dubrovnika?
Što ne naprave emisiju o stanju u društvu koje je blago rečeno katastrofalno? Što hrabri Kaletović ne napravi emisiju o opsadi Gornje Maoče, sela Ovše, Bočinje gdje obični građani ni televizija nemaju pristup a policija može uć' samo u borbenim vozilima i s pancirima, uz naravno duge cijevi. Šta je to ako nije opsada i to u miru. O čemu dalje da pričamo? Gdje su emisije o Mevlidu Jašareviću i vehabijama, okrugli stolovi, sa kompetentnim ljudima a ne emisijice sa Avdom Avdićem kao glavnim ekspertom za sve živo i mrtvo. Gdje su emisije o poskupljenima, o nepotizmu vladajuće koalicije, o nikad gorem stanju u državi, o gubitku 700 miliona eura zbog neformiranja vlasti? O tome nema ništa na FTV ali smo svi konsternirani zbog opsade Dubrovnika koja se desila prije tačno 20 godina. Da su bar napravili o opsadi Sarajeva pa hajde ali Dubrovnika...

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 09/11/2011 16:53

taksista s repovima wrote:
karanana wrote:sta fali onoj emisiji o opsadi dubrovnika?
Emisiji ne fali ništa, fali što joj nije ni vrijeme ni mjesto na FTV. O opsadiu Dubrovniuka viuše ni Hrvati ne pričaju ali se kod nas maksimalno eksploatira isto ko da je devedest treća. Realno, koga ba više u Sarajevu i Bosni libo racku za opsadu Dubrovnika?
Što ne naprave emisiju o stanju u društvu koje je blago rečeno katastrofalno? Što hrabri Kaletović ne napravi emisiju o opsadi Gornje Maoče, sela Ovše, Bočinje gdje obični građani ni televizija nemaju pristup a policija može uć' samo u borbenim vozilima i s pancirima, uz naravno duge cijevi. Šta je to ako nije opsada i to u miru. O čemu dalje da pričamo? Gdje su emisije o Mevlidu Jašareviću i vehabijama, okrugli stolovi, sa kompetentnim ljudima a ne emisijice sa Avdom Avdićem kao glavnim ekspertom za sve živo i mrtvo. Gdje su emisije o poskupljenima, o nepotizmu vladajuće koalicije, o nikad gorem stanju u državi, o gubitku 700 miliona eura zbog neformiranja vlasti? O tome nema ništa na FTV ali smo svi konsternirani zbog opsade Dubrovnika koja se desila prije tačno 20 godina. Da su bar napravili o opsadi Sarajeva pa hajde ali Dubrovnika...
Mozda zato sto serijal o opsadi Dubrovnika nije "napravila" FTV vec jedna od crnogorskih tv kuca.

FTV je dobila za male pare, (mozda i besplatno, ko to zna, mozda Sabic) i popunila ionako siromasan tv program.

Post Reply