FC Bayern Munchen

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#51

Post by basta sljezove boje »

Image

prva od 4!

Image
User avatar
winabike
Posts: 375
Joined: 04/11/2004 12:27

#52

Post by winabike »

Prowler wrote:a vala, kad pricamo o Bundes Ligi, ruku na srce, Bayern nije ni imao pretjerano snaznu konkurenciju proteklih sezona :roll:
To je tacno... mada smo se i mi prosle godine prosuli (Bayern).

Nego, svi pricaju o Schalke-u i Werderu kao nekoj konkurenciji, ja stvarno kontam da ce ova oba kluba zavrsiti u UI kupu ove godine. Mislim da su za druge dvije pozicije u ligi sampiona najozbiljniji kandidati Stuttgart (ostala im ekipa, jos su je i pojacali), i pazi sad, mozda za neke shok, ali evo: Borussia Dortmund. Dosta dobrih pojacanja su doveli (Kuba, Petric, Federiko), u pripremnim utakmicama igraju sjajno (Romu su poderali sa 4:0 na sastavne dijelove).

No, zivi bili pa vidjeli...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#53

Post by pirmin »

Jaki su mi ovi sto kazu "poderali smo ih" ,"jaki smo","uzet cemo titulu"...dajte djeco ,spustite se na zemlju :-) - nije vam Hoeness dajdza . :oops: :D
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#54

Post by basta sljezove boje »

pirmin wrote:Jaki su mi ovi sto kazu "poderali smo ih" ,"jaki smo","uzet cemo titulu"...dajte djeco ,spustite se na zemlju :-) - nije vam Hoeness dajdza . :oops: :D
Uli Hoeneß nije vlasnik FC Bayern vec samo Manager i nedavno mu se stolica poprilicno drmala. Ova djeca su fans, a fans su vrlo mocna populacija koja ima veci utjecaj na igrace od managera. Sjetimo se kako su vrijedjali Loddara dok je bio sa Lolitom Morenom. Roqueu bi bilo jako tesko da je ostao u Bayernu bas zbog fanova. Po mojem misljenju najbolje fanove u Bundesligi ima FC Schalski, ali sudeci po ekipi ovdje, ni FCB ne zaostaje :)
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#55

Post by basta sljezove boje »

veca_sa wrote:
basta sljezove boje wrote:
pirmin wrote:Jaki su mi ovi sto kazu "poderali smo ih" ,"jaki smo","uzet cemo titulu"...dajte djeco ,spustite se na zemlju :-) - nije vam Hoeness dajdza . :oops: :D
Uli Hoeneß nije vlasnik FC Bayern vec samo Manager i nedavno mu se stolica poprilicno drmala. Ova djeca su fans, a fans su vrlo mocna populacija koja ima veci utjecaj na igrace od managera. Sjetimo se kako su vrijedjali Loddara dok je bio sa Lolitom Morenom. Roqueu bi bilo jako tesko da je ostao u Bayernu bas zbog fanova. Po mojem misljenju najbolje fanove u Bundesligi ima FC Schalski, ali sudeci po ekipi ovdje, ni FCB ne zaostaje :)
a borussia dortmund
nisu ni oni losi :-D

ima odlican film o fanovima "Fußball ist unser Leben" sa Uwe Ochsenknechtom. Uwe i njegova raja navijaju za Schalke, a njegova punica za BVB, on za doruckom mijenja solje, nece da pije iz BVB :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#56

Post by Neelix »

Dortmund ima mozda i najbolje fanove u Evropi, smijesno je porediti bilo koga iz Njemacke sa njima :-)
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#57

Post by van Basten »

Dortmund i Schalke imaju najvjerniju publiku u Njemčakoj... već sada su rasprodate 99% ulaznica ova dva kluba za sve njihove domaće tekme ove sezone (bar ono karata što je u prodaji). Bayern ni u Munchenu nema više navijača od gradskog rivala, ali ga izvlači što je nešto kao JUventus u Italiji - ima masu navijača izvan Munchena - malo ko tamo je indiferentan na Baxern - ili ga vole ili mrze
User avatar
winabike
Posts: 375
Joined: 04/11/2004 12:27

#58

Post by winabike »

Da se ne bi previse zajebavali, evo zvanicne statistike za sezonu 2006/2007. Prva cifra je ukupan broj posjetilaca na domacim utakmicama na stadionu, drugi je prosjecan broj gledalaca na stadionu kada tim igra kao domacin.

1. Borussia Dortmund - 1194956 - 70291
2. Bayern München - 1147150 - 67479
3. FC Schalke 04 - 1035527 - 60913
4. Hamburger SV - 939462 - 55262
5. Eintracht Frankfurt - 795912 - 46818
6. Hertha BSC - 788436 - 46378

Dalje nije vrijedno spomena... :)

Image
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#59

Post by van Basten »

ukupan broj gledalaca koji su gledali neki tim na domaććim tekmama uveliko zavisi i od kapaciteta stadiona na kojem tim nastupa
User avatar
winabike
Posts: 375
Joined: 04/11/2004 12:27

#60

Post by winabike »

van Basten wrote:ukupan broj gledalaca koji su gledali neki tim na domaććim tekmama uveliko zavisi i od kapaciteta stadiona na kojem tim nastupa
A kapacitet stadiona vjerovatno od broja navijaca koji neki klub ima :D

Ovo sam postao samo zato da neki, koji su se ovdje zahebavali na racun bundeslige vide koliko je u nekim stvarima ista ispred i spanske i engleske i zabarske.

Prema zvanicnim webovima Borussije i Bayerna, Borussia je do sada prodala 53.000 GODISNJIH karti, Bayern je sljedeci sa 39.000...
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#61

Post by peanuth »

winabike wrote:
A kapacitet stadiona vjerovatno od broja navijaca koji neki klub ima :D

Ovo sam postao samo zato da neki, koji su se ovdje zahebavali na racun bundeslige vide koliko je u nekim stvarima ista ispred i spanske i engleske i zabarske.

Prema zvanicnim webovima Borussije i Bayerna, Borussia je do sada prodala 53.000 GODISNJIH karti, Bayern je sljedeci sa 39.000...
da se gleda po navijacima onda bi Bayern sto se tice Njemacke bio bez premca.. steta pa nisu ulozili jos koji milion da naprave veci stadion od westfalen-a.. mislim da onda ne bi morali vodit bezze diskusiju.

a i sto se tice tih ostalih Liga..Bundesliga je bolja po mom misljenju, samo ne razumijem da ipak manje lova od tv-prava dobijaju.u tome su ostale Lige u prednosti a i sto se tice pravljenja minus-a... ono sto real i neke ostale ekipe po Italiji rade,u Njemackoj im ne bi dozvolili..davno bi bili negdje u 4 Ligi..
User avatar
winabike
Posts: 375
Joined: 04/11/2004 12:27

#62

Post by winabike »

peanuth wrote:da se gleda po navijacima onda bi Bayern sto se tice Njemacke bio bez premca.. steta pa nisu ulozili jos koji milion da naprave veci stadion od westfalen-a.. mislim da onda ne bi morali vodit bezze diskusiju.
Cini ti se... nemoj me pogresno shvatiti, i ja sam Bayern-ovac, ali BVB je objektivno najjaci po broju navijaca. I stadioni se po tom broju i prave (prosjecan broj navijaca + 10-15%). I da obadva kluba imaju stadione od po 200.000 mjesta, isti bi broj bio posjetilaca.

Westfalen ima ja mislim oko 81.000 sjedećih mjesta, Allianz 66-69.000 zavisno od utakmice...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#63

Post by Neelix »

I da, BVB je jedini njemacki klub koji gotivim :)

kad se sjetim Sammera, Kohlera, Rickena, Riedlea, Mollera....eh to je bila ekipa :)
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#64

Post by peanuth »

Neelix wrote:I da, BVB je jedini njemacki klub koji gotivim :)

kad se sjetim Sammera, Kohlera, Rickena, Riedlea, Mollera....eh to je bila ekipa :)
i koga to sad interesuje?? :D

PS: eno ti Ricken , mozes ga i danas gledat... amateri BVB-a :D joj igracine.. :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#65

Post by Neelix »

eh, tad sam jos u skolu isao :D bila jaranica iz razreda luda za njim :lol: tako da smo svi znali sve o njemu :lol:

ma malo o njemackom fudbalu :)
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#66

Post by basta sljezove boje »

sjetimo se i Brazze. Sportbild pise da je u odlicnoj formi

Image
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#67

Post by Hakala »

samo da se pribiljezim kao mrzitelj ovog kluba :D

jedno vrijeme im je svaki prekid bio gol(tarnat iz auta baci loptu na prvu stativu tamo je c.janker prebaci glavom u peterac gdje je neko doceka i eto gola :-D takvih golova je bilo ihihi,da ne spominjemo kornere ,prekide sa strane i sl.zaista su me znali rasbjesniti tim necuvenim stilom koji su godinama gajili :-? )

da ne govorimo o cigancenju(joj kad se sjetim g.elbera i njegovi mrljavih i *snalazljivih*golova)..zatim o obicaju da se otupi konkurencija tako da se dovede najveca zvijezda konkurentnih ekipa(kao npr.Klose ove god)

momenat kad sam ih ono bas pravo zamrzio je kada su uzeli salkeu titulu onim indirektom iz 95e min..ona sirovina anderson ga zabi :-x ..tad sam im jebo sve po spisku,casa se prelila(salke ih je mislim uzeo te god. u obje tekme,mislim da je bilo 1-4 u minhenu,i zaista su igrali lijep fudbal,ali ..)

inace,kvalitet bundeslige rapidno opada.lani u komplet ligi nije bilo relevantne evropske zvijezde...

elem volio bih da bilo ko osim bayerna uzme titulu ali to ce biti jako tesko,skoro pa nemoguce.

ps.nikako da dokucim kako je onakav skrtaros poput uli henesa odobrio onoliku lovu u prelaznom roku...sudnji dan je blizu :shock:
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#68

Post by Fleischfresser »

Odmah da razjasnimo to pitanje broja navijaca, ja sam zivio 7 godina u Njemackoj i to u drzavi Nordrhein-Westfalen tu su i Dortmund i Gelsenkirchen(Schalke) i Koeln da ne nabrajam. Ja sam zivio tacnije 150 km od Dortmunda i osim mene je bilo pravo puno ljudi koji je navijalo za Bayern. Svako koje bio u Njemackoj moze ptvrditi da Bayern nema premca sto se tice broja navijaca, moj rodjak je zivio Muellheimu(Nordrhein-Westfalen) pa se preselio u Berlin i on navija za Bayern i bio je uclanjen u fan klub Bayern-a u Berlinu!
Kad smo bili u Hamburgu na izletu, hodali smo po gradu i naisli na prostorije fan kluba Bayern-a, fino oznacene sa velikim crvenim slovima ‘’FC Bayern Fan Club’’, znaci u Hamburgu koji ima takav tradicionalan fudbalski klub ima Bayernovih navijaca.
Sam podatak da Bayern ima 125.000+ registrovanih clanova a drugi Schalke 65.000 govori sve o broju navijaca u Njemackoj, gdje Bayern ima minimalno 3 puta vise navijaca nego ijedan drugi klub, to je cinjenica u Njemackoj i o tome se ne vode uopste rasprave.
Nisam siguran da li je jos uvijek tako al je Bayern prije par godina imao najvise registrovanih fan klubova u svijetu!!!
Vjerujte raspravljati da li Bayern ima vise navijaca od Borussie ili bilo kojeg drugog kluba u Bundesligi je isto nepotrebno kao raspravljati da li Crvena Zvezda ima vise navijaca od Zelje I Sarajeva zajedno.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#69

Post by Neelix »

niko nije govorio o broju navijaca, ako procitas bolje, ljudi su govorili o kvaliteti. pogledaj juventus, koji ima najvise registrovanih navijaca na svijetu, a na stadion mu dodje 10.000 i tad su sretni :D
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#70

Post by Fleischfresser »

Navijaci BVB-a jesu najvjerniji bez dvojbe al da su najbolji u Njemackoj nikad!
Sta podrazumijevamo pod najbolji valjda oni navijaci koji stvaraju najbolju atmosferu na stadionu, a tu su navijaci Schalke-a, Hamburga i Frankfurta 2 puta bolji od navijaca BVB-a.
Uzivo gledao sve cetiri navijacke skupine i navijaci BVB-a kad sjedis na stadionu i pogledas njihovu tribinu strasno izgleda stvarno kao da je samo na toj tribini 50000 ljudi i kad zagrme onda zagrme, al nemaju neke pjesme nisu o fazonu kao navijaci ova ostala 3 kluba koje sam naveo koji imaju vise pjesama pa uzimaju melodiije iz drugih zemalja i navijaju nesto slicno kao mi ovdje u BiH.
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#71

Post by Fleischfresser »

Neelix wrote:niko nije govorio o broju navijaca, ako procitas bolje, ljudi su govorili o kvaliteti. pogledaj juventus, koji ima najvise registrovanih navijaca na svijetu, a na stadion mu dodje 10.000 i tad su sretni :D
Ne znam sta si ti radio, al vrati se pa vidi rapravu one dvojice oko broja navijaca, no medjutim to nije ni vazno htio sam da napisem.
Ako pod registrovanim navijacima mislis registrovane clanove, onda je Benfica broj 1 u svijetu ispred ManU, kakav Juventus.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#72

Post by basta sljezove boje »

ne znam kako je regulirano clanstvo u drugim klubovima, ali u FC Bayernu je 50 Eura godisnje bez obzira gdje se zivi. Mladji od 25 godina i stariji od 65 placaju pola (25 Eura). Clanstvo ukljucuje popuste na ulaznice u AA od 2,5 Eura bez obzira na mjesto, besplatno na kucnu adresu dolazi Bayern-Magazin i postoje pogodnosti za dobivanje ulaznica za gostovanjima. Bayern je obiteljski klub i za vrijeme utakmica je organizirano cuvanje djece od 3-8 godina u Lego Spielwelt. Barcelona (15.08.), Hannover (25.08) i Schalke (15.09.) su rasprodati. Regularne cijene su od 12-50 Eura
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#73

Post by Dirty Harry »

Image


:thumbup:

:D
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#74

Post by peanuth »

Dirty Harry wrote:Image


:thumbup:

:D

poslije Bayern-a naj simpaticniji klub u Njemackoj... steta pa nisu vise u Bundesligi.. :(

a i navijaci su im Haos, od Bikera do kurvi svega ima :D
sl@ven
Posts: 220
Joined: 06/11/2005 17:44

#75

Post by sl@ven »

eintrach frankfurt = najjaci navijaci ;)
Post Reply