FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#31051 Re: FC Barcelona

Post by Picajzla »

Nije mi jasno zasto Barcelona uopste kupuje, gdj je La Masija

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31052 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Picajzla wrote:Nije mi jasno zasto Barcelona uopste kupuje, gdj je La Masija

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
Pa je li malo 14 u prvom timu?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11069
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#31053 Re: FC Barcelona

Post by Tito_i_Partija »

Promasaja ima uvijek, mada Zlatan nije bas bio katastrofa. Cak bi rekao da je Neymar puno veci promasaj od Zlatana.

Sve u svemu, ipak mislim da je Laportina "vladavina" donijela puno vise pozitivnog nego negativnog. Iz Wikipedije:
With Laporta's arrival, and that of football superstar Ronaldinho (his solution signing after Beckham's decision to turn down the club) as well as new manager Frank Rijkaard among others, the club was forced to embark on a new phase, having elected a new, young and largely untested managerial board along with him.

Laporta also had to spur his board to foster creative business ideas to raise revenue, and in recent years, that new style of management eventually succeeded in turning around the fortunes of the club with the team spectacularly returning to form and finishing second after being at the bottom of the table in 2003–2004, and then finally managing to win La Liga titles both in 2004–05 and in 2005–2006. During this period, the inherited massive financial debt started to be cut down, and only two players remained from the original team that did not win a major title in six years, with players like Deco, Samuel Eto'o and Edmílson as the new starlets, around Ronaldinho and a core of home-grown players like Carles Puyol, Xavi Hernández, Víctor Valdés and Oleguer Presas. The club finally won the UEFA Champions League on May 17, 2006, for only their second time in history, as well as that year's league trophy.

After dismissing Frank Rijkaard, Laporta appointed the untested and inexperienced Josep Guardiola, the team captain at the end of the Dream Team era. Guardiola's only experience as a coach was with the B team the previous season (which won promotion from the 4th tier to the 3rd). Although the team started poorly, losing the first match to Numancia and drawing the second, Barcelona had the best season in its history, winning the treble of the League, the Cup, and the Champions League. The Spanish Super Cup and UEFA Super Cup followed in August, and the FIFA Club World Cup in December.
Covjek je napravio super-silu od Barcelone, doveo Rijkaarda, Guardiolu, Ronaldinha, dao sansu Messiju i Iniesti itd. Pa sam eho tih odluka koje je on donio jos i danas ima jak uticaj u evropskom fudbalu. A sta je to Boga vam Rossell uradio pa je toliko bolji od Laporte? Uzeo ekipu koju je Laporta napravio i doveo karine kao Sancheza i Neymara, i skroz prepustio da manje-vise raspolozenje Messija nasamo diktira kvalitetu igre.
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#31054 Re: FC Barcelona

Post by Picajzla »

skenderija04 wrote:
Picajzla wrote:Nije mi jasno zasto Barcelona uopste kupuje, gdj je La Masija

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
Pa je li malo 14 u prvom timu?
Kojih 14, je li povratnika sto su se afirmisali po drugim klubovima.

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31055 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

- Ronaldinho?

- Covjek koji je rekao da statut treba postovati iako mu je skoro 60 posto glasalo nepovjerenje'

- Covjek koji je ostavio klub u takvom stanju da se morao prodati Chigrinsky da bi se mogle podijeliti plate

- Covjek koji je napravio najveci kosarkaski transfer u zadnjih 20 godina (Ricky Rubio 4 miliona)

- Covjek koji je platio milion za rukometasa Rutenku.

Itd, itd.

Predsjednik Barcelone je duzan da pazi na finansije, klub nije njegov. Ne moze se ponasati kao seik/Rus.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31056 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Picajzla wrote:
skenderija04 wrote:
Picajzla wrote:Nije mi jasno zasto Barcelona uopste kupuje, gdj je La Masija

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
Pa je li malo 14 u prvom timu?
Kojih 14, je li povratnika sto su se afirmisali po drugim klubovima.

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
Pa nije NFL da ih 150 igra za prvi tim. A ima li i jedan klub da ima bar priblizan broj, pa makar se vratili sa pozajmice?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#31057 Re: FC Barcelona

Post by channel10 »

Tito, svaka ti je zlatna :-D . Ja taman posao isto napisati, kad vidim vec napisano. Da je Laporta ostao, vjerovatno bi klub imao jos koju titulu. Ovi nisu u stanju kupiti postenog stopera i kad imaju para, a sta bi tek bilo da nemaju. Kupili Neymara, ali tesko da od njega bude neka zvjer na terenu. Ali hajde sad, ne moze se nista promijeniti. Kako je krenulo, razvalit ce ovu ekipu skroz, a daj Boze da nesto pismeno sastave. Prodace bolje igrace nego sto ce kupiti, ali hajde..
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#31058 Re: FC Barcelona

Post by Picajzla »

skenderija04 wrote:
Picajzla wrote:
skenderija04 wrote: Pa je li malo 14 u prvom timu?
Kojih 14, je li povratnika sto su se afirmisali po drugim klubovima.

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
Pa nije NFL da ih 150 igra za prvi tim. A ima li i jedan klub da ima bar priblizan broj, pa makar se vratili sa pozajmice?
Pa drugi se be busaju toliko sa svojim akademijama i nisam mislio da su se afirmusali na pozajmcama vec na ine sto su se afirmisali u drugim klubovima i dovedeni u Barcelonu za lovu kao "Barcelonina djeca"

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#31059 Re: FC Barcelona

Post by crysis »

skenderija04 wrote:Image
jel ovo nazif gljiva na nou kampu
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31060 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Pa ako neko zavrsi fakultet u Sarajevu i npr. ode na specijalizaciju u Njemacku, hocemo li mu uskratiti pravo da bude "Sarajevski djak" ?

Fabregas i Alba od 14.
I da, da li ce Halilovic biti Dinamov proizvod ili proizvod la Masije za koju godinu? Ja mislim da je Dinamov.
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#31061 Re: FC Barcelona

Post by ascari »

Tito_i_Partija wrote:Covjek je napravio super-silu od Barcelone, doveo Rijkaarda, Guardiolu, Ronaldinha, dao sansu Messiju i Iniesti itd. Pa sam eho tih odluka koje je on donio jos i danas ima jak uticaj u evropskom fudbalu. A sta je to Boga vam Rossell uradio pa je toliko bolji od Laporte? Uzeo ekipu koju je Laporta napravio i doveo karine kao Sancheza i Neymara, i skroz prepustio da manje-vise raspolozenje Messija nasamo diktira kvalitetu igre.
Rasprava koja vodi u nedogled. Bas kao sistem Tito i partija :-D
#1 Dinha je dove Sandro i niko drugi.
#2 Daleko od toga da je Laporta zaduzen za Messija i Iniestu.
#3 Neymar? Za Neymara je jos uvijek rano bilo sta govoriti. Nit smrdi, nit mirise. Pogodak protiv Atletica, Realu go i asistencija, odlucujuci faktor na Bernabeu, prevaga u nekima, kao i slab ucinak u ostalim utakmicama.
#4 Sanchez je stvar ukusa. Velika radilica, ali fali ono najbitnije. Golovi! U momentu dovodjenja je bio najrealnija opcija. Nakon jedne sezone uz Fabregasa, Pep bi da ga proda. Za takve stvari postoji Monopol, pa opleti sa kupovinom/prodajom do mile volje. Svi bismo voljeli da je umjesto njega dosao Suarez, ili da ga danas zamjenimo sa Reusom. Ko garantuje da bi to funkcionisalo? Posebno kad imas trolist u napadu, a svi vole da imaju loptu kod sebe.
#5 Messi diktira kvalitet igre? Mislis da je Laporta tu, stvari bi bile drugacije? Messi je dio Barce, odvojen od Barce. Koliko god se to nekom nesvidjalo, jednostavno je tako. Klub se prvi put susrece sa takovom situacijom. Imas igraca koji je ponudio toliko toga, a nakon jedne osrednje sezone moras da regaujes.

Tako stoje stvari iz mog ugla. Nista protiv Laporte, naprotiv. Ali praviti od njega Svemoguceg? Sandro je nakon Laporte bio susta suprotnost. Emocije na stranu, finansije u prvi plan. Laporta jeste trofejniji. Medjutim, jedno je dovesti klub do vrhunca, a drugo je odrzati se gore.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31062 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Ovo je bivsi predsjednik :D
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#31063 Re: FC Barcelona

Post by Picajzla »

skenderija04 wrote:Pa ako neko zavrsi fakultet u Sarajevu i npr. ode na specijalizaciju u Njemacku, hocemo li mu uskratiti pravo da bude "Sarajevski djak" ?

Fabregas i Alba od 14.
I da, da li ce Halilovic biti Dinamov proizvod ili proizvod la Masije za koju godinu? Ja mislim da je Dinamov.
Pa upakovace to ovi i bice on proizvod La Masije :D. Ne mozes Halilovica porediti on je stariji, cak je pozivan u reprezentaciju i kao takav je u Dinamu afirmisan. Igrac sa 14 godina nije nikakav igrac vec dijete koje ce mozda postati igrac i on kao takav nije nikakav i niciji proizvod. Neko kad ode sa 14 godina u drugi klub i tamo se afirmise vala da ga jebes nije proizvod ni La Masija ni qurca, palca vec kluba koji ga je afirmisao.

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#31064 Re: FC Barcelona

Post by ascari »

skenderija04 wrote:Ovo je bivsi predsjednik :D
Molim te Skenderbeze, o mrtvim/bivsim sve najbolje :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31065 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

ascari wrote:
skenderija04 wrote:Ovo je bivsi predsjednik :D
Molim te Skenderbeze, o mrtvim/bivsim sve najbolje :D
Pazi, Laporta nije bio los. Ma da nije nista osvojio samo izbacivanje fasista za mene je pozitivna stvar . Ali pripisati sve zasluge Laporti je pretjerivanje. Zasto laportizam nije dobio vise od 6 posto glasova 2010? Pa nisu ljudi budale...
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#31066 Re: FC Barcelona

Post by ascari »

skenderija04 wrote:Image
Upravo citam clanak o tome :-D http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... ction.html
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#31067 Re: FC Barcelona

Post by ascari »

skenderija04 wrote: Pazi, Laporta nije bio los. Ma da nije nista osvojio samo izbacivanje fasista za mene je pozitivna stvar . Ali pripisati sve zasluge Laporti je pretjerivanje. Zasto laportizam nije dobio vise od 6 posto glasova 2010? Pa nisu ljudi budale...
U prethodnom postu isto napisao. A koliko se sjecam, pred kraj mandata je vecina njegovih ljudi napustila klub. Jbg ljudi selektivno pamte, pa na prvu reaguju :-D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31068 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

ascari wrote:
skenderija04 wrote: Pazi, Laporta nije bio los. Ma da nije nista osvojio samo izbacivanje fasista za mene je pozitivna stvar . Ali pripisati sve zasluge Laporti je pretjerivanje. Zasto laportizam nije dobio vise od 6 posto glasova 2010? Pa nisu ljudi budale...
U prethodnom postu isto napisao. A koliko se sjecam, pred kraj mandata je vecina njegovih ljudi napustila klub. Jbg ljudi selektivno pamte, pa na prvu reaguju :-D
Bio je mekan. Guardiola kaze kupi on kupi. Guardiola kaze prodaj, on proda. E pa ne moze i to i unicef i kosarka... Da je ostao klub bi bio na dobosu. Guardiola nakon prve sezone rekao Sandru da proda Fabregasa i ovaj ga odjebao.
User avatar
ascari
Posts: 2195
Joined: 09/04/2011 11:36

#31069 Re: FC Barcelona

Post by ascari »

Frisko danasnje :-D
Benatia: “I think I proved something, but I didn’t let it weigh on me, in what I did on the field or away from it. But there was an agreement, before signing with Roma, they told me: ‘Bena, we know that you deserve better and you have refused a lot of money. Come, show that you are of Roma and if we win the League or get into the Champions League, we will give you a good contract. But what I got was an unacceptable proposal. I’ve heard that I was asking for €4m a year, but I never even got €3m.”
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31070 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

ascari wrote:Frisko danasnje :-D
Benatia: “I think I proved something, but I didn’t let it weigh on me, in what I did on the field or away from it. But there was an agreement, before signing with Roma, they told me: ‘Bena, we know that you deserve better and you have refused a lot of money. Come, show that you are of Roma and if we win the League or get into the Champions League, we will give you a good contract. But what I got was an unacceptable proposal. I’ve heard that I was asking for €4m a year, but I never even got €3m.”
Ja ne znam ko je ovaj. Ima 27 kuka i prosle godine niko ali niko na ovom forumu nije spomenuo covjeka. Sad je Beckenbauer :D

Jedino sto vidim je da je Transfer Davida Luiza okrenuo naglavacke trziste.Sad svaki idiot kosta 20´+ miliona
sumirprimus
Posts: 81741
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#31071 Re: FC Barcelona

Post by sumirprimus »

Kolasinca da doveduinamirili bi se,taman ko kad je davids doso a s njim i preokret. :D
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#31072 Re: FC Barcelona

Post by Kemal Malovčić »

Bilo bi dobro imati marokanca u ekipi.

Možda se primi ovakvo navijanje.

http://www.youtube.com/watch?v=y0z-HjMnC2w

:mrgreen:

Ali kad vidiš za koje je klubove igrao... slabo.
User avatar
HB_BHF
Posts: 1798
Joined: 11/02/2010 20:18

#31073 Re: FC Barcelona

Post by HB_BHF »

U svlačionici Paris St. Germaina došlo je do velikog sukoba.

Naime, kako tvrde španski i francuski mediji, dvije najveće zvijezde kluba, Zlatan Ibrahimović i Thiago Silva, umalo su se fizički sukobili.

Navodno je Ibrahomović krenuo da se fizički obračuna sa Silvom, ali je to ipak spriječeno.

Međutim, zbog konstantnih svađa, Brazilac ima namjeru napustiti klub i preći u Barcelonu.

Barcelona je oduvijek pokazivala veliko interesovanje za Thiaga Silvu, navodi El Mundo, zbog čega će Katalonci pokušati iskoristiti novonastalu situaciju i angažovati 29-godišnjeg stopera.
http://www.sport.ba/druga-strana-sporta ... aga-silvu/

Ovi kasne najmanje mjesec dana :D. Čovjek na pripremama sa reprezentacijom već danima.. Al kakogod, fino mi je ovo pročitati uvijek :D
Tyke
Posts: 2639
Joined: 23/02/2012 05:44

#31074 Re: FC Barcelona

Post by Tyke »

skenderija04 wrote:
ascari wrote:Frisko danasnje :-D
Benatia: “I think I proved something, but I didn’t let it weigh on me, in what I did on the field or away from it. But there was an agreement, before signing with Roma, they told me: ‘Bena, we know that you deserve better and you have refused a lot of money. Come, show that you are of Roma and if we win the League or get into the Champions League, we will give you a good contract. But what I got was an unacceptable proposal. I’ve heard that I was asking for €4m a year, but I never even got €3m.”
Ja ne znam ko je ovaj. Ima 27 kuka i prosle godine niko ali niko na ovom forumu nije spomenuo covjeka. Sad je Beckenbauer :D

Jedino sto vidim je da je Transfer Davida Luiza okrenuo naglavacke trziste.Sad svaki idiot kosta 20´+ miliona
Kod mene na FIFA 2013 rastura, a iz sezone u sezonu sve je bolji. :D
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#31075 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

HB_BHF wrote:
U svlačionici Paris St. Germaina došlo je do velikog sukoba.

Naime, kako tvrde španski i francuski mediji, dvije najveće zvijezde kluba, Zlatan Ibrahimović i Thiago Silva, umalo su se fizički sukobili.

Navodno je Ibrahomović krenuo da se fizički obračuna sa Silvom, ali je to ipak spriječeno.

Međutim, zbog konstantnih svađa, Brazilac ima namjeru napustiti klub i preći u Barcelonu.

Barcelona je oduvijek pokazivala veliko interesovanje za Thiaga Silvu, navodi El Mundo, zbog čega će Katalonci pokušati iskoristiti novonastalu situaciju i angažovati 29-godišnjeg stopera.
http://www.sport.ba/druga-strana-sporta ... aga-silvu/

Ovi kasne najmanje mjesec dana :D. Čovjek na pripremama sa reprezentacijom već danima.. Al kakogod, fino mi je ovo pročitati uvijek :D
Samo jos da se vrati Thi Silva u sapunicu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply