Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

hAZNADAR

#76 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by hAZNADAR » 23/02/2016 21:06

Cherry-Cherry wrote:Haznadar :thumbup:
Ko nije za vehabije, taj je četnik. Kad se nema argument u bilo kojoj raspravi, odmah se počinje o genocidu i Srebrenici. Ovo i SDA dobro koristi, pa ko nije s njima, taj je protiv Bosne itd... A pali ta priča kod polupismenog naroda.
Kod lijenog naroda, lijenog naroda. I polupismeni imaju mrvu logike i inteligencije da kriticki sagledaju stvari - kad hoce.

A svjedoci smo nazalost da i mnogi pismeni iz ciste ljenosti i licne zapustenosti ne trose sekundu da razmisle. Sve se samo svodi na stereotipe. Intelektualna bagra stvara stereotipe a lijeni olako prihvate bez razmisljanja.

Pa tako danas imamo komunjare, talibane, kozojebe, zapadne ulizice, krmozderce, bezkicmenjake, fasiste,.... gdje se ljudi za sitnicu stavljaju u jednu krajnost. A zahvaljujuci Fatmiru imamo i izdajnike. Ne velim da ih nema - ali kriterij izdajnistva konto kritike vehabija je ma koliko smijesna postala standard.

Portali, vijesti i komentari ispod od obicnih ljudi su prepuni napada i osuda na kriticare vehabija na isti sablon. Primjerice cetnicki koljaci se nesmetano setaju Banjalukom i to je kao argument za koji se valjda trebaju dati i imunitet i odrijesene ruke domacem ekstremizmu. A izdajnik ko to kritikuje.

Imala je naravno i SDA takvih pokusaja i standarda - primjerice etiketa komunjare za svakoga ko ukaaze na njihov kriminal. Ali nisu rabili cetnike, Srebrenicu, Trnopolje,... u toliko mjeri - vise su se branili kroz ideoloski sablon gdje su pripisivali boljzevizam, diktaturu ateizma i sl za protivnike.

Cetnike, Srebrenicu, Trnopolje, visegradske lomace,... je licno, glavom i bradom,... sam Fatmir Alispahic komercijalizovao i bez imalo respekta poceo upotrebljavati u odbranu vehabija.
Taj lik je ubjedljivo najzasluzniji za unutarnje podjele i i vrlo predano i nesmetano radi na tome.
Sloboda govora nije niti moze biti paravan za govor mrznje. Fatmir je zasluzio bar deset krivicnih prijava za govor mrznje i huskanje, poziv na linc i etiketiranje "izdajnika" i isto toliko kazni. Taj lik se mora zaustaviti na neki nacin, samo neznam kako. Na ruku mu ide lose stanje u drzavi i u drustvu i vjecita nepravda sa kojom ljudi zive. Takvo tlo je pogodno za neofasizam kojeg promovira i kako vec rekoh - mnogi iz ciste ljenosti radije prihvate njegov stereotip i politiku tabora umjesto da minutu razmisle. Danas je predstavnik paradzemata, sutra ko zna sta.

XXS

#77 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by XXS » 24/02/2016 03:39

hAZNADAR wrote:Ma nije dovoljan samo link - tekst zasluzuje citat u cjelosti.

"Na email adresu na web-sajta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini pristigao je email koji ste uputili u ime navodne Koordinacije nezavisnih džemata, a u kojem pozivate reisu-l-ulemu Husein ef. Kavazovića da, 27.02.2016. godine, obezbijedi neki od prostora IZ-e u Sarajevu u kojem bi predstavnici tzv. 'nezavisnih džemata' reisu-l-ulemi i javnosti predstavili uvjete pod kojima se može postići dogovor. Niste nam objasnili u kom svojstvu se Vi ovdje pojavljujete: kao njihov član, predstavnik, pravni zastupnik, glasnogovornik, ili samo 'poštar' koji prenosi tuđe poruke. Kako se, međutim, ni četvorica članova navodne Koordinacije nezavisnih džemata također nisu legitimirali na pravi način (bez predstavljanja, bez potpisa i bez adrese), mi Vam sugerišemo da u svojstvu u kojem se najkomotnije osjećate prenesete na Vama poznatu adresu ono što naše džematlije i šira javnost u našoj zemlji već odavno znaju.

Gospodine Alispahiću,

Islamska zajednica je svoju otvorenost pokazala pozivom svim skupinama koje su organizirane izvan institucionalnog okvira IZ-e, a koje nezakonito i nelegalno obavljaju poslove iz nadležnosti Islamske zajednice, da se uključe u institucije IZ-e i pristupe legalnim organima. Ovaj proces na terenu vode muftije i glavni imami, na pravnoj osnovi koja se temelji na Ustavu IZ-e u BiH, Zakonu o položaju crkava i vjerskih zajednica u Bosni i Hercegovini te drugim pravnim aktima Države i Zajednice. Islamska zajednica je ovim pokazala svoju otvorenost i spremnost da svi oni koji nisu članovi IZ, nakon učlanjenja steknu prava i preuzmu obaveze koje to članstvo podrazumijeva.

Islamska zajednica će slijediti odluke svojih organa i provoditi ih na teritorijalnom principu. Za sve koji istinski žele razgovore ovo je jedini ispravan put. Islamska zajednica neće ni sa kim pregovarati o onome što je njena misija, zadaća, uloga i njen formalni i stvarni status u BiH a pogotovo ne sa nekim ko dovodi u pitanje njen institucionalni i islamski poredak na štetu muslimana u Bosni i Hercegovini. Tražit ćemo da svi takozvani džemati koji su osnovani mimo propisa i nadležnosti Islamske zajednice budu zatvoreni i oko toga neće biti pregovora ni sa kim pa ni sa Vama niti članovima navodne 'Koordinacije'.

Gospodine Alispahiću,

Šta znači Vaš zahtjev za susret i pregovore sa reisu-l-ulemom u isto vrijeme kada se na web-portalima pojavio snimak obraćanja jednog od bivših članova tih paradžemata, izvjesnog Amira Selimovića, koji, navodno, boravi na ratištu u Siriji, u kojem on najavljuje svoj krvavi pohod na Baščaršiju, upućujući najmonstruoznije prijetnje reisu-l-ulemi Husein ef. Kavazoviću i muslimanima? Vi bi ste javnosti, također, trebali objasniti zašto u bilo kakvu vezu dovodite paradžemate sa četnicima, kao da koljače nevinih ljudi treba dijeliti po vjerskoj, nacionalnoj i ideološkoj ili bilo kojoj drugoj pripadnosti. Javnosti je trebalo objasniti ko nastoji 'zapodjenuti međubošnjački konflikt', kao i druga pitanja koja navodite u pismu, ali mi smo očekivali od Vas, prije svega, da jasno dignete svoj glas protiv nekompetentnog, avanturstičkog i senzacionalističkog tumačenja vjere od samozvanih i zlonamjernih misionara koji nam monstruoznim zloupotrebama odvode djecu na strana ratišta da ginu za tuđe ciljeve. To je najmanje što smo od Vas očekivali", stoji u odgovoru web-sajta Islamske zajednice upućenom g. Alispahiću.
Ja podrzavam odluku IZ ali mislim da je ovo trebalo uraditi u koordinaciji Sa SIPA-om.
Sada je samo pitanje dana, eventualno mjeseca, kad ce se prvi ili prva raznijeti i zaviti nas u crno.

Naravno, raznosenje nece biti u RS ili Sirokom nego u nekom od gradova pod bosnjackom kontrolom.

Ps - Naravno da ce SDA i Bakir plasirati izjavu u stilu 'mirno spavajte, raznosenja nece biti'.

KB9

#78 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by KB9 » 24/02/2016 09:13

fatmir je dijabola epskih proporcija

bogoljub

#79 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by bogoljub » 24/02/2016 11:56

Fatmir A. je zanimljiv lik u postratnoj BiH. Ima veoma dosta kompetencija i dokazani je patriota ove drzave.
Medjutim njegov angazman u posljednje vrijeme, iako je konstruisan na patriotizmu vec uveliko jasno odise manjkom logike.
Naime, njegov tvrdokorni odbrambeni stav kojim brani --patriote-- vehabije i dzemate iz koje se regrutuju teroristi nema logike.
Njegova mantra/ Ko je protiv vehabija taj je za cetnike, najbolje ilustruje to pomanjkanje logike.
Potencijalni terorista je terorista ma koje vjere ili nacije bio. Zasto Fatmir napada potencijalne teroriste Srbe, a ima odbrambeni stav za potencijalne teroriste Bosnjake? Braniti takve dzemate koji imaju jednu takvu ekstremnu ideologiju mora biti uzrokovano< ne znanjem, ili debelom novcanom satisvakcijom saudijskog novca.
Ako se Fatmir vec cesto vraca na ratna zbivanja u proteklom ratu, onda ga mozemo upitati za Fikretovce u B. krajini koji su branili svoj toprak a bili su Muslimani, samo su htjeli imati svog vodju, na svojoj teritoriji i u tom htijenju su bili spremni i ubijali su svakoga pa i svoju bracu i rodjake.
Princip jedinstva je nesto sto Fatmir zaboravlja i tvrdokorno brani potencijalne teroriste zao sto se on sa njima identifikuje kroz nekakav patriotski front.
Fatmir ne vidi da bi takvi, u svojoj patriotskoj ofanzivi ili defanzivi protiv srbo/cetnickog agresora, mogli usput uzeti na nisan i mnoge druge domoljube ove zemlje. Zasto? Zato sto se iza svega krije jedna opaasna ideologija, kojoj ce danas biti problem sto se neko zove Dragan ili Josip, sutra zato sto neko ne klanja, prekosutra zato sto klanja, ali ne klanja kako treba, itd.
Nije tako, da ako je neko patriota on ne moze biti nista drugo do patriota.Sta ako je taj i potencijalni terorista?
Fatmir treba dobro da razmisli koga brani i sa kim se identifikuje.Dobar primjer mu moze biti casopis Saff, koji je na pocetku teroristickog zbora u Siriji se identifikovao i u pozitivnom svjetlu pisao o tzv. islamskoj drzavi a kasnije kada je vrag odnio ssalu su se ogradjivali od toga. Sada oni koji su tamo u Siriji naravno da se osjecaju prevarenim pa prijete i onima koji su ih nekada podrzavali! Prije upusstanja u bilo koji posao treba vidjeti kako izaci iz njega. Kasno ce biti kasnije! Malo logike nije na odmet!

VCorp

#80 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by VCorp » 24/02/2016 14:05

bogoljub wrote: Ako se Fatmir vec cesto vraca na ratna zbivanja u proteklom ratu, onda ga mozemo upitati za Fikretovce u B. krajini koji su branili svoj toprak a bili su Muslimani, samo su htjeli imati svog vodju, na svojoj teritoriji i u tom htijenju su bili spremni i ubijali su svakoga pa i svoju bracu i rodjake.
Nisu oni branili ništa svoje već su pokušavali zauzeti čitav USK u zamjenu za Fikretova obećanja i novac kojeg već odavno nije bilo u Agrokomercu u to vrijeme. I još su dovodili Arkanovce i ostalu četničku bagru da s njima pucaju po nama. Na jednom frontu koljemo se sa Srbima i onda dođe tvoj rođeni narod i napadne te se leđa, to im ne mogu oprostiti nikad. Bezveze je tu dobrih momaka izginulo a sve zbog Abdićevog šverca, dovoljno je samo reći da je kupio Šantića koji je Hrvate sklonio s položaja što je rezultiralo ulaskom četnika u Bihać.

Tako da od jedinstva naroda ništa, bar za nas. Mi se ne možemo između sebe a da onda ne pričam o bilo kakvom odnosu Krajišnika sa Sarajlijama, Hercegovcima ... Kod nas ljudi drže do Sandžaklija i Podrinjaca, Albanci žive sasvim normalno s nama, Srbe i Hrvate ne dira niko, sa autonomašima se ne mirišemo i sad mi nije jasno da li bi mi u ime nekog nacionalnog jedinstva kojeg Fatmir priziva trebali pokvariti odnose tamo gdje mi živimo da bi se opet bratili sa Sarajevom od kojeg ništa nismo dobili od 95te ? Meni je draže popiti pivo s mojim Denisom i Marijom nego pušiti Fatmirovu glupu priču za koju će se za pet godina izvinjavati kad bude ganjao sebi fotelju jer lik je ispran fašizmom i na kraju će morati pojesti sva govna koja je izasrao. Jebem ja nacionalno jedinstvo Bošnjaka kad smo takav narod da će uvijek kad bude sranje neko nekoga izdati, uvijek je tako bilo i bit će. Zadnjeg kralja predali Osmanlijama, Čengić i Ali-paša prodali Gradascevica, Fikret prodao Krajišnike, Alija prodao Srebrenicu, Bosna izdala nas koji smo u prvom redu za selidbu uvijek i onda ova budala priča o nekom jedinstvu ... Moje jedinstvo je kalaš na rame ako me ko napadne a za ostatak Bošnjaka me boli neka stvar, eno im Bakira i Fatmira pa neka ih oni drže na okupu.

General War

#81 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by General War » 24/02/2016 15:05

XXS wrote:
hAZNADAR wrote:Ma nije dovoljan samo link - tekst zasluzuje citat u cjelosti.

"Na email adresu na web-sajta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini pristigao je email koji ste uputili u ime navodne Koordinacije nezavisnih džemata, a u kojem pozivate reisu-l-ulemu Husein ef. Kavazovića da, 27.02.2016. godine, obezbijedi neki od prostora IZ-e u Sarajevu u kojem bi predstavnici tzv. 'nezavisnih džemata' reisu-l-ulemi i javnosti predstavili uvjete pod kojima se može postići dogovor. Niste nam objasnili u kom svojstvu se Vi ovdje pojavljujete: kao njihov član, predstavnik, pravni zastupnik, glasnogovornik, ili samo 'poštar' koji prenosi tuđe poruke. Kako se, međutim, ni četvorica članova navodne Koordinacije nezavisnih džemata također nisu legitimirali na pravi način (bez predstavljanja, bez potpisa i bez adrese), mi Vam sugerišemo da u svojstvu u kojem se najkomotnije osjećate prenesete na Vama poznatu adresu ono što naše džematlije i šira javnost u našoj zemlji već odavno znaju.

Gospodine Alispahiću,

Islamska zajednica je svoju otvorenost pokazala pozivom svim skupinama koje su organizirane izvan institucionalnog okvira IZ-e, a koje nezakonito i nelegalno obavljaju poslove iz nadležnosti Islamske zajednice, da se uključe u institucije IZ-e i pristupe legalnim organima. Ovaj proces na terenu vode muftije i glavni imami, na pravnoj osnovi koja se temelji na Ustavu IZ-e u BiH, Zakonu o položaju crkava i vjerskih zajednica u Bosni i Hercegovini te drugim pravnim aktima Države i Zajednice. Islamska zajednica je ovim pokazala svoju otvorenost i spremnost da svi oni koji nisu članovi IZ, nakon učlanjenja steknu prava i preuzmu obaveze koje to članstvo podrazumijeva.

Islamska zajednica će slijediti odluke svojih organa i provoditi ih na teritorijalnom principu. Za sve koji istinski žele razgovore ovo je jedini ispravan put. Islamska zajednica neće ni sa kim pregovarati o onome što je njena misija, zadaća, uloga i njen formalni i stvarni status u BiH a pogotovo ne sa nekim ko dovodi u pitanje njen institucionalni i islamski poredak na štetu muslimana u Bosni i Hercegovini. Tražit ćemo da svi takozvani džemati koji su osnovani mimo propisa i nadležnosti Islamske zajednice budu zatvoreni i oko toga neće biti pregovora ni sa kim pa ni sa Vama niti članovima navodne 'Koordinacije'.

Gospodine Alispahiću,

Šta znači Vaš zahtjev za susret i pregovore sa reisu-l-ulemom u isto vrijeme kada se na web-portalima pojavio snimak obraćanja jednog od bivših članova tih paradžemata, izvjesnog Amira Selimovića, koji, navodno, boravi na ratištu u Siriji, u kojem on najavljuje svoj krvavi pohod na Baščaršiju, upućujući najmonstruoznije prijetnje reisu-l-ulemi Husein ef. Kavazoviću i muslimanima? Vi bi ste javnosti, također, trebali objasniti zašto u bilo kakvu vezu dovodite paradžemate sa četnicima, kao da koljače nevinih ljudi treba dijeliti po vjerskoj, nacionalnoj i ideološkoj ili bilo kojoj drugoj pripadnosti. Javnosti je trebalo objasniti ko nastoji 'zapodjenuti međubošnjački konflikt', kao i druga pitanja koja navodite u pismu, ali mi smo očekivali od Vas, prije svega, da jasno dignete svoj glas protiv nekompetentnog, avanturstičkog i senzacionalističkog tumačenja vjere od samozvanih i zlonamjernih misionara koji nam monstruoznim zloupotrebama odvode djecu na strana ratišta da ginu za tuđe ciljeve. To je najmanje što smo od Vas očekivali", stoji u odgovoru web-sajta Islamske zajednice upućenom g. Alispahiću.
Ja podrzavam odluku IZ ali mislim da je ovo trebalo uraditi u koordinaciji Sa SIPA-om.
Sada je samo pitanje dana, eventualno mjeseca, kad ce se prvi ili prva raznijeti i zaviti nas u crno.

Naravno, raznosenje nece biti u RS ili Sirokom nego u nekom od gradova pod bosnjackom kontrolom.

Ps - Naravno da ce SDA i Bakir plasirati izjavu u stilu 'mirno spavajte, raznosenja nece biti'.
Evo i postar Fatmir se jada :-)

Odgovor Fatmira Alispahića Islamskoj zajednici: Izložili ste me na odstrijel policijskoj državi!

Saopćenje Koordinacije sam proslijedio i kao radosnu vijest za sve nas, jer su nezavisni džemati ponudili rješenje i dogovor sa Islamskom zajednicom, a saznali smo, evo, da Islamska zajednica ne želi nikakav dogovor već ove ljude i njihovu dobru volju poistovjećuje sa teroristima iz Sirije, piše ** No links **.ba.

Islamska zajednica odbija da objavi moj odgovor na njihov napad kojim su mi nanijeli veliku štetu, jer su me izložili na odstrijel policijskoj državi, kao nekoga ko je navodno “na čelu paradžemata” i ko podržava ekstremizam, iako su znali da sam ja samo proslijedio saopćenje Koordinacije nezavisnih džemata, a to sam učinio kao novinar koji je pravio dvije tv reportaže o nezavisnim džematima (IZ G.Rahića i Gračanice).

Vezani članak: Islamska zajednica u BiH: Nema pregovora sa paradžematima

Islamska zajednica je izvršila udar na slobodu govora, jer je jednog novinara, koji je otišao da sasluša i drugu stranu priče, klevetnički optužila ne samo da je na čelu nezavisnih džemata, već i da podržava ekstremizam. U ovoj situaciji neće se pojaviti razna novinarska udruženja da zaštite novinara od bezočnog napada i manipulacije, samim tim što je LAŽ – na žalost – glavni argument Islamske zajednice i dejtonske zavjere protiv Bošnjaka. :lol:

Saopćenje Koordinacije nezavisnih džemata moglo se poslati sa ma kojeg maila, a ja sam ga poslao sa svoga, računajući da ovo društvo ima kapacitete da novinarsku slobodu razumije kao normalnu stvar. Dogodio se opasni paradoks, da novinar koji je pravio reportažu o tzv. paradžematima postane glavni krivac, jer je očito bilo zamišljeno da se ne čuje mišljenje ključnog svjedoka, odnosno, ljudi iz nezavisnih džemata.

Ovo Saopćenje Koordinacije sam proslijedio i kao radosnu vijest za sve nas, jer su nezavisni džemati ponudili rješenje i dogovor sa Islamskom zajednicom, a saznali smo, evo, da Islamska zajednica ne želi nikakav dogovor već ove ljude i njihovu dobru volju poistovjećuje sa teroristima iz Sirije.

Fatmir Alispahić

(TIP)
:-)

JoseMujica

#82 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by JoseMujica » 24/02/2016 15:24

IZ je otresla ovog nepismenog fašistu kako je i zaslužio

bravo IZ :thumbup:

sinuhe

#83 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by sinuhe » 24/02/2016 15:25

Pretvorio im se ultimatum u prepisku sa Fatmirom.

aldinjo

#84 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by aldinjo » 24/02/2016 16:19

JoseMujica wrote:IZ je otresla ovog nepismenog fašistu kako je i zaslužio

:lol: :run:

hAZNADAR

#85 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by hAZNADAR » 24/02/2016 18:38

General War wrote:
Evo i postar Fatmir se jada :-)

Odgovor Fatmira Alispahića Islamskoj zajednici: Izložili ste me na odstrijel policijskoj državi!

Saopćenje Koordinacije nezavisnih džemata moglo se poslati sa ma kojeg maila, a ja sam ga poslao sa svoga, računajući da ovo društvo ima kapacitete da novinarsku slobodu razumije kao normalnu stvar. Dogodio se opasni paradoks, da novinar koji je pravio reportažu o tzv. paradžematima postane glavni krivac, jer je očito bilo zamišljeno da se ne čuje mišljenje ključnog svjedoka, odnosno, ljudi iz nezavisnih džemata.

Fatmir Alispahić
Koji licemjer ovaj Fatmir. Ocito misli da smo nepismeni i kratkog pamcenja pa zaboravili kako je vehabijski advokat dugo vremena. I vehabije su pocele spominjati cetnike samo kada su na udaru kritike. Dok trose svoje vrijeme na sirenje mrznje protiv obicnih Bosnjaka, islama koji se kod nas praktikuje, Siita u svijetu, sekularizma, demokratije,... cetnici nisu ni pod razno. A kada su na udaru - odmah se spominju cetnici i zadnji rat - sistemom uzmi levata na foru. Ili su naucili foru od Fatmira ili su se u svom idiotizmu - nasli.

Tako da nece proci prica da je jadan slucajno samo napravio reportazu o paradzematima i slucajno samo bio postar. Evo jednog pamfleta iz 2006-te.

Lovci na ucjene - piše Fatmir Alispahić

"Saćiru je zafalilo para za rakiju. Pa se prijavio u Američku ambasadu. Tamo džabe dijele pare. Ne mora se ni kopat, ni štemat, ni nosat ciment. Treba samo rijet da si vidio nekog što bi mogao biti terorist. Saćir je oglas pročitao u novinama. Dok je sjedio nako u čitaoni. Proradiše mu klikeri! Ima jedan s bradicom u komšiluku što ide u džamiju i što se garant bavi terorizmom. Otići ce Šaćir u Američku ambasadu. Prijavit bradicu. Uzet pare. I kupit rakiju. I nazdravit lahkoj pari.
...................................
Sudeci po stampedu pred kioscima Lota, izgladnjeli narod je zarazen igrama na srecu. Amerikanci su ponudili novi Bingo. Groznica pocinje. Svaka igra, svaka dobija! Dobitna kombinacija je telefonski broj: 033-49-49-49. Prijavite oca, mater, dajdzu, strinu, uzu i siru familiju! Ozezi Sacire!

Samo, ne zaboravi, imamo i mi mrak koji jede. U ime zivota.

Skracen tekst,.. na mjestu tackica uobicajen pamflet da je udar na vehabije udar na sve Bosnjake.

hAZNADAR

#86 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by hAZNADAR » 24/02/2016 18:48

JoseMujica wrote:IZ je otresla ovog nepismenog fašistu kako je i zaslužio

Manje zlo odgovorilo vecem. Znamo jako dobro sta je motiv IZ u ovome - najbolje znaju oni koje je IZ oderala svojim tarifama. Ne trpe paradzemate zato sto su im konkurencija i sto im oduzimaju monopol. Siromasna povratnicka porodica ostane bez oca i maloljetna djeca sama sa samohranom majkom,.. - IZ im za dzenazu odrapi najmanje 1000 KM. Neka IZ radije preispita svoje cijene i aroganciju hodza interesdjija,... jer bi dio naroda koji i nije uz vehabije mogao traziti usluge samozvanih imama - ako nist bar zbog cijene usluga.

Ali moram priznati da su dobro spustili ovome govnaru Fatmiru o kome je i ova tema.
U njihovom pismu, tj odgovoru njemu ima ovaj detalj:
"Vi bi ste javnosti, također, trebali objasniti zašto u bilo kakvu vezu dovodite paradžemate sa četnicima, kao da koljače nevinih ljudi treba dijeliti po vjerskoj, nacionalnoj i ideološkoj ili bilo kojoj drugoj pripadnosti. "
Znaci Fatmir je u pismu upucenom IZ spomenuo cetnike. Pitam se kako i zasto? :lol:
Zbilja je previse zaglibio u svom filmu i izgubio osjecaj za realnost kada je i ovdje upotrijebio svoju cuvenu frazu da ne smijes dirati vehabije dok je cetnika u RS, i da si izdajnik Bosnjaka i islama, plus cetkikoljubac ako dirnes u vehabije.

JoseMujica

#87 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by JoseMujica » 24/02/2016 18:53

:thumbup: hAZNADAR slažem se sa ovim o monopolu no i ovi "paradžemati" imaju opciju da legalno formiraju svoju zajednicu, udruženje građana...na kraju i IZ je samo udruženje građana

drugi je dio priče što ovi indijanci ne priznaju zemaljske zakone

Drinski

#88 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by Drinski » 24/02/2016 18:59

Ma u IZ sjede salabajezeri seoskih tehvida. Oni trebaju da se zapitaju zasto su dzamije prazne a vehabijski skupovi puni, zasto hodze privatizuju svoje usluge, zasto svaki clan IZ nema pravo na odredjeni krug vjerskih uskuga itd. Mislim, nazalost, da ce IZ ipak izaci dugorocno porazena a ne reformisana.

hAZNADAR

#89 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by hAZNADAR » 24/02/2016 19:15

Drinski wrote:Ma u IZ sjede salabajezeri seoskih tehvida. Oni trebaju da se zapitaju zasto su dzamije prazne a vehabijski skupovi puni, zasto hodze privatizuju svoje usluge, zasto svaki clan IZ nema pravo na odredjeni krug vjerskih uskuga itd. Mislim, nazalost, da ce IZ ipak izaci dugorocno porazena a ne reformisana.
Ne treba IZ reformacija - samo da snizi cijene usluga i uzme u obzir socijalno stanje "musterija".
Nece ih nikada poraziti nikakav konkurent - pogotovo vehabije koje mozda imaju jeftinije usluge ali cijena njohovog prihvatanja i njihovog kriga isuvise zestoka. Isuvise smo sekularni i liberalni za vehabijski model - ljudi ce i dalje za vjeke vjekov placati usluge IZ i obracati se IZ - i usput opsovati. Falila mi je sakunda, zehra,... da u Banjaluci udarim ufuranog arogantnog hodzu - ne zbog para i cijene koliko zbog nacina kako mi je protrao prstima ispred lica na spomen posjete kuci i ucenja dova.

U svoj ovoj prici oko Fatmira - ja vidim neprestani i sve dublji jaz izmedju muslimana i vehabija, IZ i paradzemata, desnih i lijevih, vjernika i agnostika, socijaldemokrata i ostalih,... a u po tog jaza ponajvise Fatmira. Koja je to gnjida da se usudjuje da spominje medjubosnjacki sukob i podjele a sam je glavom i bradom najveci krivac i najveci raspirivac razdora. Toliko je nasrao protiv naroda koji nije njegovog politickog svjetonazora i toliko je satanizovao da je opitanje vremena kada ce njegov jugend napraviti neko sranje. Za sada su na tapetu i prozvani ateisti, socijaldemokrati, tradicionalni muslimani i kosmopoliti/multietnicari. Fatmir stvara atmoferu narodne izdaje, narodne opasnosti i linca.

Drinski

#90 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by Drinski » 24/02/2016 19:20

Nema sta IZ da naplacuje...svaki clan IZ sa onom iskaznicom treba da ima krug garantovanih prava...nije to udruzenje zanatlija pa da imaju cjenike..

A nema govora o nekom medjubosnjackom sukobu, podjeli itd. To je i Fahrina prica.

Goldenhand

#91 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by Goldenhand » 24/02/2016 20:26

VCorp wrote:
bogoljub wrote: Ako se Fatmir vec cesto vraca na ratna zbivanja u proteklom ratu, onda ga mozemo upitati za Fikretovce u B. krajini koji su branili svoj toprak a bili su Muslimani, samo su htjeli imati svog vodju, na svojoj teritoriji i u tom htijenju su bili spremni i ubijali su svakoga pa i svoju bracu i rodjake.
Nisu oni branili ništa svoje već su pokušavali zauzeti čitav USK u zamjenu za Fikretova obećanja i novac kojeg već odavno nije bilo u Agrokomercu u to vrijeme. I još su dovodili Arkanovce i ostalu četničku bagru da s njima pucaju po nama. Na jednom frontu koljemo se sa Srbima i onda dođe tvoj rođeni narod i napadne te se leđa, to im ne mogu oprostiti nikad. Bezveze je tu dobrih momaka izginulo a sve zbog Abdićevog šverca, dovoljno je samo reći da je kupio Šantića koji je Hrvate sklonio s položaja što je rezultiralo ulaskom četnika u Bihać.

Tako da od jedinstva naroda ništa, bar za nas. Mi se ne možemo između sebe a da onda ne pričam o bilo kakvom odnosu Krajišnika sa Sarajlijama, Hercegovcima ... Kod nas ljudi drže do Sandžaklija i Podrinjaca, Albanci žive sasvim normalno s nama, Srbe i Hrvate ne dira niko, sa autonomašima se ne mirišemo i sad mi nije jasno da li bi mi u ime nekog nacionalnog jedinstva kojeg Fatmir priziva trebali pokvariti odnose tamo gdje mi živimo da bi se opet bratili sa Sarajevom od kojeg ništa nismo dobili od 95te ? Meni je draže popiti pivo s mojim Denisom i Marijom nego pušiti Fatmirovu glupu priču za koju će se za pet godina izvinjavati kad bude ganjao sebi fotelju jer lik je ispran fašizmom i na kraju će morati pojesti sva govna koja je izasrao. Jebem ja nacionalno jedinstvo Bošnjaka kad smo takav narod da će uvijek kad bude sranje neko nekoga izdati, uvijek je tako bilo i bit će. Zadnjeg kralja predali Osmanlijama, Čengić i Ali-paša prodali Gradascevica, Fikret prodao Krajišnike, Alija prodao Srebrenicu, Bosna izdala nas koji smo u prvom redu za selidbu uvijek i onda ova budala priča o nekom jedinstvu ... Moje jedinstvo je kalaš na rame ako me ko napadne a za ostatak Bošnjaka me boli neka stvar, eno im Bakira i Fatmira pa neka ih oni drže na okupu.
:thumbup:

zagortenej

#92 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by zagortenej » 24/02/2016 20:38

ne znam je li ko postavljao ovaj fatmirov uradak:

:bih:

General War

#93 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by General War » 24/02/2016 23:03

zagortenej wrote:ne znam je li ko postavljao ovaj fatmirov uradak:

:-) :-) Jebo te tito...opet Bosnjak=musliman=krmetina nix!
Ovakvim idiotima nit nacrtat nemozes, opet ce se pogubit...i Ovo prima platu u Dzasminovoj opĆini kao njaki savjetnik.

XXS

#94 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by XXS » 24/02/2016 23:08

Usro se Fatmir jer bi on sada mogao izaci u emisiji SIPA TV, skrivena kamera.

Ko bi gore, sad je dole.

asurbanipal

#95 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by asurbanipal » 24/02/2016 23:17

XXS wrote:

Usro se Fatmir jer bi on sada mogao izaci u emisiji SIPA TV, skrivena kamera.

Ko bi gore, sad je dole.

Fatmir je puk'o k'o kokica :lol:

:shock: :? :-)

zagortenej

#96 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by zagortenej » 24/02/2016 23:50

asurbanipal wrote:

Fatmir je puk'o k'o kokica :lol:

:shock: :? :-)

:lol: wahabi hip hop

XXS

#97 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by XXS » 24/02/2016 23:58

A ja kontao da je muzika u rangu sa krmetinom, moj Fatmire. :skoljka:

Cherry-Cherry

#98 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by Cherry-Cherry » 25/02/2016 05:13

:shock: :shock: :? :-) :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: pa šta je ovo jbt život :lol: :lol: :lol: :lol: ovo je i od njega previše :cry:
:facepalm: :nija: :facepalm:

KB9

#99 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by KB9 » 25/02/2016 07:35

kakva skrivena kamera :lol:

tacno svaki put se iznenadim fatmirovoj zatucanosti i kretenizmu :-)

JoseMujica

#100 Re: Fatmir Alispahic, predsjednistvo 2018

Post by JoseMujica » 25/02/2016 09:35

i ovo ima svoju emisiju na nekoj televiziji :jbt:

i onda se ibretimo što Farma razvaljuje

Post Reply