Farbanje keramickih plocica

senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#26 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Image
suzanam
Posts: 1
Joined: 19/11/2012 10:47
Location: kanton Sarajevo

#27 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by suzanam »

senainter wrote:Image
Wooooow
Bas je dobro ispalo. Imam isti problem sa plocicama. Gdje tacno da kupim foliju? Hvala.
Svaka cast jos jednom
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#28 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by MajcinaDusica »

Uh, kako si ih opisala, a kakvih sam se ja pločica nagledala, ove tvoje su bile mrak, možda im se samo fuga mogla obnoviti. Ali neka si ti sebi osvježila, super izgleda, samo ne znam koliko će iznad šporeta i iznad sudopera opstati... Čuvam fige da potraje :)
User avatar
spadalo
Posts: 312
Joined: 31/10/2012 22:32

#29 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by spadalo »

Vidim riješen je problem (privremeno) a ima i drugih rješenja.
Što se tiče farbanja pločica to je mukotrpan posao ali se trud na kraju isplati.
Podloga za keramiku kako neko reče da ima negdje,to nije ta podloga jer je to namijenjeno za drugu vrstu keramike ne za 'keramičke pločice'.Keramičke pločice su 'presvučene' nikl-emajlom i kao takve ne mogu upiti navedeni primer/podlogu.
Za keramičke pločice pogotovo ove što su na našem tržištu adekvatne sastave boja i prajmera posjeduje ABH PROMA koja je nekad bila u Bačićima ali se negdje preselila.Također,kemoboja ima program za izradu boja za premazivanje keramičkih pločica.
S obzirom da budžet vjerovatno nije zadovoljavajući ne preporučujem premazivanje jer isto košta kao da skineš te i postaviš nove.
S obzirom da to nije velika površina (slika) kaljeno staklo u RAMA GLAS je idealno rješenje.Izabereš design koji želiš oni kompjuterski oboje unaprijed skrojeno staklo po dimenzijama na licu mjesta i okale ga.Proces traje 72h.
Jedan kvadratni metar košta od 70KM do 200KM zavisno od debljine stakla i zahtjevnosti rezanja uglova.
Postoji još par firmi koje se bave isključivo uređivanjem kuhinjskih prostora pa ako postoji zainteresovanost detalji idu na pp
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#30 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Naravno da je privremeno rjesenje, premazivanje plocica vas dodje kao i da kupite nove. Danas sam pitala ta podloga koja ide na plocice, 26km pola litre. E sad, dok sve saberete i oduzmete to vam dodje isto kao i da jednostavno zamijenite plocice. Al jednostavno kad imate nove plocice a ruzne, sto raditi, izbijati nove plocice radi izgleda? To se cini malo smijesno, pa onda ova folija izlgeda kao dobro privremeno rjesenje, privremeno je naravno dok se ne skupi novca da se stave nove.
Ovih folija ima svugdje kupiti, u OBI-ju, penny-iju.. ja sam kupila u Rimosu na Ilidzi. Ja sam se pokajala recimo sto sam uzela bijelu, trebala sam neki drugi dezen koji je manje osjetljiv, al nije bilo puno nekog izbora. Ove folije se jako dobro ponasaju na drvu, za plocice su manje dobre jer vam treba puno truda i strpljenja da prelijepite sve. Ja sam lijepila jos sa mamom i dali smo na kraju 35 KM za plocice i gornju visecu.

Sad mi je plan da prefarbam zid nasuprot kuhinje i da okacim par slika i to je to. Ultra niskobudzetno renoviranje :D
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#31 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by %tacno* »

senainter wrote:Naravno da je privremeno rjesenje, premazivanje plocica vas dodje kao i da kupite nove. Danas sam pitala ta podloga koja ide na plocice, 26km pola litre. E sad, dok sve saberete i oduzmete to vam dodje isto kao i da jednostavno zamijenite plocice. Al jednostavno kad imate nove plocice a ruzne, sto raditi, izbijati nove plocice radi izgleda? To se cini malo smijesno, pa onda ova folija izlgeda kao dobro privremeno rjesenje, privremeno je naravno dok se ne skupi novca da se stave nove.
Ovih folija ima svugdje kupiti, u OBI-ju, penny-iju.. ja sam kupila u Rimosu na Ilidzi. Ja sam se pokajala recimo sto sam uzela bijelu, trebala sam neki drugi dezen koji je manje osjetljiv, al nije bilo puno nekog izbora. Ove folije se jako dobro ponasaju na drvu, za plocice su manje dobre jer vam treba puno truda i strpljenja da prelijepite sve. Ja sam lijepila jos sa mamom i dali smo na kraju 35 KM za plocice i gornju visecu.

Sad mi je plan da prefarbam zid nasuprot kuhinje i da okacim par slika i to je to. Ultra niskobudzetno renoviranje :D
samo si bacila pare... :D
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#32 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Ovaj forum je tako glup za slike, ne mogu postaviti lijepo sliku nove kuhinje Moze pomoc moderatora :(
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#33 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by Lounge Act »

pa napisala sam ti ja na prosloj stranici, tako ti je manje-vise na svakom forumu
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#34 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Da al to ne moze, prepolovi mi sliku na pola ...
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#35 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Ima li drugi sistem neki ...?
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#36 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by Lounge Act »

slike koje si postala velike su pa se ovdje prikazalo samo pola, ali ako kliknes desnim klikom na sliku i biras otvori u novoj kartici vidjet ces da je prikazana u cjelosti
pri uploadu na klix imas resize koji ti je odmah oznacen kao default pa se slika postavlja u svojoj pravoj velicini
Image
ti mozes promijeniti to default na velicinu koju ti zelis pa sliku koju postavljas smanjiti na recimo message board (640x480) pa ce slika da bude ovolika:
Image
ovako se evo vidi u cjelosti :wink:

i super ti je sad kuhinjica :thumbup:
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#37 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Imam i najnvije slike a to nisu te :-D
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#38 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by Lounge Act »

super, cekamo slicice onda :)

i ne zaboravi oznaciti umjesto default message board (640x480) :wink:
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#39 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Image
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#40 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Image

Fotelje BEFORE
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#41 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by senainter »

Image

Fotelje AFTER
MadeinSa+-64
Posts: 39
Joined: 11/07/2013 09:50

#42 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by MadeinSa+-64 »

Ova kuhinja je super ispala.
I ja sanjam sa promijenim boju keramike u kupatilu.

Ima li ko ideju gdje kupiti materijale, zidove su cijeli u prijeratnoj keramici 15x20 svijelo zelene boje.

Sta najbolje prekriva i daje moderan efekat, da li vce voda iznad vremenom pohabati boju ? Ako su skupe da li te specijalne boje drze ?

Nedostaje mi isto desetak komada 15x20- da li iko zna gdje se mogu naci te dimenzije plocica 15x20 ?
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#43 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by Ma.Le.Na »

farbanje plocica ..podnih..ne preporucujem
nikome
MadeinSa+-64
Posts: 39
Joined: 11/07/2013 09:50

#44 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by MadeinSa+-64 »

A zidnih, kupatilo od poda do plafona ukljucujuci i kadu ?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#45 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by Danguba »

MadeinSa+-64 wrote:A zidnih, kupatilo od poda do plafona ukljucujuci i kadu ?
Sve se moze farbati pa cak i plasticna stolarija ALI ovo o cemu ti pricas, moze se za neko krace vrijeme postici neki efekat ali dugorocno to nije rjesenje.
MadeinSa+-64
Posts: 39
Joined: 11/07/2013 09:50

#46 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by MadeinSa+-64 »

Super i ne treba mi dugorocno, ima li u Penny-u tih boja ?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#47 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by Danguba »

MadeinSa+-64 wrote:Super i ne treba mi dugorocno, ima li u Penny-u tih boja ?
:-)

Nije to tako jednostavno. Moras prvo podlogu (plocice) dobro ocistiti i odmastiti. Zatim sve premazati temeljnom bojom za plocice ili univerzalnom a tek kada se to osusi onda farbati zeljenom bojom.

Ne znam da li ima u Pennyu. Odi i raspitaj se i za temeljnu i za farbu.
MadeinSa+-64
Posts: 39
Joined: 11/07/2013 09:50

#48 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by MadeinSa+-64 »

Hocu, temeljnu i boju, puno hvala. Nije masno. Kupatilo je.
nookey
Posts: 1023
Joined: 13/10/2010 21:42

#49 Re: Farbanje keramickih plocica

Post by nookey »

Interesuje me ovo sa folijom...

Da li se jedan mali prozor 45x45 može prelijepiti ovom bijelom trakom samo s unutrašnje strane, jer je boja drveta i ne slaže se sa kuhinjom a volio bih da bude bijeli?

Da li je to teško uraditi i gdje se ima kupiti ta folija?
Post Reply