fakultet kriminalistickih nauka

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
senchyyy

fakultet kriminalistickih nauka

Post by senchyyy » 18/06/2009 16:32

Pozdrav
moze li mi neko reci o prijemnom ispitu na ovom fax-u, kakva su odprilike pitanja??

Black swan

Re: fakultet kriminalistickih nauka

Post by Black swan » 18/06/2009 16:36

oTprilike
velim ti ne idi u tu rupu

osim ako ti babo nije branković :D

fa84

Post by fa84 » 18/06/2009 16:39

ako nemas dobru stelu poslije za posao bolje ti je nemoj studirati taj fax

PticaTrkachica

Post by PticaTrkachica » 19/06/2009 11:27

Tuzna cinjenica da se vecina tih dipl krim zaposljava u security agencijama (kao čuvari), a u najboljem slučaju, plaćaju golemu štelu za posao sudskog policajca. Naći posao u struci je privilegija dobro uštelovanih.

PticaTrkachica

Post by PticaTrkachica » 19/06/2009 11:34

micki125 wrote:
PticaTrkachica wrote:Tuzna cinjenica da se vecina tih dipl krim zaposljava u security agencijama (kao čuvari), a u najboljem slučaju, plaćaju golemu štelu za posao sudskog policajca. Naći posao u struci je privilegija dobro uštelovanih.

taman tako, kriminalistika je ubleha i gubljenje vremena, ili drugim riječima ulaznica za doživotni boravak na evidenciji zavoda za zapošljavanje.

A vala i sama fakultetska zgrada ti odmah dočara tvoju buduću životnju situaciju.

globalbih

Post by globalbih » 20/06/2009 11:12

bjezi od KRIMINALA tj: fakulteta ko od zmije...
tu je najveca nezaposlenost, korupcija je u porastu. u MUPovima se zaposljavaju podobni i preko stela sa sss a kriminalisti su na biroima.. ili rade druge poslove ...prijatelj mi trazio 5 GODINA i nikada bez obzira na konkurse nije dobio posao mada se prijavljivao u cijeloj BiH...radi kao komercijalista...

Eto.. o stelama.. prolaznosti na tom faksu i "bolonji" da ne govorim... jos uvijek je tu muuuutnooo..
znam da kod drzavnih je jako malo fakulteta koji su ok tj: cisti.. dobro izvagaj.. bolje pravo mada je i tamo opci haos... ali je bolje za posao....
uglavnom... dobro skontaj..

jesenjin

Post by jesenjin » 22/06/2009 13:04

ovdje mnogi su iznijeli stvari koje su opcepoznate ali nisu naravno odgovorili na tvoje postavljeno pitanje. sto se tice korupcije , stela , nezaposlenosti itd u principu to se odnosi na sve fakultete jer ako nemas odgovarajuce stele onda ces bogme i imati izvjesni staz na birou bez obzira na zavrsene stvari. sto se tice fkn pa i iznesena su poprilicno realna stanovista. a sto se tice tvog pitanja koji je nacin testiranja ja ti mogu reci da imas bosanski , engleski , fizicko i odredjene pojmove kriminalistickih izraza. Ja necu nista dodati na ono sto prethodnici iznesose jer su djelimicno u pravu a ti ako zelis da studiras taj fax onda moras i prihvatiti i eventualne posljedice. u svakom slucaju sretno buduci kolega

PticaTrkachica

Post by PticaTrkachica » 22/06/2009 13:16

Znaš šta, super je i ultra krasno ići za svojim snovima i upisati ono što voliš, blablabla,
ali možeš biti student generacije i novi Poirot, ako ćeš nakon diplomiranja gledati konkurse za komercijalistu ili izbacivača, onda treba pomenute snove i ideale dovesti u red. Pogotovo ako te finansiraju roditelji.

jesenjin

Post by jesenjin » 22/06/2009 17:07

ja se apsolutno slazem sa vama da taj fakultet treba ukinuti jer je proizveo mnogo vise kadra nego sto ce ikada trebati mupovima u BIH tj : ako cemo uzeti u obzir da su ti diplomci kvalifikovani da obavljaju posao u policiji. medjutim kako u nasoj drzavi se sve svodi na pljacku para to se i desava sa kriminalistikom koja svake godine prima sve vise brucosa jedino sto se mozda vodi red i to nekakav red sa redovnim studentima kojih prime oko cetrdeset pedeset ali postavlja se pitanje sta je sa vanrednim studentima , ma ne vodece ljude univerziteta us arajevu samo zanimaju lova i to je sve . a nije ih briga sto taj kadar nece imati sutra sigurnu buducnost.

stereotipni

Post by stereotipni » 23/06/2009 18:00

jesenjin wrote:ja se apsolutno slazem sa vama da taj fakultet treba ukinuti jer je proizveo mnogo vise kadra nego sto ce ikada trebati mupovima u BIH tj : ako cemo uzeti u obzir da su ti diplomci kvalifikovani da obavljaju posao u policiji. medjutim kako u nasoj drzavi se sve svodi na pljacku para to se i desava sa kriminalistikom koja svake godine prima sve vise brucosa jedino sto se mozda vodi red i to nekakav red sa redovnim studentima kojih prime oko cetrdeset pedeset ali postavlja se pitanje sta je sa vanrednim studentima , ma ne vodece ljude univerziteta us arajevu samo zanimaju lova i to je sve . a nije ih briga sto taj kadar nece imati sutra sigurnu buducnost.

Za sve koji se i nasale pomisliti upisati ovo "ne znam kako da ga nazovem" cudo od fakulteta, kaze vam covjek druge generacije (94) ovog fakulteta i neko ko je zbog jebene korupcije napustio fakultet na 4. godini sa besom da ga nikada nece zavrsiti - NE UPISUJTE AKO BOGA ZNATE! FUUJJJJJ

I zqahvaljem Bogu, jer odusta na vrijeme i okrenu se svom poslu kojeg sam uporedo radio, sada mi bas dobro!

Nego, jesenjin, jel Don Vito jos uvijek dole na faxu u studentskoj??? Jel zaradio svoj drugi milion maraka?

iceman ze

Post by iceman ze » 23/06/2009 21:43

ja sam ga isto imao upisanog 94 i zbog birokratskih zavrzlama, nisam ga nastavio, upisao sam nesto drugo i nisam se prevario. Sve je receno dosad, i ja poznajem neke ljude koji nisu nikako mogli naci posao i rade neke druge. A znam i jednog koji je dobio posao, ali ga nisu htjeli godinama unaprijediti, pa je covjek na kraju odustao, sad nesto drugo radi i kaze da je pravo zadovoljan........ :-) Ali opet to je sve do tebe, sta zelis i sta volis......najbolje je upisati ono sto mozes da zavrsis......sretno :-D

Love_MJ

Post by Love_MJ » 09/06/2014 18:01

Ma džaba vi to sve pričate da je loš fakultet i da poslije njega nemaš ništa u životu, sama si pljuga. Ali realno i iskreno mi odgovorite koji se to danas fakultet u Bosni može završiti a da nađeš posao odma(osim Medicine, ali za koju godinu i to će da popune). Tako da po meni slobodno upišite ono što volite i šta mislite da je dobro za vas, a kasnije gdje te život odnese, ako imaš štelu proći ćeš dobro, ako nemaš, znaj da uvijek posle kiše mora doći sunce ;). Ja sam student na DIF-u u Tuzli, znam da i od toga nema ništa, ali šta ćeš, bolje bilo kakav fax, nego sjediti sa starcima kod kuće i ispijati kafe po kafićima.

seinfeld

Post by seinfeld » 09/06/2014 18:11

stereotipni wrote:Za sve koji se i nasale pomisliti upisati ovo "ne znam kako da ga nazovem" cudo od fakulteta,
kaze vam covjek druge generacije (94) ovog fakulteta i neko ko je zbog jebene korupcije
napustio fakultet na 4. godini sa besom da ga nikada nece zavrsiti -
NE UPISUJTE AKO BOGA ZNATE! FUUJJJJJ
I zahvaljem Bogu, jer odusta na vrijeme i okrenu se svom poslu kojeg sam uporedo radio, sada mi bas dobro!

Nego, jel Don Vito jos uvijek dole na faxu u studentskoj??? Jel zaradio svoj drugi milion maraka?

GDJE, ili još bolje,
ŠTA raditi, nakon završetka ovog fakulteta?
:run:

Pandakonda

Post by Pandakonda » 22/05/2015 15:14

Je li se šta popravila situacija što se tiče ovog fakulteta ? Ako ima nekih novih iskustava neka napiše pošto vidim da je zadnji post iz 2009. Pozz

stafi

Post by stafi » 22/05/2015 15:22

Pandakonda wrote:Je li se šta popravila situacija što se tiče ovog fakulteta ? Ako ima nekih novih iskustava neka napiše pošto vidim da je zadnji post iz 2009. Pozz

zar taj cirkus nije zatvoren?

kakva iskustva, pored tog čuda nije dobro ni prolaziti.

bumerangss

Post by bumerangss » 22/05/2015 15:42

stafi wrote:
Pandakonda wrote:Je li se šta popravila situacija što se tiče ovog fakulteta ? Ako ima nekih novih iskustava neka napiše pošto vidim da je zadnji post iz 2009. Pozz

slazem se, 98% diplomiranih kriminalista su na birou nadajuci se da ce nekad u zivotu postati policijski komesari, inspektori.... sto rijetki, onih 2% i postane zahvaljujuci rodbinskim, stranackim vezama a ostali koji nece i silom prilika ne mogu da cekaju na birou, oni rade u pekarama, na pijacama, na kruzerima... zalosno ali je tako :sad:
Zato porucujem buducim brucosima sto dalje od ovog faxa! :run:

stafi

Post by stafi » 22/05/2015 17:25

bumerangss wrote:
stafi wrote:

slazem se, 98% diplomiranih kriminalista su na birou nadajuci se da ce nekad u zivotu postati policijski komesari, inspektori.... sto rijetki, onih 2% i postane zahvaljujuci rodbinskim, stranackim vezama a ostali koji nece i silom prilika ne mogu da cekaju na birou, oni rade u pekarama, na pijacama, na kruzerima... zalosno ali je tako :sad:
Zato porucujem buducim brucosima sto dalje od ovog faxa! :run:

ne kontam kako do sada nije ugašen. Gdje nalaze studente? Koliko moraš biti glup da to upišeš.

moke_017

Post by moke_017 » 26/05/2015 17:32

:
Last edited by moke_017 on 21/05/2018 00:25, edited 1 time in total.

afafaf

Post by afafaf » 26/05/2015 19:05

Haha, covjek bi pomislio da je FKN jedini fakultet u takvoj situaciji a stvarnost je takva da ima samo 3-4 fakulteta da mozes reci da si miran ako ih zavrsis. :-)

A koliko znam FKN je na 6. mjestu sto se tice koliko je diplomiranih na birou(bar zadnji put kad sam gledao je bilo tako), tako ne vidim potrebu da toliko serete i ubijate ljudima volju. Ne kazem da svi rade u svojoj struci ali sigurno nisu pekari i pijacari.

bumerangss

Post by bumerangss » 28/05/2015 19:12

afafaf wrote:Haha, covjek bi pomislio da je FKN jedini fakultet u takvoj situaciji a stvarnost je takva da ima samo 3-4 fakulteta da mozes reci da si miran ako ih zavrsis. :-)

A koliko znam FKN je na 6. mjestu sto se tice koliko je diplomiranih na birou(bar zadnji put kad sam gledao je bilo tako), tako ne vidim potrebu da toliko serete i ubijate ljudima volju. Ne kazem da svi rade u svojoj struci ali sigurno nisu pekari i pijacari.

Vijeruj mi da jesu pekari i pijacari :skoljka:
I da u pravu si, FKN nije jedini,takvi bezvezni fakulteti ciji diplomanti "kete" na birou su i DIF FPN PMF Pravo... a ta 3-4 bas fakulteta cija diploma vrijedi i sigurno da ces dosta lakse naci posao su Farmacija Medicina Masinstvo Elektrotehnicki...

Daryl Dixon

Post by Daryl Dixon » 26/06/2015 23:37

.
Last edited by Daryl Dixon on 25/02/2016 01:25, edited 1 time in total.

ja1986

Post by ja1986 » 26/06/2015 23:57

Druze i ne razmisljaj o tome. Moja prica je da sam sve razrede i osnovne i srednje imao odlican uspjeh i vladanje, drugi na prijemnom ispitu, zavrsim u roku i naravno ne radim u struci. Ali niko me nije mogao odgovoriti od toga, i otac je bio policajac, zajebalo me sto sam krenuo tim stopama. Zato ako si obicni smrtnik, bjezi negdje drugo.

stafi

Post by stafi » 29/06/2015 17:32

afafaf wrote:Haha, covjek bi pomislio da je FKN jedini fakultet u takvoj situaciji a stvarnost je takva da ima samo 3-4 fakulteta da mozes reci da si miran ako ih zavrsis. :-)

od 100 kriminalista 99 ih dočeka penziju na birou.

Onaj jedan je već radio u mupu.

Last December

Post by Last December » 01/02/2016 17:04

Kakvo je danas stanje, ima li posla?

cenecimoveocino

Post by cenecimoveocino » 01/02/2016 20:53

Last December wrote:Kakvo je danas stanje, ima li posla?
K'o i ranije,ako imas nekog da te pogura ima posla :roll:

Post Reply