Fakultet i veza

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
Karanfilka

Fakultet i veza

Post by Karanfilka » 07/04/2011 16:06

Za forumase, koji su fakultetski obrazovani:

Koliko vam je bitno da je vas partner u vezi (eventualno braku) isto fakultetski obrazovan?

Mislite li da je to neki faktor, koji potajno dosta znaci, ukoliko jedna od osoba ima fakultet?
Koliko po vama to treba da bude odlucujuci faktor za vezu?

Da li to ljudima zaista puno znaci, ali kriju da ne bi ispali bezveze i da ne ispadne kao da ne znaju cijeniti ostale kvalitete i osobine kod ljudi?

Cholina_Lokica

Re: Fakultet i veza

Post by Cholina_Lokica » 07/04/2011 16:32

Samo dolaze u obriz dr.mr.sci. i jos par zaHebanih skracenica

PapakizSarajeva

Post by PapakizSarajeva » 07/04/2011 17:40

Karanfilka wrote:Za forumase, koji su fakultetski obrazovani:

Koliko vam je bitno da je vas partner u vezi (eventualno braku) isto fakultetski obrazovan?

Mislite li da je to neki faktor, koji potajno dosta znaci, ukoliko jedna od osoba ima fakultet?

Da li to ljudima zaista puno znaci, ali kriju da ne bi ispali bezveze i da ne ispadne kao da ne znaju cijeniti ostale kvalitete i osobine kod ljudi?

Ni'dje veze ... Hos' zivit' sa diplomom ili sa partnerom ?

Komšinica

Post by Komšinica » 07/04/2011 17:51

Za forumase, koji su fakultetski obrazovani:

Apsolutno nebitno. Ono što je puno bitnije jeste da je neko ko je sposoban i snalažljiv, pošten i da mu nije mrsko raditi, a fakulet k'o fakultet meni ništa ne znači.

Možda nekome to nešto znači, ali meni to ne da nije odlučujući, nego je apsolutno nikakav faktor koji bi uticao na to da li bih ili ne bih bila s nekim u vezi. Kao što rekoh, bitno je da nije neki koji traži posao a moli Boga da ga ne nađe, znači neko ko hoće da radi i na koga bih se, ukoliko bude potrebno, mogla osloniti i na to... da je sposoban da izdržava svoju porodicu.

Ima i takvih...

dibidus

Post by dibidus » 07/04/2011 18:25

Kad je zensko u pitanju, potreba za fakultetom je obrnuto proporcionalna velicini grudi.
:D

nino90

Post by nino90 » 07/04/2011 18:28

dibidus wrote:Kad je zensko u pitanju, potreba za fakultetom je obrnuto proporcionalna velicini grudi.
:D

haha dobar :thumbup:

VenomousV
Has thanked: 1 time

Post by VenomousV » 07/04/2011 18:30

bitno mi je da je inteligentan, pametan (kao ja ili vise) i OBAVEZNO da zna engleski...
jel fakultet zavrsio ili nije apsolutno me ne zanima...

samo znam da nikad, ali nikad ne bih mogla bit' s nekim ko ne zna engleski...

nellington

Post by nellington » 07/04/2011 18:32

VenomousV wrote:bitno mi je da je inteligentan, pametan (kao ja ili vise) i OBAVEZNO da zna engleski...

Što bi rekao naš omiljeni pjevač Justin Bieber: Never say never!

Entropio
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post by Entropio » 07/04/2011 18:33

Ja mislio ovo tema o vezama (štelama) na fakultetima... Znam ovo i na engleskom reći. 8-)

Théa

Post by Théa » 07/04/2011 19:06

Ti si se nesto plaho zabrinuo oko tog.

Ja ti mogu licno potvrditi da obrazovani ljudi koji su svoju bracnu zajednicu zapoceli nakon zavrsene skole-visoke skole. Uglavnom su bili sretniji i u skladnijem odnosnu nego na one koji su sa neobrazovanim partnerom.mislim na KSS
jednostavno nemaju one probleme sa kojima se susrecu oni koji imaju manje novca. Ali mogu imati dr probleme.

Kvalitet zivota igra veliku ulogu, a vrlo je bitno da se partneri nadu po drustvenoj razni.

Svaki partner treba dopustiti slobodu u braku, na jednoj i drugoj strani.
vrlo cesto muskarci teze prihvacaju aktivne zene, nego zena aktivnog muskarca. Muskarac koliko god bio obrazovan a i zena, postoji nesto u prirodi da muskarac ocekuje da zena bude kuci nakon sto se on vrati s'posla.

A ja bi preporucila svakom muskarcu da dopuste da zene budu aktivne, ako bi doslo do razvoda ili do zasicenja svi ce biti zadovoljni, jer se niti jedan partner nije predao toliko da bi zapostavio sam sebe.
a imanje dijele onako kako si sam zaradio. :)

Bitno je da partner radi i zaraduje prvenstveno sam za sebe. A u poridicu dom ulazu zajedno, da da decki doslo je vrijeme za mijenjanje pampersa i pranja suda.

Kako god pogledas, meni fakat nije jasno kako ovi decki vole kad se bankovna kartica puni svakog mijeseca a on isto dode kuci umoran kao ja a nece ni da mrdne uvijek umorni, ili imaju sport.

Eh sto zena ima ove proklete hormone, koji je tjeraju da podvladuje muskarcu sve do menopauze!!!!!!!!????????

VenomousV

Post by VenomousV » 07/04/2011 19:13

nellington wrote:
VenomousV wrote:bitno mi je da je inteligentan, pametan (kao ja ili vise) i OBAVEZNO da zna engleski...

Što bi rekao naš omiljeni pjevač Justin Bieber: Never say never!

probala nekad davno ali mi je strasno islo na zivce sto malo-malo moram nesto da objasnjavam...
sad sam mirna po tom pitanju (i po svemu gore navedenom) 8-)

Entropio wrote:Ja mislio ovo tema o vezama (štelama) na fakultetima... Znam ovo i na engleskom reći. 8-)

:lol: :lol: :lol:

ALexis
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

Post by ALexis » 07/04/2011 19:14

uopce mi fakultet nije bitan, ali mi je bitno da je pametan, ako je jos uz to inteligentan-kud ces bolje :-D

kao sto je @V rekla, lijepo je kad zna engleski i ostale jezike koje ja poznajem. (samo me nemojte pitati sto, jer sam danas previse umorna da objasnim :D , @V vjerovatno zna o cemu pricam :D )

VenomousV

Post by VenomousV » 07/04/2011 19:15

ALexis wrote:uopce mi fakultet nije bitan, ali mi je bitno da je pametan, ako je jos uz to inteligentan-kud ces bolje :-D

kao sto je @V rekla, lijepo je kad zna engleski i ostale jezike koje ja poznajem. (samo me nemojte pitati sto, jer sam danas previse umorna da objasnim :D , @V vjerovatno zna o cemu pricam :D )

razumUjemo se ;)

ALexis
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

Post by ALexis » 07/04/2011 19:16

doduse, sad mi sinu ideja!
da ja nisam ''fakultetlija'', mozda bih i voljela da mi buduci muz bude fakultetski obrazovan...hm... (vjerovatno radi neke finansijske stabilnosti... nagadjam... nisam u toj kozi)

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Post by ladyblue18 » 07/04/2011 19:18

Entropio wrote:Ja mislio ovo tema o vezama (štelama) na fakultetima... Znam ovo i na engleskom reći. 8-)

:lol: idolu :D

Tema, jedno 237823627627 raspravljano ali eto hajde. :D
Meni nije bitno, postoje bitnije stvari.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Post by ladyblue18 » 07/04/2011 19:20

Dzontra Volta wrote:sve se to na kesh svodi ...

Nije sve u keshu ima nesto i u karticama. :oops:

VenomousV

Post by VenomousV » 07/04/2011 19:21

...i u plemenitim metalima :roll:

ALexis

Post by ALexis » 07/04/2011 19:23

Dzontra Volta wrote:
ALexis wrote:doduse, sad mi sinu ideja!
da ja nisam ''fakultetlija'', mozda bih i voljela da mi buduci muz bude fakultetski obrazovan...hm... (vjerovatno radi neke finansijske stabilnosti... nagadjam... nisam u toj kozi)

sve se to na kesh svodi ...

pa normalno, od ljubavi se ne zivi.
sutra kad ti zafali neka ne daj Boze osnovna stvar koju ni sebi ni partneru ne mozes priustit, pitala bih vas ja gdje je tu ljubav.
nisam jednom vidjela kako neimastina razori brak.

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 07/04/2011 19:23

ladyblue18 wrote:
Dzontra Volta wrote:sve se to na kesh svodi ...

Nije sve u keshu ima nesto i u karticama. :oops:

istina, doduse one od bh telekoma najbolje idu, slabo ima ovih sa eronetom :mrgreen:

law2

Post by law2 » 07/04/2011 19:28

pa ako je problem u toj papirologiji, to se uvijek moze u Travniku za 15-tak minuta srediti...nemoj dramu bezveze praviti :bih:

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 07/04/2011 19:30

vi bogami ko da cete zivjeti 100 godina pa se sikirate sta cete jesti. :mrgreen:

ja svoju curu(nema fakultet) ne bih dao ni za onu sa deset fakulteta. :)

ALexis

Post by ALexis » 07/04/2011 19:32

Dzontra Volta wrote:pa mislim da u BiH mozes "normalno" zivjeti sa jednom "fakultetskom platom" i jos jednom "obicnom"...problem je kada niko ne radi

o tome i ja pricam, o nekom normalnom zivotu.
ne o nekom luxuzu i razbacivanju.
mjera.

Smoki

Post by Smoki » 07/04/2011 20:08

sto mora znati engleski, ne kontam?

Smoki

Post by Smoki » 07/04/2011 20:10

fakultet nije mjerilo necije inteligencije, a inteligencija je ta koja me privlaci.
dakle, mora kolko tolko biti na mom istom intelektualnom nivou.

VenomousV

Post by VenomousV » 07/04/2011 20:12

Smoki wrote:

fakultet nije mjerilo necije inteligencije, a inteligencija je ta koja me privlaci.
dakle, mora kolko tolko biti na mom istom intelektualnom nivou.

:thumbup: :thumbup:

a engleski, cisto da ne bih morala objasnjavat' neke pojmove i sl i zbog toga sto se cesto bolje izrazim na engleskom nego na bosanskom... jbg

Post Reply