FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post Reply
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#3826 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by howdy »

Image

jel ovaj kreten fakat ovo izjavio?

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3827 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by -LIBERO- »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/moratori ... /160525062



:mrgreen:

SDA potpisivanje moratorija na zaposljavanje. Dal bi se covjek smijao, il plakao :zzzz: :lol:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3828 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Drinski »

vivaldi wrote:ne vidim sta je lose u privatizaciji? nema goreg vlasnika od drzave.
pa sta imam od toga da ce neko drugi biti bolji vlasnik, bice bolji vlasnik za sebe a ne za nas.
onaj seljak najlosije tele proda a najbolje ostavi za sebe, nama govore da treba drugacije raditi.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3829 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 »

Drinski wrote:
vivaldi wrote:ne vidim sta je lose u privatizaciji? nema goreg vlasnika od drzave.
pa sta imam od toga da ce neko drugi biti bolji vlasnik, bice bolji vlasnik za sebe a ne za nas.
onaj seljak najlosije tele proda a najbolje ostavi za sebe, nama govore da treba drugacije raditi.
Najbolje je prodavati telad koja nisu tvoja. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#3830 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Better Man »

Mrtav hladan fadil nam je jučer izjavio da će kompletan autoput biti gotov za 5 godina. Dodao je da je trečina već gotova, da će druga biti napravljena od novih akciza, a za treću pregovaraju sa Saudijskom Arabijom i mislim Turskom. Koji idiot.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3831 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

ovako to rade pametni i svjesni koji ne zele okove...

Neredi u Francuskoj: Štrajkovi, protesti i blokade zbog zakona o radu
Image

a ovako bekani poslusni...

Image
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3832 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by fosna2014 »

Fadil je slika i prilika naseg drustva. Jel on stvarno toliko glup?
User avatar
Hugo Chavez
Posts: 156
Joined: 17/06/2009 09:38

#3833 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Hugo Chavez »

fosna2014 wrote:Fadil je slika i prilika naseg drustva. Jel on stvarno toliko glup?
Slika govori više od riječi :-D
Image
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3834 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

nije on glup on ti je seoska varalica kao i vecina polikitcara... narod unaske to voli, glavni baja i varalica u selu...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3835 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vivaldi »

Drinski wrote:
vivaldi wrote:ne vidim sta je lose u privatizaciji? nema goreg vlasnika od drzave.
pa sta imam od toga da ce neko drugi biti bolji vlasnik, bice bolji vlasnik za sebe a ne za nas.
onaj seljak najlosije tele proda a najbolje ostavi za sebe, nama govore da treba drugacije raditi.
pa i ti radis za sebe, a ne za komsiju.

ne znam za telad, al znam za ekonomiju. od drzave nema goreg vlasnika.

ali ako ti imas ikakvog licnog interesa od stavova koje zastupas u potpunosti te razumijem.

tvoj posao je da stitis sebe i svoj interes. o drzavi i drzavnoj imovini se trebaju brinuti oni koji su za to placeni
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3836 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Drinski »

vivaldi wrote:
Drinski wrote:
vivaldi wrote:ne vidim sta je lose u privatizaciji? nema goreg vlasnika od drzave.
pa sta imam od toga da ce neko drugi biti bolji vlasnik, bice bolji vlasnik za sebe a ne za nas.
onaj seljak najlosije tele proda a najbolje ostavi za sebe, nama govore da treba drugacije raditi.
pa i ti radis za sebe, a ne za komsiju.

ne znam za telad, al znam za ekonomiju. od drzave nema goreg vlasnika.

ali ako ti imas ikakvog licnog interesa od stavova koje zastupas u potpunosti te razumijem.

tvoj posao je da stitis sebe i svoj interes. o drzavi i drzavnoj imovini se trebaju brinuti oni koji su za to placeni
Pa mene cudi da ti ne znas logiku obicnog seljaka ili imas neki licni interes od stavova koje zastupas?

Vivi, ako funkciju upravljanja drzava ne vodi dobro, onda uvijek moze to prenijeti na neki fond, imas stranih fondova koji upravljuju imovinom od par stotina milijardi dolara, tako da vjerujem da bi se dobro skrbili oko naseg telekoma. Dakle, ostaje nas a njime upravljaju oni koji se u to razumiju. I ovce na broju i vuk sit. To bi bar ti trebao da znas.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3837 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by sunceKOtepsija »

howdy wrote:Image

jel ovaj kreten fakat ovo izjavio?

:lol: :lol: :lol: :lol:
"zivot je lopta sarena" :lol:
http://ba.n1info.com/a97447/Vijesti/Vij ... slove.html
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#3838 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by titinho »

Ja mislim da je njegov jedini cilj i da samo gleda kako u budzet fbih ubacit 1km vise nego sto je zatekao, da bi rekao evo porast od 2% po mmf-om istrazivanju. A to sto ce gradjani svake godine imati manje novca, sto ce radnicima plate smanjivati, sto ce kasniti plate u drzavnim firmama, sto ce unistiti i ovo sto je ostalo drzavnih firmi a onda ih za 1 km privatizovati je nebitno. on ne misli na ljude, on misli na drzavni aparat.

reforme o kojima on prica moze provesti za 3 mjeseca, al treba imati muda. nazalost njegove reforme nisu boljitak za narod vec za drzavne uhljebarose kojima prijeti kolaps ukoliko drzava ne nadje jos po koji fening i kredit.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3839 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vivaldi »

Drinski wrote:Vivi, ako funkciju upravljanja drzava ne vodi dobro, onda uvijek moze to prenijeti na neki fond, imas stranih fondova koji upravljuju imovinom od par stotina milijardi dolara, tako da vjerujem da bi se dobro skrbili oko naseg telekoma. Dakle, ostaje nas a njime upravljaju oni koji se u to razumiju. I ovce na broju i vuk sit. To bi bar ti trebao da znas.
fondovi su nesto sasvim drugo. oni upravljaju parama, prije svega privatnim penzionim fondovima koji su na zapadu odavno normalna stvar. to su konzervativni fondovi koji ganjaju najmanju kvotu na kladionici i ulazu u najsigurnije dionice i drzavne hov koje donose male prinose ali sigurne jer je njihov osnovni zadatak da cuvaju penzije hiljada ljudi, a ne da zaradjuju rsikantnim ulganjima.

problem nasih javnih kompanija je slabost nase cjelokupne imovine, katastrofalna ekonomija i budzet koji nikome ne moze cuvat ledja ni garantovat u slucaju krize podrsku jer jednostavno nema od cega, pogotovo kad su u pitanju giganti.

jedan od primejra ti je rafinerija u brodu. njeni troskovi poslovanja su ogromni da je nisu prodali rusima 15 dana nakon sunovrata cijena ona bi bila pod katancem jer to entitet ne moze isfinansirat. to su ogormne cifre. to je bankrot u roku od mjesec dana. ali rus je gigant koji vec 2 godine trpi niske cijene i daje nadprosjecne plate za preko 1000 ljudi.

aktuelni slucaj ti je sada gikil. to je ogrmna firma. pad cijena na svjetskom trzistu je uzdramo indijce. kakva je tu sansa federacije da ih drzi u zivotu? ma nikakva. Sada sudbina gikil-a zavisi od kineza u smederevu. to je ogroman problem jer ako oni odu u kurac odose u jos vecu dubiozu i zeljeznice jer one zive od 3-4 klijenta - gikila, elektropirevde, mitala i djelimicno aluminja i alumine.

telekom je nesto drugaicja stvar, ali otkako je izsmiljen viber, skype itd...on je u padu. i tu bog otac ne moze pomoci. mozes ti smanjiti troskove, otpustiti nesto radnika i sl, ali sve je to samo dva-tri udaha prije davljenja.

fabrika duhana ista situacija - cigare su sve skuplje, a dobit sve manja jer cigare ne poksupljuju zbog fabrike i duhana vec akciza. ali cigare su postale preskupe. ljudi se okrecu svercovanim duhanom, puse boga pitaj sta ili prestaju. ne trebas biti nikakav vidovnjak da znas da ce svake godine njihova dobit biti sve manja. ironija je sto je drazava ta koja podize akcize i mogla je prvo prodat pa onda uskladjivat akciznu poliitku sa eu.

poenta je da smo mi toliko bzenacajni i nemamo nikakve sanse protiv strane konkunrecije. njihov budzeti za marketing su veci od kompletnog obrta nasih cijelih industrija.

osim toga, sto vise stranih investiroa pozitivno utice i na politicku stabilnost jer se onda i ambasade aktivnije ukljucuju u privredne tokove
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3840 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

sunceKOtepsija wrote:
howdy wrote:Image

jel ovaj kreten fakat ovo izjavio?

:lol: :lol: :lol: :lol:
"zivot je lopta sarena" :lol:
http://ba.n1info.com/a97447/Vijesti/Vij ... slove.html

opet ga je ridji pušČo s lanca
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3841 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Drinski »

vivaldi wrote: fondovi su nesto sasvim drugo. oni upravljaju parama, prije svega privatnim penzionim fondovima koji su na zapadu odavno normalna stvar. to su konzervativni fondovi koji ganjaju najmanju kvotu na kladionici i ulazu u najsigurnije dionice i drzavne hov koje donose male prinose ali sigurne jer je njihov osnovni zadatak da cuvaju penzije hiljada ljudi, a ne da zaradjuju rsikantnim ulganjima.

problem nasih javnih kompanija je slabost nase cjelokupne imovine, katastrofalna ekonomija i budzet koji nikome ne moze cuvat ledja ni garantovat u slucaju krize podrsku jer jednostavno nema od cega, pogotovo kad su u pitanju giganti.

jedan od primejra ti je rafinerija u brodu. njeni troskovi poslovanja su ogromni da je nisu prodali rusima 15 dana nakon sunovrata cijena ona bi bila pod katancem jer to entitet ne moze isfinansirat. to su ogormne cifre. to je bankrot u roku od mjesec dana. ali rus je gigant koji vec 2 godine trpi niske cijene i daje nadprosjecne plate za preko 1000 ljudi.

aktuelni slucaj ti je sada gikil. to je ogrmna firma. pad cijena na svjetskom trzistu je uzdramo indijce. kakva je tu sansa federacije da ih drzi u zivotu? ma nikakva. Sada sudbina gikil-a zavisi od kineza u smederevu. to je ogroman problem jer ako oni odu u kurac odose u jos vecu dubiozu i zeljeznice jer one zive od 3-4 klijenta - gikila, elektropirevde, mitala i djelimicno aluminja i alumine.

telekom je nesto drugaicja stvar, ali otkako je izsmiljen viber, skype itd...on je u padu. i tu bog otac ne moze pomoci. mozes ti smanjiti troskove, otpustiti nesto radnika i sl, ali sve je to samo dva-tri udaha prije davljenja.

fabrika duhana ista situacija - cigare su sve skuplje, a dobit sve manja jer cigare ne poksupljuju zbog fabrike i duhana vec akciza. ali cigare su postale preskupe. ljudi se okrecu svercovanim duhanom, puse boga pitaj sta ili prestaju. ne trebas biti nikakav vidovnjak da znas da ce svake godine njihova dobit biti sve manja. ironija je sto je drazava ta koja podize akcize i mogla je prvo prodat pa onda uskladjivat akciznu poliitku sa eu.

poenta je da smo mi toliko bzenacajni i nemamo nikakve sanse protiv strane konkunrecije. njihov budzeti za marketing su veci od kompletnog obrta nasih cijelih industrija.

osim toga, sto vise stranih investiroa pozitivno utice i na politicku stabilnost jer se onda i ambasade aktivnije ukljucuju u privredne tokove
Ja govorim o fondovima koji upravljaju tudjom imovinom a ne investic.fondovima. dakle, ti si i dalje vlasnik ali oni obavljaju posao uprave, skrbe se o tome. Isto sto u Hrvatskoj stecajni upravnik moze biti pravno lice, oni upravljaju tudjom stecajnom masom.

Gkil su zavalili indijci, a kumovala vlada. Napr. direktoru daju ovlast da zakljuceuje ugovore za koje mu ne treba saglasnost upravnog odbora bez obzira na vrijednost ugovora pa direktor zakljuci ugovore sa par firmi iz grupacije kojim izvlaci pare iz GKIL a to ne prikaze upravnom odboru. cak se stotinama milja placala neka konsult.firma, a niko ziv ne zna sta su i koga savjetovali. Ti ugovori su sad stvorili dubioze. Dakle, moja ocjena jeste da su indijci otpocetka isli da zajebu. Ja njih razumijem, al ne vidim smisao da nekim indijcima ili amerima dam dobro tele.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3842 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by VjecitiStudent »

vivaldi wrote:ne vidim sta je lose u privatizaciji? nema goreg vlasnika od drzave.
Jah ...
Électricité de France S.A. (EDF; Electricity of France) is a French electric utility company, largely owned by the French state. Headquartered in Paris, France, with €65.2 billion in revenues in 2010, EDF operates a diverse portfolio of 120+ gigawatts of generation capacity in Europe, South America, North America, Asia, the Middle East and Africa.

In 2009, EDF was the world's largest producer of electricity.[4]
ČEZ Group (Czech: Skupina ČEZ České Energetické Závody) is a conglomerate of 96 companies (including the parent company ČEZ, a.s.), 72 of them in the Czech Republic. Its core business is the generation, distribution, trade in, and sales of electricity and heat, trade in and sales of natural gas, and coal extraction. ČEZ Group operates also in Bulgaria, Germany, Hungary, Poland, Romania, Slovakia and Turkey. ČEZ, a.s. is listed on Prague Stock Exchange and Warsaw Stock Exchange.

ČEZ is the largest utility and biggest public company in Central and Eastern Europe. Its majority shareholder is the Czech government, owning 70% of shares.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3843 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vivaldi »

Drinski wrote:Ja govorim o fondovima koji upravljaju tudjom imovinom a ne investic.fondovima. dakle, ti si i dalje vlasnik ali oni obavljaju posao uprave, skrbe se o tome. Isto sto u Hrvatskoj stecajni upravnik moze biti pravno lice, oni upravljaju tudjom stecajnom masom.Gkil su zavalili indijci, a kumovala vlada. Napr. direktoru daju ovlast da zakljuceuje ugovore za koje mu ne treba saglasnost upravnog odbora bez obzira na vrijednost ugovora pa direktor zakljuci ugovore sa par firmi iz grupacije kojim izvlaci pare iz GKIL a to ne prikaze upravnom odboru. cak se stotinama milja placala neka konsult.firma, a niko ziv ne zna sta su i koga savjetovali. Ti ugovori su sad stvorili dubioze. Dakle, moja ocjena jeste da su indijci otpocetka isli da zajebu. Ja njih razumijem, al ne vidim smisao da nekim indijcima ili amerima dam dobro tele.
to nije nikakvo rjesenje, ni za drzavu ni za radnike. to moze posluziti samo kao usminkavanje pred prodaju, ali je sada prekasno za to. profesionalni meandzment ne rjesava problem prevelike izlozenosti konkurenciji, kao ni tehnoloski napredak/berzanske poremecaje (u zavisnosti o kojoj firmi govorimo). na kraju krjavea to pokazuju i primjeri iz regiona
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3844 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by General War »

Cenicka, prica o svemu...par info za koje prvi put cujem...uvjek interesantno.

http://www.rtvbn.com/video/puls.mp4
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3845 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Drinski »

vivaldi wrote:
Drinski wrote:Ja govorim o fondovima koji upravljaju tudjom imovinom a ne investic.fondovima. dakle, ti si i dalje vlasnik ali oni obavljaju posao uprave, skrbe se o tome. Isto sto u Hrvatskoj stecajni upravnik moze biti pravno lice, oni upravljaju tudjom stecajnom masom.Gkil su zavalili indijci, a kumovala vlada. Napr. direktoru daju ovlast da zakljuceuje ugovore za koje mu ne treba saglasnost upravnog odbora bez obzira na vrijednost ugovora pa direktor zakljuci ugovore sa par firmi iz grupacije kojim izvlaci pare iz GKIL a to ne prikaze upravnom odboru. cak se stotinama milja placala neka konsult.firma, a niko ziv ne zna sta su i koga savjetovali. Ti ugovori su sad stvorili dubioze. Dakle, moja ocjena jeste da su indijci otpocetka isli da zajebu. Ja njih razumijem, al ne vidim smisao da nekim indijcima ili amerima dam dobro tele.
to nije nikakvo rjesenje, ni za drzavu ni za radnike. to moze posluziti samo kao usminkavanje pred prodaju, ali je sada prekasno za to. profesionalni meandzment ne rjesava problem prevelike izlozenosti konkurenciji, kao ni tehnoloski napredak/berzanske poremecaje (u zavisnosti o kojoj firmi govorimo). na kraju krjavea to pokazuju i primjeri iz regiona
Ok. Smatras da treba prodati, jer ce BHT konkurencija unistiti. Sa dr.strane, smatras da je niska cijena rada pozeljna jer ce dovesti do stranih investicija, a mozda se za 10 godina neko od hamala, sa stecenim znanjem, odluci na samostalni biznis. Tog preduzetnika strana konkurencija nece pojesti?
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3846 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

Image
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#3847 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by vivaldi »

Drinski wrote:Ok. Smatras da treba prodati, jer ce BHT konkurencija unistiti. Sa dr.strane, smatras da je niska cijena rada pozeljna jer ce dovesti do stranih investicija, a mozda se za 10 godina neko od hamala, sa stecenim znanjem, odluci na samostalni biznis. Tog preduzetnika strana konkurencija nece pojesti?
po stoti put ponavljam, nema nista prece od licnog interesa. ja da sam na tvom mjestu vec 2 godie bi imao pun spajz parola "necemo prodaju telekoma", "ua lopovi" i sl. da imam spremno kad mi zatreba.

ali posto nemam licnog interesa, pricam s aspekta javnog interesa. telecom je partijska firma koja u ime, malo stranke, malo drzave uzima porez.

nema tu nikakvog teleta ni zlatne koke. to je firma koja ima skoro 1500 vise zaposlenih od mtela, sa pribliznim finansijskim rezultatima, a pritom je i mtel u vlanistvu drzave. sto znaci da i njii kad ih kupi stranac i tamo ce metla stotine pocistiti.

sto se tice ostatka posta, ti novi biznismeni nece otvarati firlme sa 3,500 zaposlenih vec sa 10-15 i oni bi upravo radili za gigante kao mali koperanti jer su giganti sunce oko kojeg se vrte planete (mali biznisi).
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3848 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 »

vivaldi wrote:
Drinski wrote:Ok. Smatras da treba prodati, jer ce BHT konkurencija unistiti. Sa dr.strane, smatras da je niska cijena rada pozeljna jer ce dovesti do stranih investicija, a mozda se za 10 godina neko od hamala, sa stecenim znanjem, odluci na samostalni biznis. Tog preduzetnika strana konkurencija nece pojesti?
po stoti put ponavljam, nema nista prece od licnog interesa. ja da sam na tvom mjestu vec 2 godie bi imao pun spajz parola "necemo prodaju telekoma", "ua lopovi" i sl. da imam spremno kad mi zatreba.

ali posto nemam licnog interesa, pricam s aspekta javnog interesa. telecom je partijska firma koja u ime, malo stranke, malo drzave uzima porez.

nema tu nikakvog teleta ni zlatne koke. to je firma koja ima skoro 1500 vise zaposlenih od mtela, sa pribliznim finansijskim rezultatima, a pritom je i mtel u vlanistvu drzave. sto znaci da i njii kad ih kupi stranac i tamo ce metla stotine pocistiti.

sto se tice ostatka posta, ti novi biznismeni nece otvarati firlme sa 3,500 zaposlenih vec sa 10-15 i oni bi upravo radili za gigante kao mali koperanti jer su giganti sunce oko kojeg se vrte planete (mali biznisi).
Kad ih metla počisti gdje će ? Lahko će naći posao u državi sa 50% nezaposlenih ? Sa 45- 55 godina na biro, u peMziju ? Na teret državi i MMF-u ? Ili možda da od pošteno zarađene ušteđevine ili otpremnine pokrenu bizMis :D ?

Ne bih ja imao ništa ni protiv takvih rješenja da postoje preduslovi u vidu bilo kakve ekonomske, društvene, pravne i političke stabilnosti.

I rudnici su partijske firme koje za razliku od telecoma proizvode samo manjak desetinama godina. Što njih ne raspute. :D Dužni su državim fondovima stotine miliona.

Prodali bi firmu koja ostvaruje kakav takav dobitak a ostavili one koje za godinu-dvije proćerdaju pare od prodaje. Smiješno i žalosno. Nije ni čudo što propadamo dok se 1 % snalažljivih bogati.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#3849 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Drinski »

vivaldi wrote:
Drinski wrote:Ok. Smatras da treba prodati, jer ce BHT konkurencija unistiti. Sa dr.strane, smatras da je niska cijena rada pozeljna jer ce dovesti do stranih investicija, a mozda se za 10 godina neko od hamala, sa stecenim znanjem, odluci na samostalni biznis. Tog preduzetnika strana konkurencija nece pojesti?
po stoti put ponavljam, nema nista prece od licnog interesa. ja da sam na tvom mjestu vec 2 godie bi imao pun spajz parola "necemo prodaju telekoma", "ua lopovi" i sl. da imam spremno kad mi zatreba.

ali posto nemam licnog interesa, pricam s aspekta javnog interesa. telecom je partijska firma koja u ime, malo stranke, malo drzave uzima porez.

nema tu nikakvog teleta ni zlatne koke. to je firma koja ima skoro 1500 vise zaposlenih od mtela, sa pribliznim finansijskim rezultatima, a pritom je i mtel u vlanistvu drzave. sto znaci da i njii kad ih kupi stranac i tamo ce metla stotine pocistiti.

sto se tice ostatka posta, ti novi biznismeni nece otvarati firlme sa 3,500 zaposlenih vec sa 10-15 i oni bi upravo radili za gigante kao mali koperanti jer su giganti sunce oko kojeg se vrte planete (mali biznisi).
Vele, da je napad najbolja odbrana. Kad se izgube argumenti, onda se udara na licnost protivnika. Ti nemas pojma ni ko sam ni sta sam, niti gdje radim niti sta radim. Al nema veze, bitno je da se neko diskvalifikuje

Pa druze moj, tvoji postovi dovoljno govori ko koga i zasto placa. Predlazes da se nekome nesto dadne, jer ce taj bolje da pravi profit, ali za sebe. Daj da se odmaknemo od vase logike, pa da primimo 50 najboljih studenata u javna preduzeca pa da vidimo da li ce se povecati njihova zarada a smanjiti rashodi. Pa da onda razmisljamo o buducim koracima. Ako nista drugo, bar ce vlada izvuci vecu cijenu. Naravno, tebi i kompaniji to ne odgovara.

A sto se tice ostatka posta, pa i taj sitni trgovac i sitni kooperant ce jos teze nastati i jos lakse nestati. Telekom ili.EP BIH je gradjen 50-100 godina i sad velimo da propadaju. A neko ocekuje da napravi firmu za tri godine koja moze opstati u sukobu sa onim koji su unistili telekom.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#3850 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by calculator »

Protivnicima privatizacije BH Telecoma i Eroneta, pitanje: Koji je interes države u posjedu ove dvije telecom firme, koju konkretno korist ima država, držeći ih pod svojim upravnim nadzorom?
Post Reply