Facebook probljem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
SukiJr

Facebook probljem

Post by SukiJr » 31/08/2016 09:07

Pozdrav ljudi
eh ovako, da li postoji neki nacin da drugi ljudi ne vide onu obavjest koga sam dodao u prijatelje i isto tako da li se može napraviti da određena osoba ne vidi moje lajkove na facebooku :?

Please heeeeljp heeeeljp :-D

xamp

Re: Facebook probljem

Post by xamp » 31/08/2016 10:43

Sakrij listu prijatelja i nece ti niko moci vidjet koga si dodao.

Sto se tice lajkova, ako lajkas public stvari, to se moze vidjet, ostalo ne.

SukiJr

Post by SukiJr » 31/08/2016 14:08

Da li si 100% siguran za ovo kad se sakrije lista prijatelja da nece drugim stizati obavjest da sam sad prijatelj sa tom i tom osobom ?

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 31/08/2016 14:37

Napravi lazni profil, pravi ugasi i reci zeni "ma ne idem vise na FB, sad surfam samo po Dom i vrt-u"

ExNihilo

Post by ExNihilo » 31/08/2016 14:49

SukiJr wrote:Da li si 100% siguran za ovo kad se sakrije lista prijatelja da nece drugim stizati obavjest da sam sad prijatelj sa tom i tom osobom ?
Neka te, bolan. Sjebat ćeš se. Lajkat će ti ta nešto, ili komentarisati, pa će cura/žena vidjet i eto belaja.

amrq7u

Post by amrq7u » 31/08/2016 18:04

Ne možeš sakrit ni to prvo, a Boga mi ni ovo drugo.

xamp

Post by xamp » 01/09/2016 07:48

amrq7u wrote:Ne možeš sakrit ni to prvo, a Boga mi ni ovo drugo.
Ima ista vaka slika, samo po novijem dizajnu

Image

SukiJr

Post by SukiJr » 01/09/2016 15:24

Znaci, piši propalo :odustajem: :izet:

xamp

Post by xamp » 01/09/2016 15:55

SukiJr wrote:Znaci, piši propalo :odustajem: :izet:
Prebacis na Only me?

semirsar

Post by semirsar » 01/09/2016 18:04

Ja zivota i zivotnog probLJema... sve se okrece oko fejsthepljupljuc
za tak'e steta i suze pustit' jbt :skoljka:

Nadzorna_ploca

Post by Nadzorna_ploca » 14/09/2016 07:48

Prije par dana sam napravio account na fb. Sve uredno dok mi jučer nije doslo da im moram poslati neki identifikacioni dokument. Poslao sam dio pasosa sa slikom imenom i datumom rodjenja. To je bila opcija da se na fejsu updejtuje. Poslije mi je stigao mail gdje zahvaljuju u naslovu na slanju i onda kažu da posaljem opet sliku u mailu ako se nisam mogao logovati a ne mogu. U čemu je kvaka, profil mi je izbrisan tako mi rekose :D. Znam da su trazili nekim prijateljima da urade nešto slično ali ovo je loše bas. Kud se registrova dzabe.

Android Knego

Post by Android Knego » 16/09/2016 11:59

Ja imao profil sa laznim imenom i sve bilo u dure dok jednog dana nisu stavili rampu kod logiranja. Kazu - ili pravo ime ili nema logiranja. I ja popustio, sta cu. Sve se moze ljudski dogovoriti, jel"... :D

ferratilis

Post by ferratilis » 16/09/2016 17:21

Android Knego wrote:Ja imao profil sa laznim imenom i sve bilo u dure dok jednog dana nisu stavili rampu kod logiranja. Kazu - ili pravo ime ili nema logiranja. I ja popustio, sta cu. Sve se moze ljudski dogovoriti, jel"... :D
to znaci da je neko prijavio profil kao "pseudonymous", neki "prijatelj" te izdao :D samo nakon anonimne prijave to provjeravaju

Android Knego

Post by Android Knego » 16/09/2016 22:01

ferratilis wrote:
Android Knego wrote:Ja imao profil sa laznim imenom i sve bilo u dure dok jednog dana nisu stavili rampu kod logiranja. Kazu - ili pravo ime ili nema logiranja. I ja popustio, sta cu. Sve se moze ljudski dogovoriti, jel"... :D
to znaci da je neko prijavio profil kao "pseudonymous", neki "prijatelj" te izdao :D samo nakon anonimne prijave to provjeravaju
Ma ne vjerujem da je to.
Vise mislim da ima veze s tim da se sire i na nase podrucje u smislu da zaposljavaju ljude koji mogu prepoznati je li neko ime i prezime s profila zaista ime i prezime koje bi zaista moglo da postoji na nasem govornom podrucju...

developer10

Post by developer10 » 16/09/2016 23:00

SukiJr wrote:Pozdrav ljudi
eh ovako, da li postoji neki nacin da drugi ljudi ne vide onu obavjest koga sam dodao u prijatelje i isto tako da li se može napraviti da određena osoba ne vidi moje lajkove na facebooku :?

Please heeeeljp heeeeljp :-D
Čim dodaš, odeš u Activity (u postavkama) i tamo imaš opciju (nešto tipa: Hide from my timeline, ili ti ga Sakrij s moje vremenske linije). Tako ti to (niti bilo šta drugo za šta uradiš sakrivanje) neće izaći u javnost, s tim da naravno ako ti je lista prijatelja javna ili otkrivena ka prijateljima (ili prijateljima tvojih prijatelja) - logično je da će određene osobe moći vidjeti koga imaš u prijateljima. U tom slučaju, najbolje da sakriješ od sviju listu prijatelja.

SukiJr

Post by SukiJr » 11/11/2016 22:32

Pozdrav ljudi :izet:

Evo jedno pitanje

Kako funkcionira ona opcija bliski prijatelji.Pitam iz razloga što trenutno se dopisujem s jednom trebom
i samo sam nju stavio u tu opciju bliski prijatelji :P dakle to znaci da samo ona može da vidi moje objave.E sad sta u slucaju kad ona lajkuje
gotovo sve moje objave dok su pod tom opcijom bliski prijatelji da li njeni prijatelji vide te objave koje je ona lajkala a kod mene je ukljucena samo ta opcija liski prijatelji to je prvp pitanje. 1

E sad drugo 2 :) sta u slucaju kad ona komentariše tu objavu a ja njoj odgovorim da li ce drugi tj moji prijatelji vidjeti da sam tu objavu komentarisao bez obzira što sam stavio tu opciju bliski prijatelji. Eto ako neko ima iskustva sa ovim neka pomaže :run: :odustajem:

xamp

Post by xamp » 12/11/2016 14:35

SukiJr wrote:Pozdrav ljudi :izet:

Evo jedno pitanje

Kako funkcionira ona opcija bliski prijatelji.Pitam iz razloga što trenutno se dopisujem s jednom trebom
i samo sam nju stavio u tu opciju bliski prijatelji :P dakle to znaci da samo ona može da vidi moje objave.E sad sta u slucaju kad ona lajkuje
gotovo sve moje objave dok su pod tom opcijom bliski prijatelji da li njeni prijatelji vide te objave koje je ona lajkala a kod mene je ukljucena samo ta opcija liski prijatelji to je prvp pitanje. 1

E sad drugo 2 :) sta u slucaju kad ona komentariše tu objavu a ja njoj odgovorim da li ce drugi tj moji prijatelji vidjeti da sam tu objavu komentarisao bez obzira što sam stavio tu opciju bliski prijatelji. Eto ako neko ima iskustva sa ovim neka pomaže :run: :odustajem:
Ne. Samo ljudi iz tvoje liste bliskih prijatelja.

Toffee karamela

Post by Toffee karamela » 30/11/2016 14:27

Da ne otvaram novu temu nadovezujem se na ovu.

Od jutros mi se dogadja da u onoj kolonici prijatelja koji su trenutno online i pored koje uvijek sjaji zelena lampica VIDIM DVOJE NEPOZNATIH LJUDI :shock: , ono nikad se s njima cula, nikad dopisivala, a kamoli da su mi u prijateljima.

Nikad mi se to prije nije desavalo.

Jutros blokiram jedno, sad upalim FB blokiram drugo ne znajuci sta drugo da radim, vjerujem da ljudi ni sami ne znaju kako su tamo dospjeli, ono bas benigni neki profili.

Jel se virus neki siri FB dunjalukom ili...? :shock:

Xeox2

Post by Xeox2 » 01/12/2016 19:05

I ja sam primjetio od danas u chatu nešto čudno.
Bila je opcija da možeš za odeređene osobe sakriti sa chata (da ne vide da si online) ali sada su sve osobe vidljive i
imaš samo 2 opcije: isključi ili uključi chat za sve.
Možda si i ti @Toffee karamela za neke osobe davno isljučila chat pa si zaboravila.
Ne znam sad je li ova opcija isljučena ili je negdje premještena, uglavnom, ne sviđa mi se što su to uradili.

Toffee karamela

Post by Toffee karamela » 01/12/2016 20:02

Xeox2 wrote:I ja sam primjetio od danas u chatu nešto čudno.
Bila je opcija da možeš za odeređene osobe sakriti sa chata (da ne vide da si online) ali sada su sve osobe vidljive i
Možda si i ti @Toffee karamela za neke osobe davno isljučila chat pa si zaboravila.
Ne znam sad je li ova opcija isljučena ili je negdje premještena, uglavnom, ne sviđa mi se što su to uradili.
Meni je sve u redu s chatom, mogu se skriti offline nekim ljudima.

A ovi uljezi su mi nepoznati, nikad čula za njih :shock:

hali gali halid

Post by hali gali halid » 02/12/2016 17:42

Ja imam problem sa pretrazivacem na fb aplikaciji, zna i kada ukucam necije ime ili nesto drugo, nema slika uopste... Probao i cache izbrisati i aplikaciju izbrisati pa ponovo instalirati i nista.. je li imao jos neko ovaj problem?

dosada_ziva

Post by dosada_ziva » 02/12/2016 17:48

Toffee karamela wrote:
Xeox2 wrote:I ja sam primjetio od danas u chatu nešto čudno.
Meni je sve u redu s chatom, mogu se skriti offline nekim ljudima.

A ovi uljezi su mi nepoznati, nikad čula za njih :shock:

i kod mene je isto, ne mogu da iskljucim chat za neke osobe. Ono, imam grupu "never" gdje su ti koji su mi bili uvijek offline, al to sad ne pije vode. Svi su online, ne moze se cojk sakrit od nekih ljudi :D

i ja imam te uljeze, al sa njima sam nekad chatao, pa su valjda zbog toga tu.

Post Reply