Fabia II 1.4

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

Post Reply
Klodovik

#1 Fabia II 1.4

Post by Klodovik » 10/04/2008 11:58

Ima li ko novu Fabiu 1.4? Zanima me kako ide i ponaša se u praksi. Probnih vožnji nema (tako su mi rekli), a u raznoraznim testovima su ocjene ovog motora od "ide odlično" i "prava mjera za ovaj auto" do "nejak motor" i "nimalo uzbudljiv".

ovajonaj

#2 Re: Fabia II 1.4

Post by ovajonaj » 10/04/2008 12:09

hm vozio sam ovu novu fabiu bas sa tim motorom od 1.4 85KS oko 7 dana i mogu reci da nije losa...
Ovaj model sto sam ja vozio ima disk kocnice i nazad i jako dobro se ponasa na cesti iako je malo povisoka u odnosu na druga auta te klase. A motor mi se svidja i po gradu jer se ne buni kad se vozi u nizim obrtajima, a za brzu voznju se motor mora dizati u vise obrtaje sto povecava potrosnju ali je zvuk motora predobar na visim obrtajima. Mislim kad uporedim sa svojom Fabiom 1.9 TDI onda mi je spor jer sam navikao na snaznija ubrzanja, ali ovaj 1.4 definitivno ima ljepsi zvuk masine...uglavnom auto definitivno nije spor..Ko zna kako treba voztii benzinca moze prilicno brzo ubrzavati i voziti ovo auto..Mislim ne bi skodilo ni dvadesetak konjica vise ali dobro je i ovako...Uglavnom meni se je svidjelo i ubrzavanje i kocenje, a i potrosnja mu uopste nije velika u gradu ako se vozi na nizim obrtajima.

Klodovik

#3 Re: Fabia II 1.4

Post by Klodovik » 10/04/2008 12:16

ovajonaj wrote:hm vozio sam ovu novu fabiu bas sa tim motorom od 1.4 85KS oko 7 dana i mogu reci da nije losa...
Ovaj model sto sam ja vozio ima disk kocnice i nazad i jako dobro se ponasa na cesti iako je malo povisoka u odnosu na druga auta te klase. A motor mi se svidja i po gradu jer se ne buni kad se vozi u nizim obrtajima, a za brzu voznju se motor mora dizati u vise obrtaje sto povecava potrosnju ali je zvuk motora predobar na visim obrtajima. Mislim kad uporedim sa svojom Fabiom 1.9 TDI onda mi je spor jer sam navikao na snaznija ubrzanja, ali ovaj 1.4 definitivno ima ljepsi zvuk masine...uglavnom auto definitivno nije spor..Ko zna kako treba voztii benzinca moze prilicno brzo ubrzavati i voziti ovo auto..Mislim ne bi skodilo ni dvadesetak konjica vise ali dobro je i ovako...Uglavnom meni se je svidjelo i ubrzavanje i kocenje, a i potrosnja mu uopste nije velika u gradu ako se vozi na nizim obrtajima.
Hvala puno.

maxell_sarajevo

#4 Re: Fabia II 1.4

Post by maxell_sarajevo » 13/04/2008 14:58

Vozim Skode od 1998 i mogu reci da sam prezadovoljan, redovni servisi i nema da se nista pokvari.Trenutno je u voznji Fabia 2006 godiste i fenomenalno je auto

Post Reply